REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jak spełnić marzenie o własnym mieszkaniu?

Jak spełnić marzenie o własnym mieszkaniu?

Kredyty hipoteczne to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić własne mieszkanie lub dom, lecz nie posiadają wystarczających środków. Na czym polega ten rodzaj kredytu? Czym się różni od pozostałych i w jakich sytuacjach możemy go uzyskać?

  1. Na czym polegają kredyty hipoteczne?
  2. Jakie są warunki udzielenia kredytu hipotecznego?
  3. Czy kredyt hipoteczny jest tylko dla młodych?

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Na czym polegają kredyty hipoteczne?

W spełnieniu marzeń o własnym mieszkaniu, może pomóc kredyt hipoteczny. Są to produkty bankowe, które zabezpieczone są hipoteką. Jak możemy dowiedzieć się z portalu Direct Money, hipoteka jest to rzeczowy środek zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomości. W praktyce oznacza to, że w przypadku, gdy kredytobiorca z jakichś powodów zaprzestanie dokonywania płatności, bank ma prawo do przejęcia jego nieruchomości.

Podstawę zawarcia kredytu stanowi umowa o kredycie hipotecznym. Po jej podpisaniu bank przekazuje klientowi środki, w ustalonej wcześniej kwocie. Tym samym, kredytobiorca zobowiązuje się do spłaty zobowiązania w określonym terminie. Płatność odbywa się w ratach, które obejmują zarówno kapitał, jak i odsetki.

Jak już wspominaliśmy, w przypadku, gdy nie stać nas na własne mieszkanie może pomóc kredyt hipoteczny. Dlatego też jest on tzw. kredytem celowym, z którego środki możemy przeznaczyć na zakup domu, mieszkania, działki budowlanej, budowę domu lub jego remont. To, co wyróżnia kredyt hipoteczny to fakt, że jest on zaciągany na długi okres - nawet na 35 lat.

Jakie są warunki udzielenia kredytu hipotecznego?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, niezbędny jest wkład własny. Im jego kwota jest większa, tym mniejsza kwota kredytu jest nam potrzebna, co z kolei przyczynia się do obniżenia wysokości rat. Przed tak poważnym zobowiązaniem, bank sprawdza zdolność kredytową, gdyż ten rodzaj kredytu przyznawany jest w oparciu o rzeczywiste szanse na jego spłatę. Brak innych zobowiązań kredytowych oraz wysokie zarobki - to zwiększa prawdopodobieństwo przyznania nam kredytu. Osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony są korzystniej postrzegane przez banki niż osoby posiadające inne formy zatrudnienia. Przed podpisaniem umowy, dobrze jest się dowiedzieć się, czy wcześniejsza spłata kredytu związana jest z dodatkowymi opłatami. Porównując oferty konkretnych banków, warto zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytów oraz wszystkie dodatkowe opłaty, takie jak prowizja. Także obowiązkowa składka ubezpieczeniowa wpływa na ostateczną kwotę, którą musimy spłacić. Dlatego też najbardziej miarodajnym wskaźnikiem jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Warto skorzystać z gotowych porównywarek, dostępnych w Internecie, dzięki czemu będziemy wiedzieli, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza.

Czy kredyt hipoteczny jest tylko dla młodych?

Najczęściej znajdujemy oferty kredytów hipotecznych kierowanych do młodych osób. Dotyczy to zarówno młodych małżeństw, jak i singli, którzy dopiero zaczynają swoje dorosłe życie. Nic w tym dziwnego - są to zobowiązania zaciągane na długie lata, dlatego im wcześniej zacznie się jego spłata, tym lepiej.

Czy jednak osoby starsze nie mogą skorzystać z tego rozwiązania? Jak się okazuje, duże zależy od wymagań stawianych przez konkretną instytucję bankową. Jednak kluczowe jest to, by zobowiązanie zostało spłacone do momentu przejścia na emeryturę. Dlatego też osoba, która ma 50 lat, może ubiegać się o kredyt hipoteczny, jednak tylko na okres 10 lat.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA