REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Zabezpieczenie się przed koniecznością pokrycia szkody wartej nawet kilkaset tysięcy złotych jest bardzo dobrym pomysłem. Kwestia ta dotyczy nie tylko budynków zamieszkanych, lecz także takich, które wciąż są w budowie. W tym celu warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Ile kosztuje polisa na dopiero powstający dom? Od czego zależy jej dokładna cena?

Polisa na dom w budowie

Polisa na dom w budowie chroni właściciela nieruchomości przed koniecznością samodzielnego pokrycia szkód, które wystąpiły w wyniku takich zdarzeń, jak:

 • pożar,
 • powódź,
 • zalanie,
 • huragan,
 • upadek drzew i masztów,
 • przepięcie,
 • eksplozja,
 • uderzenie pojazdu,
 • grad.

  Wybór konkretnego zakresu zależy od tego, na jakim etapie budowy jest konkretny obiekt. Z czasem pojawia się opcja dokupienia dodatkowej ochrony na takie sytuacje, jak na przykład włamanie. Na początku budowy polisy obejmują głównie wymienione zdarzenia losowe, najczęściej wynikające z warunków atmosferycznych.

  Ile kosztuje polisa na dom w budowie?

  Ubezpieczenie domu w budowie nie jest zbyt drogie. Ostateczny koszt zależy w dużej mierze od konkretnego towarzystwa oraz parametrów samego budynku. Większe obiekty o znacznym metrażu będzie trudniej ubezpieczyć za niską stawkę niż niewielkie domy jednopoziomowe. Z tego powodu do każdego klienta podchodzi się indywidualnie i ustala wysokość składki na podstawie charakterystyki konkretnego obiektu.

  Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie? Standardowo jest to od 100 do 500 zł. Wszystko zależy od takich czynników, jak lokalizacja budynku, metraż, typ konstrukcji czy ewentualne zabezpieczenia. Niektóre materiały budowlane są bardziej podatne na zniszczenie, na przykład w wyniku pożaru. Z tego powodu domy stworzone z wykorzystaniem takich komponentów są pewnym ryzykiem dla towarzystwa ubezpieczeniowego, a więc cena polisy staje się wyższa.

  Jak wybrać ubezpieczenie domu w budowie, które zmieści się w Twoim budżecie? Najlepszym sposobem jest porównanie co najmniej kilku ofert zaufanych towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich oferuje bowiem ochronę na nieco innych warunkach. W tym celu warto skorzystać z internetowych porównywarek, takich jak ta na stronie www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Dzięki nim nie musisz samodzielnie przeglądać osobnych stron każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wystarczy uzupełnić interesujące Cię parametry i wyszukać oferty konkretnych firm.

  Cena nie jest jednak najważniejsza. Znacznie lepszym pomysłem jest zwrócenie uwagi na zakres poszczególnych polis. Czasami w umowach znaleźć można bowiem liczne wyłączenia, które sprawiają, że w razie wystąpienia szkody nie uzyskasz odszkodowania. Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed wieloma sytuacjami, dlatego tak ważne jest dokładne przeczytanie umowy i sprawdzenie, czy jest ona dla Ciebie wystarczająco korzystna. Takie informacje znajdziesz również w porównywarkach internetowych, dzięki czemu nie musisz dzwonić do kolejnych firm, by zorientować się w szczegółach ich ofert.


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  REKLAMA

  REKLAMA