REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# mieszkanka osiedla

20.05.2011 08:10

oj tak, monitoring byłby tu konieczny. Może i spory wydatek, ale patrząc cały czas na zniszczenia i dewastacje które trzeba naprawiać, koszty takiej inwestycji opłaciłyby się.

# lokatorka

20.05.2011 21:19

po pierwsze rodzice powinni brać odpowiedzialność za swoją młodzież która bez jakiegokolwiek nadzoru spędza popołudnia na radosnej twórczości z markerami na klatkach schodowych albo na obijaniu piłkami elewacji. Myślę że taki 14-latek potrafi czytać o zakazie gdy w piłkę. Chociaż czego tu wymagać od kogoś do kogo nie dociera że palenie na klatkach jest zabronione... Ręce opadają gdy patrzy się jak w ciągu 2 miesięcy czysta klatka schodowa zamienia się w kosz na śmieci, palarnię i miejsce do malowania.

# mieszkanka piaskowej

23.05.2011 20:29

Monitoring to super sprawa, koszt rzeczywiście spory ale na pewno by się zwrócił szybko, zaoszczędzono by na ciągłych naprawach. No i przede wszystkim nasze klatki były by czyste. A nasz dobytek bezpieczniejszy.
Druga sprawa to wychowanie dzieci (młodzieży). Młodzież przesiaduje na klatkach - pali papierosy, pije alkohol itp... Ale czego tu się spodziewać przykład idzie od rodziców, którzy również przesiadują na ławeczkach popijając to i owo. Ale jeśli jakieś mamusi czy tatusiowi zwróci się uwagę to awantura na dwa zagony , po prostu menelstwo. Małe dzieci biegają do późna bez opieki - gdzie są rodzice ? Jedna wielka samowolka , każdy robi co chce i wszystko ma gdzieś... Mam pomysł jakby tak zacząć robić zdjęcia młodzieży czy rodzicom którzy niszczą osiedle i pokazać dzielnicowemu to może by to coś dało jak nic to zawsze można porobić plakaty typu " te osoby niszczą twoje osiedle"
W artykule była mowa coś o patrolach policji straży miejskiej. Chyba to było 5 lat temu jak oddali blok piaskowa 7 , ja mieszkam w 9 od ponad roku i policji nie widziałam chyba że po kogoś przyszli , straż miejska hmmm.. to raz była podczas wszystkich świętych gdy wlepiali mandaty pod blokiem później cisza. Patrole omijają nasze osiedle wielkim łukiem.

REKLAMA

# mieszkaniec osiedla

24.05.2011 10:18

Mam nadzieję że uda się w tej sprawie wreszcie coś załatwić, a co do patroli a raczej ich braku to pełna zgoda, dziwi mnie tylko że dzielnica wydaje kilkanaście milinów na budowę takiego osiedla a potem w ogóle się nim nie interesuje, wstyd!

# podatnik

25.05.2011 09:08

Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy Piaskowej sami nie wezmą się za zainstalowanie monitoringu, tylko czekają aż im administracja założy. Typowa postawa roszczeniowa mieszkańców komunalki. "Nam się należy". Dlaczego płacić ma za to dzielnica? Proszę o wyjaśnienie panie wiceburmistrzu. Ja za monitoring, domofon i skutki dewastacji płacę sam.

# lokator

26.05.2011 19:12

myślę, że lokatorzy chętnie wzięliby sprawę w swoje ręce i założyli monitoring czy pokryli koszty, ale właścicielem budynku jest miasto i to władze miasta powinni rozpatrzyć wniosek o monitoring szybko bo inaczej naprawde nie wróżę dobrze temu blokowi za parę lat będzie tam strach wyjść czy wrócić do domu po zmroku a budynki nie prrzetrwają w dobrej formie, co jest bardzo przykre bo miasto bardzo się postarało, trochę zawiódł pomysł na plac zabaw - w bloku gdzie jest 300 mieszkań i 80% dzieci plac zabaw który wygląda jak klepisko z dwoma huśtawkami i piaskownicą wielkości ok 2m x 2m mieści się w niej ok 3 małych dzieci ten plac zabaw to prawdziwa porażka...,może też nad tym trzeba by pomyśleć

REKLAMA

# wolna

09.06.2011 18:10

witam wszystkich
moze ktos chcialby sie zamienic na komunalke w ok.wilenskiego
szczesciara38@interia.pl

# życzliwy

20.01.2012 13:28

W takim razie proponuję do czasu załozenia monitoringu robic zdjęcia dewastujacym, pijącym,palącym itp a potem pokazywac na Policji lub w Straży Miejskiej niech ukarają jednego i drugiego a reszta sie przestraszy kar pieniężnych i może się uspokoi.Warto zająć się też tymi co mają pieski i wyprowadzają je bez kagańca na robienie kupy za blok nr 9 i nie sprzątaja po swoich pupilkach - może też nagrywać filmiki telefonem i pokazywać u odpowiednich władz a wlepuia mandacik jednemu i drugiemu to zacznie sprzątać zwłaszcza że torebeczki są dostępne na osiedlu, a jak sam spotkam kogoś kto nie sprząta po piesku swoim to dam mu torebeczkę i poproszę o zabranie ze sobą kupki

# także podatnik

07.01.2013 14:11

Niech się Pan tak nie gorączkuje Panie Podatniku. To co Dzielnica zapłaci za zainstalowanie monitoringu zostanie mieszkańcom doliczone do czynszu, nie będzie nic za darmo, cały koszt się zwróci.(Proszę spać spokojnie). Monitoring to dobry pomysł i to z inicjatywy lokatorów komunalki jak Pan pisze. To bardzo ładne osiedle trzeba o nie zadbać póki czas. Takie same problemy są na wszystkich polskich osiedlach komunalnych i spółdzielczych, tam gdzie mieszkania lokatorskie i tam gdzie własnościowe. Panu zapewne tez nie raz znudzona młodzież pomalowała korytarz. Życzę mniej zjadliwości w Nowym Roku. Życzliwi żyją dłużej.

REKLAMA

# qwerty

02.09.2014 09:26

A może wywalić meneli i tych co dewastują i nie płacą do slamsów. A ludzi którzy czekają cierpliwie na taki standard mieszkania przenieść na miejsce tych co nie płacą i dewastują. NIECH GMINA WOLA POMYŚLI ZANIM DA MIESZKANIA W TAKIM STANDARDZIE LUDZIOM KTÓRZY NE PRACUJĄ ZALEGAJĄ Z CZYNSZEM I NIE SZANUJĄ TEGO CO DOSTAŁO OD GMINY

# qvertz

12.08.2018 21:44

A to nie na tym osiedlu któryś z bloków popękał i trzeba było wysiedlić tymczasowo jego mieszkańców?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy