REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# darq

02.06.2015 23:19

Połączenie tramwajowe w kierunku Dw. Zachodniego nie znalazło się nawet na liście rezerwowej na tę siedmiolatkę. Według obecnych planów nie ma iść w przeznaczonym dlań kiedyś tunelu, tylko nowym tunelem wbijać się do pętli przy Zachodnim zamiast prosto w Bitwy Warszawskiej. O ile kiedykolwiek powstanie...
Skoro po 2022 r. nie będzie kasy na bemowski odcinek metra, to kto zdecyduje się budować tramwaj w tunelu, dublujący linię kolejową. Sorry, o tej linii możemy zapomnieć. Władze miasta z gracją ruskiego czołgu forsują mało potrzebne trasy kosztem tych najważniejszych. HGW dziś nazwała nowy odcinek na Powstańców "bardzo potrzebnym łącznikiem". :)

# Grubson

02.06.2015 23:33

Prymasa Tysiąclecia to ALEJA a nie trasa!

# Hough

03.06.2015 20:42

Pan Banach twierdzi dokładnie to samo, o czym ja pisałem już kilka razy wcześniej :-) Moim zdaniem trwonienie środków na budowę drogiego rozwidlenia torów przy Redutowej jest bez sensu. W dodatku jeden z tych wariantów raczej na pewno powodowałby powstawanie korków już na Kasprzaka (powstałoby kolizyjne skrzyżowanie pomiędzy kościołem i cerkwią, którego teraz nie ma). Szkoda byłoby też tego parku, gdzie znalazły schronienie metalowe rzeźby z lat 60-tych. Logiczny byłby powrót torów na Kasprzaka do Ronda Wolnego Tybetu i dalej skręt w Prymasa do Wolskiej, czyli trasą historyczną. Przystanek Osiedle Wolska stałby się ważnym węzłem przesiadkowym. A zaoszczędzone środki z Redutowej, można by było włożyć w budowę jednej z najważniejszych tras - do Dworca Zachodniego i później dalej. Rozebrałoby to korki, w których stoją autobusy przed tunelem na Al. Prymasa.

REKLAMA

# STOP dla tramwaju na Kasprzaka

04.06.2015 21:24

Tramwaj na Kasprzaka oznacza jeszcze większe problemy w podróży komunikacją czyli PRZESIADKI. Po uruchomieniu tego tramwaju prawdopodobnie skasują 105 i E5 albo skrócą do Cm. Wolskiego. O 506 możemy zapomnieć w ogóle.Tramwaj na Ochotę nie musi jechać z Kasprzaka. Może przecież skręcać z przystanku Osiedle Wolska jak zostało napisane.

# darq

05.06.2015 19:03

@Hough
Władze miasta zawzięły się, by zamiast najbardziej potrzebnych tras budować te drugorzędne. Wilanów chce tramwaju do metra i Mordoru - dostanie na Sobieskiego, by dublował sprawdzające się tam autobusy (buspas, kilka linii zwykłych i przyspieszonych). Wola i Bemowo nie mogą się doczekać tramwaju na Ochotę - dostaną dubel autobusów na Kasprzaka. Polecam mapkę w pdf na dole strony.
Gdyby zbudować oczekiwane trasy do Wołoskiej - na północy z Woli, na południu z Wilanowa - byłoby krócej i taniej. "Ciekawostką" jest też, że w zgłoszonym do dofinansowania projekcie tramwaju na Kasprzaka uwzględniono tylko warianty z rozwidleniem przy Redutowej - a nawet tylko jeden z nich, bo podano konkretną (co do miliona) sumę kosztów. Czy w tej sytuacji konsultacje nie są zwykłą ściemą?
Tylko kogo to interesuje? Artykuł o trzeciorzędnych przepychankach politycznych ma kilkadziesiąt komentarzy, a gdy mowa o wielomilionowych inwestycjach, które na lata zmienią obraz dzielnicy - odzew znikomy. Za kilka lat ludzie się obudzą z ręką w nocniku - jak to, to nie będzie tramwaju do Zachodniego? Nie będzie bemowskiego odcinka metra? Lazurowa ma obsługiwać tranzyt do Krakowa i Katowic, bo wydaliśmy swoją kasę na wiadukt nad Górczewską? A kto o tym zdecydował i kiedy? Bo my chcemy zaprotestować, jak już jest po ptokach!

# darq

05.06.2015 19:07

P.S. Jak ktoś się łudzi, że w przewidywalnej przyszłości powstanie linia do Zachodniego, to oprócz powyższej mapki polecam informację ze strony Tramwajów.
zgodnie z uchwalonym w maju 1998r. Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego M. St. Warszawy przewidywano, że ten odcinek stanie się fragmentem linii szybkiego tramwaju, łączącego Jelonki (przez Górczewską) z Gocławiem (przez Ochotę, Górny Mokotów i Siekierki). Plany te zrealizowano tylko w minimalnym stopniu - efektem jest środkowy tunel pod terenami kolejowymi w rejonie Dworca Zachodniego, przeznaczony pierwotnie na potrzeby trasy tramwajowej.
W trakcie budowy wielopoziomowego węzła na Rondzie Zesłańców Syberyjskich tunel ten został "tymczasowo" przeznaczony dla samochodów skręcających od strony Pruszkowa w kierunku Woli. Trasa łącząca Wolę z Ochotą pozostała jednak zapisana w dokumentach planistycznych, lecz zmieniono jej koncepcję - w opracowaniu Biura Planowania Rozwoju Warszawy S.A. z jesieni 2008 roku wskazuje się, że powinna ona przebiegać bliżej peronów Dworca Zachodniego, by umożliwić atrakcyjne przesiadki. W tym celu niezbędne będzie wybudowanie najdłuższego w Warszawie tunelu tramwajowego, obejmującego także podziemny przystanek obsługujący dworzec.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA