REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Troje chętnych do szkoły muzycznej

 

12.06.2006 21:23

Otrzymaliśmy dziś informację, że nie będzie szkoły muzycznej na Tarchominie, bo zgłosiło się zaledwie troje chętnych dzieci. Na co dzień otrzymujemy od Czytelników setki listów, e-maili i telefonów, w których wyrażacie Państwo się o Białołęce, jako o pustyni kulturalnej, bez ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży. Jak tę opinię pogodzić z faktem, że w 80-tysięcznej Białołęce, dzielnicy gdzie szkoły pękają w szwach jest tylko troje chętnych do nauki muzyki? Roczny koszt tej nauki to 3200 zł. Chcemy o porażce osób próbujących otworzyć szkołę muzyczną na Tarchominie napisać artykuł. Co myślicie Państwo na ten temat? Dlaczego tylko trzy rodziny zgłosiły swoje dzieci? Czy powód jest finansowy w dzielnicy, gdzie większość ledwie radzi sobie z kredytem mieszkaniowym? A może zwyczajnie nie ma takich potrzeb wśród naszych mieszkańców? Może są inne przyczyny? Czekamy na opinie. Także pod adresem echo@gazetaecho.pl

# czytelnik

12.06.2006 21:30

ta inicjatywa zupelnie sie nie przebiła- staram sie byc na biezaco z zyciem dzielnicy. W ogole tym nie slyszalem. Jest to oferta niszowa- tu raczej umuzykalnienie. Ktos kto chce tak rozwijac dziecko i wierzy w jego talent raczej bedzie obstawial panstwowe szkoly muzyczne. te maja renome.problem [dla zainteresowanych nie jest nawet w kwocie- nie malej, alew ofercie co ta szkola by gwarantowała]

# Aveciarz

12.06.2006 22:12

Zgadzam się z Czytelnikiem.
A swoją drogą - "na co dzień otrzymujemy od Czytelników setki listów, e-maili i telefonów, w których wyrażacie Państwo się o Białołęce, jako o pustyni kulturalnej, bez ciekawych zajęć dla dzieci..." - poprosimy te SETKI adresów. PRześlemy im Aveciarza.

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

12.06.2006 22:59

coś odnośnie siły przebicia:
"...p. Oracz swego czasu (dawno przed zbliżającymi się wyborami) założył zupełnie apolityczne Białołęckie Forum Inicjatyw Obywatelskich, które autentycznie nawiązało kontakt z organziacjami pozarządowymi z terenu Białołęki..."
Tak się składa, że po raz pierwszy o tym forum słyszę.

# Maryjan

13.06.2006 08:22

Jak żyję na Białołęce, to o szkole muzycznej nie słyszałem. Nie tak dawno podczas rozmowy z duchownym jednej z tutejszych parafii rozmawialiśmy o szkole podstawowej /klasy 1-3/, jednakże bez profilu nutki.

# Kolega

13.06.2006 08:57

Siekierko - myślę, że o BFIO słyszeli przede wszystkim Ci, co tworzą lub są członkami organizacji pozarządowych. Natomiast pisało o nim i Echo, i NGP.
Maryjanie - jeśliś jest tym Maryjanem - czyżby marzyło Ci się jakieś ideologizowanie dzieciaków? Wiem, wiem, przecież nie na wycieraczce!

REKLAMA

# zagadka leśna

13.06.2006 08:59

Aveciarz zwróć uwagę, że te "setki" ludzi, którzy piszą maile lub listy i któzy dzwonią nie mają na myśli tylko propozycji pro kościelnego aveciarza, ludzie chcą nowoczesnej konsumpcji "kulturalnej" chcą multipleksów, dyskotek, pubów z muzyką na żywo, imprez plenerowych w ciepłe dni, chcą basenów, kręgielni
a z całym szacunkiem dla skrzypków itp to co to za propozycja kulturalna - szkoła muzyczna? to podpucha czy żart?
mamy na białołęce głośny pub Dziki, przepełniony basen i pierogarnię no i oczywiście Auchan gdzie można po kościele pójść z rodziną na spacer

# Nowodworzanka

13.06.2006 09:04

O szkole muzycznej też pisały, i co....?????
Artykuł z Echa był przeklejony na forum gazeta.pl i nawet toczyla się na ten temat dyskusja. Żółtą ulotkę tej szkoły miałam w rękach kilka razy. Nie mam jeszcze dziecka, więc nie skorzystałam, ale to że tylko trójka się zgłosiła, dziwi mnie. Szkoła reklamowała sie dobrze, chyba raczej mamy społeczeństwo bez potrzeb. Smutne to

# zagadka leśna

13.06.2006 09:15

Nowodworzanka, ee tam bez potrzeb; ile statystycznie dzieci może chodzić do szkoły muzycznej? odpowiedź jest prosta - niewiele a tak procentowo to myślę, że chodzić do szkoły może z 7-8% a i tak z tego muzykami zostanie max jedna piąta a nawet mniej, więc o czym tu mowa
po za tym ludzie wystawiający buty na korytarz mimo, że są nowobogackimi to nie posyłają dzieci do szkoły muzycznej, do tego potrzebna jest tradycja, oni płacą za inne rozrywki: narty, tenis, osiem języków itd a na muzykę nie ma czasu

REKLAMA

# Aveciarz

13.06.2006 09:22

Problem w tym, że Siekierka przekleił/a tutaj wątek z innego tematu i powstał galimatias.
Co do szkoły muzycznej myślę, że problem jest złożony, związany także z różnym poziomiem nauki w szkołach prywatnych (znam b. wiele osób z terenu Białołęki, które nauki muzyczne pobierają na ul.Namysłowskiej czy Miodowej - jeśli wiążą z tym przyszłość). Mają znaczenie czynniki ekonomiczne. Natomiast niewątpliwie istotne znaczenie odgrywa też struktura społeczna na Białołęce. Wiele osób woli "świat kukurydzy dmuchanej" niż wizytę w operze. Cóż, signum temporis.

# eo

13.06.2006 09:24

Myślę , że koszt nauki ma duże znaczenie bo kwota 3200 zł. to tylko niewielki procent tego co trzeba wydać na naukę (trzeba doliczyć książki, zeszyty, różne przybory , skaładki , wycieczki itp) . Ja mam dwójkę dzieci więc wszystkie wydatki muszę liczyć podwójnie a gdy dochodzi do tego spłata kredytów to trudno się dziwić , że szkoła znalazła tak małe zainteresowanie wśród mieszkańców Tarchomina i Nowodworów skoro większość spłaca kredyty.

# zagadka leśna

13.06.2006 09:28

no to nie widzę problemu, po co jeszcze zawracać głowę taką błahostką czytelnikom i papier zasmarowywać bez potrzeby
weźcie i wymyślcie jakiś lepszy temat na pierwszą stronę...
a może dacie pierwszą stronę forumowiczom?
hmmm nieeee przecież w życiu byśmy się nie zgodzili o czym pisać :D

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024