REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Tridlle

28.09.2012 09:15

Szanowna Pani.
Jeśli zauważyła Pani, że brakuje miejsca w szkołach to czemu nie przychodzi Pani na sesje dotyczące oświaty?
Pomoc lekarska jest ważna, ale tak samo ważna jest jej skuteczność. Jeśli nocna pomoc lekarska ma być świadczona na poziomie przychodni na Milenijnej to może lepiej, żeby jej nie było. Przychodnia ma mnóstwo wolnej kasy, ale nie uruchomi nocnych dyżurów bo po co? Nikt tam nie przyjdzie, a jak to zrobi to więcej tego błędu nie popełni.

# Michał

28.09.2012 09:48

Popieram Panią radną. Białołęka to 100 tys miasto bez żadnego szpitala nie mówiąc już o nocnej dorażnej pomocy medycznej. Listę podpisałem.

# Winnica

28.09.2012 10:13

Nocna pomoc lekarska może być świadczona chyba tylko na Milenijnej. Medycyna Rodzinna, czy inne prywatne nie wchodzą w grę. A jak dostać się w nocy z Nowodworów na Milenijną?

REKLAMA

# luk

28.09.2012 10:35

Pani Anno,
jest pani radną, wiceprzewodniczącą rady dzielnicy, działa w komisji oświaty...
Nie sądzi pani, że to wystarczające powody, by zainteresować się oświatą na Białołęce? Może na początek warto przyjść na sesję i wysłuchać, co inni radni mają do powiedzenie w tej sprawie?
Ja rozumiem, że pani już jakąś szkołę skończyła, ale dzieci na Białołęce nie ubywa, a szkół jak na lekarstwo, a te które powstają mają wieloletnie opóźnienia.
Może warto podejść do sprawy trochę poważniej i skończyć te kpiny z mieszkańców?

# Michał

28.09.2012 12:53

Od zabawiania się sesjami w sprawie oświaty szkół nie przybędzie, Była już niejedna sesja w sprawie szkół i to wystarczy. Szkół nie przybędzie powód bardzo prosty brak pieniędzy. Radni opozycji krzykną chcemy 10 szkół ładnie to brzmi i jaki wydzwięk "no oni coś robią "- ale to jest POPULIZM. Musimy wszyscy oszczędzać gdyż czeka nas Grecja, tak tak to realne bez potrójnego zaciskania pasa i trzeba zacząć zaciskać już od teraz.

# Tridlle

28.09.2012 13:18

#Michał.
Bardzo się cieszę, że napisałeś o oszczędnościach. Może skoro radni są nie potrzebni to zaczniemy od oszczędzania na nich. Na sesje chodzić nie muszą, bo jak twierdzisz to nic nie wnosi, a domaganie się godziwych warunków nauki to populizm. Reasumując - radni są zbyteczni.

REKLAMA

# Michał

28.09.2012 13:38

Radni powinni rozpocząć osczędzanie od siebie/ zwołanie niepotrzebnej populistycznej sesji też kosztuje./ Proponuję aby Radny TUMASZ domagał się zwołania sesji w sprawie obniżenia diet radnych - jestem ciekaw czy przyjdzie, przecież w Ratuszu są pieniądze tylko na wypłaty diet i wynagrodzeń dla urzędników ---- na nic więcej i to chyba z kredytów, Ja nie patrzę się żeby najeść się teraz lecz tylko żeby to jedzenie rozłożyć na jakiś czas aby nie zdechnąć z głodu a ty chcesz się najeść tu i teraz - obojętnie co będzie jutro czy pojutrze/----- oczywiście to wielka przenośnia.

# lekarz

28.09.2012 14:10

Radna nie ma racji. Koszt nocnej opieki jest naprawdę niemały. Jeżli miałaby zostać uruchomiona na Milenijnej, to NIE MA TO SENSU, bo po drugiej stronie Wisły (w nocy 5 minut samochodem) jest nocna pomoc w Szpitalu Bielańskim na znacznie wyższym poziomie i z całym zalpeczem szpitalnym w razie konieczności. Z kolei mieszkańcy Zielonej Białołęki mają szpital na Bródnie - także bez wątpienia lepsza to pomoc niż zespół nocny w przychodni

# Tridlle

28.09.2012 14:11

Cieszę się, że prawie się zgadzamy. Może dojdziemy do porozumienia.
Żeby nie "zdechnąć z głodu" trzeba coś robić. Jak się nic nie robi to "zdechniecie" jest prawdopodobne. Zgadzam się, że zarządzanie wydatkami, to ważna sprawa i umiejętność, której wielu osobom niestety brakuje. Ja wiem, że na przykład dla radnych PO może być sprawą ważną budowa parkingów dla dewelopera lub wieży dla jerzyków. Dla mnie ważniejszym jest "niezdechnięcie" z głodu. Chciałbym, więc zadbać zawczasu, aby moje dzieci nie "zdechły". Potrzebuję zatem za niewielką kasę (bo więcej nie mam) zorganizować im możliwość zdobywania wiedzy, żeby im nie groził w przyszłości głód i mam na to kilka pomysłów. Nie mogę liczyć przy tym na władze dzielnicy i miasta, bo te nie są tym zainteresowane. Władze mają swoje priorytety typu jak wydać kilkadziesiąt tysięcy na zmianę nazwy mostu. Mnie i moje dzieci mają w głębokim poważaniu.
Zgadzam się też, że każda sesja kosztuje. Deliberowanie na sesjach o nierealnych projektach podobnych do metra na pole i znaczenie przewyższających zdolności finansowe miasta też kosztuje. No i nic z tego nie wynika. Może o to właśnie chodzi?

REKLAMA

# Tridlle

28.09.2012 14:17

#lekarz
W pełni się zgadzam.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

28.09.2012 14:48, wpis modyfikowany 12 razy,ostatnio 29.09.2012 19:44

Dzisiejsza nędza Grecji, państwa - członka Unii Europejskiej, ma się tak do nędzy posierpniowej Polski, jak poobiadowe resztki na suto zastawionym stole, do porannej zawartości nocnika pod łóżkiem.
I w tym stanie rzeczy, partyjna kuchta z Placu Dzierżyńskiego wydała 500.000 złotych na facebookowe pląsy. Efekt był taki, że cały internetowy świat dygotał w chichotach na widok mapy warszawskiego metra! Powiecie: za pół miliona złotych skompromitowała Dzieło Życia Generała Armii Wojciecha Jaruzelskiego? Widać musiała tyle na to wydać, bo Go nie lubi, zwyczajnie tak, po partyjnej linii, he, he... jej partactwo za to pisze sobie osobne świadectwo w zlewni błota na warszawskim Powiślu i na nieczynnych ulicach.
Przypomnijmy również, że te pieniądze wydano nie w czasie przysłowiowej "posuchy" informacyjnej, gdy pies z kulawą nogą nie chciał się nawet zająknąć słowem "Polska", tylko właśnie wtedy, gdy cały świat "chciał-nie-chciał-ale-musiał" pisać o Polsce z powodu imprezy o podniecającej każdego dziada nazwie Euro!
Przypomnijmy dalej, że takie pieniądze, owe pół miliona złotych zostały lekką ręką wyrzucone w błoto , ale nie znaleziono środków na ratowanie sytuacji materialnej i pedagogicznej w rodzinie Pani Hanny E., której w majestacie prawa zabrano dzieci i oddano na rzeź bandytom z referencjami lokalnego samorządu, a może nawet państwa - rodzinie zastępczej. Po fakcie mówi Pani Hanna krótko, bo widać tylko tak umie: - zabili mi dzieci.
Uhm. Ale za to ile osób lubi metro!? Na facebooku! A facebook wiadomo!? To taka platforma społeczna... cyfrowa? Co, Boni? [ nie, to było przykre....| ]
I teraz popatrz Michał, jak to jest? Różne zupełnie punkty widzenia. Ty straszysz nędzą Peloponezu, Ludwik widzi zdezorietowanych, słabych ludzi, Matka natomiast nastawionych na władzę i profity bandytów. A Stefan?
Stefan widzi kanalię!

# lolo

28.09.2012 17:40

Pani Aniu, super akcja i pełne poparcie!!!

REKLAMA

# antyurzędnik

28.09.2012 20:29

Zaciskanie pasa trzeba zacząć od urzędników ( dopłaty za użytkowanie samochodów służbowych, pseudo szkolenia integracyjne za państwowe i unijne pieniądze, kolesiostwo i brak kompetencji skutkujący przerostem zatrudnienia i wiele wiele innych).
Jeśli radni mają płacone za to, aby rozmawiać o problemach dzielnicy ( i tak większość z nich ma je głęboko w d...) to mają obowiązek stawiać się na sesji.
Dziwi mnie, że radna PO nie potrafi wymusić na swoich kolegach partyjnych działania na rzecz powstania NPL na Białołęce.
Łatwiej to idzie zawsze w drugą stronę ( Czajka, bazar Europa itp.).
Czyżby Pani Radna musiała po nocy korzystać z komunikacji miejskiej i szukać pomocy lekarskiej na Bródnie?
Patrząc na to z jakim zapałem zajmuje się sprawami oświaty bez własnego interesu z pewnością nie zajęłaby się tym tematem.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

28.09.2012 21:18, wpis modyfikowany 4 razy,ostatnio 29.09.2012 12:07

Powróćmy do tematu.... Oczywiście. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, a nie wiadomo, bo żyjemy w dzielnicy, w której na wizytę ( za dnia! ) do lekarza rodzinnego czeka się dwa tygodnie, to o jakiej nocnej pomocy jest tu mowa? Może chodzi o to, że karetki w nocy hałasują pod oknami? A tu jest taka podła akustyka! I to przeszkadza spać, prawda? Przerabialiśmy to już z autobusami i deputowaną na Wiejską. Rozpraszały ją przy modlitwie. A jak tu będzie felczer na nocnym dyżurze, to może w Mieście się obłatwi ( pani Grażynko? pani się na ''połówkę etatu'' po załamanym nerwowo koledze, partyjnym śmieciu, załapała? Pomoże pani to koleżance obłatwić? ) , żeby na Tarchomin zgłoszeń nie przyjmować? Bo chory sam dojdzie... (do siebie?). Bo jest felczer i Kryzys! Kry-zys!*... ha, ha, ha... wicie-rozumicie? Jest. W Grecji... ha, ha, ha, Michasiu...:)
* - Ach, ten ukochany Kryzys! Jak "mydło" w dominie - "normalnie" pasuje do wszystkiego!

# luk

29.09.2012 10:55

Michał, widzę, że kolega z partii rządzącej.
Od zabawiania się w każdej innej sprawie też niczego nie przybędzie. Ile zmarnowaliście czasu i przeżarliście paluszków na pisaniu setek durnych uchwał, które niczego nie wniosły?
Ile zmarnowaliście czasu swojego i urzędników na przesyłanie nic nie wnoszących pism w sprawie gruntów, dróg, tramwaju, metra?
Ale wtedy to nie był populizm. Wtedy to była walka radnych!
Nie potraficie spojrzeć prawdzie w oczy, że źle zarządzacie. Pieniądze na szkoły są zabezpieczone, więc nie wciskaj kitu, że nie ma. Poślizgi, błędne decyzje to już wasza sprawka i za to powinniście odpowiedzieć. I do tego ta pewność siebie i pogarda dla innych.
Co do oszczędności - poprzednicy już się wypowiedzieli. Zacznijcie oszczędzać na tym, co zbędne, a nie na edukacji.

REKLAMA

# luk

29.09.2012 11:01

na początek wytłumaczcie się z tego:
http://www.tvnwarszawa.pl/ informacje,news,122-mln-zl-za-nowe -bulwary-ratusz-wybral- wykonawce,58432.html
Jak można w czasach kryzysu wywalać 122 mln w beton?
za 122 mln można zbudować 10 szkół!
DZIESIĘĆ NOWYCH SZKÓŁ!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

29.09.2012 11:50, wpis modyfikowany 7 razy,ostatnio 29.09.2012 12:43

I ze sto willi? Umeblowanych. Powiecie: za drogo?! Resztka pójdzie w nabrzeże. I wtedy, to będzie "dobra cena"... wg kryteriów Zamówienia Publicznego :))) Udokumentowana i nie " z wolnej ręki"... ha, ha, ha

# Barni

01.10.2012 12:59

To kompromitacja aby osiedle wielkości dużego miasta ( porównywane z Opolem) zmuszane było do korzystania z nocnej pomocy lekarskiej na Pradze , Bródnie czy na Bielanach. Wstyd państwo radni i zarządzie dzielnicy.

REKLAMA

# misa

05.10.2012 12:41

Brawo Pani Radna!!!!! Tak trzymaj, psy niech szczekają, a Ty idz dalej. Brawo dziewczyno, wywalczysz tą nocną pomoc jak nic !!!

# fun ANI

05.10.2012 12:47

Ania Majchrzak jest bardzo dobrą radną. Nie gada o sobie zbyt dużo, nie chwali się, podwija rekawy i działa. Kibicuję Jej i trzymam kciuki.

# Tomek

05.10.2012 15:51

Ktoś napisał , że po co nocne dyżury na Białołęce - gdyż pacjentów przyjmie Żolibórz, Targówek. Idąc tym tokiem rozumowania a po co szkoły, placówki kultury/ oj przepraszam takowych nie ma/ jeżeli te sprawy może przejąc np Legionowo. Pani Aniu - tak trzymać tylko trochę jest za skromna inni radni wypowiadają w się na forach na temat "zupy ogórkowej" jakie to mają osiągnięcia.

REKLAMA

 platformers

07.10.2012 19:53

Tu nie chodzi o nocną pomoc lekarska na Białołęce, tylko o nocną pomoc lekarska na Tarchominie. A to już jest spora różnica.

# Caro

07.10.2012 20:07

Nocna pomoc dla Tarchomina - bez sensu. Jest szpital bielański
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy