REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Konto bankowe dla młodych - co powinno zapewniać swoim użytkownikom?

Konto bankowe dla młodych - co powinno zapewniać swoim użytkownikom?

Wielu świadomych rodziców dość szybko podejmuje decyzję o założeniu specjalnego konta dla młodych w banku, ponieważ chcą możliwie szybko nauczyć swoje dzieci oszczędzania i świadomego gospodarowania pieniędzmi. Ty także wiesz, jak ważna jest edukacja w zakresie finansów? Doskonale. Teraz musisz uważnie wybrać ofertę z odpowiednim kontem, które zaspokoi zarówno Twoje oczekiwania, jak i potrzeby dziecka lub nastolatka. Z naszego artykułu dowiesz się, jak pomocnym narzędziem może być konto młodzieżowe. Jakie funkcjonalności powinno ono zapewniać i ile kosztować? Podpowiadamy!

Co banki oferują młodym?

Instytucje bankowe widzą potencjał w kilkuletnich i nastoletnich klientach. Oferując atrakcyjne warunki takim osobom, mogą liczyć na przywiązanie się i ich lojalność przez dłuższy czas. Spośród kont dla młodych można zasadniczo wyróżnić 3 warianty.

  • konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat - właścicielem jest rodzic lub opiekun prawny, a autoryzacja z jego strony będzie potrzebna, żeby np. zlecić przelew,

  • ROR dla młodych w wieku 13-18 lat - otwierane za zgodą dorosłego, daje wiele możliwości dziecku - wypłaty, przesyłanie pieniędzy, płatności bezgotówkowe,

  • rachunek dla studentów - oferta dostępna zazwyczaj do 26. roku życia, charakteryzuje się bardzo korzystnymi warunkami i pełną funkcjonalnością.

Możliwość uniknięcia opłat za prowadzenie rachunku

Oferta kont bankowych dla młodych jest szeroka. Nietrudno więc znaleźć rachunek pozbawiony opłat typowych dla produktów skierowanych do dorosłych. Niektóre z takich kont są darmowe, jeśli klient zdecyduje się na zamówienie karty płatniczej dla dziecka. Następnie należy zwrócić uwagę na warunki korzystania z niej - aby była bezpłatna, często trzeba wykonać kilka transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Wiele banków pobiera prowizję przy wypłacie środków z bankomatu należącego do konkurencji. Ważne będzie też aktywne korzystanie z posiadanego ROR-u i regularne otrzymywanie wpływów. Podsumowując: uniknięcie znacznej części kosztów wcale nie jest trudne.

Dostęp do szybkich i bezpiecznych metod płatności

Pieniądze dziecka, które posiada konto w banku, są zdecydowanie lepiej zabezpieczone. Gotówkę można dość łatwo zgubić, tak samo jak paść ofiarą kradzieży. Natomiast kartę idzie szybko zastrzec, by uchronić syna lub córkę przed utratą dotychczasowych oszczędności. Współczesne konta bankowe dla dzieci i młodzieży dostosowane są do rozwiniętego technologicznie świata. Instalacja aplikacji mobilnej umożliwia wygodne i bezpieczne płatności BLIK. W zależności od systemu operacyjnego w posiadanym smartfonie, użytkownik może korzystać z portfela elektronicznego Apple Pay lub Google Pay. Jeśli telefon dziecka wyposażono w moduł NFC o określonej wersji, to płatności można realizować bez użycia karty.

Wybór korzystnych programów lojalnościowych

Młodzi ludzie niekiedy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat konkretnych banków w mediach społecznościowych. Również tam znajdziesz informacje dotyczące atrakcyjnych promocji czy programów lojalnościowych. Najwięksi gracze na rynku robią, co mogą, by wyróżnić swoje produkty i zdobyć więcej klientów. Otwierając konto dla młodych, możesz wziąć udział w takiej akcji i otrzymać:

  • rabaty,

  • zwrot części wydanych środków,

  • zniżki na zakupy,

  • bilety,

  • nagrody.

W części programów lojalnościowych wymagane jest założenie rachunku i polecenie go znajomemu - w ten sposób można otrzymać np. dodatkową gotówkę. Inne promocje zakładają konieczność spełnienia różnych warunków, np. określonej liczby płatności bezgotówkowych w miesiącu.

Rozbudowana i nowoczesna bankowość mobilna

Przed wyborem konta dla nieletnich warto także sprawdzić opinie o aplikacji mobilnej. Oceny użytkowników można znaleźć np. w "sklepie" Google Play. Aby dziecko aktywnie korzystało z aplikacji, musi być ona prosta w obsłudze i posiadać atrakcyjny interfejs graficzny. Konto bankowe dla dzieci od 13 lat, a także tych młodszych, umożliwia instalację oprogramowania dostosowanego do ich potrzeb - np. z dostępem do interaktywnych gier.

Konta bankowe dla małych dzieci i młodzieży

Nie wiesz, jak uczyć dziecko kontrolowania wydatków? Rozwiązaniem jest konto w banku dla młodych, które pozwala na gospodarowanie posiadanym budżetem przy użyciu smartfona lub laptopa. Młody człowiek może w ten sposób także zasilić swoje konto u operatora czy kupić bilet w środkach komunikacji publicznej. Kieszonkowe wpłacane na konto bankowe będzie też dobrą motywacją do nauki zarządzania finansami i oszczędzania, co z pewnością przyda się w dorosłym życiu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA