REKLAMA

Artykuł partnerski

Jak sportowcy spędzają wolny czas?

Jak sportowcy spędzają wolny czas?

Kiedy myślimy o profesjonalnych sportowcach, w głowie zawsze mamy lata wyrzeczeń i utrzymywanie żelaznej dyscypliny, które były konieczne do osiągnięcia sukcesu. Chociaż sportowcy często powtarzają, że przygotowania oraz treningi to całe ich życie, w rzeczywistości znajdują czas na inne aktywności. Wystarczy prześledzić media społecznościowe czołowych piłkarzy lub bokserów, aby dowiedzieć się co robią w wolnym czasie.

Podobnie jak reszta z nas, znani sportowcy również potrzebują czasem oderwać się od obowiązków zawodowych, i szukają sposobu na odprężenie się oraz odstresowanie. Kiedy akurat nie są zajęci treningiem, rozgrywaniem meczów lub rozdawaniem autografów, chętnie oddają się swoim hobby. Poniżej prezentujemy najczęściej powtarzające się hobby wśród sportowców.

Gry Wideo

Wielu sportowców uwielbia w wolnym czasie gry wideo online oraz offline. Podczas gdy niektórzy (tak jak Mesut Ozil) lubią grać w niezwykle popularne tytuły jak FIfa czy Championship Manager, niektórzy uciekają od piłki nożnej i preferują strzelanki, takie jak Counter Strike oraz Wolfenstein. Z pewnością pamiętacie również aferę z 2018 roku, kiedy to w prasie zaczęły pojawiać się oskarżenia, że piłkarska reprezentacja Niemiec wypadła fatalnie na Mundialu z powodu gry w Fortnite.

Okres pandemii COVID-19 również pokazał, że gry wideo nie są obce sportowcom i kiedy akurat nie muszą przygotowywać się do rozgrywek, chętnie zasiadają do konsoli. Warto tutaj wspomnieć, że wiele czołowych klubów zaangażowało się w rozgrywki eSportowe. W Hiszpanii wiele zawodników z La Liga wzięło udział w lidze Fify, podczas gdy za oceanem największe gwiazdy NBA rywalizowały w lidze NBA 2K2020, a całość transmitowana była na Twitchu.

Poker

Poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Celebryci, biznesmeni, dyrektorzy wielkich korporacji, a także sportowcy chętnie zasiadają do pokerowego stołu i to regularnie. Według licznych raportów, gra w pokera znalazła się na szczycie listy najpopularniejszych gier wśród profesjonalnych sportowców. Nie dziwi to z pewnością nikogo, kto obserwuje media społecznościowe najlepszych piłkarzy na świecie - Cristiano Ronaldo, Neymar, Gerard Pique - cała trójka regularnie grywa w turniejach pokerowych zarówno na żywo, jak i w sieci.

Media często zakrzywiają okres pokera, przedstawiając go jako grę hazardową, w którą rywalizują przede wszystkim degeneraci szukający sposobu na szybki zarobek. Tymczasem poker dziś to przede wszystkim świetna gra umysłowa, która pozwala konkurować z innymi i to właśnie dlatego, tak wielu sportowców chętnie zasiada do stołu również na sportowej emeryturze. Poker daje im możliwość konkurowania z innymi i tym samym odczuwania emocji, które towarzyszyły im przez całe życie. Wiele gwiazd sportu chętnie łączy pokera z działalnością charytatywną. Ostatniego lata na platformie GGPoker rozegrany został turniej charytatywny, w którym zagrali m.in wojownicy MMA czy też legenda tenisa Boris Becker.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA