REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Kto jest za bezpośrednimi wyborami burmistrza?

# Andrzej

08.01.2006 11:24

Chciałbym, żeby burmistrza wybierało się w głosowaniu bezposrednim? Dzięki temu unikniemy nasyłania żołnierzy Kaczorów nie wiadomo skąd. Np. na Targówku jest teraz pan Gronkiewicz - przywieźli go w teczce z prowincji. Nie ma pojęcia o Targówku, ale jest burmistrzem, bo tak chciały Kaczory. Może czas pomyślec o społecznym nacisku na zmianę ustawy warszawskiej i sposobu wybierania władz. Wiem, że to pewnie wołanie na puszczy, bo Kaczory zawsze wiedzą, co jest dla nas lepsze i realizuja tylko własne wizje, choćby mieli w tym celu prawo i konstytucje zmieniac, ale społeczeństwu trzeba uświadomić, że w obecnym ustroju jego wpływ na rzadzenie miastem i dzielnicą szczególnie jest żaden.

# karo

08.01.2006 18:59

Burmistrza powinni wybierac radni w glosowaniu tajnym a poszczegolne partie powinny zgłaszać kandydatów.Kryteria kandydowania takze powinni opracowac radni a warunki spełnienia badać wyloniona komisja.

# wyborca

09.01.2006 10:01

Tylko wybory bezpośrednie,ale to strach dla różnej maści "kacyków".
A co by było gdyby wybrano nie czerwonego nie czarnego a normalnego ?
Pogoniłby Smoków, Stefanów, Jarków, oportunistyczne dyrektorki, i innych cwaniaków z układu. I co ?
Powołałby nowy układ itd...itd...itd...

REKLAMA

# olo

09.01.2006 12:35

Białołęka nie jest gminą, nie ma zastosowania do niej ustawa o bezpośrednim wyborze i po ostatnim wyroku TK na pewno nie da się tego przy tej ustawie warszawskiej wprowadzić.

# siekierka kurpiowska

10.01.2006 05:04

A ja trochu za inna ustawą...
Powinno sie wszem i wobec ogłaszać kto i za co musiał odpowiedzieć przed komisją dyscyplinarną! Było by jasne z kim mamy do czynienia! Ale ogulnie pomysł "jedrusia" mi się podoba!

# siekierka kurpiowska

10.01.2006 06:55

Nie lubię jak się ktoś podszywa pod inną osobę- prosiłbym o nieużywanie nazwy "siekierka kurpiowska" zwłaszcza gdy ma problemy z tak "ogulnie" pojętą ortografią.

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

10.01.2006 22:27

Nawiązując do pomysłu Andrzeja:
wybory bezpośrednie to jest to co mi się podoba ( bardziej niż Puchatkowi miód). Niestety jak na razie radni wybierani z ramienia politycznych partii często po wyborze stają się orędownikami tylko i wyłącznie własnych interesów ( inna sprawa kto ich umieścił na listach wyborczych?). Inni " niezależni" tworzą swoje komitety wyborcze i po wyborze dbają również tylko o swoje interesy( przy porywach serca o interesy własnego osiedla). Aby zwiększyć siłę swoich głosów łączą się z "partyjnymi" niezależnymi chorągiewkami i tak następuje wybór jedynie słusznego burmistrza.
Jedyna możliwość to wybór ludzi, którzy pokazali, że już coś zrobili dla dzielnicy czy dla ludzi tu mieszkających. Ludzi, którzy nie czekając na zapłatę, czy honory działali. Gwarantuję Wam, że na listach wyborczych takich będzie niewielu, a poza tym władza czasami uderza do głowy....więc nawet jeżeli zostaną wybrani to...

# były klecha

10.01.2006 22:58

Ma propozycja to osoba pani M Chromińskiej-babka jest super "czysta" , pracowita i działa z ekipą społeczników w Komitecie Inicjatyw Obywatelskich! - idę oczywiście za propozycją wysuniętą przez siekierke..."ludzi którzy zrobili coś dla dzielnicy itp nie czekając na honory ,itp" ale ta kandydatura zetknie się z wielkim oporem pewnego innego koła...tam sie boją,nowych ,lepszych

# Iza

10.01.2006 23:13

A ma propozycja to osoba w postaci "siekierki". Na forum długo nie jestem bom nowa na osiedlu ale ile razy nie wpadnę na to "bazarowisko" to ten owy koleś ciągle coś jątrzy i poucza...
Stary czy ty masz brak obowiazków?Szanowna małżonka spełnia sie jako "kura domowa" i masz czas na gadane o każdej porze dnia?
Z koro takiś inteligent-startować możesz...w końcu Ty też pouczasz za friko nie szukając poklasku i honorów...

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

10.01.2006 23:33

Droga Izo jeśli prześledzisz godziny w których " jątrzę i pouczam.." to zauważysz, że czasu wcale nie mam tak dużo.
Żona nigdy nie była i nie jest "kurą domową", a ponieważ lubi dużo czytać wieczorem, ja dla równowagi piszę, bądź jak uważasz: " jątrzę i pouczam".
Wypisywanie na forum nie uważam za wkład w działanie na rzecz dzielnicy i w związku z tym nie powinienem startować.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

11.01.2006 10:00

''Żona nigdy nie była i nie jest "kurą domową", a ponieważ lubi dużo czytać wieczorem, ja dla równowagi piszę, bądź jak uważasz: " jątrzę i pouczam"
Prosze zauwazyc, jak niektore zniecierpliwione rodziny oczekuja na rozstrzygniecie " w sprawie becikowego tysiaca ".
Na przyklad to malzenstwo wieczorami duzo czyta i pisze.
Byle tylko uspokoic mysli i rece...
A Wy ? Czym zajmujecie sie wieczorami ? Zeby zachowac rownowage...

# Wiesia z Mezem

11.01.2006 14:19

Moj Maz, Edward, w odroznieniu od tego Pana, ktory '' jatrzy i poucza '', malo gestykuluje, malo mowi, ale za to... yhhhm jest bardzo wladczy, bardzo... i jest taki, wiecie, ja bym powiedziala... no zdecydowany chyba.
O, dalby mi On gazete po dzienniku !
Juz widze glupia, jak czytam, ha, ha...
Bo wiadomo - jak mowi Pani Renata - krew nie woda !
Krew nie woda...
A co sie dokladnie dzieje wieczorem, no to ja nie widze, bo gasimy swiatlo, tak jak zalecal ksiadz na naukach. Tak.
Jak jest w innych domach ? Nie wiem.

REKLAMA

# Mandaryna

11.01.2006 16:45

Z tego co jest mi wiadomo "siekierka" ma 2 synków to znaczy małe "tasaczki"-wątpię że dorobi się nowego członka rodziny z koro oboje czytają i piszą w godzinach przyzwolonych przez kler na uciechy małżeńskie!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

11.01.2006 17:04

A Matka sadza, ze oni czekaja na konkretne decyzje w sprawie wyplat becikowego i ewentualnie urlopow. W tej drugiej kwestii tym bardziej, bo jak tu nam piszecie, bociek ma przyleciec z trzecim... juz trzecim ! No pieknie ... !
Wiec jest o co zagrac, jest co impasowac, bo 1000 złotych na ulicy nie lezy, a na takim 52 tygodniowym urlopie tez mozna niezla kase zakrecic.
Zreasumujmy zatem:
Bede sie jeszcze rąbać ! * Jak nic.
* - to dla Was Depresja, ten zapis... ą i ać. Fajnie?

# NIKOTYNA

11.01.2006 17:07

Śmieszne! Jak zwykle polemika 'Matuli" daje czadu! POZDRAWIAM!
Ale ta tematyka jest bardzo ważna! gadamy tu na wszelkiej maści radnych czy burmistrza ale to my tych ludzi do władzy wstawiamy!
jestem zdania że powinno być owe takie "zlustrowanie " obecnych nam panujących- wszelkie przewałki czy komisje dyscyplinarne powinny raz na zawsze odpędzić cwaniaczków z urzędu gminy! A koła czy inne pomniejsze lokalne partyjki mając na uwadze walkę o swe dobre imie nie powinny takich osobników wystawiać!

REKLAMA

# PO nasze

11.01.2006 17:20

A ja wam powiadam KAZNOWSKI na burmistrza! pozdrawiamy pana radnego(wiecie wszyscy kogo) naszego ex kolegę który zwąchał sobie szanse i pomyka niczym Zytka G. do (wiecie kogo)

# yom moherek

11.01.2006 17:30

i już się zaczyna: "PO nasze SLD wasze a PISowi radość"

# siekierka kurpiowska

11.01.2006 22:06

Matko wreszcie Twój ulubiony temat? Myślę, że becikowe mogłoby się przydać Tobie ( tylko musiałabyś ograniczyć " bełcikowe" ). Przynajmniej samotność by tak nie doskwierała.A Twoje teksty trochę chyba " z grubsza rąbane" - pisałaś lepiej.
Mandaryno - źle Ci wiadomo.

REKLAMA

# antykurp

12.01.2006 10:14

uuuu powiało grozą od siekiery!!!
Facet napisz o co Tobie naprawde chodzi...
Faktycznie ciągle coś nudzisz-NUDZISZ powiadam...
Prowadzisz wypowiedz a tak naprawdę myśli nie kończysz.
Masz jakieś przesłanie?Jakiś cel? A może nie masz przyjaciół, bo z równie wielką częstotliwością nawiedzasz owe forum!
Smęcisz stary - faktycznie ,bierzta się lepiej za robienie dzieci i nie wskakuj tutaj i na inne fora bez pełnego zangożowania( tekstem) w daną tematyke! Jest gadka o burmistrzach- padło chasło jakaś Chromińska potem Kaznowski.Ja daję "błogosławieństwo" Buczakowi. A waszmości faworyt to kto?

# mieszkam na pancera

12.01.2006 13:16

Znam panią Chromińską i faktycznie jest to osoba godna polecenia
na takie stanowisko.
Razem z pewnym młodym człowiekiem i klikoma innymi powołali ten komitet. Są na tyle ofiarni że jeżeli ktoś ma problem to na tyle ile ich stać pomagają i załatwiają sprawy! Jest to jakaś alternatywa -dla obecnych ale Ci właśnie nie szukają pogłosu i ...nasz mały światek ich nie zna!

# były klecha

12.01.2006 15:06

Co się dzieje z siekierą? Zamilkł - znaczy sie zę być może apel pomógł!!! Cudownie ,jednego zakompleksionego mniej na forum!
Zastanawiam sie tylko czemu "wielcy" naszego osiedla nie debatują- tak często sie tu udzielali! Jeden "wybudował drugi siamto" - HOP HOP państwo radni!!!!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA