REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Samochody pod SP314

# ula

22.10.2009 10:08

To jest koszmar!!! Rano w godz.7-8 kiedy to najwięcej dzieci idzie do szkoły uliczką przy samej szkole jeździ mnóstwo samochodów albo rodzice podwożą dzieciaki do szkoły nie mal że pod samo wejście(na nie wiele zdały się kartki w dzienniczkach uczniów z prośbą dyrekcji że by nie podwozić dzieci pod samą szkołę) albo kierowcy próbują choć trochę ominąć korki.Do tego wszystkiego są na tyle bezczelni że potrafią trąbić na te biedne dzieciaki.
Ma ktoś pomysł co można z tym zrobić???

# rodzic1

23.10.2009 06:56

Postawić patrol policyjny,lub straż miejską i sprawa rozwiązana.

# ula

23.10.2009 07:46

Nie jest to takie proste załatwienie aby codziennie w tych godzinach patrol straży czy policji stał pod szkołom,ale to na pewno było by najlepsze rozwiązanie

REKLAMA

# leszek

23.10.2009 08:48

Pod szkołą na Bohaterów stoi codziennie straż miejska, chociaż wcale nie jest tam tak bardzo potrzebna. Może trzeba ją przenieść na Tarchomin

# bwradny

23.10.2009 11:42

O straż miejską przy szkole na Bohaterów wnioskowałem m.in. ja - był to postulat Rady Osiedla - tam również występował problem z zatrzymywaniem się aut na środku jezdni, "wypuszczeniem dzieci" itd.
Będę interweniował w sprawie sytuacji przy 314.

# Janusz

23.10.2009 17:42

Nie rób z siebie bohatera wszystkich wystąpień . Wcześniej od Ciebie widziano to w poprzedniej kadencji i na tamte wnioski uporządkowano problem SP 110. Ze szkołą 314 sprawa wygląda inaczej. Teren przyszkolny jest własnością innych .Poza tym spełnia ta własnie droga także funkcje przejazdowe dla samochodów osiedlowych.Wiele razy były zgloszenia na Policje tak ze strony szkoły jak i Urzędu . Cyklicznie się to powtarza .Najlepiej byloby zamknąć przejazd ale to niemożliwe. Tak jak pisze Ula brak świadomości ze strony rodziców ale także nie ma możliwości stworzenia innej drogi dojazdowej.To podstawowy problem.

REKLAMA

# bwradny

23.10.2009 19:46

Nie czuję się bohaterem. O tym, że interwencje były wcześniej - wiem. Faktem jest, że sprawa stanęła również na spotkania RO wiosną, skierowałem więc w tej sprawie pisma i otrzymałem w odpowiedzi informację, że w miarę możliwości straż miejska uwzględni ten problem w swoim "programie" do końca roku szkolnego (czerwiec 2009) a od września obejmie ten teren stałym monitoringiem. Moja zasługa żadna, po prostu przekazałem sprawę. Chwała natomiast straży miejskiej, że zechciała wczuć się w problem. Naprawdę w tego typu sprawach nie jest ważne kto, ważne, żeby w ogóle. Gorzej, gdy osoby do tego powołane (radni, urzędnicy, burmistrzowie...) nic nie robią.

# ula

24.10.2009 13:37

pod koniec zeszłego roku szkolnego tak na przełomie maj-czerwiec kilka dni było tak że stała straż i wtedy faktycznie ruch był mniejszy,zgadzam się że nie można zamknąć tej drogi bo mieszkańcy pobliskich bloków nie mieli by przejazdu,zostały ustawione znaki zakaz wjazdu w godz.7:30- 8 :30 ale i tak nikt tego nie przestrzega straż miejska mogła by egzekwować przestrzeganie zakazu.

# bwradny

24.10.2009 19:38

i o to właśnie poprosiłem straż miejską i policję.

REKLAMA

# ula

24.10.2009 23:23

ale to było dosłownie kilka dni. Tak naprawde to codziennie powinna być straź pod szkołą a nie raz na 3 -m-ce przez 3 dni

# bwradny

25.10.2009 06:43

zgadzam się, dlatego w piątek wystosowałem pismo o objęcie tego terenu monitoringiem przez straż miejską;

# rajdowiec

25.10.2009 23:01

Pod 344 też dzieją się cyrki tam jest parkin na 10 samochodów! a szkoła ma 1000 uczniów, tylko patrzeć jak coś się wydarzy

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe