REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# oszukujo

04.04.2014 11:41

"Ci, którzy mieszkają w osiedlu Zielona Dolina, dochodzą do przystanku na ul. Kąty Grodziskie, a mieszkańcy osiedla Olesin i okolic ul. Chudoby wędrują do przystanku Ruskowy Bród. Ten ostatni jest także najbliższym, bagatela w odległości 4 km, przystankiem autobusowym dla mieszkających przy ul. Kroczewskiej."
Przecież ci z jednej strony Kroczewskiej maja 1,5km na przystanek Zdziarska linii 134, a ci z drugiej tyle samo na przystanek Chudoby dla 132... Gdzie te 4 km?

# Ber

04.04.2014 12:01

Jak można wydawać zezwolenia na budowę osiedli i domów bez uprzedniego zapewnienia mieszkańcom podstawowej infrastruktury drogowej???
Jak można zbierać tylko podatki uparcie twierdząc ze się nie da ze brak pieniędzy, ze grunty w prywatnych rękach, ze są pilniejsze sprawy...
Czy Włodarze przed przybiciem pieczątki maja jakiekolwiek rozeznanie o miejscu i okolicy gdzie ma powstać dane osiedle ?

# gość

04.04.2014 12:02

A ilu z tych mieszkańców płaci podatki w Warszawie?

REKLAMA

# Krzysztof

04.04.2014 12:25

Do przystanku na Ruskowym Brodzie idą Zdziarską również mieszkańcy osiedla przy ul. Słonecznego Poranka - jest tam 36 domów jednorodzinnych, czyli ok. 120 mieszkańców.

# Ber

04.04.2014 12:42

#gość napisał(a) 04.04.2014 12:02
A ilu z tych mieszkańców płaci podatki w Warszawie?

Tym powinien się zająć Urząd. Póki co niepłacenie podatków w miejscu zamieszkania nie jest karalne.
Ja podatki płace w Warszawie. KAZDE.

# Winnica

04.04.2014 14:04

To zależy jakich podatków. Np. od nieruchomości może być.

REKLAMA

# smo olesin

04.04.2014 14:09

Jako Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla "Olesin" wysyłaliśmy już pisma do urzędników - wciąż nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi... aczkolwiek ...spodziewamy się przedwyborczych obietnic niebawem. Brak pobocza, brak chodnika, słabe oświetlenie, brak nawet jakiegokolwiek oznakowania, ograniczenia prędkości. Zdziarska na odcinku od Ruskowego Brodu jest dodatkowo bardzo popularną ulicą dla spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów. Domagamy się chodnika, oznakowania, progów spowalniających, domagamy się dzialań, ktróre jak najszybciej podniosą poziom bezpieczeństwa na tej ulicy

# carolaa

04.04.2014 16:10

#gość napisał(a) 04.04.2014 12:02
A ilu z tych mieszkańców płaci podatki w Warszawie?

Nie wiem ktorą część Warszawy zamieszkujesz, ciekawe ilu Twoich sąsiadow, znajomych nie płaci tu podatków. Nie wiem skąd przypuszczenie że akurat na Białołęce płacących podatki w W-wie może być mniej. Zresztą nie o podatki tu chodzi tylko o kwestię bezpieczeństwa. kropka.

# abc

07.04.2014 18:16

Chodnik to potrzebny jest wzdłuż ulicy Głębockiej!!! Bo na chwile obecną to jest jedno wielkie pobojowisko!!!

REKLAMA

# abcde

07.04.2014 18:16

Chodnik to potrzebny jest wzdłuż ulicy Głębockiej!!! Bo na chwile obecną to jest jedno wielkie pobojowisko!!!

# Majka80

07.04.2014 18:17

Chodnik to potrzebny jest wzdłuż ulicy Głębockiej!!! Bo na chwile obecną to jest jedno wielkie pobojowisko!!!

# Majka80

07.04.2014 18:18

Chodnik to potrzebny jest wzdłuż ulicy Głębockiej!!! Pnieważ na chwile obecną to jest jedno wielkie pobojowisko!!!

REKLAMA

# Majka80

07.04.2014 21:26

Chodnik to potrzebny jest wzdłuż ulicy Głębockiej! Bo na chwile obecną to jest jedno wielkie pobojowisko!

 Agnieszka Borowska Radna

08.04.2014 09:41, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 08.04.2014 09:44

Jeśli chodzi o chodnik na ul. Głębockiej - otrzymałam odpowiedź na interpelację, że trwają analizy możliwości wykonania inwestycji polegającej na modernizacji ul. Głębockiej z chodnikiem, oświetleniem, przejściami dla pieszych. Około dwóch tygodni temu poruszałam też temat ul. Glębockiej na spotkaniu z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem. Władze m.st.Warszawy po analizach przekażą nam odpowiedź.
Agnieszka Borowska
radna dzielnicy Białołęka
prezes Stowarzyszenia Moja Białołęka
kontakt@agnieszkaborowska.pl
tel. 889 366 587
www.agnieszkaborowska.pl

# ktoś

08.04.2014 18:29

Jak się Pani odniesie w takim razie do wypowiedzi Burmistrza na łamach Echa:
"Co ważne, po interwencji zarządu dzielnicy, Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął projektowanie przebudowy ulicy Głębockiej wraz chodnikami, zatokami autobusowymi i odwodnieniem. Oznacza to, że prawdopodobnie po zakończeniu kolejnego etapu budowy kanalizacji w ul. Głębockiej, planowanego na 2015 r., możemy spodziewać się kompleksowej przebudowy tej ulicy."
Czy Burmistrz kłamał?

REKLAMA

 Agnieszka Borowska Radna

08.04.2014 19:38

Proszę zapytać Echa lub Burmistrza. Dla mnie istotne są pisemne odpowiedzi na interpelacje nr 1059 i nr 1096 dotyczące ul. Głębockiej. Tam jest to co pisałam wyżej.
Agnieszka Borowska
radna dzielnicy Białołęka
prezes Stowarzyszenia Moja Białołęka
kontakt@agnieszkaborowska.pl
tel. 889 366 587
www.agnieszkaborowska.pl

# cba

09.04.2014 08:38

Głębocka jako taki chodnik ma. A co z Kątami? Ani latarni, ani chodników, a tu wysiadamy, aby Zdziarską dojść do domów.

# WOJDYŃSKA

09.04.2014 09:41

A co z ulicą WOJDYŃSKĄ?

REKLAMA

# ares100

09.04.2014 09:54

#gość napisał(a) 04.04.2014 12:02
A ilu z tych mieszkańców płaci podatki w Warszawie?
dokładnie tak podatki niech ściąga urząd i każe słoiki a nie wszystkich za domniemane bycie słoikiem

# ares100

09.04.2014 09:56

#oszukujo napisał(a) 04.04.2014 11:41
"Ci, którzy mieszkają w osiedlu Zielona Dolina, dochodzą do przystanku na ul. Kąty Grodziskie, a mieszkańcy osiedla Olesin i okolic ul. Chudoby wędrują do przystanku Ruskowy Bród. Ten ostatni jest także najbliższym, bagatela w odległości 4 km, przystankiem autobusowym dla mieszkających przy ul. Kroczewskiej."
Przecież ci z jednej strony Kroczewskiej maja 1,5km na przystanek Zdziarska linii 134, a ci z drugiej tyle samo na przystanek Chudoby dla 132... Gdzie te 4 km?

zapraszam z miarką ja na co dzień pokonuję ten odcinek i proszę jest spory kawał do przejścia.

# podroznik

09.04.2014 12:53

Przeczytałam te interpelacje w BIP wraz z odpowiedziami i Pani radna nie ma w nich żadnych konkretów, poza zapewnieniami Burmistrza, który jak wiadomo jest zainteresowany nawijaniem makaronu na uszy ludziom, zwłaszcza w tym roku. Niechby ZDM się wypowiedział o tym, to będzie konkret.

REKLAMA

# J.F.

09.04.2014 14:02

Jestem mieszkańcem Zielonej Doliny, kierowcą i piechurem. Ulica Zdziarska przeraża mnie do tego stopnia, ze nie pozwalam synowi na chodzenie tamtędy do autobusu, wolę go dowieźć do przystanku z chodnikiem. Życie mi mojego syna miłe... Szybko jeżdżące samochody na tym odcinku - gdzie nie ma dostosowanych znaków drogowych do sytuacji ( choćby ograniczenie formalne do 40 km/h)/ są zagrożeniem realnym i niestety śmiertelnym! Ale nie wszyscy mieszkańcy muszą mieć samochód ( i wiem z obserwacji , ze nie mają). Bardzo się dziwię, że problem nie jest doceniony!!!! Pieniądze w budżecie można przesunąć jeżeli jest ważna przyczyna a - wydaje się, że jest i to priorytetowa!!! Trzeba tylko determinacji Samorządu dzielnicy !!! w trosce o warunki życia ( i wydaje się , że i bezpośrednio) o życie swoich wyborców. Dziękuję radnym , a wydaje się także, że i zarządowi dzielnicy o pracę na rzecz swoich wyborców/

 Agnieszka Borowska Radna

09.04.2014 16:13

dotyczy Głębockiej - Dwa lata temu odpowiedzi jakie otrzymywałam w sprawie tej ulicy - nie ma i nie będzie. Teraz, że trwają analizy i dokładnie wymienione elementy. Na konkret bardziej oczywisty czekam również z niecierpliwością.
Agnieszka Borowska
radna dzielnicy Białołęka
prezes Stowarzyszenia Moja Białołęka
kontakt@agnieszkaborowska.pl
tel. 889 366 587
www.agnieszkaborowska.pl

# J.F.

10.04.2014 08:45

Wiem z zyciowego doświadczenia, że tylko konsekwentna praca, przypominanie, nieodpuszczanie tematu prowadzi do celu. Mam nadzieję, że cel w perspktywie paru lat zostanie osiagnięty, ale bez naszych działań projekt na pewno będzi zagrożony!!!

REKLAMA

 tarantula01

12.04.2014 16:47

Oficjalna odpowiedź http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_470-gleb140409remont_brm.jpg na http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_470-gleb140227remont.pdf pisaną bezpośrednio do ZDMu. Tak bardzo nijaka.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

12.04.2014 16:47

Oficjalna odpowiedź http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_470-gleb140409remont_brm.jpg na http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_470-gleb140227remont.pdf pisaną bezpośrednio do ZDMu. Tak bardzo nijaka.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# gimbus

12.04.2014 21:30

#oszukujo napisał(a) 04.04.2014 11:41
"Ci, którzy mieszkają w osiedlu Zielona Dolina, dochodzą do przystanku na ul. Kąty Grodziskie, a mieszkańcy osiedla Olesin i okolic ul. Chudoby wędrują do przystanku Ruskowy Bród. Ten ostatni jest także najbliższym, bagatela w odległości 4 km, przystankiem autobusowym dla mieszkających przy ul. Kroczewskiej."
Przecież ci z jednej strony Kroczewskiej maja 1,5km na przystanek Zdziarska linii 134, a ci z drugiej tyle samo na przystanek Chudoby dla 132... Gdzie te 4 km?
Te 4 km to jest do linii 718, 732, 738, 740 i 805 w Markach na ul. Piłsudskiego.

# piszczałka

12.04.2014 21:41

Hej, radni dzielnicy:
Zbierzcie się w siłę i wyasfaltujcie 200 metrów ulicy Chudoby do Zdziarskiej oraz 1000 metrów ulicy Olesin od Zdziarskiej do Wojdyńskiej w trybie pilnym i przeprowadźcie codzienną linię autobusową (sprzętem libero) na trasie: Urząd dzielnicy Białołęka, Modlińska, Płochocińska, Cieślewskich, Ornecka, Szamocin, Płochocińska, Kobiałka, Olesin, Zdziarska, Chudoby, Skarbka, Derby, Głębocka do Podgrodzia co 30 minut w dni powszednie i co 45 minut w soboty, niedziele i inne święta.

# do radnych powyżej piszących

13.04.2014 12:42

#piszczałka napisał(a) 12.04.2014 21:41
Hej, radni dzielnicy:
Zbierzcie się w siłę i wyasfaltujcie 200 metrów ulicy Chudoby do Zdziarskiej oraz 1000 metrów ulicy Olesin od Zdziarskiej do Wojdyńskiej w trybie pilnym i przeprowadźcie codzienną linię autobusową (sprzętem libero) na trasie: Urząd dzielnicy Białołęka, Modlińska, Płochocińska, Cieślewskich, Ornecka, Szamocin, Płochocińska, Kobiałka, Olesin, Zdziarska, Chudoby, Skarbka, Derby, Głębocka do Podgrodzia co 30 minut w dni powszednie i co 45 minut w soboty, niedziele i inne święta.
Przyłączam się do tego głosu

 antyurzędnik

13.04.2014 16:35

Radni są od klaki partyjnej, a nie asfaltu. Większość z nich chce mieć święty spokój i pieniądze, a oczekujecie od nich pracy...
Ha, ha,ha...

# piszczałka

15.04.2014 00:21

antyurzędnik napisał 13.04.2014 16:35
Radni są od klaki partyjnej, a nie asfaltu. Większość z nich chce mieć święty spokój i pieniądze, a oczekujecie od nich pracy...
Ha, ha,ha...
To niech zrezygnują na rzecz takich, którzy będą aktywni wobec mieszkańców.

# Wyborca

15.04.2014 08:46

Niech zrezygnują? Ha, ha

# piszczałka

16.04.2014 01:37

Wsie podwarszawskie byłej gromady Nieporęt zostały przyłączone do Warszawy - początkowo do Pragi Północ, po podziale administracyjnym znalazły się w dzielnicy Tarchomin (miejsce siedziby dzielnicy powinno stanowić o jej nazwie), wsie zostały przemianowane na ulice (i dobrze, jest niemalże historycznie) ale zaniedbania ciągną się latami. Stąd brak chodników, i w niektórych miejscach komuniacji miejskiej a te byłe wioski to w zasadzie wrzód na d.... dzielnicy, którymi od biedy zajmować się trzeba, chociaż wydaje się, że najchetniej dbanoby tylko o "centrum" dzielnicy czyli o skrótowo pojęte "Tarcho-Nowodwory".
Oczywiście, obecnie więcej zrobionio niż qw czasach gdy wioski te były administrowane w dzielnicy Praga Północ, niemniej to jednak za mało.
Dlatego Paniei Panowie radni oraz "najwyższa władzo" dzielnicy, weźcie się do roboty fizycznej pozostawiając wasze antagonizmy codzienne i w ramach czynu społecznego pokażcie mieszkańcom jak można samodzielnie wykonacć chodniki w brakujacych miejscach oraz wyasfaltować brakujące odcinki obecnych ulic.
pozastawcie Wasze pisma urzędowe w szufladach i czynnie weźcie łopaty i kilofy w Wasze dłonie. I do roboty. dajcie konkretny prawdziwy przykłóad mieszkańcom zaczynając od siebie do czego zachęca Was - piszczałka.

 antyurzędnik

16.04.2014 23:17

Niestety urzędnicy są przyspawani do swoich stołków i trduno im poderwać ..... do góry, aby posłuchać pojedynczego piszczenia. O naiwności ludzka ilu jeszcze wspaniałych wybrańców narodu musi nam napluć w twarz, aby zmienić zdanie na temat ludzi od żłoba z przerośniętymi ambicją mózgami/

# J.F.

23.04.2014 15:44

Wczoraj widziałam mijanie dwóch samochodów na Zdziarskiej na wysokości osiedla Zielona Dolina. Parę osób - pieszych zachlapanych błotem - ale co tam... Proponuję wycieczkęw czasie deszczu, w godzinach porannych lub popołudniowych . Wycieczka poglądowa dałaby informacje jaki jest tam poziom bezpieczeństwa dla ruchu pieszego!!! i jak mieszka się mieszkańcom Białołeki. Na wycieczke radziłabym zabrać pelerynę przeciwdeszczową i gumowce. Wrażenia survivalowe ...

# zniesmaczony

25.04.2014 11:34

Odnośnie,tego kawałka Chudoby przy Zdziarskiej,który jest strasznie upierdliwy to zastanawia mnie jedno.Nie ma pieniędzy,żeby go wyasfaltować natomiast są środki na równanie co jakiś czas (a to też kosztuje) oraz wyremontowanie kawałka między Wyszkowską a mostem(zero budynków). Garby też były strasznie potrzebne na tamtym odcinku.

# Hill

01.09.2015 16:09

Kto tam wam kazał kupować mieszkania. Trzeba było trochę dopłacić i kupić tam gdzie jest chodnik

# gosc

01.09.2015 16:43

malkontent
#Hill napisał(a) 01.09.2015 16:09
Kto tam wam kazał kupować mieszkania. Trzeba było trochę dopłacić i kupić tam gdzie jest chodnik
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024