REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Internet na ratunek włosom

  3 czerwca 2002

Nowy polski serwis internetowy poświęcony w całości wypadaniu włosów jest już dostępny w sieci. Serwis jest podzielony na dwa równorzędne działy: dla mężczyzn i dla kobiet.

REKLAMA

Pod adresem www.regaine.pl wszyscy zainteresowani znajdą obszerne informacje o wypadaniu włosów, jego przyczynach i sposobach leczenia. Możliwość uzyskania rzeczowej i dyskretnej informacji w sieci jest szczególnie istotna dla kobiet, gdyż utrata włosów jest dla nich problemem krępującym. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą uzyskać poradę pod numerem infolinii (0-prefiks-22) 550-40-08.

Serwis www.regaine.pl przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z wypadającymi włosami. Na stronach www internauci znajdą odpowiedź na pytania o przyczyny tego problemu oraz środki zaradcze. Lektura artykułów zamieszczonych w serwisie pomaga właściwie dbać o przerzedzające się włosy oraz rozwiewa popularne mity dotyczące łysienia.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tyle samo uwagi poświęcono w serwisie problemowi wypadania włosów u kobiet, jak i u mężczyzn. Odzwierciedla to sama struktura serwisu: oba działy są równorzędne i użytkownik już na wstępie wybiera, czy interesują go informacje dla mężczyzn czy kobiet. Takie podejście nie jest przypadkiem. Wypadanie włosów u kobiet jest niemal równie powszechne jak u mężczyzn. Na to schorzenie cierpi co piąta kobieta, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka. Jest to spowodowane faktem, że u kobiet włosy wypadają równomiernie na całej powierzchni, a nie miejscowo, jak u mężczyzn. Ponadto kobiety starają się za wszelką cenę ukryć swoje kłopoty z włosami, gdyż jest to dla nich temat wstydliwy. Dzięki swojej anonimowości Internet jest doskonałym źródłem informacji w takim przypadku.

Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet przyczyny nadmiernego wypadania włosów są podobne. W 95% przypadków odpowiedzialne są za to czynniki genetycznie. Mówimy wtedy o chorobie zwanej łysieniem androgenowym lub łysieniem typu męskiego (także u kobiet). Dolegliwość tę można leczyć farmakologicznie. Obecnie istnieje tylko jedna substancja - minoksydil - odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, której skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. W Polsce minoksydil jest dostępny pod handlową nazwą Regaine®. Badania udowodniły, że Regaine® zatrzymuje proces przerzedzania się włosów u 80% pacjentów. W wyniku terapii lekiem u 3 na 5 pacjentów (60%) następuje odrost włosów. Największą szansę mają osoby, u których proces utraty włosów rozpoczął się nie dawniej niż 10 lat temu.

Preparat Regaine® jest prosty w użyciu - wciera się go w skórę głowy. 2% roztwór minoksydilu (Regaine® 2%) jest dostępny w aptekach bez recepty. Roztwór o wyższym stężeniu można nabyć na receptę. W czasie kuracji zaleca się mycie włosów szamponem Pregaine®, który ułatwia działanie leku. Wyczerpujące informacje na temat działania i stosowania Regaine® są dostępne na stronie www.regaine.pl.

Dla pacjentów oraz osób zainteresowanych problemem łysienia uruchomiono specjalną infolinię. Każdy kto zadzwoni pod numer (0-prefiks-22) 550-40-08 otrzyma bezpłatny zestaw materiałów dotyczący łysienia i stosowania preparatu Regaine®. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9°°-17°°. Na stronie www.regaine.pl jest też dostępny specjalny formularz, z pomocą którego można zadawać specjalistom pytania na temat nadmiernego wypadania włosów.

Kontakt:

SIGMA INTERNATIONAL
Jacek Ławrecki
tel. (022) 628-05-93, 628-04-88
faks (022) 629-96-14
PHARMACIA
Beata Paczyńska
tel. (022) 550-42-73
faks (022) 550-40-71
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024