REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jaka poduszka do spania będzie najlepsza dla Twojego kręgosłupa?

Jaka poduszka do spania będzie najlepsza dla Twojego kręgosłupa?

Odpowiednie podparcie głowy, szyi oraz ramion w trakcie nocnego wypoczynku jest jednym z najistotniejszych aspektów, wpływających na jakość naszego wypoczynku. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób dostosować poduszkę do potrzeb swojego kręgosłupa oraz ulubionej pozycji snu.

Jak dobrać właściwą poduszkę dla swojego kręgosłupa?

Wybór odpowiedniej poduszki powinniśmy rozpocząć od określenia stanu swojego kręgosłupa oraz ulubionej pozycji snu. Wskazania w tym zakresie będą całkowicie inne dla osób zdrowych oraz tych, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi czy wadami postawy. Wiodący producenci wyposażenia sypialni przygotowali szereg rozwiązań, które sprawdzą się w przypadku każdego użytkownika.

Wybierając poduszkę dla siebie dopilnujmy, żeby była ona odpowiednich rozmiarów. Stawiajmy przy tym raczej na modele mniejsze, koncentrujące się na podparciu samego tylko karku i głowy, unikając ogromnych poduszek powodujących dodatkowo podniesienie odcinka piersiowego. Wybór najbardziej optymalnego rozwiązania powinniśmy w następnej kolejności uzależnić od swoich osobistych preferencji.

Wybór poduszki w zależności od ulubionej pozycji snu

Spanie na boku jest jedną z najczęściej obieranych przez nas pozycji snu. W takim wypadku warto zadbać o odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, zapewniając sobie wyższą i twardszą poduszkę, uzupełniającą lukę pomiędzy naszą głową a materacem.

Poduszka do spania na plecach powinna być wyprofilowana w sposób pozwalający nam całkowicie rozluźnić się w tej pozycji. Do wyboru mamy cały szereg poduszek anatomicznych, dopasowujących się do kształtu naszej głowy oraz pozwalających na najbardziej optymalne odprężenie podczas spania na plecach.

Jeżeli lubimy spać na brzuchu - zadbajmy przede wszystkim o to, żeby poduszka, której użyjemy nie powodowała nadmiernego wygięcia odcinka szyjnego. Dobrym wyborem będą w tym wypadku klasyczne poduszki puchowe, oferujące niskie oraz elastyczne podparcie.

Ostatnią możliwością, jaką mamy do dyspozycji jest całkowite zrezygnowanie z dodatkowych elementów podpierających głowę. Spanie bez poduszki - chociaż ostatnio staje się coraz bardziej powszechnym trendem - może być jednak korzystne tylko w wyjątkowych sytuacjach. O ile zatem nie otrzymamy zalecenia lekarskiego dotyczącego rezygnacji z poduszki na jakiś czas, powinniśmy raczej dążyć do dostosowania odpowiedniego produktu dla siebie niż całkowitej rezygnacji z podparcia głowy w czasie snu.

O co jeszcze warto zadbać dla poprawy jakości snu?

W celu zapewnienia sobie maksymalnego komfortu warto zadbać także o pozostałe elementy wyposażenia łóżka. Dobra kołdra na zimę powinna zapewnić nam optymalne ciepło umożliwiając naszemu ciału jednocześnie swobodne odprowadzanie wilgoci. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów.

Nie obejdzie się również bez dostosowania materaca odpowiednio do naszej budowy ciała oraz preferencji dotyczących twardości powierzchni snu. W tym aspekcie mamy do wyboru szereg rozwiązań, zaprojektowanych w celu spełnienia potrzeb każdego typu użytkownika. Wybierając produkty marki Hilding Anders zyskujesz pewność, że wyposażenie Twojego łóżka zostało wykonane w zgodzie z najwyższymi standardami konstrukcyjnymi, otrzymując jednocześnie odpowiednio dużą ilość czasu na przetestowanie każdego z rozwiązań. W ten sposób możesz stworzyć w swojej sypialni najlepsze warunki dla zdrowego, regenerującego snu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA