REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Targówek

REKLAMA

rzeka długa

# qrzanin

12.03.2004 18:35

witam wszystkich, mam problem, mianowicie potrzebuję w jak najszybszym czasie informacji związanych z rzeką Długą. Bardzo proszę o pomoc.

# dłuska

28.03.2004 01:22

pięć kilometrów na północ od Mińska Mazowieckiego położone jest wzgórze (174 m n.p.m.) z którego biorą początek dwie rzeki, Srebrna i Długa oraz zasilana jest jedna z odnóg rzeki Czarna. Każda, prędzej czy później kończy swój bieg w Wiśle.Wspomniane wzgórze jest szczerym polem z którego w kierunku północnym można obserwować wieś Mistów,wschodnim Niedziałkę ,południowym Mińsk Mazowiecki,natomiast na zachód rozpościera się las w kierunku którego skierowała swój bieg rzeka Długa.Za lasem znajduje się wieś Dłużka,której gospodarstwa rozlokowane są wzdłuż rzeki na długości trzech kilometrow.Następną miejscowością na zachód od Dłużki jest wieś Brzóze gdzie rzeka wyposażona jest w pierwszy w swym biegu poważny most drogowy na drodze krajowej 629. Można się umówić że jest to droga międzynarodowa, a to z tej przyczyny że litewskie tiry w kierunku na Suwałki dudnią dzień i noc na okrągło. Trzy kilometry dalej na zachód w miejscowości Żuków rzeka zmusiła do wybudowania następnego mostu, tym razem budowniczych linii kolejowej Pilawa Tłuszcz. Pierwotnie na omawianym odcinku rzeka tworzyła szerokie na 50- 100 metrów zabagnienia. Obecnie sztucznie utworzone koryto zlikwidowało rozlewiska w miejsce których powstały łąki, rzadziej pola uprawne.Piszący te slowa w latach pięćdziesiątych ubieglego wieku kiedy konserwacja koryta rzeki nie była zbyt intensywna korzystal ze wspaniałych lodowisk na pobliskich łąkach.Z tamtego okresu pozostało jeszcze inne wspomnienie, a mianowicie - łowienie ryb na tzw. oczko.Tak,tak w okresie wczesnej wiosny z Wisły aż do źródeł rzeki przypływały karaski,okonie a nawet szczupaki.Z powodu małej głębokości i szerokości koryta wydawaloby się że są bez szans, ale rolegle korzenie wiecznie przycinanych olch dawaly im dosyć dobre schronienie,tak że wielu z nich udalo się przeżyć pomimo wielkiej zapalczywości łowcow w wieku 6-14 lat.Obecnie ryby nie przypływają, pewnie z powodu takiego, że gzieś tam zmienono nazwę rzeki z Długiej na Kanal Markowski czy coś podobnego i biedne pogubiły się w tej nowej geografii.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA