REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Nowy numer NASZEJ BIAŁOŁĘKI Biuletynu PO

 Piotr Dąbrówka W.

16.09.2006 10:48

Witam i zapraszam
do zapoznania się z nowym Biuletynem PO na Białołęce.
http://www.pobialoleka.waw.pl/NaszaBialoleka.pdf
Czasami warto poczytać cos innego niż opowiesci, obietnice i żale Burmistrza Smoczyńskiego wyrażane od kilku numerów lawinowo w Echu Białołęki
Piotr Jaworski

# Maciek

16.09.2006 11:09

Przeczytałem wasz pdf-ik. Nudy i pytanie zasadnicze: czy macie program, bo jak na razie, to same narzekania, utyskiwania i zrzędzenia i od lat te same argumenty przeciwko Smokowi. Nawet na zrzędzenie trzeba mieć nowe pomysły, trochę świeżości malkontenckiej.
Gdzie można przecvzytać program PO dla Białołęki? Białołeka potrezebuje zmian, to jasne, ale jak nie przedstawicie programu, to wygra Smoczyński.

# Maciek

16.09.2006 11:24

I jeszcze jedno:
Przewaga Smoczyńskiego nad Kaznowskim jestr taka, że za każdym razem w Echu pisze na inny temat. Nawet jeśli uprawia propagandę, co jest jasne chyba dla każdego, to przynajmniej się to czyta. Bo Jacka Kaznowskiego siedemnaste wypociny o utylizacji są zwyczajnie nudne i ja np. skończyłem czytanie na trzecim odcinku.
A chciałbym poznać poglądy PO i jej szefa na problem przedszkoli, czy lansowana przez Echo i ostatnio Smoka, koncepcja większej kasy dla przedszkoli niepublicznych jest realna i rozsądna. Jaki jest Wasz pomysł na centrum dzielnicy, bo przecież Jacek Kaznowski był jednym z tych, którzy nie wpuścili Tesco pod koniec poprzedniej kadencji. Efekt wiadomy - nie ma ani blaszaka, ani drugiej Arkadii. W sposób bezmyślny spławiono inwestora, zamiast z nim rozmawiać o tej inwestycji. Mam wiele innych pytań, ale chciałbym najpierw poznać Wasz program - i proszę nie pieprzcie o moście Północnym.

REKLAMA

# Piotr Dąbrówka W

16.09.2006 12:13

Juz wkrótce wszyscy będą mogli poznać szczegółowy program PO na Białołęce.
Ze swojej strony mogę napisać, że pod koniec września można będzie przeczytać program zarówno mój jak i PO na Białołęce na stronie www.jaworski.waw.pl i w innych miejsach w sieci.
Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania i wiele więcej ...
Na dyskusje o programach przyjdzie jeszcze czas.
Piotr Jaworski

# Maciek

16.09.2006 12:29

Partia, która na niecałe dwa miesiące przed wyborami mówi, że JUŻ WKRÓTCE przedstawi program w moich oczach się błaźni i oddaje pole Smokowi. Kiedy będzie to "już wkrótce"? Zapomniałem też napisać, że powinniśnie podać do wiadomości wyborców, kto będzie Waszym kandydatem na burmistrza? Czy jest nim rzeczywiście Jacek Kaznowski, czy może ktoś inny? Kto na wice od oświaty, kto od inwestycji?

# siekierka kurpiowska

16.09.2006 13:25

Maćku, a czy jakakolwiek partia przedstawiła program dla Białołęki?
Do momentu wyborów w okręgach jednomandatowych nie będzie u nas żadnego samorządu i prawdziwych programów. Już teraz zaczynają się podchody pod ludzi, którzy działają w organizacjach pozarządowych. W zamian za obietnice umieszczenia na listach ( oczywiście na miejscach, które praktycznie pozbawiają szans w wyborach) partie chcą dostać głosy ludzi związanych blisko z określonymi grupami.
Kiedyś już mieliśmy piękne hasło:
Program partii programem narodu.
Dlatego jedźmy na wycieczkę za miasto korzystając z pięknej pogody. Polecam:
"...W okolicach Mostówki i Lucynowa piaszczyste wydmy porośnięte są unikalnymi wrzosowiskami mącznicowymi. Teren w okolicach tej wsi jest tak urokliwy, że jego mieszkańcy zarówno stali, jak i sezonowi zawiązali społeczny komitet. Chcą obszar ten otoczyć szczególną opieką i uchronić od degradacji, tworząc rezerwat, park lub użytek ekologiczny, zwłaszcza, że gmina Wyszków planuje w Lucynowie, graniczącym z Mostówką, budowę zakładu utylizacji śmieci, ..."
Jak widać wszędzie gdzie pięknie muszą być śmieci. Przy okazji pozdrawiam protestujących.

REKLAMA

# zapisana

16.09.2006 14:18

Pan Jaworski jest tak łasy na władzę,że teraz walczy o stołek radnego,wcześniej był w zadządzie wspólnoty na Aluzyjnej,mimo zmasowanych publikacji na forum Dąbrówki Wiślanej niewielu obdarzyło go zaufaniem i musiał przełknąć gorycz porażki.Teraz to co innego staruje z II pozycji na liście PO Białołęki i może szersze grono da się nabrać na cudowne uzdrowienie naszej dzielnicy.Może,ale najlepiej iść po nauki dp P. Szchetyny,który jest uczniem Piskorskiego i sukces gwarantowany

# PIOTREK

16.09.2006 14:28

nie rozumiem dlaczego dyskutuje się o 2 osobnikach, tak jakby nie było prawdopodobne, że przecież może być jeszcze inna kandydatura, zresztą JacentEMU JAKOŚ TAK OSTATNIO NIE WYSZŁO NAWET Z 1 MIEJSCA, WIĘC DLACZEGO DZIELI SIE JUZ SKÓRĘ NA NIEDŹWIEDZIU CZY SMOKU?

# Maciek

16.09.2006 14:47

Do Siekierki -
Mam gdzieś programy innych partii, na PiS nie zagłosuję za koalicję rządową, na lewicę z powodu lokalnych działaczy rodem ze służb mundurowych PRL, pozostaje PO i "Gospodarność". Dlatego domagam się programu od PO, bo Białołeka potrzebuje świeżego powiewu, ale obawiam się, że w końcu zagłosuję na Gospodarność, bo tu przynajmniej wiem, czego sie spodziewać w przeciwieństwie do partii, która na 2 mies. przed głosowaniem pisze naprędce program.

REKLAMA

# PiSarz

16.09.2006 17:42

Dokładnie milei 4 lata na przygotowanie PrOgramu dla dzielnicy.
Jednak nagle przed samymi wyborami budzą się i podnoszą rewers. Nie lubię Pisu więc na niego nie zagłosuję. Ale żeby coś zyskać trzeba zaproponować a nie obiecywać.

 Piotr Dąbrówka W.

16.09.2006 20:30

do "#zapisana" - na forum Dąbrówki Wiślanej, z której nieudolnie czerpiesz swoją wiedzę jest taki jeden kultuarlny zwyczaj. Jak Ktoś o Kimś piszę to podpisuje się. Widocznie w Twoim środowisku takie zwyczaje są obce.
Na szczęście w Poslce mamy jeszcze demokrację i wolne wybory i sami wyborcy zdecydują (chyba, bo po zblokowaniu list PIS-SAMOOBRONA-LPRt o mam wątpkiwości).
Co do programów to postaram się Maćku przekonać Cię - kimkolwiek jesteś.
Jeszcze jedno - papier przymie wszytsko. Progarm trzeba móc i umieć zrealizować.
Już widzę tych proroków budujących metro na Białołęce w 4 lata, a Most Płónocny w przyszłym roku.
W Polsce ostatnio taki zwyczaj, wykreowany w wyborach parlamentarnych przez polityków PIS, ze obiecać w programie wyborczym można wszystko - "naród ciemny to uwierzy".
Co do Gospodarności - nie odnosząc się do jej programu, to ma jedną ZASADNICZĄ WADĘ. GOSPODARNOŚĆ NIGDY NIE ZREALIZUJE SWOJEGO PROGRAMU BO WARSZAWA SKŁADA SIĘ Z DZIELNIC (NIESTETY), A NIE SAMODZIELNYCH GMIN.
STOWARZYSZENIE, NAWET NAJLEPSZE, NIGDY NIE BĘDZIE MIAŁO WYSTARCZAJĄCEGO PRZEŁOŻENIA NA PREZYDENTA WARSZAWY i RADĘ MIASTA. TAKIE SĄ BRUTALNE REALIA UUSTROJU WARSZAWY.
Jak widać, już Pan Burmistrz się tłumaczy, że wiele nie mógł bo nie miał takich uprawnień i możliwości politycznych.
pozdrawiam
Piotr Jaworski

# Maciek

16.09.2006 20:49

Masz rację - nie miał mozliwości. Ale nawet w tym ustroju wiele można zrobić pod warunkiem, że napisze się dobry statut. Podobno (nie wiem na pewno, bo też nie mogę go nigdzie znaleźć) projekt statutu PO zakłada oddanie dzielnicom znacznie większych kompetencji. Przy dobrze napisanym statucie i przestrzeganiu go - przełożenie , o którym piszesz nie jest potrzebne.
Jednak nie wierzę, ze HGW odda kompetencje dzielnicom. Po wyborach okaże się, że na Białołęce wygrał Smok, w Wawrze Godlewski, na Targówku PiS, na Pradze Północ lewica i pani Hanka powie, jak 4 lata temu Kaczor, że skupia władzę na pl. Bankowym.
Problem z Wami jest taki, że nic nie jest pewne. Programu nie ma, o statucie krążą plotki, kandydaci w większości nowi i nie wiadomo kim są. Nie wiadomo z kim będziecie wchodzić w koalicję w dzielnicy i w mieście. Dla wyborcy te rzeczy muszą być jasne na długo przed wyborami. I jeszcze to odejście Woźniakowskiej - też zagadka.

REKLAMA

# nowa

16.09.2006 23:54

Panie Piotrze!!
W Polsce ostatnio taki zwyczaj, wykreowany w wyborach
parlamentarnych przez polityków PIS, ze obiecać w programie
wyborczym można wszystko - "naród ciemny to uwierzy".
Akurat to zdanie tyczy się PO, bo akurat ta partia ma wyjątkowy talent (wspólnie z koleżanką w opozycji rządowej) do oszukiwania swoich rodaków.. Pozdrawiam.
I nie podpiszę się, bo żyję w wolnym kraju i nie mam takiego obowiązku :)

# wyborca

21.09.2006 09:04

Siekierko kurpiowska
Hasło które podałaś w latach 80-tych tamtego wieku zamieniliśmy na
POGROM Partii PROGRAMEM NARODU
To hasło pasuje jak ulał do okręgów jednomandatowych w dzielnicach i gminach.
Jak widać przyzwyczajenie staje się drugą naturą.
Co do programu dla radnych to mam propozycję aby radni za swoje diety zorganizowali spotkania wyborcze w swoich okręgach i zadli sprawe z tego co zrbili dla mieszkańców.
Niech powiedzą też ile z tych naszych pieniędzy wydali na cele np. charytatywne. Niech mają odwagę spojrzeć wyborcom w oczy.
Zwalanie winy na ustawę warszawską jest śmiechu warte.
Niech powiedzą jak walczyli o nasze sprawy na sesjach rady Warszawy. O żłobki, przedszkola, szkoły i boiska.
Co zrobili aby BOS był tańszy. Dlaczego wybudowali BOK w budynku szkoły a nie jako osobny obiekt?
Dlaczego nic nie zrobili aby zagospodarować wał wiślany i wykorzystać prom z Łomianek jako atrakcję turystyczną?
Czy kiedykolwiek starali się o dotacje unijne?
Dlaczego nie publikują oficjalnie swoich spostrzeżneń i doświadczeń zdobytych na wojażach zagranicznych do Niemiec, Francji czy na Węgry? Co z tych wojaży wporwadzili u nas w życie?
Przecież za to brali nasze pieniądze.
Wyciąganie ludzi z organizacji pozarządowych to normalne.
Tylko co będzie jeśli właśnie oni wejdą do rady. A jeszcze ciekawiej będzie jeśli oni zechcą realizować programy swoich wyborców a nie te partyjne.
Ale może też być i tak, że ci działacze społeczni po zmianie miejsca siedzenia zmienią także punkt widzenia.
A wtedy wróci to samo narzekanie i nowi ludkowie będą szykować się do brania kasy z budżetu dzielnicy.
Licząc (cirka ebaut) po 1700 zł diety dla 21 radnych przez rok wyszło mi 428 400 zł. A przez całą kadencję 1 713 600.
Niech odpowiedzą nam radni co można było za takie pieniądze zrobić dla dzielnicy?

# Maciek

23.09.2006 19:15

Piotrze z Dabrówki,
podobno dziś wyrzucono Maćka Białeckiego z pierwszego miejsca PO do Sejmiku. Możesz wytłumaczyć zjawisko wywalania mądrych ludzi, a zastępowania ich miernotami i nieznanymi? Co PO miała na Białeckiego? Bo bronił Piskorskiego i był jego kolegą? Obawiam się, że nie mam na kogo głosować. Zostaje mi Smoczyński, ale prezydenta W-wy nie mam.

REKLAMA

# DW

23.09.2006 23:28

do "#zapisana" może szanowna Pani z DW6 "Dąbrówka" przestanie psioczyć i oczerniać innych i zacznie wspólnie z innymi działać na korzyść wszystkoch mieszkańców Białółęki a nie tylko krzyczeć. Nie ważne kto z jakiej parti pochodzi i jaki ma program ale istotne jest to co może z innymi wspólnie zdziałać dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy.

# Piotr Dąbrówka W

25.09.2006 13:46

Pani "#zapisana" pochodzi oczywiście z PISu, z którego kandyduje. Szkoda tylko, że się boi zaprezentowac wyborcą swój program, a przede wszystkim podpisać się.
Ciekawych kandydatów na radnych na PIS - boją się ludzi i lubią anonimowo oczerniać.
Miałem o tej Pani kiedyś lepsze zadnie, ale jak widać to urgupowanie ma wbudowane w swoją tożsamośc nienawiść.
pozdrawiam
Piotr Jaworski
www.jaworski.waw.pl

# Piotr Dąbrówka W

25.09.2006 13:49

Do "#Maciek"
Nie znam sprawy Maćka Białeckiego.
Dla mnie Maciek Białecki jest autorem m.in rewelacyjnej ksiązki
"LECH KACZYŃSKI W WARSZAWIE 2002-2005" http://bialecki.net.pl/lech.htm
Każdy świadomy wyborca powinien ją przeczytać.
pzodrawiam

REKLAMA

# Maciek

25.09.2006 21:58

Czytałem juz dawno tę książkę. Bardzo dobra.
Szkoda, że jako człnek PO nie interesujesz się czystkami w swojej partii. Moga dosięgnąć także Ciebie, ja się czymś narazisz, albo zdobędziesz popularnosc zagrażającą komuś z górnej półki PO.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe