REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online?

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online?

Wielu pacjentów zastanawia się, gdzie najszybciej zdobyć receptę online? Powodem tego jest fakt, iż wraz z innymi dziedzinami życia, do sieci przeniosła się opieka zdrowotna, dzięki czemu możemy skorzystać z usług medycznych bez wychodzenia z własnego domu.

Choć możliwość załatwienia wielu spraw przez Internet znacznie usprawniła codzienne funkcjonowanie - w tym korzystanie z porad lekarskich - część osób nadal nie wie jakim udogodnieniem jest recepta online, gdzie można ją zdobyć i czy rzeczywiście można ją zrealizować w każdej aptece. Tego typu wątpliwości są podyktowane m.in. przyzwyczajeniem i stereotypami związanymi z korzystaniem z usług medycznych w Polsce, które kojarzą się z długimi kolejkami do specjalistów. Kto może szybko otrzymać e-receptę wystawioną przez lekarza, a kto nie? Dlaczego warto zdecydować się na tę formę przepisania niezbędnych leków? Jak znaleźć wiarygodny serwis, gdzie receptę online można otrzymać w kilka minut?

Spis treści

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online? Z jakich serwisów korzystać?

Kto może otrzymać receptę online?

Czy lekarz może nie zgodzić się na wystawienie recepty online?

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online i jak wygląda jej realizacja w aptece?

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online? Z jakich serwisów korzystać?

Serwisy, gdzie najszybciej zdobyć receptę online, zrewolucjonizowały sposób diagnozowania i leczenia chorób oraz ułatwiły kontakt pacjentów ze specjalistami, dzięki wprowadzeniu możliwości przeprowadzania pośredniego wywiadu lekarskiego przy pomocy telemedycyny. W związku z cyfryzacją usług medycznych i wdrożeniem systemu e-recept, w Internecie pojawiło się i stale pojawia się coraz więcej portali, które oferują błyskawiczne, zdalne wypisywanie recept na podstawie kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia, występujących dolegliwości chorobowych i preferowanego przez pacjenta sposobu leczenia. Warto wiedzieć, że w tego typu zdalnych przychodniach pracują lekarze z prawem do wykonywania zawodu, więc nie oznacza to, że każdy pacjent może otrzymać e-receptę na wybrany przez siebie lek - nawet jeśli wykupi indywidualną e-konsultację lekarską z możliwością wystawienia e-dokumentu. Aby wybrać najbardziej wiarygodny portal medyczny nie warto kierować się reklamami w Internecie, lecz lepiej zapoznać się z opiniami prawdziwych pacjentów na temat dostępnych specjalistów oraz z regulaminem świadczonych usług medycznych. Przykładem takiego portalu jest e-lekarz24h.pl, na którym można sprawdzić opinie osób, które skorzystały z pomocy pracujących w nim specjalistów.

Kto może otrzymać receptę online?

Możliwość wystawienia recepty online zależy przede wszystkim od woli lekarza, jego oceny stanu zdrowia pacjenta i stwierdzenia, czy według niego istnieją zalecenia do stosowania określonego leku. Co istotne, specjalista nie może przepisać medykamentów prewencyjnie, lecz tylko w przypadku aktualnie występujących wskazań zdrowotnych, np. występujących objawów chorobowych. Tak więc pacjent może otrzymać receptę online tylko wtedy, kiedy lekarz stwierdzi, że zachodzi uzasadniona medycznie potrzeba jej przepisania. Z możliwości wypisania e-recepty drogą internetową korzystają zazwyczaj pacjenci, którzy z przyczyn zdrowotnych lub fizycznych nie mają możliwości przybycia do przychodni stacjonarnej oraz osoby, które ze względu na przewlekłość występującego schorzenia lub długość obowiązującej terapii, chcą przedłużyć ważność recepty lub otrzymać nowy e-dokument na leki, które przyjmowały do tej pory. Skorzystanie z recepty online jest również zalecane kobietom stosującym doustną antykoncepcję lub chcącym jednorazowo zastosować antykoncepcję awaryjną w przypadku, kiedy nie mogą one skorzystać z usług przychodni stacjonarnych.

Czy lekarz może nie zgodzić się na wystawienie recepty online?

Przed przepisaniem recepty online obowiązkiem lekarza jest sprawdzenie, czy istnieją przesłanki do stosowania konkretnego leku przez danego pacjenta. Może bowiem okazać się, że wdrożenie wybranej farmakoterapii jest w jego przypadku wykluczone. Choć to pacjent wstępnie zgłasza preferowany przez siebie medykament, ostateczna decyzja o zasadności jego stosowania należy do specjalisty. Dlatego też w przypadku stwierdzenia przeciwwskazań zdrowotnych lub niejasności związanych z wypełnionym kwestionariuszem dotyczącym stanu zdrowia, czy niemożności dokładnego zdiagnozowania pacjenta w celu dostosowania odpowiedniej metody leczenia, może on odmówić wystawienia recepty online. Nie oznacza to jednak, że pacjent nie może ubiegać się o wystawienie tejże recepty np. u lekarza realizującego porady stacjonarne.

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online i jak wygląda jej realizacja w aptece?

Gdzie najszybciej zdobyć receptę online? Nie ulega wątpliwości, że takim miejscem jest profesjonalny internetowy serwis medyczny, oferujący swoje usługi 24 godziny na dobę. Po przeprowadzeniu e-konsultacji i otrzymaniu e-dokumentu na zalecony lek, pacjent może zrealizować receptę w wybranej aptece stacjonarnej. W zależności od formy otrzymanej recepty online, może albo zgłosić otrzymany 4-cyfrowy kod wraz z własnym numerem PESEL, albo okazać kod kreskowy e-recepty na wydruku informacyjnym lub na urządzeniu mobilnym. Przepisane leki można również otrzymać w drodze zamówienia internetowego. Należy jednak pamiętać, że niemożliwe jest zamówienie leków dostępnych na receptę na adres domowy. Pacjent może je odebrać w wybranym punkcie aptecznym.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA