REKLAMA

REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje polisa na życie i co wpływa na wysokość składki?

Ile kosztuje polisa na życie i co wpływa na wysokość składki?

Na wysokość składki ubezpieczenia na życia wpływ może mieć wiele czynników. Mowa tu np. o wieku ubezpieczonego, jego stanie zdrowia, a także zakresie ochrony. Możesz bowiem skorzystać z kilku wariantów polisy, a także rozszerzyć ją o dodatkowe świadczenia, by zyskać kompleksowe zabezpieczenie dla siebie i swoich bliskich.

Oczywiście im większy jest zakres ochrony, tym wyższa będzie składka. Często jest to jednak zaledwie kilkadziesiąt złotych różnicy, dlatego zdecydowanie warto zapłacić nieco więcej, by cieszyć się całkowitym poczuciem bezpieczeństwa. Płacąc za polisę wyższą kwotę, możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji, takich jak np.: leczenie za granicą, pobyt w szpitalu w wyniku choroby lub wypadku, uszczerbek na zdrowiu, operacja chirurgiczna, całkowita niezdolność do pracy i wiele innych.

Przed wyborem ubezpieczenia na życie warto dokładnie sprawdzić, jaki zakres ochrony gwarantuje. Warto także porównywać oferty ubezpieczenia i w ten sposób wybrać taką, która polisa na życie będzie dopasowana do Twoich potrzeb, sytuacji życiowej, a także możliwości finansowych. Zakres ochrony zależy od wariantu wybranej polisy oraz konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto więc zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę i sprawdzić oferty dostępne na rynku.

Co może znaleźć się w ubezpieczeniu na życie?

Niektóre polisy na życie w swoim podstawowym zakresie zapewniają wypłatę świadczenia nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale również dożycia przez niego określonego wieku. Wtedy mówimy o ubezpieczeniu na życie i dożycie. Możesz także zdecydować się na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na życie. Co może znaleźć się w takim zakresie?

  • Możliwość inwestycji w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. W takiej polisie część wpłacanej składki przeznaczona jest na inwestycję w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK).
  • Świadczenia związane z pobytem w szpitalu, leczeniem w przypadku choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet rehabilitacją.
  • Assistance domowy, w ramach którego ubezpieczyciel zorganizuje pomoc fachowca, np. w przypadku awarii domowych instalacji.

Grupowe ubezpieczenie na życie

Oprócz indywidualnego ubezpieczenia, możesz również wykupić polisę na życie u swojego pracodawcy w ramach ubezpieczenia grupowego. Warto jednak zaznaczyć, że o tym, jaki jest zakres ochrony dostosowany jest do potrzeb grupy pracowników. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że polisa na życie jest w stu procentach dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb, lepiej skorzystać z ubezpieczenia indywidualnego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj zakres polis i sprawdź, czy oferta indywidualna nie będzie dla Ciebie korzystniejsza.

Ubezpieczenie zdrowotne

Oprócz polisy na życie, warto pomyśleć również wziąć pod uwagę zakup polisy - prywatna opieka medyczna. Takie ubezpieczenie zdrowotne pozwala skrócić czas oczekiwania termin wizyty u lekarza specjalisty, na badanie czy zabieg. Bez limitu i bez skierowań.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA