REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Leon

17.12.2021 23:03

Czaskoskiemu zieleń potrzebna jest tylko wtedy kiedy chce się zlikwidować parking albo zwęzić drogę.

# Arti

17.12.2021 23:30

40 lat temu to w tym miejscu był step. Można sprawdzić zanim się napisze artykuł.

# Kawaii

18.12.2021 13:09

To bardzo popularne zachowanie w tej okolicy zagrodzimy się od sąsiadów, nie pozwolimy przejechać osiedlową ulicą, posadzimy nie na swojej działce drzewa, po latach uważa się za swoje a potem z płaczem do gazety i protesty społeczne jak jest nowy wlasciciel.
Mieszkancy raczej martwią się bałaganem budowlanym, gdzie będą parkować i szkoda, że działka o którą tak teraz się martwią przez lata jest zaniedbana, rosną chaszcze i leżą śmieci! Zdjęcie do artykułu jest po mocnej korekcie na korzyść tego placu:)))))

REKLAMA

# Elzar

18.12.2021 16:15

#Kawaii napisał(a) 18.12.2021 13:09
Zdjęcie do artykułu jest po mocnej korekcie na korzyść tego placu:)))))
Może i tak, ale ja np: pamiętam Ursynów, gdzie między blokami było trochę przestrzeni a co jakiś czas były fajne skwerki / parki (oczywiście średnio zagospodarowane) i gdzie dało się po prostu pograć w piłkę, pobiegać, spędzić chwilę czas. Później dosłownie wszystkie tego typu miejsca zostały zabudowane nowymi blokami, dowaliło samochodów. Ursynów z fajniej dzielnicy zmienił się jak dla mnie w betonowy szajs, gdzie dodatkowo z kanalizacji jedzie kałem. Wyprowadziłem się, bo to nie jest miejsce do życia. Takie place powinny po prostu zostać sensownie zagospodarowane i oddane ludziom - szczególnie że prognozy dla dzielnic, poza Białołęką nie są wzrostowe. Nikt w takiej betonozie nie chce żyć, to nie Hong Kong.

# Alicja Nowik

18.12.2021 19:19

Niestety wszędzie zaczynając wciskać gdzie popadnie te bloki kosztem zieleni miejskiej, a z tego co tak obserwuje to niestety warszwa sprawia wrażenie, że nie ma w ogóle pomysłu na zogospodarowanie przestrzenne jeśli chodzi o zieleń i to dosłownie od lat...

# Kawaii

18.12.2021 23:54

[quote #Elzar nap
To jest prywatna własność, jak wszędzie wychodzi brak planowania na lata przez samorządy , chaos architektoniczny ale to miasto, stolica, będzie się zagęszczać coraz bardziej.
Mieszkam na tym osiedlu i też wolałabym aby nie zabierać zieleni ale wolę uporządkowanie tego miejsca nawet przez developera niż stan obecny i roszczenia egoistycznej wspólnoty.
Mogli kupić działkę i mieć prywatny las, są normy i na pewno zieleni też nie zabraknie, a jak ktoś nie lubi mieć sąsiadów za oknem to czas na wyprowadzkę na peryferia.

REKLAMA

# Elzar

20.12.2021 10:29

No jasne, rozumiem że teren prywatny, itp. jednak takie możliwości zabudowy pojawiły się dopiero z czasem, kiedy miasto uchwaliło dogodne dla deweloperów przepisy dotyczące zabudowy. Weszły w nie nawet spółdzielnie mieszkaniowe, które zagęściły zabudowę. Wszystko fajnie. Efekt jednak jest tragiczny - nie ma gdzie wyjść, odpocząć, spędzić trochę czasu z dziećmi. Właściwie żeby to zrobić, trzeba się samochodem zawieźć gdzieś w pobliże lasu czy ogólnie - za miasto. Co mają robić ci wszyscy młodzi ludzie, gdzie spędzać czas? Zostają galerie i facebook. Masakra.

# Gość

20.12.2021 22:56

Ta działka w obecnym stanie, nie zachęca do spędzania na niej czasu, a tym bardziej z dziećmi. Kasztanów tylko będzie trochę szkoda.

# Madbutcher

23.12.2021 08:11

#Alicja Nowik napisał(a) 18.12.2021 19:19
Niestety wszędzie zaczynając wciskać gdzie popadnie te bloki kosztem zieleni miejskiej
O jakiej zieleni miejskiej mówisz? Przecież to jest prywatna działka.

REKLAMA

# abcd

29.12.2021 21:39

Trepy się pogrodziły, osłupkowały, oszlabanowały, ale porządek mają tylko 2 metry od bloków, reszta tego dawnego wojskowego osiedla poszatkowanego wspólnotami zarasta syfem, to zieleń to chwasty i wysypisko smieci. Dobrze, że ktoś to ogarnie.

# Pire

04.07.2022 11:57

Ludzie traktują tą prywatną działkę jako wysypisko śmieci i parking. Wspólnoty nastawiały na swoich terenach słópków, a parkują na działkach sąsiednich, bo tak wygodnie. Na działce rosną drzewa z tych bardzo pospolitych i bardzo kruchych, które należy wymieniać, aby nie stanowiły zagrożenia dla ludzi, co widać po pniach ostatio wyciętych chorych drzewach.
Zamieszanie, bo wycinają, ale jak komuś stanie się krzywda, to winny tylko i wyłącznie właściciel działki, który musi zapłacić odszkodowanie, chore to podejście. Oby tą dziłkę zagodpodarowali i nie była siedliskiem osiedlowego winogrona.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA