REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Sergiusz

08.06.2020 18:18

Byłem na wręczeniu nagrody, widziałem z bliska projekt. Bardzo mi się podobał. Tyle, że to się strasznie ślimaczy. Po ponad 1/2 roku dowiadujemy się, że została podpisa umowa z projektantem ! Ja bym ograniczył inwestycję, obniżył koszty i przyśpieszył termin oddania. Można np. zrezygnować z drugiego poziomu kawiarni, zmniejszyć staw, zrezygnować z mostu. Poza tym dziwi mnie ogromna ilość wycinek i nasadzeń (drzewa wyrosną za 10 lat). To tak jakby jechać z drzewami do lasu. Tak prawdę mówiąc to wystarczyłyby żwirowe alejki, latarnie, ławki i pielęgnacja istniejącej zieleni. Taki park już dawno by był. Kto szybko daje, dwa razy daje. Pozdrawiam.

# Robo

08.06.2020 20:46

Przepraszam kiedy byly tam te stawy? W serwisie Youtube jest film - Tarchomin 1992 od 1:29min widac tamten teren, to wyglada jak pozostalosci po okolicznych budowach osiedli blokow z wielkiej plyty, nie uprzatneli gdyz mieli tam stacje metra budowac i tak zostalo do dzisiaj.

# iza

08.06.2020 22:50

Mieszkam w tych okolicach od 1985r.. Osiedle kończyło się przy skrzyżowaniu Światowida (nie było ulicy jako takiej bo pętla autobusowa była w okolicy obecnego mostu Marii Curie) i Myśliborskiej, która od Światowida w kierunku północnym była wykonana z płyt drogowych (dojście do drewnianego wtedy kościoła). Stawy były i sam tam moczyłam z dziećmi nogi. Teraz ten teren jest zarośnięty drzewami, które powinno się wykorzystać. Po co nowe nasadzenia?

REKLAMA

# Als2

09.06.2020 11:30

To była ziemia między innymi moich dziadków, zanim Państwo zabrało. Tam były wcześniej domy.

# mateuszo987

09.06.2020 12:33

Co z parkiem wokół przedszkola przy Myśliborskiej 35 obok ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły?

 drugastrona

09.06.2020 21:10

#Sergiusz napisał(a) 08.06.2020 18:18
Byłem na wręczeniu nagrody, widziałem z bliska projekt. Bardzo mi się podobał. Tyle, że to się strasznie ślimaczy. Po ponad 1/2 roku dowiadujemy się, że została podpisa umowa z projektantem ! Ja bym ograniczył inwestycję, obniżył koszty i przyśpieszył termin oddania. Można np. zrezygnować z drugiego poziomu kawiarni, zmniejszyć staw, zrezygnować z mostu. Poza tym dziwi mnie ogromna ilość wycinek i nasadzeń (drzewa wyrosną za 10 lat). To tak jakby jechać z drzewami do lasu. Tak prawdę mówiąc to wystarczyłyby żwirowe alejki, latarnie, ławki i pielęgnacja istniejącej zieleni. Taki park już dawno by był. Kto szybko daje, dwa razy daje. Pozdrawiam.

Uczestniczyłem w konsultacjach społecznych dla tego parku. Od propozycji urzędasów jeżyły się włosy na głowie. Na szczęście większość mieszkańców "zagłosowała" za jak najmniejszą ingerencją w zieleń, za jak najmniejszym zabetonowaniem, za brakiem kolejnego placu zabaw dla dzieci czy wymienialni książek. Niestety, prawdopodobnie zupełnie zbyteczna tężnia została. Ale jak mówię: mogło być jeszcze gorzej, a teraz najważniejsze, żeby nie ucięli pieniędzy. Kiedy będzie, wtedy będzie, ale najważniejsze że będzie.

REKLAMA

# Tuska

09.06.2020 21:11

No projekt fajny. Tylko ja tam mieszkam. Codziennie tamtędy przechodzę. Szykują się właśnie do wycinki. Pod topór idą DWA DOJRZAŁE I W CALE NIE CHORUJĄCE DĘBY, które wg. pokazanego projektu na zamieszczonym obrazku wpasowałby się w zamierzenia. PO CO JE WYCINAĆ?!

# lutek

11.06.2020 11:07

na kolacinską na plany Trzaskowski wydał pół miliona zł dla przpomnienia ulica naprzeciw ratusza,nie przeszkodziło to ze z innymi drogami na które również wydano kase wylądowały w koszu

# voque

11.06.2020 14:36

Liczba drzew zaznaczonych do wycinki przeraża! O uroku tego miejsca stanowią właśnie one. Czy trzeba je skazywać na zagładę? Naprawdę piękniejsza będzie pusta alejka? Od ulicy Botewa zostawione będą dwie akacje. Reszta drzew ma na sobie namalowany pomarańczową farbą wyrok... Serce się kroi... Zostanie łysy pas.
Zasadzimy nowe drzewa - mówią projektanci. A państwo poczekają 20 lat - i już znów będzie pięknie.
A mogłoby być pięknie już teraz.

REKLAMA

# JanMackiewicz

12.06.2020 17:01

Dzień dobry,
Chciałbym odnieść się do wypowiedzi na tym forum:
1. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt poprzez FB lub adres email jmackiewicz@um.warszawa.pl
2. Wysokość pawilonu wynika wprost z zapisów Planu Miejscowego i jest obligatoryjna
3. Proszę o przesłanie zdjęć dębów, które to podobno są przeznaczone do wycinki
4. Oznaczenia na drzewach są oznaczeniami z inwentaryzacji zieleni potrzebnej do przygotowania zagospodarowania terenu (jesteśmy na etapie uzgodnień z pracownią architektoniczną odnośnie ostatecznego kształtu zagospodarowania).
Pozostaję do Państwa dyspozycji i zachęcam do kontaktu.
Jan Mackiewicz
Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka

# asdas

13.06.2020 09:08

NIE MA TAKIEGO MOSTU (NAZWY MOSTU) JAKIEGO UŻYŁA JEDNA Z OSÓB.... TYM BARDZIEJ OSOBA KTÓRA TUTAJ MIESZKA PONAD 30-LAT NIE MOŻE UŻYWAĆ NAZWY MOSTU KTÓRYM NIKT W TYM MIEŚCIE (PO ZA URZĘDNIKAMI) NIE POSŁUGUJE SIĘ. ---------- TO ZAWSZE BĘDZIE "MOST PÓŁNOCNY" BO TAKĄ NAZWĄ WSZYSCY SIĘ POSŁUGUJĄ (ŁATWO WYŁAPAĆ PRZYJEZDNEGO JAK UŻYJE NAZWY "curie..."

# R2D2 z Botewa

17.07.2020 10:27

Szanowny Panie Burmistrzu (jmackiewicz@um.warszawa.pl), niestety mówiąc że "Mieszkańcy od lat oczekiwali, że teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany" mija się Pan z prawdą, a co najwyżej wyraża Pan zdanie kilku osób, w tym pomysłodawcy który zgłosił ten pomysł do budżetu partycypacyjnego trzy lata temu. Uczestniczyłem w późniejszych konsultacjach i - tak jak ja - mieszkańców przeciwnych temu wyrębowi JEST ZNACZNIE WIĘCEJ. Doskonale pamiętam zapewnienia pracowniczek Urzędu Gminy, uspokajających w mailach, że "nic nie jest jeszcze przesądzone", a po ponad roku milczenia okazuje się, że wydaliście już Państwo nasze pieniądze na projekt i głosy z konsultacji zostały zignorowane. Ale skoro Państwo już obiecaliście ambasadzie Bułgarii głaz upamiętniający Christo Botewa i jesteście głusi na zdroworozsądkowe argumenty, to - zdaje się - nic już was nie otrzeźwi. Na szczęście z braku tlenu będziemy się dusić wszyscy tak samo. A tym pomnikiem ignorancji będziecie Państwo przypominać o sobie w następnych wyborach samorządowych.
Wysłane z iPhone'a

REKLAMA

 estetyczna.warszawa

25.07.2020 10:09

Super zabawa, syn zadowolony. generalnie więcej takich miejsc, aby było luźniej i będzie idealnie

# voque

29.07.2020 14:25

Szanowny Panie Burmistrzu, niestety, nie uspokoił mnie Pan ifromacją, że oznaczenia na drzewach służą jedynie inwentaryzacji. Widziałem już taką inwentaryzację przeprowadzaną nieopodal jednej z białołęckich szkół. Potem wszystkie te zinwentaryzowane drzewa zostały wycięte. A nie, jedno zostało...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024