REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

skarbówka

# Kwiat

05.10.2005 12:34

czy ktos moze ostatnio otrzymał ze skarbów oświadczenie do wypełnienia dot. zakupu nieruchomosci?

# Andrzej

06.10.2005 12:35

Ja dostałem już jakiś rok temu. Akurat nie z białołęki ale może wytłumaczę o co chodzi.
Skarbówka czepiła się pewnie że za zbyt tanio kupiłeś ziemię (czytaj za mało od niej podatku zapłaciłeś). Każą przyjść i wyjaśnić sprawę. Mi na miejscu urzędniczka wymyśliła z głowy (raczej z nieba) jakąś cenę z metra i wyliczyła od razu ile muszę podatku dopłacić. Mało tego było to już rok po transakcji i doliczyła mi nawet do tego odsetki!!! Jakbym to ja był winien jej opieszałości przez ten rok. Oświadczyłem że się z tym nie zgadzam więc zaczęła mnie straszyć rzeczoznawcą że będę musiał za niego płacić. Oczywiście nie dałem się zastraszyć i nie zapłaciłem. Od tamtego czasu nie mam rzadnych nowych wieści.
Według prawa jest faktycznie tak, że jeśli ceny są zaniżone to trzeba ten podatek dopłacić. Ale to urząd musi ci udowodnić że cena nie jest zgodna ze stanem faktycznym. A wycenę może zrobić tylko i wyłącznie rzeczoznawca a nie pierwsza lepsza urzędniczka. Ja uzasadniłem (co oczywiście jest zgodne z prawdą) że działka jest podmokła, nie ma utwardzonego dojazdu, mediów itp. I wiem po ile takie chodzą więc się nie martwię.
W razie podobnej sytuacji poleciłbym nie płacić podatku bez zastanowienia bo urząd tylko czycha na takich.

# Kwiat

06.10.2005 15:11

ja kupilem mieszkanie w 1999 roku i teraz sie mnie pytają skąd ja miałem na nie pieniadze, pracuje od wielu wielu lat, płacę podatki, zona równiez a urząd kaze mi wypełniac jakies oświadczenie dotyczące zakupu nieruchomosci, to paranoja uczciwych obywateli traktują jak złodzieja

REKLAMA

# Andrzej

07.10.2005 08:39

... taka to już nasza rzeczywistość ...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA