REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Madbutcher

25.05.2022 13:12

Podobno w Polsce prawo jest jak płot: wąż się przeciśnie, lew przeskoczy, a bydło stoi i ryczy. Podobnie jest i tutaj: motocykliści będą dalej osiągali prędkości naddźwiękowe śmigając między progami, posiadacze SUVów pewnie nawet nie zauważą, że przez nie przejechali, a posiadacze małych, miejskich samochodów będą musieli przed nimi hamować i będą im się plomby z zębów wytrząsały. No cóż, widać nasze władze nie mają życzenia, żebyśmy się po mieście poruszali małymi pojazdami.

# lol

25.05.2022 13:24

@Madbuthcer
1) Znasz kogoś, kto zmienił samochód na większy, bo było mu niewygodnie na progach? Serio?
2) Motocykle to nie są małe pojazdy?

# Januszek

25.05.2022 13:48

#lol napisał(a) 25.05.2022 13:24
@Madbuthcer
1) Znasz kogoś, kto zmienił samochód na większy, bo było mu niewygodnie na progach? Serio?
2) Motocykle to nie są małe pojazdy?
Ja, kupiłem suva żeby się nie zawieszać tak jak poprzednio niskim mondeo.
W Warszawie nie da się inaczej jeździć.
Patrz ul. Sklanicowa, biegnie przez pola, złośliwie zniszczona progami przez Trzaskowskuego. Ograniczenie 30km jak na osiedlu - paranoja. SUVem mogę tam spokojnie 60km/h jechać.Mondeo musiałem zwalniać do 10km/h na każdym progu.

REKLAMA

# progos

25.05.2022 18:42

Dlatego progi powinny być na całej szerokości ulicy a nie wyspowe. To że MZA protestuje i twierdzi, że takimi ulicami nie będą jeździć autobusy to jest jakiś typowy urzędniczy bełkot.
Od lat jężdżę autobusami i wielokrotnie widziałem jak autobus przez wiele miesięcy wjeżdżał w tą samą dziurę na ulicy. Plomby wypadały... Nawet nie zwalniał. Nie wierzę że MZA nie było w stanie wyegzekfować naprawy od ZDM.
I właśnie tam gdzie są progi zwalniają małe samochody a autobusy i inne ciężarowe samochody nawet nie próbują zwalniać.
Co jest bardziej niebezpieczne? Samochód osobowy ważący 1-1,5 tony czy autobus ważący 30 ton?
Wyspowe progi to wywalanie kasy w błoto. Jeżeli już MZA się zaprze wystarczy zamontować sygnalizację świetlną, która będzie zapalała czerwone światło gdy pojazd przekroczy prędkość.

# nnn

25.05.2022 23:58

Na tym właśnie polega urok rządzących w Warszawie. Na załatanie dziury w jezdni pieniędzy nie mają, ale na progi i słupki zawsze znajdą. A MZA to może najwyżej wnioskować o załatanie dziury, ale egzekwować już nie ma prawa, a Puchalskiemu śpieszy się tylko do zwężania ulic.

# wolność

26.05.2022 17:54

Co Wy z tymi progami, ile znacie przypadkó potrąceń w WArszawie? Wystarczy za każdy taki wypadek karać obcięciem jajek a nie od razu uprzykrzać tysiącom ludzi poruszanie siępo mieście. Jak karać to sprawcę a nie wszystkich.

REKLAMA

# Mądeło

01.06.2022 10:29

#Januszek napisał(a) 25.05.2022 13:48
Mondeo musiałem zwalniać do 10km/h na każdym progu.
Może trzeba było w gracie amortyzatory wymienić?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA