REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# rybka

19.08.2016 09:17

Fajnie, że robią, ale czy naprawdę muszą przy tym robić taki burdel!!! Czegoś takiego jeszcze jak żyję nie widziałem. Nit mi nie powie, że tak musi być, jak się buduje.... brr

# maxplastic

19.08.2016 09:43

#rybka napisał(a) 19.08.2016 09:17
Fajnie, że robią, ale czy naprawdę muszą przy tym robić taki burdel!!! Czegoś takiego jeszcze jak żyję nie widziałem. Nit mi nie powie, że tak musi być, jak się buduje.... brr

Sam jestem zdziwiony. Być może źle pamiętam albo niedokładnie przeczytałem, ale wydawało mi się, że w te 2-3 tygodnie zrobią skrzyżowanie Światowida/Ordonówny, a więc rondo - przełożą tory przez ulicę i to wszystko. A tutaj rozwalili całe skrzyżowanie na 50 metrów w każdą stronę, zlikwidowali rondo (czy ono nie wróci?), wygląda na to jakby przy okazji wszystko robili od nowa, podkład, asfalt itd. Może to i dobrze, ale to wygląda jakby miało trwać jeszcze ze 2 miesiące. Jeśli do 3 września będzie zamknięte skrzyżowanie ze Stefanika to tam chyba takich robót nie będzie.

# rybka

19.08.2016 10:15

Do 3 września? Zapomnij, tak miało być, ale są już opóźnieni o 2 tygodnie. Światowida/Ordonówny miało być robione do 8 sierpnia (3 tygodnie),a robili 5, a kiedy ten burdel co po sobie zostawiają posprzątają, jeśli w ogóle, to już Bóg raczy wiedzieć. bo pewnie nie nasze dzielnicowe władze!. Teraz mówią, że Stefanika zrobią do 18 września. Zobaczymy....
Ps. Obawiam się, że może tramwaj będzie nawet o kilka tygodni wcześniej, ale burdel zostanie na długie miesiące jeżeli nie lata... Gołym okiem widać, że takie są priorytety. Pochwalić się, że kilka tygodni wcześniej, a w każdym razie nie później, a burdel - bujajcie się frajerzy z Nowodworów. Ze wsi przyjechaliście, to do takiego burdelu przywykliście, tak o nas myślą...

REKLAMA

# Strumykowa

19.08.2016 10:26

Tak, kompletnie mają ludzi w poważaniu. Myślą, że jak tramwaj dla "wieśniaków" robią, to będą im z ręki lizać. Burdel jak piszecie, to jedno, a idiotyczny dotychczasowy objazd przez Strumykową, na odcinku od pętli do Ordonówny, to drugie. Tu akurat stoją bloki z obu stron ulicy, bardzo blisko. To był dla mieszkańców kompletny horror. Wiadomo, w takich okolicznościach fale dźwiękowa rezonują, wzmacniają się, więc przez 5 tygodni nie można było spać, ani okna otworzyć. Jak autobus przejeżdżał, to była kompletna katastrofa. Dziękujemy Wam włodarze, za zgodę na coś takiego. ZAPAMIĘTAMY!!!!
Ps. W takich sytuacjach widać jeszcze jedno. Im większa siatka ulic, tym lepiej, ruch się rozłazi po wielu ulicach, a nie po jednej. Czy ktoś wie, co z budową ul. Leśnej Polanki. Jest bardzo potrzebna, a ciągle są tam krzaki...

# Marcus

19.08.2016 12:39

Prawda, patrząc na budowe widać że wychodzą z założenia że po nich choćby potop. Chciałbym poznać tez geniusza który zdecydował o tym że pętle trzeba robić de facto 2x. Skoro wiedzieli że linia bedzie rozbudowana to czy tak trudno było to zaplanowac??

# max

19.08.2016 13:33

Kiedy to wszystko czytam nasuwa się jedna myśl : jeszcze się taki nie narodził co by Polakowi dogodził . Amen.

REKLAMA

# Strumykowa

19.08.2016 14:24

A co takiego czytasz Max. Że wielki bałagan i w ogóle robią to nie rozglądając się wokół siebie. Widzisz coś innego? A może masz coś z tym syfem wspólnego, co?

# Amen

19.08.2016 14:31

No i co się czepiasz Max. Przecież gościu napisał, że fajnie iż robią ten tramwaj. Ale ten medal w tym przypadku ma też drugą, paskudną stronę i trzeba to punktować, bo nie sztuka budować, ale sztuka robić to porządnie

# amx

19.08.2016 21:07

#Amen napisał(a) 19.08.2016 14:31
No i co się czepiasz Max. Przecież gościu napisał, że fajnie iż robią ten tramwaj. Ale ten medal w tym przypadku ma też drugą, paskudną stronę i trzeba to punktować, bo nie sztuka budować, ale sztuka robić to porządnie
Znasz się na tym czy robi się to porządnie?

REKLAMA

# arti

19.08.2016 23:16

Jesteście beznadziejni do kwadratu z tymi waszymi żałosnymi jękami . Jakbyście wylądowali tu z jakiegoś kosmosu- ani bajzel ani objazdy mi nie przeszkadzają. Uważam że chłopaki zasuwają aż miło popatrzyć byłem z psem po 21 leli asfalt- mimo że ciemno i weekend. Tak ma wyglądać sprawnie wykonywana robota.

# max

20.08.2016 06:46

Przetarg trwał blisko 7,5 m-ca (od ogłoszenia do podpisania umowy). Wykonawca jest niespełna 2 m-ce na placu budowy i każdy kto jest obiektywny może stwierdzić , że zmiany zachodzą z dnia na dzień. Wydaje mi się
że tempo prac jest większe jak przy budowie I odcinka (do ul. Mehoffera) 2 lata temu. Przy każdej rozbudowie infrastruktury w mieście są poważne utrudnienia dla tych którzy z niej korzystają ale to da się przeżyć .
Wiecznie narzekający byli , są i będą.

# maxplastic

20.08.2016 07:16

Ja osobiście nie narzekam, w swoim poście na początku po prostu wyraziłem zdziwienie, że roboty przy rondzie są tak duże i tyle trwają, ale może po prostu byłem niedoinformowany i coś mi się wydawało. Idąc tam jeszcze parę dni temu nie wyglądało na to, że zaraz będą tam kończyć.
Natomiast jeśli chodzi o puszczenie autobusów przy Strumykowej, co jest podobno horrorem dla osób mieszkających przy samej ulicy - no niestety nie było za dużego wyboru. Pewnie mogliby puścić autobusy Odkrytą, ale tam też niektóre domy i bloki są blisko, ale jednak ta ulica jest jakby trochę na uboczu. Nie wyobrażam sobie, żebym musiał tam iść na przystanek. Musieli coś dać tutaj i coś tam - w sumie chyba tylko 518 jedzie tamtym objazdem. Ludzie mieszkają w centrum przy ruchliwych ulicach z tramwajami i żyją. Wiadomo, że nikt nie chciałby mieć tego pod domem na co dzień, ale niedługo się to skończy.

REKLAMA

# aleluja i do tyłu

20.08.2016 15:25

#rybka napisał(a) 19.08.2016 10:15
Do 3 września? Zapomnij, tak miało być, ale są już opóźnieni o 2 tygodnie. Światowida/Ordonówny miało być robione do 8 sierpnia (3 tygodnie),a robili 5, a kiedy ten burdel co po sobie zostawiają posprzątają, jeśli w ogóle, to już Bóg raczy wiedzieć. bo pewnie nie nasze dzielnicowe władze!. Teraz mówią, że Stefanika zrobią do 18 września. Zobaczymy....
Ps. Obawiam się, że może tramwaj będzie nawet o kilka tygodni wcześniej, ale burdel zostanie na długie miesiące jeżeli nie lata... Gołym okiem widać, że takie są priorytety. Pochwalić się, że kilka tygodni wcześniej, a w każdym razie nie później, a burdel - bujajcie się frajerzy z Nowodworów. Ze wsi przyjechaliście, to do takiego burdelu przywykliście, tak o nas myślą...

To i tak jest optymistyczny wariant. Wspomnicie moje słowa. Nadzór nad inwestycjami jest taki że zast. burmistrza POddębniak sobie cyknie fotkę do mediów i tyle. A miesiące lecą

# Strumykowa

23.08.2016 08:32

No właśnie, niektórzy mogą spać nawet w oborze, byle była świnia (czytaj: byle "leli" asfalt). Jakby nie można było inaczej. Ps., a "leli" o 9. wieczorem, bo mimo burdelu, który zrobili, opóźnili się prawie drugi tyle, co było planowane.

# amx

23.08.2016 12:25

#Strumykowa napisał(a) 23.08.2016 08:32
No właśnie, niektórzy mogą spać nawet w oborze, byle była świnia (czytaj: byle "leli" asfalt). Jakby nie można było inaczej. Ps., a "leli" o 9. wieczorem, bo mimo burdelu, który zrobili, opóźnili się prawie drugi tyle, co było planowane.
Jedni pisza "leli" , a inni "drugi tyle" .

REKLAMA

# Strumykowa

23.08.2016 13:01

Gratulacje amx, złapałeś mnie na literówce. Super noormalnie!
A merytorycznie, to masz coś do powiedzenia?

# amx

23.08.2016 13:09

#Strumykowa napisał(a) 23.08.2016 13:01
Gratulacje amx, złapałeś mnie na literówce. Super noormalnie!
A merytorycznie, to masz coś do powiedzenia?
Ty oprócz biadolenia nie masz raczej nic merytorycznie do powiedzenia.

# strumykowa

23.08.2016 14:59

No i amx się wypowiedział. Dobra, wygrałeś koleś, dziękuję za rozmowę.

REKLAMA

# StrumykowieC

24.08.2016 09:34

Totalne malkontentstwo, brrrr!!! :-((
A ja widziałem pracującego, takiego "rasowego" murzyna w ekipie co robiła skrzyżowanie z Ordonówny.
...Słuszną linię ma nasza Partia! ;-)))

# Rybka

24.08.2016 09:42

Skoro zacząłem tę dyskusję, pozwolę sobie po tygodniu na kilka uwag>
1. W mojej ocenie świetnie, że będzie ten tramwaj, zamiast autobusów. Z subiektywnego punktu widzenia mieszkańca Nowodworów może szkoda, że docelowo pętla będzie aż przy Modlińskiej, ale to inny temat. Najważniejsze, że będzie tramwaj. Kropka.
2. Jeżeli o mnie chodzi, to nie jest mi obojętne jednak, w jakim stylu budowa jest prowadzona. Niektórzy jak malują mieszkanie, to zapaskudzą wszystko, że trudno w nim żyć, dopóki nie zakończą, a szkody pewne zawsze zostaną. Inni przeciwnie. Da się żyć. A szkód żadnych nie powodują. Ja wolę zdecydowanie tych drugich i mam żal do władz, że pozwala budować w stylu tych pierwszych. Nawet, gdyby budowa miała trwać o miesiąc lub dwa dłużej, to wolałbym porządek.
3. Jeszcze nie tak dawno temu budowano odcinek dotychczasowy i może mnie pamięć zawodzi, ale takiego bałaganu wówczas nie robiono. Czyli można.
4. Ktoś napisał, że przetarg trwał 7,5 miesiąca. Myślę, że to wystarczający czas, aby przemyśleć i skonsultować z mieszkańcami sprawę przyszłych niedogodności. Nic takiego nie zrobiono. A co do Strumykowej to więcej empatii zawsze się przyda. Tam rzeczywiście mieszkańcy musieli ten objazd bardzo odczuć. Mnie wystarczyło huku jak szedłem na spacer do parku. I to w sobotę. A czy można było inaczej? Z pewnością!
5. Odnośnie Leśnej Polanki, to jeżeli mnie pamięć nie myli, to zrezygnowano ze względu na ekologię. inna sprawa, że rzeczywiście Nowodworom i nie tylko ta ulica bardzo by się przydała.

# Zbastujcie trochę

24.08.2016 14:25

Totalna to jest rozpierducha. Wystarczy pójść na skrzyżowanie Światowida i Ordonówny.
Ale jeżeli komuś faktycznie to nie przeszkadza, to jego sprawa i jego smak. Nie widzę jednak powodu, by osoby o innej wrażliwości obrażać określeniami typu "Jesteście beznadziejni do kwadratu", "Totalne malkontentstwo" itp. Tak mi się przynajmniej wydaje...

REKLAMA

# Pozdrowienia

25.08.2016 09:07

Mnie się także te zwały ziemi, porozjeżdżane ponad miarę lub pozalewane asfaltem trawniki i cała ta prowizorka nie podobają. Takie są niestety fakty i wcale to nie znaczy, że malkontentem jestem. Pozdrawiam wszystkich dyskutantów :).

# Makumba

25.08.2016 14:32

#StrumykowieC napisał(a) 24.08.2016 09:34
Totalne malkontentstwo, brrrr!!! :-((
A ja widziałem pracującego, takiego "rasowego" murzyna w ekipie co robiła skrzyżowanie z Ordonówny.
...Słuszną linię ma nasza Partia! ;-)))
to byłam ja, Makumba :)

 tarantula01

26.08.2016 02:04

Wracam z urlopu http://radny.com.pl/dok3kadencja/pisma3tw/tarch-winn160722budowa_tw.jpg 31 sierpnia nie będzie skończona przebudowa skrzyżowań, aby zapewnić przejezdność.
Przy budowie na Tarchominie skrzyżowania (3 przebudowywane + 2 nowe) Wykonawca robił w szybszym tempie.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

26.08.2016 02:04

Wracam z urlopu http://radny.com.pl/dok3kadencja/pisma3tw/tarch-winn160722budowa_tw.jpg 31 sierpnia nie będzie skończona przebudowa skrzyżowań, aby zapewnić przejezdność.
Przy budowie na Tarchominie skrzyżowania (3 przebudowywane + 2 nowe) Wykonawca robił w szybszym tempie.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Nowodwory

26.08.2016 09:58

Ja się boję co będzie jak więcej osób wróci z wakacji a Światowida nie będzie przejezdna na wprost. Juz teraz zaczynają się tworzyć korki w ciągu Odkrytej - Nowodworskiej - Świderskiej w porannym i popołudniowym szczycie.

# buahahahahahahahahaha

26.08.2016 11:12

korki? na Tarchominie?
przecież tam nie korków, a samochodem można dojechać do centrum w 15 min.

REKLAMA

# pop

29.08.2016 08:03

Dzisiaj rano jechałem 5 km/h Odkrytą i Nowodworską :-( Chyba wakacje sie kończą...

# Strumykowa

29.08.2016 09:47

tarantula01 napisał(a) 26.08.2016 02:04
Wracam z urlopu http://radny.com.pl/dok3kadencja/pisma3tw/tarch-winn160722budowa_tw.jpg 31 sierpnia nie będzie skończona przebudowa skrzyżowań, aby zapewnić przejezdność.
Przy budowie na Tarchominie skrzyżowania (3 przebudowywane + 2 nowe) Wykonawca robił w szybszym tempie.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
Ja niestety też mam takie wrażenie. A przy tym bałagan znacznie większy robi...

# Strumykowa

29.08.2016 10:25

#pop napisał(a) 29.08.2016 08:03
Dzisiaj rano jechałem 5 km/h Odkrytą i Nowodworską :-( Chyba wakacje sie kończą...

I tu się kłania brak Leśnej Polanki. Gdyby była część ruchu z bloków przy Sprawnej i dalej na północ mogłaby tą ulicą spokojnie dojechać do Ordonówny itd.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy