REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Adamomb

12.05.2016 14:29

"skoro teoretycznie deweloper powinien zagwarantować miejsca parkingowe mieszkańcom" teoretycznie to średnia płaca w Polsce wynosi ponad 4000 PLN. Autor tekstu zanim zacznie go pisać i krytykować mieszkańców którzy tak parkują powinien bardziej wgłębić się w problem. Mimo iż deweloper teoretycznie powinien zagwarantować miejsce parkingowe to zagwarantuje jedno do jednego mieszkania. Jak wiemy często mieszkańcy posiadają dwa samochody a czasem i jeszcze służbowy i wtedy pojawia się problem. Niestety miejsc parkingowych nie starcza dla wszystkich mimo iż chcieliby je wynająć, a miasto nie buduje ogólnodostępnych parkingów. To samo dzieję się w okolicy osiedla Derby 9. Tam mimo iż był parking dla pracowników budowy, po zakończeniu jej został zamknięty i od tego czasu wszyscy mieszkańcy zmuszeni są do parkowania gdzie się tylko da. Także podstawowy problem to nie to że mieszkańcy nie kupują miejsc od dewelopera tylko to że nie ma ogólnodostępnym parkingów. Urzędnicy powinni podczas projektowania i wydawani pozwoleń da budowę osiedli wymusić na deweloperach (jeśli nie chcą sami potem tego robić) budowę ogólnodostępnych miejsc parkingowych.

# Wacław

12.05.2016 14:55

Do Adamomb, tylko że dalej wzdłuż Kartograficznej są wyznaczone legalne miejsca parkingowe, problem w tym, że to jest te 100-200 metrów do przejścia, a nie zaraz przy wjeździe na osiedle. Wszyscy by się zmieścili, ale prościej jest utrudniać życie innym. Poza tym, każdy wiedział co kupuje i ile jest miejsc. Nie czaruj rzeczywistości. Ludzie zawsze wolę po linii najmniejszego oporu...

# Marco21

12.05.2016 15:00

Bardzo wzruszająca argumentacja. Ta droga, a może przede wszystkim ten chodnik powstał po to, aby zapewnić lepsze, BEZPIECZNIEJSZE dojście do szkoły dzieciom z okolicznych osiedli. Samochodem to można sobie jeździć kilka kilometrów i kilka minut dłużej. Dzieci chodzące tym chodnikiem nie są bezpieczne jeżeli muszą "dzielić się nim z samochodami. Poza tym na przejściu na wysokości osiedla Lewandów małych dzieci kompletnie nie widać jak próbują pokonać jezdnię. Apeluję do władz dzielnicy o definitywne rozwiązanie problemu parkowania na tej wąskiej ulicy i chodniku ze względów bezpieczeństwa ! Przy takim układzie jak jest dzisiaj ( parkowanie wzdłuż ulicy i na chodniku ) nie jest pytaniem czy dojdzie do tragedii, tylko KIEDY ?

REKLAMA

# Adamomb

12.05.2016 15:07

Do Wacław, te raczej 200-300 metrów (ale to nie istotne) to są miejsca postojowe dla osób odwożących dzieci do szkoły. Jak znam życie i nasze miasto gdyby tam ktoś rozpoczął parkowanie na stałe to po niedługim czasie pojawi się znak mówiący o tym że można parkować tylko na 30 min a potem holowanie. Podchodząc do sprawy w taki sposób "każdy wiedział co kupuje" nie budujmy żadnych nowych dróg, przedszkoli, placów zabaw, nic a nic nowego. Przecież wiedzieli że jak kupowali to tego nie było więc niech tego nikt nie oczekuje.

# smile

12.05.2016 15:07

do Wacława ( my tam nie parkujemy ), ale na tych wyznaczonych miejscach do parkowania na Kartograficznej jest miliard włamań, wybitych szyb i skradzionych opon, ponieważ są pośrodku niczego. ludzie stawiają auta obok wjazdu na osiedle raz, że bliżej, ale głównie dlatego, że są tam budki ochroniarzy, którzy chcąc nie chcąc mają oko na auta, które tam stoją. myślę, że bardzo niewiele jest tam zaparkowanych aut mieszkańców, raczej gości, którzy wolą nie błądzić po osiedlu w poszukiwania miejsca, którego nie ma i nie chcą zastawiać miejsc ich prawowitym właścicielom. na lewandowie to jest prawdziwy problem, brak zwykłego parkingu dla gości.

 Taltos2

12.05.2016 15:21

Uwielbiam tę argumentację: bo ja mam dwa samochody, a teraz jeszcze trzeci służbowy. To w momencie kupowania mieszkania trzeba było wykupić DWA miejsca parkingowe. Albo teraz wynająć od sąsiadów, tylko, ze wtedy trzeba będzie płacić....
PS. 1. Skoro jest 3 - służbowe, to może warto sprzedać jedno prywatne? Albo oddać rodzinie?
PS. 2. Może na osiedlu mieszka kierowca TIRA. Jemu też trzeba zapewnić miejsce na auto służbowe?
PS. 3 Jeśli każda rodzina będzie miała 2 auta i 3 służbowe, a może i 4, w końcu oboje pracują ;-), to NIGDY ich nie zmieścicie w mieście, bo parkingi musiałaby mieć większą powierzchnię niż bloki.

REKLAMA

# jarik

12.05.2016 15:43

to samo będzie na nowym odcinku skarbka z gór :) budują drogi bez miejsc postojowych

# Wacław

12.05.2016 18:28

Do Adamomb. Miejsca parkingowe wzdłuż Kartograficznej są dla wszystkich. Nie ma tam żadnego dodatkowego oznakowania. Twoja argumentacja nie ma sensu. Nie będziemy tam parkować bo "oznakują" zakazem to w takim razie parkujemy na chodniku!! Paranoja!! W ten sposób ZDM oznakuje chodnik i prędzej czy później skończy się parkowanie na chodniku...

# Wacław

12.05.2016 18:33

Do smile. OK, rozumiem, ale to nie jest argument za tym żeby narażać bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Należy pisać do różnych władz o np. monitorung, częste patrole itp. Natomiast uważam tak jak pisze Marco21, że nie możemy narażać zdrowa kosztem mienia i tak jak pisze Taltos2, to nie są goście tylko mieszkańcy którzy mają więcej aut niż miejsc.

REKLAMA

# oby_x

12.05.2016 20:22

przynajmniej trochę przyzwoitości mogliby mieć parujący i zachować 10m od przejścia dla pieszych bo można tam elegancko kogoś skasować zza tych samochodów a już nie mówie wyjechać z osiedla....
miejsca dalej są na sprzedaz... ale kto by kupował jak sa az po 4tysie.
ja sam mam dwa i jak debil kopiłem odrazu jak kupowałem mieszkanie po 12 tysi jedno i teraz jak frajer bule za kazde miejsce 50zl miesięcznie za nic. a mogłem jak reszta parkować na ulicy i miec w******e

# Marco

12.05.2016 21:05

@Taltos2 dobrze pisze. U mnie na osiedlu deweloper zrobił wielką halę garażową na 400 miejsc, ale mało kto je sobie wykupił, bo szkoda było/jest pieniążków. Efekt jest taki, że 3/4 hali garażowej stoi pusta, natomiast wszystkie osiedlowe uliczki są niemiłosiernie pozastawiane samochodami, tak że dwa samochody nie są w stanie się minąć, a o wygodnym przejściu chodnikiem można zapomnieć.

# Hux

12.05.2016 22:48

Ludzie!!! Nie obchodzi mnie to, że miejsca parkingowe "są pośrodku niczego" i że "jest tam miliard włamań". Stać was na dwa samochody? To stać was na wymianę szyb! Chodnik jest dla ludzi, ulica do jazdy, a NIE DO PARKOWANIA!!! Parkuje się w wyznaczonym miejscu!! Na egzaminie na prawo jazdy o tym uczą!
Człowieku! Adamomb! Miejsca dla szkoły?!?!?! Gdzie stoi znak o tym informujący?!?! W Warszawie parkuje się na miejscu do tego wyznaczonym!!! Na wsi może inaczej... Nie wiem. Nauczcie się parkować albo wracacie tam, skąd jesteście! Wtedy będzie WIĘCEJ MIEJSC!!!!

REKLAMA

# jarik

13.05.2016 07:47

#Hux napisał(a) 12.05.2016 22:48
Ludzie!!! Nie obchodzi mnie to, że miejsca parkingowe "są pośrodku niczego" i że "jest tam miliard włamań". Stać was na dwa samochody? To stać was na wymianę szyb! Chodnik jest dla ludzi, ulica do jazdy, a NIE DO PARKOWANIA!!! Parkuje się w wyznaczonym miejscu!! Na egzaminie na prawo jazdy o tym uczą!
Człowieku! Adamomb! Miejsca dla szkoły?!?!?! Gdzie stoi znak o tym informujący?!?! W Warszawie parkuje się na miejscu do tego wyznaczonym!!! Na wsi może inaczej... Nie wiem. Nauczcie się parkować albo wracacie tam, skąd jesteście! Wtedy będzie WIĘCEJ MIEJSC!!!!
HUX masz rację w 110% chodnik jest dla ludzi i trawniki również ale duża część społeczeństwa ma to w D.... nie zmienia to faktu że władze popełniają błędy na poziomie podstawówki. jak można w dzielnicy gdzie walczy się o każde miejsce budować nowe drogi bez miejsc postojowych. Podobna sytuacja prawdopodobnie będzie na Skarbka z Gór.

# jarik

13.05.2016 07:47

#Hux napisał(a) 12.05.2016 22:48
Ludzie!!! Nie obchodzi mnie to, że miejsca parkingowe "są pośrodku niczego" i że "jest tam miliard włamań". Stać was na dwa samochody? To stać was na wymianę szyb! Chodnik jest dla ludzi, ulica do jazdy, a NIE DO PARKOWANIA!!! Parkuje się w wyznaczonym miejscu!! Na egzaminie na prawo jazdy o tym uczą!
Człowieku! Adamomb! Miejsca dla szkoły?!?!?! Gdzie stoi znak o tym informujący?!?! W Warszawie parkuje się na miejscu do tego wyznaczonym!!! Na wsi może inaczej... Nie wiem. Nauczcie się parkować albo wracacie tam, skąd jesteście! Wtedy będzie WIĘCEJ MIEJSC!!!!
HUX
masz rację w 110% chodnik jest dla ludzi i trawniki również ale duża część społeczeństwa ma to w D.... nie zmienia to faktu że władze popełniają błędy na poziomie podstawówki. jak można w dzielnicy gdzie walczy się o każde miejsce budować nowe drogi bez miejsc postojowych. Podobna sytuacja prawdopodobnie będzie na Skarbka z Gór.

# superdlubek

13.05.2016 08:06

Najlepiej postawić znak zakaz postoju, czy zatrzymywania się i znak odholowanie na koszt właściciela i już nikt nie postawi, chyba że lubi marnować czas na kurs po samochód i opłatę większa niż daje straż miejska.

REKLAMA

# Parkujący

13.05.2016 08:11

Karać to powinni tych co wydają pozwolenia na budowę nie myśląc o infrastrukturze. Goście całkowicie nie mają gdzie parkować, a z parkingiem wzdłuż szkoły to tak jak ktoś napisał, rozbite szyby, uszkodzenia pojazdów. To gmina niech pomyśli, a jak autora tego artykułu stać za tą średnia krajowa kupić od dewelopera 3 miejsca parkingowe to szacunek. Tak 3, dla siebie, żony i gościa który do jego przyjedzie. A co, stać go. No chyba, że nie ma znajomych i żony i samochodu.

# Wacław

13.05.2016 08:23

#Parkujący napisał(a) 13.05.2016 08:11
Karać to powinni tych co wydają pozwolenia na budowę nie myśląc o infrastrukturze. Goście całkowicie nie mają gdzie parkować, a z parkingiem wzdłuż szkoły to tak jak ktoś napisał, rozbite szyby, uszkodzenia pojazdów. To gmina niech pomyśli, a jak autora tego artykułu stać za tą średnia krajowa kupić od dewelopera 3 miejsca parkingowe to szacunek. Tak 3, dla siebie, żony i gościa który do jego przyjedzie. A co, stać go. No chyba, że nie ma znajomych i żony i samochodu.
Jacy goście ?? !! Codziennie te same auta i te same blachy! Jak nie odpowiada Ci miejscówka, to trzeba było nie kupować tu mieszkania albo się nie żenić, nie miałbyś problemu Chłopie. A tak najprościej, nasrać tam gdzie się stoi i niech wszyscy wąchają Twój smród.
To jest właśnie takie "polaczkowe" myślenie. Kupię ziemię za bezcen na pustyni, a potem jako Pan będę żądał od państwa/miasta/współmieszkańców wody, dróg, szkół, szpitali...

# Piro

13.05.2016 10:17

Obalam pewne mity
Mieszkańcy parkują tam bo są skąpi i nie wykupili miejsc ich problem - Problem jest taki że miejsc nie jest dość żeby można było wykupić więcej jak jedno miejsce
Legalne miejsca parkingowe - Widziałem opla który miał powybijane szyby chwilę wcześniej Fabię bez kół przykro mi ale Państwo Polskie nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa obywatelom
Każdy wiedział co kupuje - owszem ale wiesz życie jest takie że plany się zmieniają i drugi samochód zaczyna być potrzeby a dlaczego a dlatego że komunikacja miejska nie daje rady i nie zawsze da się do pracy dojechać komunikacją zbiorową
Bezpieczeństwo na chodniku i ulicy - na chodiku 1,5 m jest więc o co chodzi a jeśli chodzi o ulicę to jak samochodów nie ma to mieszkańcy dalszych osiedli zapitalają aż miło wiec jak już interwencje SM to może i policji z radarem potrzebujemy żeby było bezpiecznie (bez przesady)
Jak widzisz każdy widzi temat ze swojej strony niestety jest tak że przestrzeń publiczna jest przestrzenią wspólną i jakoś musimy sobie wszyscy radzić i akceptować obecność innych cieszy mnie to że kolejne osiedle ma możliwość łatwego wydostania się "na zewnątrz" natomiast troszkę żal że już nie widzą problemów drugiej strony

REKLAMA

# Konwalia

13.05.2016 14:22

Goscie nie sa problemem. Na osiedlach sprawnie dziala komunikacja pomiedzy mieszkańcami i jeśli ktorys spodziewa sie gosci to zawsze, podkreślam ZAWSZE znajdzie sie miejsce do udostepnienia. Problemem sa auta mieszkańców! ktorzy nie wykupili miejsca na osiedlu lub mają dwa auta. Na kartograficznej sa wyznaczone miejsca do parkowania, tyle ze ti nie jest pod brama wjazdowa na osiedle.... Rozwiazanie to znak zakaz zatrzymywania sie i postoju i wiecej mandatow!

# Piro

15.05.2016 12:50

Konwalia sprzedaj mi swoje miejsce i będzie po problemie :) Generalnie widzę że problemem są mieszkańcy najlepiej żeby nie mieszkali nie przyjeżdzali nie pracowali. Rozwiązaniem jest myślenie przy projektowaniu ulic albo zapanowanie nad przestępczością w okolicy Wszyscy naprawdę wszyscy z mieszkańców przeparkują swoje samochody na wyznaczone miejsca jeśli skończą się notoryczne kradzieże w tamtym miejscu bo tu nie chodzi o wygodę a po prostu o to żeby następnego dnia samochód dalej miał 4 koła

# Wacław

16.05.2016 07:55

Do Piro. Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Konwalia pisze o miejscach dla gości a Ty o drugim aucie. Problemem nie są goście, bo zawsze znajdzie się dla nich miejsce. Gorzej jest z "cwaniakami" typu: dwa auta, jedno miejsce. Poza tym co piszesz, nie trzyma się kupy:
" Każdy wiedział co kupuje - owszem ale wiesz życie jest takie że plany się zmieniają i drugi samochód zaczyna być potrzeby... ."
Jeżeli Ci się "plany" zmieniły to bądź konsekwentny, wymień mieszkanie, a nie użalaj się, że masz dwa auta, i nie masz gdzie parkować.
A co do bezpieczeństwa, jeżeli mistrzowie kierownicy tną równo to trzeba to ukrócić, tak samo jak tych, którzy zasłaniają wyjazd z LEW I na Kartograficzną.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy