REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Panjan

29.06.2021 15:45

Nie komentuję sporów między miastem a dzielnicą ale jedno trzeba powiedzieć. Ta działka, na żłobek zupełnie się nie nadaje. Jest przy rondzie na którym krzyżują się 2 bardzo ruchliwe ulice a obok ma śmierdzącą stację benzynową. Jest tam hałas, wyziewy i przez połowę dnia korek przed światłami. Instytucje dla dzieci takie jak przedszkola, szkoły czy żłobki powinny być budowane w miejscach spełniających określone warunki. Brak hałasu i spalin to te najbardziej oczywiste. Dobrze też by przedszkole było zlokalizowane między blokami tak by można z dziećmi chodzić piechotą a nie dojeżdzać samochodem. W pobliżu omawianej działki nie ma żadnych miejsc parkingowych (a pewnie na samym terenie żłobka wybudowano by ich 5 i wszystkie zajęte byłyby permanentnie przez pracowników). Nie, to nie jest miejsce na przedszkole. Zresztą na blok mieszkalny, moim zdaniem też nie. Raczej na biurowiec albo siedzibę firmy. Sprzedać na wolnym rynku a za te pieniądze kupić sensownie zlokalizowaną działkę pod budowę żłobka.

# Samochodoza

29.06.2021 17:26

Ta działka nie nadaję się i NIE SPEŁNIA warunków na budowę przedszkola(przekroczone normy hałasu i zanieczyszczenia powietrza. W uchwalonym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Chrzanowa zareazerowano kilka działek po usługi oświatowe( w tym żłobki/przedszkola) Przypomnę , że radny Oborski głosował przeciw uchwaleniu MPZP dla Chrzanowa. Na całe szczęście radni miejscy przegłosowali tą uchwałę.

# Jelonkowy

29.06.2021 23:54

Świetna działka na żłobek. Idealny dojazd samochodem jak i komunikacją miejską. Dzieci do trzech lat i tak przebywają na świeżym powietrzu niewiele czasu, więc hałas nie bardzo będzie im przeszkadzał, za to rodzice mieliby możliwość dogodnego dojazdu.
Skończy się jak ze szkołą na Chrzanowie. Miasto kupi działkę, która się do niczego nie nadaje, a ta najlepsze sprzeda deweloperom.
Zresztą, patrząc jakim wyborcom najbardziej przymila się "prezydent" Trzaskowski, to wydaje mi się, że dzieci im nie grożą, więc nic dziwnego, że żłobki to nie priorytet.

REKLAMA

# ***** 8*

30.06.2021 12:38

Żłobek niepotrzebny, szkoła też. Wyborcy wiedzieli jakie priorytety ma Czajkowski. Na pewno nie rodzina.

# jkk

30.06.2021 14:02

A może by tak żłobek dla dorosłych? Owca cała i wilk syty.

# Matt0

30.06.2021 15:20

Nie pierwszy raz kiedy mpzp sobie a rzeczywistość sobie, na Białołęce też jedna działka koło s8 w planie miała być pod usługi a budują tam osiedle. Miasto sprzedane deweloperom pod prywatny użytek.

REKLAMA

# yyyy

06.07.2021 11:37

Ciekawsze jest chyba co z tymi ludźmi którzy tam mieszkali. Zostali zmuszeni do oddania działki, za darmo?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA