REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Szkoła podstawowa

# OLA

04.11.2004 21:12

Chciałabym uzyskać informacje od rodziców dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na Tarchominie, / m.in. na Porajów, Strumykowej i Erazma / na temat wyboru takiej szkoły . Czy wogóle jest możliwy wybór , czy jednak obowiązuje rejonizacja / włączając klasy " zerowe "/.
Jak wygląda sytuacja w danej szkole ? - czy klasy są przepełnione, jaki jest poziom nauczania , zajęcia dodatkowe itp.
Takie opinie bardzo by mi pomogły.

# weryfikator

04.11.2004 21:23

na strumykowej to szkola z oddziałami integracyjnymi ale to tylko nazwa tam trudne dzieci się pozbywa ze szkoły najlepszy przykład to działalność p.dyrektor Wiśniewskiej, która zamiast pomóc rodzicom idziecku chce przenosić do innych szkół.l
Lecz pedagodzy nie pozwalają bo to szkoła integracyjna to ona uprzykrza życie dziecku i jegoi rodzicom aby dziecko przenieśli bo jak nie to niezda do nastepnej klasy.
Wiem to z pierwszej ręki

# alicjatonie

04.11.2004 21:25

najlepsze szkoły to prywatne,ale kogo stać w dzisiejszych czasach tylko oszustów polityków co okradają ludzi i kraj.

REKLAMA

# Jurgen Stroop

05.11.2004 07:53

Szkoła na Strumykowej w założeniach miała być szkołą integracyjną ( zarówno podstawówka jak i gimnazjum). Miały do niej uczęszczać dzieci niepełnosprawne fizycznie. Niestety przyjmowane są do niej jednostki niepełnosprawne umysłowo, które w związku ze swoim odchyleniem od normalności traktowane są jak święte krowy. Wszystko im wolno. Nauczyciele są bezradni wobec nich. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dzieci zepsuły się przy "normalych umysłowo inaczej" kolegach nie posyłaj ich do tej szkoły.

# ixxx

05.11.2004 15:13

moje dzieci chodziły na strumykową , szkoła jak szkoła ale co mi się nie podobało to że klasy "O" nie integracyjne są przepełnione pomimo iż w klasie integracyjnej jest 14-15- cioro dzieci.

# dalia

05.11.2004 18:20

Weryfikator-jeśli używasz nazwisk to sprawdż. Pani Wiśniewska to dyrektor gimnazjum a nie szkoły podstawowej.Moim zdaniem to jedna z bardziej rozsądnych ....Natomiast jeśli idzie o szkołę podstawową i dyrektor panią Marciniak to powiedziałbym tak:dużo szumu z tymi oddziałami i ze szkodą dla dzieci .Moim zdaniem ta szkoła nie nadaje się by prowadzić procesy integracyjne.Za wielka (prawie 1000 uczniów ) bez możliwości rehabilitacji (bo gdzie ?) z brakiem swoistego ciepła.Jedyny plus to jak głosi fama dyrektor ustosunkowana kościelnie....Szkoła integracyjna to mała typu tej przy Leśnej Polanki z takim dyrektorem dla ludzi (dla dzieci ).No ale ?
Natomiast to że nauczyciele mają swoistą polityke-gdyby nie krzyczeli za integracją to ilu ich byłoby mniej?Policz! Idlatego póżniej by się to wszystko kręciło zmienia się kryteria,zasady itd.

REKLAMA

# Koka

10.11.2004 19:02

Ja też chętnie dowiedziałabym się czegoś o szkole na Porajów. Moje dziecko chodzi na Strumykową i co mnie najbardziej tu przeraża to system dwuzmianowy. Moja pierwszoklasistka aż trzy razy w tygodniu kończy lekcje o 16.15, o tej porze roku jest już właściwie ciemno a dziecko jest zupełnie padnięte. Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby o 18 dziewczę po całym dniu spędzonym w szkolnym hałasie było w stanie się dużo nauczyć, jeszcze gorzej z nauką jest w przepełnionej dziećmi świetlicy, np następnego dnia rano. Szkoła generalnie jest za duża, zbyt anonimowa, totalny moloch, a będzie już chyba tylko gorzej sądząc po ilości budujących się osiedli i średniej wieku wprowadzających się ludzi. Aż strach pomyśleć o której w przyszłym roku moja córka będzie kończyć zajęcia. O 19? A i jeszcze jedno, ze względu na olbrzymią ilość dzieci moje dziecko np. nie miało najmniejszych szans dostania się na koła zainteresowań. Do tego i tak wszystkie co ciekawsze koła odbywają się akurat w takich godzinach kiedy moje dziecko ma lekcje, a np. tańce ok. 17 to moim zdaniem już za późno.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA