REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# asd

06.09.2022 09:27

Szczerze? Wystarczyłoby posadzić pośrodku JEDNO drzewo z perspektywą na rozrost, niełamliwe, i konsekwentnie je pielęgnować i podlewać. Np klon zwyczajny. I ustawić słupki wzdłuż placu, żeby kierowcy nie parkowali jednym kołem na jedynym tam ciągłym chodniku (na jezdni wystarczy miejsca do parkowania spokojnie, więc żadnych miejsc byśmy nie stracili).

# Vvv

06.09.2022 15:33

Znowu jakiś znajomy musi zarobić. Już bardziej potrzeba odświeżyć podwórka koło wolumenu, teren koło urzędu skarbowego bielany czy nawet teren koło metra słodowiec gdzie oprócz paru drzewek przy żeromskiego jest jedną wielką patelnią.

# nmnnrn

28.09.2022 14:26

Mam nadzieję, że subtelnie i zachowując styl. Problem jest też teraz z domem nagradzanych architektów przy Schroegera, gdzie mieszkańcy chcą docieplenia (choć jakoś wiele gorszych zim przetrwali...) Konserwator ię nie zgodził. Popieram tu decyzję Konserwatora. Po pierwsze panikę nadchodzącej jesieni i zimy spowodował rząd Zjednoczonej Prawicy. Tak jak wiele rzeczy w naszej pięknej Polsce zniszczyli tak też zabytki (np. w 2018 willę z lat 20-tych przy Dzierżoniowskiej na Młocinach (była na liście gminnej), bo deweloperzy mają za duże prawa a łapówkarstwo kwitnie). A wystarczy dostosować się do zasad wspólnoty europejskiej i odblokować dotacje z KPO - byłoby na remonty zabytków z uszanowaniem ich twórców. Np. takie docieplenie (owszem), ale dyskretnymi płytami od wewnątrz, nie zmieniającymi stylu ścian czy sklepień -często były kiedyś okrągłe. To też często niszczono potem. A bieda jest coraz większa, bo PiS spowodował inflację (największą w Europie) i wszystko drożeje w tym ogrzewanie. Widzę jak wielu ludzi dewastuje zabytkowe domy w małych miastach i wsiach paskudnymi styropianami i plastikowymi, najtańszymi oknami (również w drewnianej zabudowie czy np. domach tzw pruskich czy z malowniczej cegły). Wiele ocalałych ładnych chat (np. na Mazurach czy Mazowszu) dostało białe, plastikowe okna (zupełnie nie w stylu), co gorsza czarne blachodachówki. Brzydota i tandeta kwitnie.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA