REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

RSM Praga czyli kantować ludzi w świetle prawa

# mieszkaniecporajów 57

20.10.2008 21:26

Zwracam się do spółdzielców i mieszkańców RSM Praga , aby również opisali swoje perypetie z wysokimi czynszami , chorym rozliczaniem wody i wieloma innymi niedogodnościami związanymi z korzystania z zasobów RSM. Trzeba z nimi zrobić porządek!!

# mieszkanieckamińskiego

21.10.2008 23:11

Jestem mieszkańcem RSM osiedla Kamińskiego i uważam ze te pretensje są nieuzasadnione , na rynku nieruchomości mieszkania na Kamińskiego są bardzo cenione co jest najlepszą rekomendacją.

# rzeczoznawca

22.10.2008 00:49

w kategorii slumsy na peryferiach.

REKLAMA

# mieszkanieckaminskiego

22.10.2008 09:01

I nazywam się Andrzej Półrolniczak, Przes RSM Praga, radny Lewicy

# jupisi

22.10.2008 19:33

RSM: to jedne z nawyższych czynszów w zamian marny prezes i chamskie baby w administracjach

# mieszkanieckamińskiego

22.10.2008 23:18

Slamsy to chyba Pańska trauma z dzieciństwa Panie rzeczoznawco .

REKLAMA

# misiak

23.10.2008 20:27

Nie narzekajcie osiedla Rsm Praga są zadbane i ładne. Gdyby nie wasza spółdzielnia nie było by ogólno dostepnych placów zabaw!!

# Hanial

23.10.2008 20:43

Brudne klatki schodowe, wysokie czynszsze, malowanie klatek raz na 12 lat, suszenie trawników w lecie .Jeszcze wymieniać?!

# abc

23.10.2008 23:21

Chyba nie byliście na inny na innych osiedlach ,przyczepic sie mozna do innych rzeczy ale na pewno nie do zieleni czy czystosci osiedla , to bzdura.

REKLAMA

# def

24.10.2008 18:38

abc może ty mylisz osiedla i bloki wejdź do pierwszego lepszego na porajach i popatrz na te odrapańce

# tata

25.10.2008 23:15

dlaczego wysokie czynsze

# gosc

19.01.2016 13:48

Witam serdecznie,
chciałam przestrzec przed kupnem mieszkania u tego dewelopera. Jestem "szczęśliwą" posiadaczką mieszkania na Tarchominie, niestety nie jest to moment na jego sprzedaż, a szkoda....czynsze dla administracji jedne z wyższych w Warszawie, a nic za nimi nie idzie :( Osobiście płacę miesięczną zaliczkę na fundusz remontowy ok 110zl. Drugi rok mieszkańcy mojego bloku borykają się z problemem stuków w starej kwalifikującej się dawno do wymiany instalacji centralnego ogrzewania, stuki nasilają się z nocy kiedy pompy instensywniej pracują inie dają spać. I tak od października do końca maja. Administracja nie inwestuje w swoje osiedla w ogóle a pracownicy spółdzielni pamiętają czasy PRL-u i tak też pracują.
W okolicach Białołęki, Pragi oraz Marek (tutaj powstają nowe inwestycje) budują też inny Deweloperzy, Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową radzę omijać szerokim łukiem.
Pozdrawiam.

REKLAMA

 lkan

19.01.2016 16:58

#misiak napisał(a) 23.10.2008 20:27]
... Gdyby nie wasza spółdzielnia nie było by ogólno dostepnych placów zabaw!!
To prawda, nawet nauczycielki ze szkoły przy Erazma prowadzą dzieci na plac zabaw, należący do tej Spółdzielni.
Dobrze, że Spółdzielnia to toleruje, bo utworzony na terenie szkoły niby placyk zabaw posłużył prawdopodobnie jako "podkładka" dla raportu do kuratorium o przygotowaniu szkoły do przyjęcia sześciolatków.

# JuliaR.

20.01.2016 14:25

Moje pytanie dlaczego w R SM za np obsługę administracyjną płaci się z metra, zużycie prądu z metra i utrzymanie czystości z metra. Czy osoby które mają większe mieszkania są lepiej obsługiwani lub bardziej brudzą czy więcej zużywają prądu. Przyjmując że, liczba osób w mieszkaniu jest taka sama czy to mieszkanie 40m czy 100m. Ponadto osiedle Kamińskiego płaci więcej za ogrzewanie bo cały rok. A Ćmielowska ma czynsze letnie i zimo i tak im wychodzi taniej mimo znacznie większego czynszu w okresie zimowym. I co to do k... jest opłata kulturalno-społeczna skoro i tak zajęcia w domach kultury R SM są płatne. Przykład ile R SM wydaje na wodę Opłata "Gospodarka wodna" która wynosi 11,47pln za lokal.czerpiąc informację ze strony R SM To lokali mieszkalnych jest 1542 (tu podana ilość niestety kolonii Kamińskiego-Ćmielowska i Erazma razem ale to nic). Z tego wynika że 1542 lokale x 11,47 p ln od lokalu daje nam 17 686,74pln x 12 m ce co daje nam kwotę 212 240,88pln rocznie.

# tulipan

16.04.2016 17:42

Dodam do komentarza Juli, że wyliczona kwota jest dobra,ale trzeba dodać,że ta kwota jest w całości zyskiem dla RSM,gdyż aura pogodowa była taka,że nie zużywano wody do podlewania trawników osiedla.W ten sposób jesteśmy okradani przez wszystkie wsteczne lata.

REKLAMA

# erazm

17.04.2016 08:06

No to idźcie niezadowoleni na zebranie wybierzcie nową radę osiedla, potem wybierzcie nową radę nadzorczą, która powoła nowy zarząd a ten obniży opłaty.
Proste jak konstrukcja cepa!!!
Tylko kiedy okaże się, że z tych mniejszych opłat nie da się utrzymać takiego stanu osiedla Erazma jak do tej pory to będzie bardzo źle.

# Nabywca Szczęśliwiec !!

14.07.2016 23:09

UWAGA- od tego dewelopera jak najdalej ta spółdzielnia jest w likwidacji , mają długi a mieszkania są licytowane przez banki w których zaciągneli kredyty inwestycyjne . Sprawdźcie ile jest licytacji w sadzie rejonowym w warszawie ul Terespolska .......

# Nabywca Szczęśliwiec !!

14.07.2016 23:10

Rsm Praga- od tego dewelopera jak najdalej ta spółdzielnia jest w likwidacji , mają długi a mieszkania są licytowane przez banki w których zaciągneli kredyty inwestycyjne . Sprawdźcie ile jest licytacji w sadzie rejonowym w warszawie ul Terespolska .......

REKLAMA

# RSM Praga

03.08.2016 13:18

Spółdzielnia prowadzi postępowania egzekucyjne, mających na celu sprzedaż mieszkań należących do DŁUŻNIKÓW spółdzielni. Oprócz tego mamy się świetnie i likwidować możemy co najwyżej zadłużenia i problemy lokatorów. Po więcej sprawdzonych i rzetelnych informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.rsmpraga.pl.

# asia

20.09.2016 18:13

Szkoda że spółdzielnia nie reaguje na reklamację lokatorów!!!! Za każdym razem gdy nie działa domofon albo jest przepalona żarówka średnio miła pani odpowiada jest pani pierwsza nikt nie zgłaszał usterki i np.trzy tygodnie na klatce w przedsionku nie ma światła!!!!!! No i ochrona i całodobowy dostęp do osiedla !! A ochrona to 40 zł.miesięcznie .mowa cały czas o osiedlu Kamińskiego!! A teraz zimne noce i nawet na trochę nie grzeją kaloryfery bo? Bo to mieszkanie własnościowe i mam prawo wymagać żeby moi nadzorcy odpowiednio wykonywali swoją pracę!!! To ja i inni Lokatorzy płacą im pensję!!!!!

 kamyk2017

06.03.2017 13:04

Spółdzielnia nie jest idealna i można się oczywiście doczepić ale bez przesady. Czynsze nie wydają mi się jakoś dużo wyższe niż gdzie indziej. Budynki są na bieżąco remontowane i naprawiane. W razie problemu wystarczy tel do konserwatora i żarówka wymieniona czy zamek naprawiony. Administracja działa dość dobrze ( daje się tam wszystko załatwić). Na osiedlach są place zabaw, z czystością nie jest źle. Naprawdę nie jest tak źle. Mam wrażenie ze część postów to jest jakaś próba zdyskredytowania RSM Praga.

REKLAMA

# PiOtRaS

17.11.2017 23:45

47 metrów 4 osoby. Ceny kosmos za wodę i czynsz 760zł. Q....a
Ktoś powie mi na co te pieniądze idą skoro zdu...piałe windy są sprzatanie klatek ogranicza sie do parteru gdzie brak mieszkań?

# Krokus

29.03.2018 12:35

My mieszkamy na osiedlu Poraje i jesteśmy zadowoleni. Czysto, zadbana zieleń, dużo placów zabaw dla dzieci. Panie w administracji akurat bardzo miłe. Ostatnio zglaszalam, że nie działa winda i po dwóch godzinach przyjechał jakiś gość i naprawił. Co do kosztów- tanio nie jest, ale na Ochocie, gdzie wcześniej mieszkalismy było drożej, więc nie narzekamy ;)

# Tanita

13.11.2018 09:34

Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!http://tz-interior.com/

REKLAMA

# bary

14.05.2019 15:43

a co zalezy w czynszu od ilosci osób?

 Pani Wiosna

24.05.2019 20:36

Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

# Tanita

18.06.2019 15:10

Dzień dobry, nazywam się Tatiana, jestem projektantem wnętrz.
Moja strona internetowa:
https://wspanialaarchitektura.pl/main
https://wspanialaarchitektura.pl
Chciałabym zaprosić Państwo do współpracy. Moge zaproponować wizualizacji 3D i rysunki.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA