REKLAMA

Forum › Bia³o³êka

REKLAMA

# wyborca

06.10.2014 12:40

Za PRLu, to poszed³ w diab³y tak¿e tramwaj do Wilanowa. Tam te¿ teraz siê go chce odbudowaæ.

# vlad non log

06.10.2014 14:03

Mój dziadek i stryj doje¿d¿ali t± kolejk± na Pragê do pracy w czasie okupacji.

# Pejter

06.10.2014 16:51

Z tego co mówi³ mój ojciec, który tê kolejkê jeszcze pamiêta, przetrwa³ jeden z budynków, który by³ stacj± tej w±skotorówki. Chodzi mi o zielony drewniany dom, w po³owie drogi miêdzy ul. Podró¿nicz± a Drogow± (mocno zaro¶niêty drzewami)
Nie wiem czy to prawda, ale takie s³ysza³em opowie¶ci...

REKLAMA

# BW³odkowski

06.10.2014 18:51

nieprawda :) Ale zielony by³ pierwszy budynek stacji Henryków (d³ugo przed wojn±) :)

# milek

06.10.2014 23:02

Przy ca³ym sentymencie do w±skotorówek, a zw³aszcza bia³o³êckiej - ten system komunikacyjny (nawet przyjmuj±c zast±pienie lokomotyw parowych spalinowymi bezpieczniejszymi i ekologiczniejszymi) jako¶ sie sprawdza³ jako kolejka dojazdowa na obszarach rzadko zaludnionych, pozbawionych tzw. bitych dróg.
W zadnym wypadku nie by³ w stanie pe³niæ swojej roli (za wolny i za ma³o przepustowy w mie¶cie). W latach 50. na tyle zmodernizowano drogi, ¿e autobusy by³y lepsze po ka¿dy wzglêdem. Chyba, ¿e... te zaczyna³y sie korkowac.
Dlatego przewidujac du¿y ruch (zak³ady przemys³owe) zbudowano liniê tramwajow± do ¯erania. O wiele wydajniejsza niz waskotorówka. Dalej do koñca lat 80. nie mia³oby to sensu- wozi³yby powietrze. Modliñska zacze³a siê korkowaæ dopiero w latach 90. I wtedy zacza³ byæ potrzebny tramwaj - inwestycja znaczniej bardziej rozwiniêta technicznie ni¿ waskotorówka.
Inna rzecz, ¿e tak jak waskotorowka by³a, pe³nym uroku, ale jednak rozwiazaniem prowizorycznym. Tak tramwaj ten czy inny nie zast±pi skomunikowania Bia³o³êki poprzez metro. Skoro metro nie przesz³o przez Wis³ê na Tarchomin, to pewnie za 20 lat przejdzie tras± waskotorówki.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma siê zaczynaæ pogrubienie i wpisz [b]. Na koñcu pogrubienia wpisz [/b].
Przyk³ad: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma siê zaczynaæ kursywa i wpisz [i]. Na koñcu kursywy wpisz [/i].
Przyk³ad: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkê, która chcesz wstawiæ w tre¶ci w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wst±p do ksiêgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBia³o³êka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajd¼ swoje wakacje

Powy¿sze tre¶ci pochodz± z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasa¿u

Wst±p do ksiêgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy