REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# nad

27.04.2021 19:09

A bąki można puszczać ?

# lutek

27.04.2021 19:39

A co z pajacami, którzy driftują na parkingach pod marketami? Przecież ten tzw. drift to nic innego jak termiczne spalanie opon. Normalny człowiek nie może rozpalić grila, a bydło w swoich 30 letnich BMW na łysych oponach i zaspawanym dyferencjałem pozostaje bezkarne. Chory kraj.

# Marian

27.04.2021 19:44

Głównym źródłem smogu są pseudo strefy Tempo 30. Zbyt wysokie progi zmuszają do zwalniania do 10km/h i potem do przyśpieszania.
Setki tysięcy źle wykonanych progów to tony extra pyłów i spalin.
Proponuję Trzaskoskiemu i Puchalskiemu objechanie prywatnym samochodem stref Tempo 30 z prędkością 30km/h. Może najpierw niech przetestują np. Podchorążych przy Łazienkach.

REKLAMA

# zjelonek

27.04.2021 23:12

A w Parku Górczewska władza właśnie postawiła piękne betonowe grile.

# ciekawski

28.04.2021 08:00

Oto wspaniały nowy świat

# Erwin

28.04.2021 08:47

#Marian napisał(a) 27.04.2021 19:44
Głównym źródłem smogu są pseudo strefy Tempo 30. Zbyt wysokie progi zmuszają do zwalniania do 10km/h i potem do przyśpieszania.
Setki tysięcy źle wykonanych progów to tony extra pyłów i spalin.
Proponuję Trzaskoskiemu i Puchalskiemu objechanie prywatnym samochodem stref Tempo 30 z prędkością 30km/h. Może najpierw niech przetestują np. Podchorążych przy Łazienkach.

Tak, i właśnie dlatego smog znika w okresie od kwietnia do października. Bo wiosną i latem progi spowalniające się wypłaszczają.

REKLAMA

# KERio

28.04.2021 09:26

A co z palaczami papierosow? Tez trzeba zakazac na terenie calej Warszawy!

# Madbutcher

28.04.2021 10:12

#Marian napisał(a) 27.04.2021 19:44
Głównym źródłem smogu są pseudo strefy Tempo 30. Zbyt wysokie progi zmuszają do zwalniania do 10km/h i potem do przyśpieszania.
Setki tysięcy źle wykonanych progów to tony extra pyłów i spalin.
Proponuję Trzaskoskiemu i Puchalskiemu objechanie prywatnym samochodem stref Tempo 30 z prędkością 30km/h. Może najpierw niech przetestują np. Podchorążych przy Łazienkach.
Zauważyłem, że zagorzali zwolennicy progów, to niemal zawsze osoby chorobliwie przemądrzałe. Kiedyś w końcu z nadmiaru mądrości pęknie im żyłka i mam nadzieję, że jak będzie do nich wtedy jechała karetka, to będzie musiała po drodze pokonać wiele, wiele takich progów zwalniających - najpierw w jedną stronę, a potem w drugą, z nimi na pokładzie.

# KONN

28.04.2021 10:29

#Madbutcher napisał(a) 28.04.2021 10:12
Zauważyłem, że zagorzali zwolennicy progów, to [...]
Niepotrzebnie kombinujesz, zwolennicy progow to zwykle po prostu osoby bez samochodu lub niedzielni kierowcy.

REKLAMA

# Nie pal

28.04.2021 19:47

#KERio napisał(a) 28.04.2021 09:26
A co z palaczami papierosow? Tez trzeba zakazac na terenie calej Warszawy!
Przecież można wcale nie palić? Większość ludzkości nie pali.

# logiczny

28.04.2021 23:30

Jest prosty sposób na to, żeby zlikwidować progi. Wystarczy, by kierowcy jeździli do 30 tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa jest ograniczenie do 30. Jeżdżą tak? Wszyscy wiemy, że nie. Przyznajmy się do tego, bez przymusu żadne prawo u nas nie działa.

# kierowca bombowca

29.04.2021 09:35

#logiczny napisał(a) 28.04.2021 23:30
Jest prosty sposób na to, żeby zlikwidować progi. Wystarczy, by kierowcy jeździli do 30 tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa jest ograniczenie do 30. Jeżdżą tak? Wszyscy wiemy, że nie. Przyznajmy się do tego, bez przymusu żadne prawo u nas nie działa.
Zamiast progów można robić esowate zwężenia do 1 pasa , bez oznakowania kto ma pierwszeństwo.

REKLAMA

# solo

29.04.2021 09:45

Rozumiem ze grille gazowe i elektryczne mogą być używane,

# QWD

29.04.2021 12:27

JAREK OD GRILA WOLI ROWEK

# Marian

29.04.2021 17:45

#logiczny napisał(a) 28.04.2021 23:30
Jest prosty sposób na to, żeby zlikwidować progi. Wystarczy, by kierowcy jeździli do 30 tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa jest ograniczenie do 30. Jeżdżą tak? Wszyscy wiemy, że nie. Przyznajmy się do tego, bez przymusu żadne prawo u nas nie działa.
Progi powinny być tak zrobione żeby się dało jechać bezpiecznie 30km/h.
Na razie tak nie jest.

REKLAMA

# s.r. 67

29.04.2021 20:38

Progi zwalniające, zwłaszcza te przykręcane na śrubki do asfaltu, nie poprawiają bezpieczeństwa (motocykliści jeżdżą środkiem, autobusy i ciężarówki "okrakiem"), za to skutecznie, jak już inni napisali, zwiększają emisję CO2 (hamowanie i przyspieszanie), jak również przyspieszają zużycie zawieszenia pojazdów, tym samym ryzyko kolizji i wypadków.

# Ktosieńka

30.04.2021 13:30

co oznacza "ograniczenie rozpalania grilli i ognisk " ? Pytam bo w stosunku do kominków jest napisane, że jest "zakaz korzystania z instalacji do spalania biomasy drzewnej". Czy jak się ograniczę tylko do jednego grilla w miesiącu, to to już będzie OK?

# Hubertos

30.04.2021 15:37

Chyba najlepiej kupić sobie porządny https://polgrill.pl/kategoria-produktu/grille-ogrodowe/ i zrobić sobie przyjęcie w Majówkę na działce czy nawet na balkonie jak ktoś ma odwagę. Niestety ten rok jeszcze tak wygląda, że nie możemy pójść w plener. Może w przyszłości się to zmieni. Kiedyś musi. Kto sobie wyobraża majówkę bez grilla?

REKLAMA

# adamdajdns

01.05.2021 18:40

Super u nas na Elizy Orzeszkowej 14 w lokalu 65 sąsiad grilluje na całego. Co mamy zrobić ?

# Bolo

02.05.2021 16:20

Warszawą rządzą słoiki, najpierw robią z nas brudasów,bo musimy oszczędzać na myciu się żeby mniej płacić za śmieci,a teraz zakazują nam grilla na własnej działce.Chyba mieszkali w blokowcach po peegerowskich i zazdroszczą nam domków udziałem.Więc postanowili nas zgnębić.
Mieszkam na obrzeżach Warszawy czego żałuję bo wolałbym należeć do powiatu Otwockiego tam żądzą mądrzejsi ludzie

# Bolo

02.05.2021 16:37

#adamdajdns napisał(a) 01.05.2021 18:40
Super u nas na Elizy Orzeszkowej 14 w lokalu 65 sąsiad grilluje na całego. Co mamy zrobić ?
Przyłącz się

REKLAMA

# zieleń osiedlowa

03.05.2021 22:29

no i bdb z tymi dmuchawami do liści - u mnie na osiedlu bez przerwy latali gostkowie z dmuchawami, żeby pare listków przedmuchać przez parking... hałas okropny i psucie powietrza. To samo powinno być z przycinaniem gałazek piłami spalinowymi i goleniem trawników przysamej ziemii. Jeszcze w dodatku jeża ukatrupili kosiarką. Chyba ajkaś firma-krzak od krewnego lub znajomego królika koniecznie musiałą zarobić na zleceniu od administracji osiedla. Innej przyczyny nie widzę.
Z tymi ogniskami to chyba przesadzili, ale w sumie nie wiem.
Latem ludzie i tak się rozjadą grilować na daczch...

# słoik

09.05.2021 18:23

jak nie pasuje wam to co pan prezydent Rafał ogłosił to proszę się wyprowadzić z Warsiawy, na obrzeża stolycy !
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break