REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać idealny zestaw mebli na taras - podstawowe zasady

Jak wybrać idealny zestaw mebli na taras - podstawowe zasady

Wypoczynek na tarasie to jedna z przyjemności, z których uwielbiamy korzystać, gdy tylko sprzyjają temu warunki pogodowe. Aby zapewnić sobie i bliskim optymalną przestrzeń do rekreacji, warto zadbać o umieszczenie w niej wygodnych mebli ogrodowych. Jak wybrać idealne rozwiązania? Czym się kierować przy dopasowywaniu krzeseł, foteli i stolików? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Dobre meble ogrodowe - trwałe, solidne, na lata

Czym kierować się podczas dobierania mebli do rekreacji na świeżym powietrzu? Podstawową kwestią jest oczywiście wytrzymałość. W końcu produkty przechowywane na zewnątrz - na przykład na balkonie, tarasie, w altanie - są nieustannie narażone na działanie niszczycielskich czynników atmosferycznych. Do najbardziej destrukcyjnych zaliczają się choćby: opady deszczu i śniegu, zmiany temperatury, wysoka wilgotność czy promieniowanie UV.

Dlatego też warto stawiać na produkty ze szczególnie solidnych materiałów. Idealnie sprawdzają się meble z trwałych tworzyw sztucznych, a zwłaszcza polipropylenu czy technorattanu. Dużą popularnością cieszą się ponadto rozwiązania z drewna i plecionek rattanowych lub wiklinowych. Przy nich jednak trzeba pamiętać o zimowaniu we wnętrzach, a także o regularnych zabiegach pielęgnacyjno-konserwatorskich, by przez długi czas utrzymały nienaganny wygląd.

Pojedyncze sztuki czy cały zestaw wypoczynkowy na taras?

Miłośnicy pięknych ogrodów mogą zdecydować się na zakup pojedynczych produktów albo wybrać zestawy, jak choćby meble ogrodowe od Bazkar.

Nabycie pojedynczych elementów daje większą swobodę, pomaga dopasować rozwiązanie do konkretnych potrzeb i specyfiki tarasu. Można również stworzyć spersonalizowane komplety, łącząc rozwiązania z różnych serii.

Z kolei gotowy komplet mebli wypoczynkowych to wygoda i brak konieczności koncentrowania się na dobieraniu wszystkich części zestawu samodzielnie. Co więcej, niejednokrotnie da się znaleźć produkty o ciekawym, spójnym wizualnie designie, wpisującym się w konkretne nurty aranżacyjne, w niższych cenach niż przy zakupie pojedynczych elementów.

Swobodny relaks czy rodzinne posiłki - jak dobrać zestaw na taras?

Podczas dopasowywania mebli do ogrodu warto też zastanowić się nad kwestią ich funkcjonalności. W dużej mierze zależy ona od specyfiki wykorzystywania przestrzeni.

Jeśli na ogół spędza się czas na tarasie na błogim relaksie, zabawie z dziećmi lub luźnych spotkaniach ze znajomymi przy kawie, można zdecydować się na głębokie fotele i sofy, a także niskie stoliki - tworząc układ podobny do strefy relaksu w salonie.

Jeżeli natomiast planuje się regularnie spożywać posiłki na świeżym powietrzu, organizować eleganckie kolacje dla gości, wówczas bardziej przyda się wysoki stół i krzesła.

Na tarasach o zróżnicowanym przeznaczeniu można natomiast ustawić stoły z regulacją wysokości blatu. Pozwala to łatwo dopasować warunki do konkretnych okoliczności.

Sedno tkwi w dodatkach - modne i wygodne meble wypoczynkowe

Piękny zestaw mebli wypoczynkowych na taras warto uzupełnić o ozdobne dodatki. Do najczęściej wybieranych zaliczają się poduszki na siedziska i ozdobne jaśki. Z ich pomocą da się poprawić komfort siedzenia na fotelach, leżakach, ławkach czy sofach. Miękkie wypełnienie poduszek łatwo dopasowuje się do kształtu ciała, chroni przed dyskomfortem wywołanym nagrzaną od słońca powierzchnią mebli.

Co więcej, dekoracyjne poduszki występują w wielu wzorach i kolorach. Z ich pomocą da się zbudować indywidualny charakter przestrzeni, wpisującej się w wybrany nurt aranżacyjny. Wymiana poduszek potrafi odmienić przestrzeń - wystarczy zmienić poszewki na najmodniejsze w danym sezonie rozwiązania, by bez nadmiernych kosztów odświeżyć taras.

Przyjemny relaks na świeżym powietrzu - nowoczesne zestawy mebli ogrodowych

Na wygodnym tarasie powinny się znaleźć odpowiednie meble wypoczynkowe. Dobry wybór wymaga pewnego zastanowienia, by trafić na idealne produkty, wpisujące się w konkretne potrzeby użytkowników. Taki wysiłek zdecydowanie się jednak opłaci i przyniesie szereg korzyści na długie lata.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA