REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

sport

 

Kosztowny remont wrotkowiska w parku Szymańskiego

  5 września 2022

Kosztowny remont wrotkowiska w parku Szymańskiego
źródło: Facebook / Wrotkowisko Szymański

Wysłużone wrotkowisko w parku Szymańskiego doczeka się renowacji. Koszt prac zwala z nóg.

REKLAMA

O potrzebie naprawy wrotkowiska świadczą nie tylko upływające lata, ale też intensywność użytkowania tego placu. Jest to jedyne takie miejsce w okolicy. Bawią się, ćwiczą i doskonalą tu swoje umiejętności amatorzy i pasjonaci rolek w każdym wieku, co dzięki wspólnej pasji sprzyja łączeniu pokoleń.

- Dla mieszkańców to miejsce jest powodem do dumy i warto, aby tak też pozostało w przyszłości - przekonuje Ewa Stasiuk, autorka projektu z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, wycenionego na ponad 1,1 mln złotych.

REKLAMA

Co konkretnie się zmieni?

Przed przyszłym wykonawcą postawione zostaną zadania takie jak: wykonanie projektu i uzyskanie niezbędnych zezwoleń, przygotowanie nowej, gładkiej do jazdy na wrotkach i rolkach warstwy bitumicznej na całej powierzchni wrotkowiska, położenie nowej gładkiej warstwy antypoślizgowej w nowej technologii, odpornej na ścieranie, pogodę i upływ czasu oraz oznakowanie terenu zgodnie z jego przeznaczeniem, a także zabezpieczenie przed parkowaniem samochodów na wrotkowisku i otaczającej go zieleni.

REKLAMA

Kiedy remont?

- Wyremontowana nawierzchnia ma zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, zdrowie i komfort w czasie korzystania z wrotkowiska oraz utrzymać cały plac w dobrej kondycji, powodując równomierne jego wykorzystanie. Z placu korzystają dzieci, młodzież, dorośli w tym seniorzy, amatorzy i pasjonaci tej formy wypoczynku. Organizowane są tam również zajęcia nauki jazdy na rolkach i wrotkach dla grup początkujących i zaawansowanych. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo użytkowników tego obiektu - przekonuje autorka projektu, na który zagłosowało ponad 1,7 tys. mieszkańców. Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego modernizacja powinna zostać zrealizowana już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# rolkarz

05.09.2022 08:54

Za taką cene mogliby postawić bardzo dobry skatepark

# PKi

05.09.2022 09:05

Mogliby ze dwa dodatkowe wybudować, a to po tanioście odnowić. Jedno wortkowisko na całę Warszawę to jednak mało.

# tak

06.09.2022 10:50

Ciekawe, który koleś dostał to zlecenie.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA