REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Inwazja pluskiew to jedna z najbardziej paskudnych "plag", jakie mogą się zdarzyć w budynku mieszkalnym. Nie dość, ze same w sobie są uciążliwe, to na dodatek ich wytępienie musi być przeprowadzone naprawdę dokładnie, jeśli po krótkim czasie nie chcemy ponownie walczyć z problemem. Co warto na ten temat wiedzieć?

Jak dochodzi do inwazji pluskiew?

Wiele osób kojarzy te małe szkodniki po prostu z brudem i zapuszczeniem mieszkania. To jednak naprawdę spore uproszczenie - w końcu nie pojawiają się one w magiczny sposób. W rzeczywistości rzecz jasna muszą być one "naniesione". I tu już oczywiście pewna korelacja z obecnością w brudnych miejscach następuje, ponieważ w takich obszarach prawdopodobieństwo styczności z pluskwami rośnie. Rośnie, ale się do nich nie ogranicza i w innych miejscach tez może się zdarzyć, że przez przypadek przeniesie się "pasażerów" choćby na obuwiu.

Oczywiście istnieje także i taka możliwość, że pluskwy przemieszczą się z innego mieszkania w bloku poprzez system wentylacyjny. Z tego też powodu w przypadku zaobserwowania problemu u siebie, niezależnie od przeprowadzenia odpluskwienia, warto ostrzec sąsiadów, żeby w razie czego i oni mogli szybko zareagować.

Czy samodzielne odpluskwianie to dobry pomysł?

Teoretycznie można korzystać różne, mniej lub bardziej skuteczne środki, z pomocą których da się pozbyć części atakujących mieszkanie pluskiew lub innych szkodników. Problem polega jednak na tym, iż ograniczenie skali ich występowania nie powoduje pozbycia się "zarazy", jaką stanowią. Jeśli zostanie ich nawet niewielka liczba, wkrótce cała "zabawa" zacznie się od nowa i tylko będziemy tracić czas i nerwy. Tymczasem profesjonalne ekipy zajmujące się usuwaniem pluskiew z mieszkań (zresztą nie tylko pluskiew, również na przykład karaczanów), na przykład www.derato.pl (w przypadku usług na terenie Warszawy), działają planowo, kompleksowo, z nastawieniem na efektywne rozwiązanie sprawy.

Jak przygotować mieszkanie na przybycie ekipy usuwającej pluskwy?

Jeśli chcemy, by ekipa przeprowadziła swoje działania sprawnie, warto już na starcie poczynić pewne przygotowania. Uporządkujmy wszystkie rzeczy, zabezpieczmy naczynie i przedmioty osobiste, aby nie zostały one spryskane w czasie odpluskwiania, wreszcie poodsuwajmy wszelkie meble w taki sposób, aby ekipa mogła sprawdzić, czy część pluskiew nie schroniła się za nimi.

Oczywiście to tylko ogólnikowe rady, a w praktyce zawsze warto przed umówioną wizytą po prostu porozmawiać z przedstawicielami firmy zajmującej się tym tematem i po prostu wypytać, co konkretnie należy zrobić w mieszkaniu, aby prace przebiegały gładko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Jak działa ekipa odpluskwiająca?

Przede wszystkim ocenia skalę problemu. A gdy już zakończy oględziny mieszkania, dobiera metodę działania i... wdraża ją w życie. Najczęściej odpluskwiania są wykonywane za pomocą zamgławiania ULV, co jest metodą dość tanią, a jednak skuteczną i w skrócie polega na rozprowadzeniu wraz z mgiełką środka przeciwko pluskwom. Często to wystarcza, choć zdarza się, że trzeba sięgnąć po dodatkowe metody.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA