REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jak szybko wybrać suknię ślubną, która będzie idealna?

Jak szybko wybrać suknię ślubną, która będzie idealna?

Każda panna młoda wygląda pięknie. To fakt. Warto jednak poświęcić wyborowi idealnej kreacji odpowiednio dużo czasu. Dlaczego? By poczuć się komfortowo oraz by mieć pewność, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Przecież ślub to ten jeden, wyjątkowy dzień w życiu, kiedy wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Najczęstsze błędy przy wyborze sukni i dodatków

Problem, z którym mierzy się wiele panien młodych, które są na etapie organizacji swojego wesela, a - co za tym idzie - wybierają właśnie swoją suknię ślubną, jest to, że korzystają one tylko ze zdjęć dostępnych w internecie.

Dlaczego to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że modelki, na których dane suknie są prezentowane, zwykle mają zupełnie inną sylwetkę niż my. To pierwszy błąd: zakładamy, że sukienka, jaka idealnie leży na takiej modelce lub na naszej przyjaciółce z pracy, która już miała swoje wesele, sprawdzi się świetnie także i u nas.

Nie zawsze jest to tak oczywiste. Na ogólny odbiór sukienki ślubnej wpływają nie tylko nasze wymiary, ale i odcień skóry, kolor włosów, ich długość, a także wiele innych, indywidualnych cech, które niezwykle ciężko wyłapać przez sieć, gdy ani przez moment nie mamy sukni na sobie.

Zamiast spędzać dużo czasu na poszukiwaniach on-line, lepiej zdecydować się na inny plan działania. Znajdźmy salon, który ma duży wybór sukienek w dobrej cenie. Wiele osób poleca na przykład suknie ślubne w Warszawie od DAMA Couture, gdzie można odnaleźć zarówno tradycyjne suknie weselne z koronkami, jak i kreacje boho czy wzory rustykalne.

Wybrałam suknię. Co teraz?

Kolejnym krokiem powinno być poinformowanie salonu, który będzie ją dla nas wykonywał o życzeniach, jakie mamy co do danej kreacji. Niektóre panny młode poproszą na przykład o dodatkowe zdobienia, a inne poproszą o większe odkrycie pleców lub o zmianę welonu, bo ten, który stanowi część zestawu, wzbudza ich wątpliwości.

Następnie musimy poinformować sklep o najważniejszych wymiarach, jakie mamy. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób dokładnie się zmierzyć, by wyniki były jak najdokładniejsze, wykonawca sukni powinien nas o tym poinformować. Wiele kobiet ma z tym pewien problem. Wynika to z tego, że suknię ślubną mierzy się zupełnie inaczej niż większość tradycyjnych kreacji.

Kolejnym etapem zwykle jest pierwsza przymiarka sukni. Zwykle właśnie w tym miejscu pojawia się ogólny kształt, obrys i panna młoda wreszcie może zobaczyć, jak w danej kreacji będzie wyglądać. Na tym etapie wciąż można wdrażać poprawki. Projekt uznaje się za zrealizowany, gdy panna młoda nie zgłasza już żadnych uwag co do sukni i akceptuje zamówienie.

Nie tylko suknia!

Pamiętajmy o tym, że każdą suknię ślubną można dodatkowo rozświetlić pięknymi dodatkami. Stylowe bransoletki, łańcuszki czy piękne kolczyki, które doskonale sprawdzą się u tych pań, które w tym wyjątkowym dniu marzą o finezyjnym koku to podstawa.

Z biegiem czasu pojawiły się też inne ciekawe dodatki. Diademy ślubne, czyli godni następcy tradycyjnego welonu, a także - za sprawą pandemii koronawirusa - piękne, elegancko wyglądające maseczki na wesele to kolejne innowacje, jakie proponują nam producenci.Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA