REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jak szybko i legalnie sprzedać samochód?

Jak szybko i legalnie sprzedać samochód?

Prędzej czy później przychodzi czas na rozstanie nawet z ulubionym samochodem. Sprzedaż auta może być jednak czasochłonna, zwłaszcza wtedy, gdy jest uszkodzone. Poszukiwanie klienta na własną rękę może trwać miesiącami, przez które pojazd zajmuje miejsce w garażu czy na parkingu. Podobnie wygląda sytuacja z oddaniem go do komisu - wtedy także trzeba czekać na zgłoszenie się potencjalnego nabywcy. Rozwiązaniem jest skup aut używanych. To szybki, bezpieczny i legalny sposób na to, by pozbyć się swojego auta i zarobić. Jak to działa i dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Co to jest skup samochodów używanych?

Skup aut to nic innego jak stacja demontażu pojazdów. Ma wyłączne uprawnienia do przeprowadzania rozbiórki samochodów. Może zarówno dokonać sprzedaży pojazdu, jeśli nadaje się do dalszej eksploatacji, jak i wprowadzić na rynek wtórny zdatne do wykorzystania części. Te, które są zbyt zużyte, utylizuje w sposób bezpieczny dla środowiska w firmie świadczącej usługi z zakresu recyklingu. Tak dzieje się na przykład z szybami, blachami czy oponami, które służą do wytworzenia nowych dóbr.

Auto skup działa na podstawie licencji wydanej przez samorząd, co potwierdza bezpieczeństwo i legalność transakcji. Ta z kolei jest korzystna dla obu stron - kierowca odzyskuje nawet 80% ceny rynkowej samochodu, natomiast skup aut może zająć się sprzedażą albo pełnego pojazdu, albo części z niego.

Przebieg transakcji w skupie aut

Skup samochodów w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowe oględziny, na których podstawie dokonuje wyceny. Pod uwagę bierze się szereg czynników. Wymienić tu można przede wszystkim wiek, markę i model. Pojazdy uchodzące za bezawaryjne czy ekskluzywne są wyceniane znacznie wyżej niż inne. Liczy się także stan tapicerki i powłok lakierniczych, wyposażenie dodatkowe, historia auta i stan techniczny poszczególnych komponentów.

Na tej podstawie pracownik skupu aut proponuje konkretną stawkę. Kiedy klient zaakceptuje kwotę, spisuje się umowę kupna-sprzedaży. Otrzymasz gotówkę lub przelew na konto w zależności od tego, którą formę preferujesz. Skup aut wystawia także zaświadczenie, z którym wystarczy udać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. To również sposób na to, by odzyskać od ubezpieczyciela zwrot za niewykorzystane OC.

Ze względu na konieczność spisania umowy kupna-sprzedaży musisz mieć podczas usługi dowód osobisty. Potrzebny będzie też dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana), tablice rejestracyjne, komplet kluczyków i, jeśli ją posiadasz, książeczka serwisowa.

Jakie auta można sprzedać do skupu samochodów?

W skupie samochodów możesz pozbyć się nie tylko sprawnego auta. Takie firmy chętnie nabywają również pojazdy uszkodzone. To sprawdzony sposób na to, by legalnie i szybko sprzedać samochód powypadkowy, po zalaniu, po pożarze, z zajęciem komorniczym czy po prostu wrak. Każdy skup samodzielnie określa, jakie auta nabywa. Mogą to być na przykład tylko określone modele czy marki, ale kryterium może być też wiek czy przeznaczenie (osobowe, dostawcze czy ciężarowe). Warto skontaktować się z firmą zawczasu, by dowiedzieć się, czy dane auto nadaje się do sprzedaży w konkretnym skupie.

Odkupieauto.pl - mobilny skup aut za gotówkę

Jeśli poszukujesz firmy, w której szybko i z zyskiem pozbędziesz się niechcianego samochodu, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. W odkupieauto.pl skupujemy auta na terenie całego kraju, dojeżdżając do klientów z własną lawetą. Dzięki temu nie musisz martwić się transportem wraku czy samochodu w fatalnym stanie technicznym. Działamy przez sześć dni w tygodniu, dlatego z łatwością dopasujemy termin wizyty do Twoich planów. Skupujemy samochody osobowe, dostawcze i zabytkowe, a także motocykle, przyczepy kampingowe i busy. Jesteśmy otwarci na negocjacje i rozumiemy, że Twoje auto ma dla Ciebie także wartość sentymentalną. Dysponujemy niezbędnymi licencjami i pozwoleniami na działalność, które możemy przedstawić. Skontaktuj się z nami już dziś!


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA