REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# Marian

20.01.2021 15:41

A czy beda tez minutniki zeby nie było awaryjnych hamowań przed światłami? Czy chodzi jedynie o łupienie kasy?

# Aka

20.01.2021 18:05

Jak się jedzie zgodnie z przepisami, to właściwie nie ma możliwości, żeby musieć hamować awaryjnie po zapaleniu się żółtego, żeby nie przejechać na czerwonym. Ewentualnie przy bardzo złych warunkach pogodowych, ale wtedy też powinno się dostosować prędkość do tych warunków i wydłużonej drogi hamowania. Jak ktoś jedzie 100 w mieście, to rzeczywiście może mieć problem z wyhamowaniem, szczególnie jak jeszcze zamiast patrzeć na drogę, siedzi z nosem smartfonie.

# Marian

20.01.2021 22:44

#Aka napisał(a) 20.01.2021 18:05
Jak się jedzie zgodnie z przepisami, to właściwie nie ma możliwości, żeby musieć hamować awaryjnie po zapaleniu się żółtego, żeby nie przejechać na czerwonym. Ewentualnie przy bardzo złych warunkach pogodowych, ale wtedy też powinno się dostosować prędkość do tych warunków i wydłużonej drogi hamowania. Jak ktoś jedzie 100 w mieście, to rzeczywiście może mieć problem z wyhamowaniem, szczególnie jak jeszcze zamiast patrzeć na drogę, siedzi z nosem smartfonie.
Nie wiem czy wiesz ale na żółtym nie wjeżdża się na skrzyżowanie. Zobacz ile jest awaryjnych hamowań na Witosa z Sobieskiego. I każdy jedzie zgodnie z przepisami bo radar robi też pomiar prędkości.

REKLAMA

# Rober

22.01.2021 10:07

Uwierz mi, że jeżdżąc przepisowo nie raz miałem ostre hamowanie przy zapaleniu się żółtego. Dlaczego? Bo na jednym skrzyżowaniu żółte trwa 1 sekundę, na innym potrafi nawet 5 sekund.
Swego czasu miałem dużo spraw w Piotrkowie Trybunalskim, tam były liczniki (nie wiem czy wciąż są) i nigdy ostrego hamowania nie miałem - z wyprzedzeniem wiedziałem kiedy zielone się skończy.

# Zwollnijj

23.01.2021 02:57

#Marian napisał(a) 20.01.2021 15:41
A czy beda tez minutniki zeby nie było awaryjnych hamowań przed światłami? Czy chodzi jedynie o łupienie kasy?
A po co minutniki? Przecież żółte światło jest po to, aby zasygnalizować zbliżające się zapalenie czerwonego światła.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe