REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Bartek C.

15.06.2020 21:56

Nie zauważył?
Mieszkam tu już 5 lat, ale nie dałem się wciągnąć w szaleńczą jazdę. 90% kierowców jeździ za szybko, porywczo, zmieniają pasy często bez kierunku i zastanowienia, jeżdżą slalomem - nie wiemy co tu się stało, ale prędzej obstawiałbym pośpiech i wepchanie się przed tramwaj bez sprawdzenia czy jedzie, niż niezauważenie.
+ Sprawdzałem wielokrotnie - pośpiech w mieście NIC nie daje. Od zera do max 5min różnicy na trasach Wilanów /Centrum -> Nowodwory.
Czy 5 min jest warte czyjeś życie?
Za to slalomy do środka pasa, mruganie światłami, i k***y lecące w moją stronę kiedy jadę z maxymalną przepisową prędkością - notoryczne.
Uczę się zupełnie ignorować - już blisko do perfekcji ;D

# Mehoffera

16.06.2020 11:10

Przy skręcie w prawo na zielonym świetle większość kierowców jest przekonana, że tramwaj wówczas ma czerwone a nie opuszcza skrzyżowanie, teoretycznie powinno tak być co zwiększyłoby bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

# Bartek C.

16.06.2020 12:23

Tak, tylko kierowcy zapomnieli, że:
*Jest CZERWONE + strzałka warunkowo pozwalająca na ruszenie.
*Zatrzymaj się - sprawdź, czy możesz jechać - jedź.
Przepisy nie przewidują zrobienia tego ciągiem bez zatrzymania. Oczywiście w praktyce nie ma sensu za każdym razem stawać do 0km/h, ale nie zaszkodzi mocno zwolnić i dobrze się rozejrzeć.
Jak to wygląda w praktyce? Jedzie kierowca nakręcony warszawskim pośpiechem, który nic nie daje i przy 40km/h łamie zakręt. Jeśli zdąży dobrze się rozejrzeć, to powinien Kubicę w rajdach zastąpić.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break