REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jaki materac w Siedlcach kupić, aby poprawić jakość swojego snu?

Jaki materac w Siedlcach kupić, aby poprawić jakość swojego snu?

Jakość snu ma duży wpływ na naszą aktywność w ciągu dnia. Jeśli źle sypiamy, nie mamy energii oraz bywamy rozdrażnieni. Śpiąc na nieodpowiednio twardym materacu, możemy odczuwać bóle kręgosłupa - zwłaszcza zaraz po wstaniu z łóżka. Niewygodny materac oraz problemy ze snem mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jaki materac w Siedlcach kupić, aby poprawić jakość naszego snu?

Materac piankowy Siedlce

Sklepy z materacami z Siedlcach mają w swoim asortymencie materace różnych marek. Producent materacy niezwykle dobrej jakości Hilding produkuje materace zbudowane ze starannie dobranych komponentów tj.:

  • pianka termoelastyczna Visco, która dopasowuje się do ciała i ma właściwości grzewcze;
  • chłodząca pianka FloFom;
  • pianka wysokoelastyczna o różnym stopniu twardości dająca odpowiednie wsparcie na całej długości ciała;
  • antyalergiczna i antygrzybiczna pianka lateksowa;
  • sprężyny kieszeniowe, które pracują cicho i niezależnie od siebie;
  • twarda warstwa kokosowa.

materac może być zbudowany z jednej warstwy lub z kilku różnych warstw. Są one łączone ze sobą w taki sposób, aby zapewnić nam komfort snu. Materace piankowe sprawdzą się zarówno dla osób, które lubią zatapiać się w miękkiej, termoelastycznej piance Visco (np. materac Hilding Salsa), jak i dla osób preferujących bardziej sprężyste podłoże pianki wysokoelastycznej (np. Hilding Boogie) lub lateksowej (np. Hilding Melody). Materace posiadają 7 stref twardości, które mają na celu zapewnić nam odpowiednie wsparcie na długości całego ciała. Aby poprawić jakość naszego snu, powinniśmy dobrać materac odpowiedni do naszej wagi. Poza wagą różnimy się między sobą sylwetką. Kobiety są najczęściej szersze w biodrach, a mężczyźni w ramionach. Kolejne różnice widoczne są we wzroście. Ciężar ciała osoby ważącej 80 kg, która ma 1,55 cm wzrostu, będzie zupełnie inaczej działał na materac niż ciężar ciała osoby ważącej 80 kg, mierzącej powyżej 185 cm. W związku z tym przy wyborze nie należy sugerować się jedynie wagą.


Materac sprężynowy Siedlce

Materace sprężynowe marki Hilding tj. Hilding Fandango i Hilding Pasodoble to materace zbudowane z licznych sprężynek pracujących niezależnie od siebie. Dzięki temu nasz partner nie odczuje, gdy będziemy poruszać się na łóżku. Nie będzie on także "staczał się" w naszym kierunku - nawet przy dużej różnicy wagi. Są one elastyczne i dają fajne odbicie. Świetnie sprawdzą się dla osób, które lubią klasyczne rozwiązania. To idealne materace, dla użytkowników, którzy mogą mieć problem ze wstawaniem ze zbyt miękkich materacy. Sprężyny kieszeniowe są stosowane także w materacach hybrydowych. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprężystości materacy kieszeniowych, a jednocześnie chciałyby móc zasypiać np. na chłodzącej piance FlohFom, znajdującej się w materacu Hilding Dance.

Jak sprawdzić, czy materac ma odpowiedni stopień twardości

Przez kupnem materaca warto położyć się np. na materac do łóżka 120x200, by sprawdzić, czy wygodnie nam się na nim leży. Leżąc na materacu, należy obserwować, jak zachowuje się nasz kręgosłup. Jeśli leżymy na boku, nasze pośladki powinny wtopić się w materac na tyle, aby nasz kręgosłup obserwowany z boku tworzył w miarę prostą linię w odniesieniu do podłoża. Jeśli wygina się on w górę lub w dół, to materac jest za twardy lub za miękki. Z kolei leżąc na plecach, możemy spróbować wsunąć dłoń pod nasze kręgi krzyżowo-lędźwiowe. Jeśli nasza dłoń idealnie tam pasuje, materac ma właściwy stopień twardości. Natomiast jeśli dłoń ma za dużo lub za mało miejsca, materac jest za twardy lub za miękki.

Kupno nowego materaca w Siedlcach to poważna decyzja. Warto skonsultować ją ze specjalistą, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego dla nas modelu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA