REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ BIAŁOŁĘKI

# Komitet Założycielski

12.12.2004 14:51

Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, że Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy dokonał rejestracji TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ BIAŁOŁĘKI.
§8 Statutu:
,,Głównym celem Towarzystwa jest integracja mieszkanców Dzielnicy Białołęka m.st.Warszawy.
Członkowie Towarzystwa Przyjacioł Białołęki kierują sie w swojej działalności: tolerancją i prawdą.
Działalność Towarzystwa ma na celu zachowanie piękna Białołęki oraz podejmowanie przedsięwzięć służących Jej rozwojowi.
Eksponowanie poprzez inicjatywy osiągnięć naszej dzielnicy oraz inspirowanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców.
Zachowanie, utrwalenie i pogłębienie wiedzy o historii i korzeniach tej ziemi oraz dokonań Jej mieszkanców."
Walne Zebranie, na którym dokona sie wyboru władz (Zarządu i Komisji Rewizyjnej) planujemy przeprowadzić w lutym (przed feriami ), o czym poinformujemy poprzez Internet, prasę i ogłoszenia.
Tą drogą prosimy Państwa o przemyslenia, zainteresowanie, życzliwosć i udział.
Każdą radę, deklaracje pracy na rzecz Bialołęki przyjmiemy z radoscią. Wizje działania mamy. Teraz niech przemówia serca
i umysły.
Białołęka to piękna Dzielnica Warszawy.
Korespondencje oraz informacje dotyczące dzialalności Towarzystwa Przyjaciół Białołęki prosimy kierować na adres:
Urzad Dzielnicy Białołeka m. st. Warszawy, ul. Modlinska 197
03-122 Warszawa
/Sekretariat Rady Dzielnicy /z zaznaczeniem adresata
Telefon Sekretariatu Rady Dzielnicy 51-03-110,fax 676-69-14 lub imiennie do członków Komitetu Założycielskiego TPB.
Komitet Założycielski:
Andrzej Opolski
Jan Bukowski
Stella Lewicka
Daniel Garłowski

# fanka

12.12.2004 15:02

A gdzie historyk bez niego to nia ma sensu?

# metron.

12.12.2004 16:45

Dobrze ,że coś się tworzy co z założenia będzie integrowac nas mieszkańców.Wiem ,..ze zróżnym skutkiem działają takie Towarzystwa w innych miastach. Mam nadzieję ,że się uda . Może internauci wesprą te działania .Widzą wiele co się w naszej Białołęce dzieje?

REKLAMA

# piotrek

12.12.2004 18:16

panie oplski co pan mysli i powie w sprawie stacji bazowych telefonii komórkowych na terenie białołeki-w słupsku zawinęło się wokół takiej stacji 60 osób, a tyle samo jest chorych na raka-dzięki tej stacji........................

# TOST

12.12.2004 19:28

ciekawe piotrus czy masz telefon komórkowy.

# Mieszkaniec

13.12.2004 11:46

Wzrasta aktywność karierobactwa. Karierobaki opuszczają swoje zimowe kryjówki i rozpoczynają tańce godowe na powierzchni. Na podstawie obserwacji odwiecznych cykli przyrody należy sądzić, że wybory idą.

REKLAMA

# muchołap

13.12.2004 12:13

Celna uwaga!

# NN

13.12.2004 16:56

Radny Opolski (SLD) zaklada Towarzystwo Przyjaciół Białołęki? Czy to forma pokuty?

# hulk

13.12.2004 17:03

NN: a co w tym złego, że zakłada? Zazdrościsz? a może sam byś coś zrobił dla odmiany?

REKLAMA

# NN

13.12.2004 17:16

Jeśli to nie będzie towarzystwo niektórych przyjaciół - a działało rzeczywiście dla ocalenia tożsamosci dzielnicy - to nic w tym złego. Ale po owocach....

# życzliwy

13.12.2004 17:16

do #Mieszkańca
Nie krytykuj, tylko zrób coś konkretnego dla Białołęki.
Teraz masz po temu wyśmienitą okazję.
Jak się pokażesz - to może właśnie Ciebie wybiorą na nastepną kadencję.

# PIOTREK

13.12.2004 17:40

DO TOŚCIKA
TOŚCIKU!!!!
mam i co z tego? a ty masz kanalizację?-wg. twojej logiki skoro masz kanalizację można by było zlokalizawać pod twoim domem kolektor ściekowy......dużo łaskawszy od stacji bazowej.
pytanie prywatne na pytanie prywatne-jaką opcję sexualną preferujesz(tak naprawdę mnie to nie interesuje)-rozumiesz juz sens całego dialogu..................

REKLAMA

# krystyna

14.12.2004 08:48

Zawsze tak już jest ,że zaczynają harcownicy (najwazniejsze by dokopać ) szczegolnie gdy sie jest anonimowym.Popatrzcie sami ile w tych życzeniach -opiniach jest bezinteresowej zawisci. Jakie rady ,skąd przyszedł,jaką łatke mu przypiąc ..I tu dobrze radzi życzliwy -idż i sie pokaż NN.Może nic nie masz do powiedzenia ale choć sie pokaż.Moze urosniesz.Mi wydaje sie że dobrze jest jeśli się komuś jeszcze chce.Wszystko co sie rodzi tutaj (gdzie jak sami piszecie wieje nudą ) zasługuje na wsparcie .Moze się uda.Moze sie ktos zajmie,ruszy ,dla dobra wspólnego..Przecież Cie zapraszają( to byle jak ,ale sie zachowajmy ) Czy ciagle mamy pisać bdzie znowu byl korek ?

# komórka

14.12.2004 08:58

Piotruś- w temacie na Ciupagi napisałam Tobie pare słów o Twojej lataninie po Białołęce .Nic sie nie uczysz zadnych wniosków.Pod hasłem ekolog pajacujesz.Przeczytaj jeszcze raz .Bo widzę że piszesz natemat którego nie rozumiesz.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

14.12.2004 09:10

Krystyno ... Powiedz:
Tak, po zapoznaniu sie z wieloma wypowiedziami na tym Forum, chcę, aby Matka Sławka z Gdańska włączyła się do naszej dyskusji o Towarzystwie Przyjaciół Białołęki i nadała jej nowy, bardziej dynamiczny wymiar !
Krystyno...

REKLAMA

# Mieszkaniec

14.12.2004 10:43

Do Życzliwego: budowanie własnej kariery nie zawsze ma związek z pożyteczną działalnością społeczną. Wręcz przeciwnie.
Nie zostałem niestety obdarzony atawistyczą potrzebą rozpychania się w stadzie. Niech każdy robi to, co ja robię dla swojego otoczenia. Niech każdy mówi codziennie ponurej Pani Cieciowej i gburowatemu sąsiadowi Dzień Dobry, nie depcze trawników, wrzuca papierki do kosza, nie niszczy płotków, kasuje bilety w autobusie, nie zadręcza sąsiadów pięknymi melodiami na cały regulator. I tego samego niech uczy swoje dzieci. Więcej z tego jest pożytku, niż z nieustającego zamętu miłośników własnych karier, różnej maści mędrców i dobrodziejów, magnetyzerów i naprawiaczy świata, występujących we wszystkich zawodach politycznych, w każdym zamieszaniu, z rekordem seksualnym włącznie.

# muchołap

14.12.2004 11:26

Dobrze chłop gada, wódki mu dać

# Kama

14.12.2004 20:34

dobra Kochani koniec tego psioczenia.
Ponarzekamy za rok kiedy będą już widoczne efekty.
A komu się niepodoba radny Opolski niech na niego niegłosuje!
P.S. Kto z was mieszka na Białołęce co najmniej 10 lat?
(ja mieszkam już 21 lat - tarchomijn zmienił się niedopoznania, kiedyś na nowych osiedlach była wieś -PRAWDZIWA, ktoś pamięta autobus linii "H"?)

REKLAMA

# piotrek

14.12.2004 21:31

mieszkam tu 39 lat.................niebo-piekło

# Obywatel PL

14.12.2004 22:29

mieszkam tu 22 lata i nie wiem czy zmieniło sie coś na lepsze...
Ale Kama Twój wpis miał chyba odwrócić uwagę od sprawy tu zasadniczej.
Napisano co prawda w pierwszym wpisie ocelach towarzysztwa a ja proszę o jakieś konkrety...co zamierzacie zrobić w najbliższym czasie to jest ważne.

# NN

15.12.2004 14:47

No właśnie, moją czujność pobudziła deklaracja, że członkowie będą się kierować tolerancją i prawdą. Mnie do głowy by nie przyszło, żeby mogło być inaczej!
A ja tak marzę, by ludzie byli uczciwi (przynajmniej intelektualnie). I żeby nikt nie twierdził, że Białołęka ma jakiś jeden wielki interes, i że białołęczanie mają tego interesu pilnować, bo gdzie indziej nie mają żadnych interesów.
Rada Warszawy ma jednego przedstawiciela z Białołęki (Półrolniczak - przypadkiem z SLD). Czy pilnuje naszych interesów?

REKLAMA

# Obywatel PL

15.12.2004 14:55

NN poza Półroliczakiem r radzie mamy niejakiego Wiesława Drzewieckiego chyba z PISu. nie mieszka on tu ale z tego co sie orientuje to jest na prawie każdej sesji rady dzielnica jako osoba z głosem doradczym.Niestety nie mozna tego powiedzieć o Półrolniczaku
Zaznacze jeszcze zanim zostane o to posądzony że nie sympatyzuje z żadną partiak która ma obecnie reprezentacje w sejmie.
Pozdrawiam

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.12.2004 18:15

'' No właśnie, moją czujność pobudziła deklaracja, że członkowie będą się kierować tolerancją i prawdą. Mnie do głowy by nie przyszło, żeby mogło być inaczej! ''
A tymczasem na naszej Dzielnicy:
1. patrole NOP wybijaja "Aborygienom" pedalstwo z glowy. To sie tylko tak mowi, ze z glowy. Przy okazji Kolego Aborygien, uklony od Marginalii vel ( he, ..a to dobre to vel, co Dus-Dus Golabeczku, nasz orle starujacy z platformy do lotu po lepsze jutro ) ... vel Matka - na pamiatke tych esow floresow wywijanych jezorem przez Henia w gebie dobrze uposazonego chlopca, co to wiecie, do imprezy zbiorowej sluzyl.
2. Dwa watki o gejostwie rozwiniete w Hajd Parku przez Szanownych Uczestnikow, to ponad 80 wpisow ! Ho ! Prawie tyle, co temat poswiecony przedszkolom i obstawianiu radnych !
Warto tez zwrocic uwage na bijace z wypowiedzi cieplo, milosc i tolerancje dla tych konstalacji i prob zespolenia się dwoch osob za pomoca otworow wejsciowych i wtykow innych niz zalecane w instrukcji obslugi.
Te dwie pierwsze uwagi, chcemy dedykowac, no ... Pani Stelli. Co ? Moze jako memento dla zlozonych tu deklaracji, o ktorych tak uprzejmie i wzniosle przypomina Kolega/zanka Hasz NN. Stello, tak ?
W analizie deklaracji Towarzystwa zastanowmy sie nad skutkami ekonomicznymi ogloszonej deklaracji powstania. Nam wychodzi z tego co zapisano, ze organizacja o nazwie TPB , to kolejny twor "zeryjacy" na budzecie gminy. Przydzial pokoju, krzesel, zyzucie swiatla, xero do podrecznikow szkolnych i papier , polgodzinny telefonik do kuzynki, fax, inne materialy biurowe, jakas komoreczka może. No, Prosze Panstwa ! To znaczy z naszych podatkow to bedzie ...co ? Tak ? Tak, no, przeciez Panie Danielu, z pelnym szacunkiem, chyba nie bedzie Pan dokladal do tego "byznesu", jak Bartek do szansonistek !? Ma Pan taki talent jak on, zeby chodzac rano bez szlafroczka z marynata w ustach zamienic 14000 zł na 64000 zł i wywalic z dziewczynami na Kanary, nad wode ? W lato ? He...?
Tak wiec Drodzy , wiecie no wezcie nie... .. nam tutaj o zachowaniu piękna oraz podejmowanie przedsięwzięć służących rozwojowi - bo jezeli cos sie rozwinie, jezeli tu cos wystrzeli, to Wy .Poczytamy tu jeszcze o was. I popiszemy pewnie. Ale teraz na samym poczatku, umowmy sie, ze bedziemy powazni, to znaczy My was zostawimy swietym spokoju, a wy nie bedziecie nam wsatwiac od drzwi tego .... Tedek, w czym ty robisz ostatnio, chlopcze ?
Antek, czesto siada na kolanach i My mu czytamy, co to ludzie wypisuja i on patrzy, i nas pyta:
- A powiedzcie mi Matko z Gdanska, czy taki Mazowiecki, to polskie nazwisko jest, czy nie ?
-Tak, oczywiście Antosiu, jak najbardziej
-To dlaczego Pani Kama pisze, ze jak się komus '' nie podoba radny Opolski, niech na niego niegłosuje '' !
Ouuu .... Rzeczywiscie !

# clcx

16.12.2004 01:56

Do 'Matki pedała z Gdańska" - nie są to "patrole NOPu" lecz troszke inne, bardziej wyspecjalizowane patrole. Mimo iż użytkownik "Matka pedała z Gdanska" jest zboczeńcen, powinien domyślić się co to za organizacja.

REKLAMA

# Andrzej Opolski

17.12.2004 16:47

Szanowni Państwo.
Bylismy przekonani, że dyskusja skoncentruje się na filozofii funkcjonowania Towarzystwa Przyjaciół Białołęki - jego kierunkom dzialania, oczekiwaniom, potrzebom.
Wychodzimy bowiem z założenia, że mieszkańcy widzą wiecej, choć może nie wiedzą gdzie i jaką drogą artykułować swoje spostrzeżenia, pomysły, działanie by bylo skuteczne.
To społeczne działanie na rzecz Białołęki w TPB ukierunkuje Walne Zebranie glosem obecnych.
Sadzimy, że powstaną (możemy przyjać roboczo -zespoly,sekcje,koła) tematycznie nawiązujące do oczekiwań i potrzeb np: ekologów, historyków, tradycjonalistow, cyklistów, kulturalne, poznawcze, dyskutantow, takie na które będzie zapotrzebowanie.
I właśnie one poprzez wspólne działania mogą mieć wpływ na sugerowane rozwiązania dotyczące telefonii komórkowej, usuwania śmieci itp. Muszą trafiać w oczekiwania społeczne.
Każdy z nas ma różne marzenia i chęci. Moim bardzo cichym jest by ulica Poetów jako choć jedna na Białołęce była wyłożona brukiem, z stylizowanymi lampami, z gazonami kwiatowymi taka która spacerowiczów przenosiła by w swiat który na Białołęce ulatuje w przeszłość. A biblioteki?
Mamy nadzieje, że młodzi wniosą do TPB energię, a starsi przekazą tradycję i to co kiedys tu bylo najpiękniejsze.
Dlatego proszę by właśnie tu i teraz kiedy mamy stworzyć kształt i wizję Towarzystwa odejść od prywatnych wycieczek typu: kto, skąd, gdzie..
Tu zgodnie ze Statutem (w oparciu o Ustawe) ten zwrot o tolerancji i prawdzie ma swój wymiar. Towarzystwo Przyjaciół Białołęki nie jest organizacją polityczną.

# Obywatel PL

18.12.2004 01:05

Czyli rozumiem że Pan nie będzie kandydował do jego władz?No bo jak to? Przecież nie wypada aby apolityczana organizacja zarządzana była przez radnego, członka SLD.Czyż nie.Chyba że co innego rozumie Pan pod pojęciem apolityczności.
Jeżeli chce Pan zeby młodzi wnieśli do organizacji siłę i kreatywnośc to może to oni powinni zasiadac w zarządzie?Bo nie wierze żeby mieli w inny sposób realny wpływ na kształt TPB.
Może przydało by sie Panie Opolski zamieścić statut w internecie żeby zainteresowani mogli go sobie obejrzeć.
I mam jjeszcze pytanie.Piszę Pan o kołach zainteresowań.M in o kole tradycjonalistów i historyków.Chciałbym zapytać o jakiej historii mowa? Tej prawdziwej czy tej z podręczników wydanych w dobie PRLu.I jaką tradycję mają kultywować tradycjonaliści?
Nie chce sie czepiać. Jeżeli Pana urażam to przepraszam ake naprawdę chciałbym to wiedzieć
Swoją drogą to życze powodzenia w działaniu.Miałem kiedyś okazję trochę sie tym zajmować i wiem że to ciężka robota.
Pozdrawiam

# widz.

18.12.2004 14:57

Obywatel PL-Jesli ktoś Cie prosi żebys odpuscil politykę to choc raz mu zaufaj.Nie słyszałem o Opolskim złej opini.Jesli chce cos robic niech robi.Ja tez bylem na dwoch zebraniach i widzialem oraz słyszalem co głosili różni nawiedzeni.Od wystąpienia do realizacji to daleka droga.Sam powiesz że w takiej atmosferze to miał spokojne nerwy i nie tylko..

REKLAMA

# major

18.12.2004 20:26

A przyciemniane szyby w mercedesie będą?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA