REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


17.12.2021 09:26 #Tubylec
Szkoła, którą wybudują i tak będzie za mała. W tym momencie powinni zaczynać budowę drugiej, a oni nawet nie znają terminu rozpoczęnia budowy pierwszej. Kabaret, a nie zarządzanie miastem.
17.12.2021 09:52 #xxx
Ważne, że będą budować kładkę przez Wisłę.
17.12.2021 11:00 #Eliard
#Tubylec napisał(a) 17.12.2021 09:26

Kabaret, a nie zarządzanie miastem.
Owszem, kabaret, ale nie tam, gdzie Pan/Pani myśli. Kabaretem było dopuszczenie do dzikiego zabudowania Chrzanowa (oraz okolic Pełczyńskiego), bez wymuszenia na deweloperach budowy koniecznej infrastruktury. A miasto ma do tego narzędzia. Na przykład dla obecnej inwestycji deweloperskiej na Służewcu warunkiem otrzymania pozwolenia był wymóg budowy szkoły podstawowej przez dewelopera.
17.12.2021 11:09 #kierowca lubimiasto
Na parkingi nie ma, a na to jest.
Ile parkingów można by za takie pieniądze zbudować.
Jak zwykle władza naprzekór kierowcom. Będziemy o tym pamiętać przy wyborach.
17.12.2021 11:29 #nnn
PO co nam szkoły, przecież są w Berlinie.
17.12.2021 12:16 #jkk
Nareszcie może zdarzyć się, że powstanie szkoła na Chrzanowie. Pozostanie, dla jej poprawnego funkcjonowania, zbudowanie infrastruktury towarzyszącej, na co pieniądze też będą potrzebne. To konieczność stworzenia, praktycznie od nowa, całej ulicy Szeligowskiej wraz z chodnikami, odwodnieniem itp. Jeśli deweloper wybuduje brakujący odcinek ulicy Orlińskiego i władze miasta zrobią porządek z parkującymi tam i na Coopera pojazdami to możliwe stanie się uruchomienie linii autobusowej dowożącej dzieci z osiedli przy Coopera i Batalionów do nowej szkoły.
O takich i podobnych drobiazgach trzeba myśleć już teraz. Inna sprawa, że konieczna stanie się w niedługim czasie budowa kolejnej szkoły, najlepiej przy Batalionów Chłopskich. Może okazać się iż stanie się to niemożliwe z braku terenu pod szkołę w tym rejonie.
17.12.2021 14:04 #Bemcik
Teraz to powinni budować szkołę średnią już.
17.12.2021 22:42 #xcounter
co to za licznik w prawej sekcji tej strony, czy pokazuje realne wartości?

Według władz Warszawy metrem na Bemowo dojedziemy najpóźniej za:
743 dni 01 godzin 23 minut 39 sekund

Mieszkańcom Bemowa gratuluję i życzę, aby szkoła powstała i zaspokoiła potrzeby, tylko się cieszyć
21.12.2021 15:29 #Panjan
#Tubylec ma rację. Takie osiedle powinno mieć dwie - trzy szkoły podstawowe. I pewnie jest wystarczająco duże by mieć własne liceum (szczególnie, że na Bemowie jest chyba tylko jedna szkoła licealna). Tymczasem o drugiej szkole nawet się nie mówi a i ta pierwsza powstanie pewnie za 10 lat. To jak zarządzana jest Warszawa jest wielkim skandalem. I radni, i prezydent miasta doskonale wiedzą, że brak szkoły ma fatalne skutki zarówno dla dzieci, rodziców jak i wszystkich innych mieszkańców (np. tkwiących w korkach spowodowanych przez poranne odwożenie dzieci do odległych szkół). A jednak, od co najmniej 10 lat, nie zdecydowano się by wybudować na Chrzanowie szkołę podstawową. Granda!
21.12.2021 17:17 #jkk
Ja bym raczej oczekiwał tego, że szkoła zostanie zbudowana w miejscu gdzie mieszkają uczniowie. Wybrano inną koncepcję, taką aby uczniowie dojeżdżali do szkoły. Oczywiście drogi dojazdowe, chodniki i ścieżki rowerowe trzeba dopiero zbudować. Gdyby zbudować szkołę przy Batalionów Chłopskich to niemal wszystko, co wymieniłem, jest już na miejscu.
Być może władze Bemowa liczą na możliwość zbudowania szkoły na swojej działce przylegającej do Lazurowej w pobliżu Batalionów Chłopskich, ale ta działka jest trochę mała (ok. 1 ha) i są do niej roszczenia potomków dawnego właściciela. Szanse na szkołę w tym miejscu są niewielkie.
I jeszcze parę uwag do kierowcy lubiącego miasto i domagającego się parkingów zamiast szkoły. Akurat na Chrzanowie miejsc parkingowych jest sporo, znakomita większość na terenie osiedli. Sporo spośród tych osiedlowych miejsc jest niezajętych, ba, niektóre jeszcze nie są wykupione od dewelopera. I tutaj jest pies pogrzebany, lubiący miasto kierowca chciałby zapewne mieć miejsce do parkowania swojego wehikułu za darmo. Płacić za to mamy wszyscy, również ci którzy nie mają żadnego pojazdu. Zatłoczone miejsca ogólnodostępne i ich okolice to efekt tego, że sporo kierowców nie bierze pod uwagę tego iż koszty parkowania są składową kosztów utrzymania pojazdów. Zresztą, bemowskie władze wydają się być w kwestii parkowania pojazdów, delikatnie to określając, totalnie nieporadne. Straż Miejska chyba już nie istnieje.
REKLAMA
28.12.2021 07:22 #Solo
#kierowca lubimiasto napisał(a) 17.12.2021 11:09

Na parkingi nie ma, a na to jest.
Ile parkingów można by za takie pieniądze zbudować.
Jak zwykle władza naprzekór kierowcom. Będziemy o tym pamiętać przy wyborach.
kto teraz buduje parkingi dla furmanek ?
28.12.2021 12:40 #Juli
3 szkoły na Chrzanowie. Czemu nie. Gdyby kiedyś był plan odkupu lub z deweleporką się dogadali. Jedna podstawówka w centrum chrzanowa ul. Szeligowska na skręcie z planowanym przedłużeniem ul. Czułchowskiej. Druga przy ul. Warszawskiej jak na blizne (przy okazji nabór uczniów z tamtych stron z pomocą dofinasowania budowy z Babic), Trzecia zamiast upadłego tesco przy ul. Połczyńskiej (przy okazji nabór uczniów z tamtych stron z porozumieniem o dofinansowaniu z dzielnic Włochy i Ursus, i miasta Ożarów). Dlaczego dofinansowanie bo uczniowie z tamtych rejonów będą tu przyjeżdżać. Teren po Tesco duży więc mógłby być tam zespół Podstawówka i Liceum (w osobnych budynkach). Drugie liceum zamiast Tesco na ul. Górczewskiej. Tereny niezagospodarowane, które by pozostały na skwery zieleni przeznaczyć. Przy tym układzie z planowanym metrem Lazurowa, Chrzanów, Karolin część struktury komunikacyjnej by się pokryła. Dodać 2 mini autobusy na krótkich liniach, lub zwiększyć częstotliwość tych istniejących. Np. 743, 220
28.12.2021 14:35 #jkk
Juli. W ten sposób da się zbudować na Chrzanowie kilka podstawówek, trochę szkół zawodowych, liceum a nawet jakąś szkołę wyższą. O żłobkach i przedszkolach nie wspomnę.
W pobliżu pierwszej z podanych lokalizacji, przy Szeligowskiej, władze Bemowa zakupiły przed laty teren pod zespół żłobkowo - przedszkolno - szkolny. Na szkołę w tej lokalizacji znalazły się właśnie pieniądze, o czym artykuł.
Druga z lokalizacji, ulica Warszawska znajduje się już w gminie Babice, w Warszawie jest jeszcze ulica Górczewska przy której nie ma niezabudowanej działki odpowiedniej wielkosci.
Trzecia z działek, teren po Tesco, to bardzo droga działka na którą władz miasta nie stać.
29.12.2021 17:37 #Panjan
#Juli

z prostej arytmetyki wynika ile powinno być szkół na Chrzanowie. Jeżeli docelowo ma tu mieszkać około 100 000 mieszkańców (sądzę, że będzie mieszkać więcej), przeważnie młodych rodzin to można założyć baaaardzo konserwatywnie 5000 - 10000 dzieci w wieku szkolnym (podstawówki). A może i więcej. Szkoła powyżej 1000 dzieci to już moloch, niespełniający standardów edukacyjnych i logistycznych. Dziś wszyscy, którzy zajmują się tematem uważają za lepsze szkoły mniejsze, bliższe domów uczniów. A zatem docelowo możemy mówić o co najmniej 5 szkołach. To nie uwzględnia dzieci przywożonych z powiatu zachodniego (a tam też już się buduje blokowiska jak na Bemowie, patrz osiedle Zen Garden). Nie będę mówił gdzie te szkoły mają być zlokalizowane, ale bez owijania w bawełnę, zaniechanie ich budowy to zwykłe przestępstwo wobec mieszkańców a przede wszystkim dzieci. Czekam na pierwszych odważnych, którzy na wzór aktorów pozywających władzę za smog pozwą Trzaskowskiego za odmowę budowy szkół, tak koniecznych na tym terenie. I proszę zaślepionych wielbicieli Trzaskowskiego; nie piszcie, że nie ma pieniędzy, że nie ma gruntów, itp. O wielkości i docelowej formie Chrzanowa wiadomo od co najmniej 10 lat. Odkąd podjęto decyzję by osiedle przecięło metro stało się jasne, że zdominuje je gęsta zabudowa. Nawet imbecyl mógł przewidzieć ile będzie mieszkać tam dzieci i ile będą potrzebować szkół. Ani Trzaskowski, ano Gronkiewicz, ani kolejni władcy dzielnicy imbecylami nie byli. Byli i są cynicznymi hochsztaplerami, którzy dobrze żyją za nasze pieniądze a nie wywiązują się ze swoich obowiązków.
29.12.2021 20:45 #patiala
You can apply for a loan anywhere and anytime in your convenient location using your phone or laptop. Fast cash offer for you today at just 2% interest rate, both long and short term cash of all amounts and currencies, no collateral required. Apply now for your instant approval and transfer approval process takes just 4 hours. contact us now (Whats App) number:+919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Sorina Jeffery
01.01.2022 11:08 #jkk
Trudno jest ocenić kiedy na Chrzanowie mieszkać może 100 tys. ludzi, obecnie niewiele więcej mieszka na całym Bemowie. Oceniam, że proces zabudowy obszaru Chrzanowa może potrwać jeszcze około 10 lat. Do tego trzeba jeszcze dodać przyległy obszar pozawarszawski, czyli ten na północ od Batalionów w stronę Warszawskiej między Św. Mikołaja a trasą S8. Niemniej, już teraz widać jak wiele osób w tym rejonie zamieszkuje, i to głównie osób młodych. Wystarczyło wyjść na ulicę wtedy, kiedy większość mieszkańców zrobiła to aby przywitać Nowy Rok i zobaczyć pokaz fajerwerków. Co mnie wręcz zaskoczyło, to niesamowita ilość dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Ta druga grupa dzieci będzie już za kilka lat uczęszczać do szkół podstawowych, których?
Rozumiem, że miasto ma różne potrzeby a pieniędzy zawsze za mało. Budowa szkoły na Chrzanowie musi jednak stać się priorytetem wśród priorytetów.

 30/3174 


  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA