REKLAMA

Legionowo

Komunikacja

 

Jeszcze więcej parkingów w Legionowie

  20 grudnia 2016

alt='Jeszcze więcej parkingów w Legionowie'

Nowe miejsca parkingowe w pobliżu stacji kolejowych pojawią się niebawem w Legionowie, Wieliszewie i Michałowie.

REKLAMA

Wszystko w ramach programu komunikacyjnego, w ramach którego w Warszawie i okolicznych gminach w ciągu dwóch lat powstanie kilkanaście parkingów przesiadkowych. Wspólny projekt dofinansowany przez UE przewiduje budowę ponad 2,5 tys. miejsc parkingowych i lepsze przesiadki do pociągów. Do pierwszego wspólnego projektu stolicy i 15 podwarszawskich samorządów władze województwa zatwierdziły między innymi Wieliszew, Michałów-Reginów i Legionowo.

W końcu parking na Piaskach

W Legionowie oświetlone i utwardzone kostką parkingi, poza tym już otwartym i budowanym przy samym dworcu, powstaną na czterech miejskich działkach o łącznej powierzchni blisko 1,6 ha, w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej Legionowo Piaski przy Piaskowej i Kolejowej.

W Wieliszewie i Michałowie Reginowie, gdzie mieszkańcy muszą póki co parkować na dziko, w ramach projektu mają powstać parkingi przy stacjach kolejowych. Obydwa mają funkcjonować w systemie "parkuj i jedź". Bliźniacze niemal projekty zakładają budowę parkingów z 60 miejscami postojowymi, wiat z 24 miejscami postojowymi dla rowerów, wiat z ławeczkami dla oczekujących oraz toalet i miejsc do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekty będą oświetlone i monitorowane. Z bezpłatnego parkowania będą mogli korzystać podróżujący posiadający bilet komunikacji miejskiej lub bilet lokalnego przewoźnika.

(wk)

 

Komentarze (2)

 Daro

20.12.2016 12:26

Jak dla mnie jest to droga donikąd.
Buduje się coraz więcej i więcej parkingów, przeznacza się na to coraz więcej terenów, pojawiają się kolejne samochody, znowu buduje się kolejne parkingi
Dlaczego nikt nie powie publicznie że zamiast parkingów wystarczy sprawnie działająca komunikacja lokalna której w naszym mieście praktycznie nie ma

# mam pomysł !

30.12.2016 15:25

najlepsze byłyby trolejbusy - bo w przeciwnym wypadku -"smród -smog" zostanie ten sam- na sieć tramwajową obszar miasta jest za mały.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy