REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Huta zainwestowała miliony w wyciszenie produkcji

  19 stycznia 2023

Huta zainwestowała miliony w wyciszenie produkcji
Żródło: Huta ArcelorMittal Warszawa

Od kilku tygodni sąsiedzi Huty ArcelorMittal Warszawa pytają, czy zakład zawiesił działalność produkcyjną, ponieważ nie słyszą jego odgłosów. Odpowiadamy: Huta produkuje pełną parą. To, że nie słychać jej odgłosów, jest efektem sfinalizowanej w końcu listopada inwestycji, polegającej na izolacji akustycznej komina odpylni.

REKLAMA

Wykonana w 2021 roku mapa akustyczna zakładu pokazała, że komin odpylni był znaczącym źródłem hałasu. Żeby go ograniczyć, zastosowano aż trzy równoległe działania. Pierwsze polegało na uszczelnieniu obszaru przejścia kanałów dolotowych komina przez sufit, drugie - na wygłuszeniu powierzchni kanałów dolotowych komina, trzecie - na dodatkowym zamontowaniu tłumików akustycznych wewnątrz kanałów dolotowych wentylatorów. Prezes Huty: Jesteśmy otwarci i nie mamy nic do ukrycia Prezes Huty: Jesteśmy otwarci i nie mamy nic do ukrycia
Rozmowa z Markiem Kempą, prezesem Huty ArcelorMittal Warszawa.

Koniec hałasu z Huty ArcelorMittal Warszawa

Prace techniczne zaczęły się w lipcu 2022 roku i trwały do końca listopada. Po ich zakończeniu wykonawca wygłuszenia przeprowadził pomiary na wylocie z komina. Pokazały one, że poziom hałasu został ograniczony aż o 16 decybeli. Aby sprawdzić w sposób niezależny skuteczność zrealizowanej inwestycji, Huta ArcelorMittal Warszawa zleciła dodatkowo wykonanie pomiarów hałasu firmie Sonitech. Przeprowadzono je w trakcie produkcji 13 grudnia 2022 w dzień i w nocy w ośmiu punktach na terenach chronionych akustycznie ze względu na zabudowę mieszkaniową: przy ul. Improwizacji (na granicy terenu Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego), na granicy terenu zabudowy mieszkaniowej przy ul. Rokokowej 130E, na granicy terenu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej przy ul. Encyklopedycznej 16, przy budynku wielorodzinnym położonym przy ul. Nocznickiego 17, na granicy terenu szkolnego przy ul. Balcerzaka 1, przy budynku wielorodzinnym położonym przy ul. Nocznickiego 23, przy budynku wielorodzinnym położonym przy ul. Sokratesa 2 oraz na granicy terenu zabudowy mieszkaniowej przy ul. Michaliny 10.

Pomiary we wszystkich punktach potwierdziły znaczne ograniczenie hałasu, zarówno w dzień, jak w nocy. Większość wyników była niższa od wartości dopuszczalnych o kilka, a w niektórych miejscach nawet o kilkanaście decybeli.

REKLAMA

Ciszej na Młocinach

- Skuteczność tej kilkumilionowej inwestycji potwierdzają także sygnały od mieszkańców Młocin, którzy zaczęli nas chwalić za panującą ciszę - mówi Artur Gierwatowski, dyrektor generalny Huty ArcelorMittal Warszawa. - Bardzo nas to cieszy i pokazuje, że umiemy skutecznie wychodzić naprzeciw postulatom zgłaszanym przez społeczność lokalną - dodaje.

Projekt wyciszenia komina odpylni stanowi kolejną inwestycję zrealizowaną w ramach przyjętej przez ArcelorMittal Warszawa strategii inwestycji środowiskowych, mających na celu poprawę komfortu akustycznego wokół zakładu. Dołączył on do uruchomionej w ubiegłym roku nowej chłodni przy hali wykańczalni oraz projektów zrealizowanych wcześniej w stalowni, polegających na zwiększeniu objętości okapu nad piecem elektrycznym i uszczelnieniu dachu.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA