REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pro Futuro szkoła podstawowa - znacie, polecacie?

09.11.2016 14:11 antonina22
Hej, czy ktoś z Was miał może do czynienia z tą szkołą http:// http://www.profuturo.edu.pl/ ? Szukam dobrej placówki dla dzieci, słyszałam, że mają ciekawą ofertę zajęć dodatkowych i trzymają wysoki poziom. Znacie to miejsce i możecie się podzielić opinią?
30.11.2016 11:06 #janka25
sporo jest na forum tuŻory poczytaj sobie...ogólnie ludzie chwalą :) ale wiadomo też że zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony jak to w życiu :) Wg mnie takie dwujęzyczne szkoły to super pomysł!
01.12.2016 16:07 melona10
ja właśnie chcę skorzystać ale nie wiem czy warto, wejdę tam na to forum i pooglądam :)
08.12.2016 15:00 #magdav
Melona10 na stronę szkoły również warto wejść : http://www.profuturo.edu.pl . Moje dziecko co prawda jest na początku edukacji ale właśnie zastanawiam się by już od pierwszej klasy Kasia mogła iść do szkoły prywatnej. Pro futuro jest szkołą dwujęzyczną, kosztuje więcej niż szkoła Państwowa ale w takiej prywatnej szkole uczą przydatniejszych rzeczy, nauczyciel ma inne podejście.. Jestem pewna, że gdy Kasia wyjdzie z tej szkoły to pracodawcy będą się o nią bić.. cechy jakie wyniesie z pro futuro kreatywność, komunikatywność, elastyczność, asertywność, praca w grupie, zarządzanie czasem. Ja jestem gotowa zainwestować wypłatę w córki wykształcenie a Ty ?
08.12.2016 18:50 #saga
nie wiem skąd mogą być złe opinie na temat szkoły profuturo, bo szczerze mówiąc to chyba tylko z niewiedzy. A szkoła daje się poznać, można tam przychodzić przez dwa tygodnie obserwować, sprawdzać i to bezpłatnie. Indywidualizm w podejściu do każdego ucznia jest tam naprawdę szeroko pojęty, od nauki po rozwijanie pasji i kibicowanie. Ja naprawdę chciałam by moje dzieci tam poszły, wiele nocy przepłakałam że się nie udało bo sytuacja materialna nam się mocno zmieniła. Kolejna sprawa to ta dwujęzyczność, przecież to ogromny ukłon w stronę przyszłości naszych dzieci, naprawdę języki to teraz podstawa.
REKLAMA
08.12.2016 21:55 #Logan
Ja też uważam, że ta możliwość 2 tygodniowego "sprawdzenia szkoły" jest bardzo trafionym pomysłem. W ten sposób zarówno rodzice jak i dziecko mogą przetestować szkołę i wyrazić swoją opinie na jej temat. W ogóle prywatne szkoły są coraz bardzo popularne bo właśnie bardziej skupiają się na uczniach, mają indywidualne podejście, stawiają na kompetencje twarde i miękkie czyli np. komunikacja, praca w grupie, kreatywność. To ważne by w dzieciach nie zabić ich naturalnej kreatywności, a nie właśnie ją zdusić jak to się ciężko dzieje w szkołach publicznych ....
10.12.2016 17:19 #Jankam
Słuchajcie a kto ma tam dziecko i wie jak wyglądają lekcja angielskiego?
Generalnie interesuje mnie jaka jest ilość godzin tygodniowo.
Bardzo mi zależy żeby moje dzieci dobrze nauczyły się języka. Teraz to podstawa i to naprawdę
dla mnie mega ważne.
15.12.2016 10:26 #Saran
Też interesuje mnie angielski. Wyczytałam, że szkoła jest liderem w nauczaniu języków więc
ciekawi mnie jak to wygląda i jak przekłada się na ilość lekcji tygodniowo.
Super jest też to, że mają 2 tygodniowy okres adaptacyjny więc generalnie wszystko można sobie sprawdzić.
Mimo to fajnie jakby pojawił się tutaj ktoś kto ma tam dziecko i wie jak wszystko wygląda od wewnątrz.
27.12.2016 15:37 Marcel2
Ja też zbieram informacje na temat tej szkoły. Rozmawiałem z rodzicami dzieci, które się tam uczą. Są zadowoleni z poziomu nauczania. Język jest na wysokim poziomie a dzieci zadowolone. Bardzo mnie ciekawi, czy szkoła rzeczywiście stawia na rozwój kreatywności, bo to rzadkość obecnie. Zamierzam sam się o tym przekonać i wykorzystać te 2 tygodnie.
25.01.2017 15:19 #Justyna Wnuk
Te 2 tygodnie na sprawdzanie szkoły to świetna opcja. Przy czym mnie interesuje mnie kwestia opieki lekarskiej w ramach czesnego. Z czym ona się konkretnie wiąże. Mogę liczyć na Wasze odpowiedzi?
REKLAMA
25.01.2017 20:26 #bujka
Justynka z tego co wiem, w ramach czesnego jest do dyspozycji logopeda, pedagog i psycholog. Są do dyspozycji dziecka w każdej chwili. To bardzo ważne, tym bardziej dla dzieci, które będą miały np lekkie problemy z nauką. Warto je wyeliminować jak najszybciej.
26.01.2017 11:54 #huki
Szkoła pro futuro, to dobre rozwiązanie dla dzieci. Dzięki temu uczniowie uczą się kreatywności, pracy w grupie, języków które otworzą im wszelkie bramy kariery. W czesnym znajduje się opieka logopedyczna, psychologiczna i pedagogiczna. Czesne można płacić raz na miesiąc lub raz na rok, wszystko można dogadać.
26.01.2017 12:37 #mariolkaa
Huki: dobrze, że napisałaś o opiece logopedycznej bo też właśnie orientowałam się, co zawiera się w czesnym.
U mnie opieka logopedyczna jest bardzo ważna. Zauważyłam jak wiele dzieci ma problem z mówieniem i z takimi wadami później chodzi, bo rodzice nie widzą sensu żeby dziecko posłać do logopedy.
A czy orientujesz się jak wysokie jest czesne?
26.01.2017 18:07 #Justyna Wnuk
Ja też chciałabym o to dopytać. Przypuszczam, że nie jest ono niskie, ale za najwyższy poziom nauczania na pewno warto

#bujka napisał(a) 25.01.2017 20:26

Justynka z tego co wiem, w ramach czesnego jest do dyspozycji logopeda, pedagog i psycholog. Są do dyspozycji dziecka w każdej chwili. To bardzo ważne, tym bardziej dla dzieci, które będą miały np lekkie problemy z nauką. Warto je wyeliminować jak najszybciej.
To świetnie, faktycznie wielu rodziców zupełnie lekceważy wady wymowy u dzieci. A powiedźcie mi proszę, jak wygląda kwestia wyboru posiłków dla dzieci w szkole, bo czytałam, że jest taka możliwość
26.01.2017 21:12 #serra
wiecie co ja bardzo chciałam tam posłać swoje dzieciaki.Niestety czesne x2 to dla mnie za duże koszty, mimo, że w tej cenie sporo jest zwarte. Moje dziesięciolatki pójdą od września niestety do szkoły samorządowej. W profuturo bardzo mi się podobało to jak nauczyciele podchodzą do uczniów, to naprawdę profesjonalna i wykształcona kadra pedagogiczna, a w szkole dzieci czują się bardzo naturalnie, swobodnie, czują się doceniane, mądre i pozwala się im być kreatywnymi.
REKLAMA
26.01.2017 21:35 #okrepka
Słuchajcie, a mnie interesuje jeden fakt, bo szkoła jest dwujęzyczna. Ale jak wyglądają te zajęcia dwujęzyczne i ile godzin angielskiego jest w szkole tygodniowo, jak wyglądają takie lekcje? Dzieci uczą się jakimś systemem?
11.02.2017 16:11 Marek5
A mnie interesują metody nauczania języka w szkole Pro Futuro. Bo wszystko wygląda super i coraz bardziej jestem przekonany żeby wysłać tam syna, ale martwię się, że nauka języka może być dla niego zbyt trudna, skoro jest na tak wysokim poziomie jak piszecie. Jak to wygląda?
18.02.2017 16:22 Marcel2
Powiedzcie mi jeszcze skąd wiadomo, że język jest tam na tak wysokim poziomie? Czy szkoła ma jakieś rekomendacje? Czy współpracuje z jakimiś instytucjami językowymi?
18.02.2017 17:05 #cocotka
ja gdybym miała taką możliwość posłałabym dziecko do takiej szkoły, chodzi o to że takie dzieci mają potem łatwiejszy start na rynku pracy. Ja Wam powiem, że tam jest naprawdę wysoki poziom kształcenia, ale dostosowany indywidualnie do potrzeb dziecka, indywidualne podejście do dzieci sprawia że sobie świetnie radzą w nauce, nauczyciele rozwijają pasje z dzieckiem.
20.02.2017 21:45 #pugwa
Moim zdaniem wyróżnieniem i to ogromnym jest fakt że szkoła ta jest partnerem znanych instytucji takich jak Cambridge English Language Assessment oraz innych, co jest równoznaczne z wysoką jakością nauczania, bo przecież takie instytucje, wysoko postawione naukowo, zawierają współpracę tylko z placówkami wyjątkowymi, elitarnymi.
REKLAMA
23.02.2017 20:22 #Marek91
Czy w pro futuro oprócz nauki języków, kładą także nacisk na sport? Nie ukrywam że bardzo mi na tym zależy. Teraz dzieci są coraz mniej aktywnie fizycznie i dla tego o to pytam, bo dla mnie ten aspekt jest bardzo ważny.
23.02.2017 21:16 #koralowa
słuchajcie jak już taka żywa dyskusja, to ja mam pytanie o konkret. Mianowicie ile godzin angielskiego w tygodniu mają dzieci? Wiecie chodzi mi stricte o samą naukę języka od podstaw?
24.02.2017 20:39 #figaro
ja jestem oczarowany profuturo z żoną, takie placówki powinny być w całej Polsce, a przynajmniej takie metody nauczania i podejścia do ucznia. Zapomniałem zapytać jednak o te bractwa, na czym konkretnie polega przynależność do takiej grupy?
26.02.2017 19:40 Polia
Co do liczby godzin angielskiego to jest ich naprawdę sporo. Są godziny, kiedy realizowany jest standardowy materiał, są też takie, kiedy jest przygotowywanie do egzaminów, a są też takie, kiedy dzieci poprzez zabawę, czy ciekawe zagadnienia uczą się języka. Na stronce pro futuro kiedyś przeglądałam plan lekcji, każdy może sobie zobaczyć, co dzieciaki będą robić w szkole. :)
05.04.2019 15:11 #Justynaa2
Jeśli szukacie szkoły, która kładzie duży nacisk na język angielski to ja z kolei polecam Gaudeamusa na Bemowie. Mają tam klasy dwujęzyczne, w których poziom jest naprawdę wysoki, co widzę po swoim dziecku. To jest niebywała różnica w tym, jak dzieci przyswajają język obcy kiedy mają z nim codzienny kontakt, a nie chodzą dwa razy w tygodniu na zajęcia dodatkowe. W Gaudeamusie przestała bać się mówić po angielsku i jest ogromna różnica. Polecam!! Poza tym Ambasada Brytyjska dała szkole 1. nagrode za przygotowanie do egzaminów Cambridge.
25.07.2020 21:25 #Bezza
moje dzieci od roku chodzą do szkoły im Wiktorii Wiedeńskiej i jestem bardzo z takiego rozwiązania zadowolona - dzieci szczesliwe i pod dobrą opieką!

 20/2722 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA