REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# chomik

14.04.2017 19:53

Nie popieram, ja jak i wielu innych warszawiaków. Zrozumiałbym, gdyby chodziło o nazwę odnoszącą się do komunistycznego dygnitarza. A tak to szkoda utartych już nazw a przede wszystkim - pieniędzy (co to za nonsens, że zmiana nie spowoduje dodatkowych kosztów?)

# Księżycowy

14.04.2017 21:10

Jeśli chodzi o jakąś tam chronologię to dziwi mnie nazwa stacji Młociny? Rejon terytorialnie nazywa się Huta, ale skoro nieopodal powstaje galeria Młociny, z kolei już bliżej Młocin?
Może chodzi o brzmienie medialne?
To tak jak z nazwą rustykalny po naszemu styl surowy wiejski, płytki czy panele klienci chętnie kupują
pod tą nazwą ale wiejski kojarzy się już z wsiowy i to już nie bardzo, choć to przecież to samo znaczy.
Z kolei łączenie nazw różnych rejonów Młociny-Huta, wprowadza sporo zamętu.
To tak jakbyśmy określili miejsce Włochy-Okęcie lub Marki-Ząbki.
Sytuacja na pewno jest patowa....

# sandacz

15.04.2017 16:43

Stacja Wawrzyszew też terytorialnie nie Wawrzyszew.

REKLAMA

# taki jeden

17.04.2017 18:41

"stacja metra o nazwie "Młociny" jest jedyną w mieście, której nazwa nie jest skojarzona z miejscem na planie Warszawy,"
za to jest sporo miejsc, które - dzięki "urzędowym mapom" się sporo przemieściły w stosunku do oryginału... Choćby pętla Gocławek, która Gocławek może widzieć poprzez prześwity między budynkami...

# Gryzu

18.04.2017 21:13

Raczej powinno się przemianować na Huta i już nie mącić bez żadnych przedrostków.

# Mieszkaniec_Bielan

19.04.2017 12:46

Nie macie już na co pieniędzy rozdawać?? Idąc tym tokiem rozumowania to może: Bogusławskiego-Statoil, Aspekt-E.Lecrelc, Przybyszewskiego-Bank Zachodni itd..

REKLAMA

# szczupak

19.04.2017 13:33

#Mieszkaniec_Bielan napisał(a) 19.04.2017 12:46
Nie macie już na co pieniędzy rozdawać?? Idąc tym tokiem rozumowania to może: Bogusławskiego-Statoil, Aspekt-E.Lecrelc, Przybyszewskiego-Bank Zachodni itd..
Bogusławskiego-Getto-Wólczyńska-Słoje

# tadkon

28.04.2017 20:57

Oczywiście, ze Huta. Młociny są zupełnie gdzie indziej

# tadkon

28.04.2017 21:00

Oczywiście, ze Huta. Młociny są gdzie indziej

REKLAMA

 eRDe

29.04.2017 22:02

#Gryzu napisał(a) 18.04.2017 21:13
Raczej powinno się przemianować na Huta i już nie mącić bez żadnych przedrostków.

Byłoby to najbardziej logiczne rozwiązanie.

# dbb

05.05.2017 12:40

Tak, powinna być Huta. Te Młociny to jak z miejsca poniżej pleców. Ja parę razy zapomniałam nazwy tej stacji, chociaż na Bielanach mieszkam od dziecka. Bo to nigdy nie były Młociny, w ogóle Młociny się z lasem kojarzą, gdzieś tam pod lasem i to daleko od stacji Huta. Może po prostu zacznijmy tak mówić między sobą. Tak jak rondo Babka może sobie być Radosława, Krzesimira, Rydza Śmigłego czy wszystkich królów katolickich na raz, dla mnie zawsze będzie rondem Babka.

# Kazik

21.12.2017 20:09

Mówiąc o kosztach autor z pewnością miał na myśli powiązanie tej zmiany ze zmianami nazw ulic w wyniku ustawy dekomunizacyjnej. Miasto będzie przeciez musiało dokonać zmian w informacjach w środkach komunikacji miejskiej i na mapach miasta a także na ulicach i placach. Warto zatem uporządkować przy tym także i tę sprawę. Kazik

REKLAMA

 lewanka

27.12.2017 13:51

W Warszawie mieszkam od niedawna, ale do nazwy "Młociny" już się przyzwyczaiłam. Dziwna mi się wydaje potrzeba zmiany tej nazwy. Co komu przeszkadza?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024