REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# what

07.09.2022 10:16

grube uogólnienie
A czy sąsiednie uliczki osiedlowe, to też zastawiają sami klienci bazarku? mieszkańcy osiedla też zapewne są wśród zastawiających okolice bazarku - wynik ogólnego deficytu miejsc postojowych - 1.3 mln aut w Warszawie na teraz jest

# Wwa

07.09.2022 14:08

Sytuacja taka jest w całej okolicy ;Dantego 7 ,Goldoniego 1,Dantego 5... Wszystko jest pozastawiana w dni targowe i niedzielę jak jest giełda elektroniki .
Samochody są zostawiane gdzie popadnie ,raz był samochód na chodniku (3 płytki )jedna zostawiona ,zwróciłem uwagę przejeżdżające mu patrolowi straży miejskiej czemu nikt nie reaguje ta łamanie przepisów to odwrócił się jak by mnie nie słyszał i odjechali dalej

# Katarzynaxx

08.09.2022 06:16

Nie narzekajcie na zaparkowane auta tylko cieszcie się ze Wolumen wogóle jeszcze istnieje.
Auto to naprawdę żaden problem.

REKLAMA

# Kolo

08.09.2022 08:12

Po pierwsze to nie miejsc parkingowych jest za mało tylko blachosmrodow za dużo. Nie jest tak i nie powinno być że każdemu miasto, Państwo etc ma gwarantować dowolna ilość miejsc parkingowych dla dowolnej ilości samochodów tylko dlatego że ktoś ma taki kaprys aby wszędzie (nawet po jabłka) jezdzic samochodem. Ilość miejsc postojowych ma być ograniczona i systematycznie ograniczana właśnie po to aby wymuszać rezygnację z korzystania z samochodu wszedzie tam gdzie jest dobra komunikacja a na wolumen jest komunikacja świetna (m.in. metro). Po drugie upomnienie właścicieli pojazdów zastawiajacych przejazd etc to chyba jakiś dowcip. Wystarczy przeprowadzić 2 - 3 akcje z odholowaniem gruchota i gwarantuje że będzie porządek. Na pewną kategorię ludzi działa jedynie argument twardych sankcji i nic tego nie zmieni. Władza powinna wymusić na właściwych służbach podjęcie zdecydowanych akcji bo takie upomnienie to w mniemaniu niektórych objaw słabości i przyzwolenie na podobną praktykę. Odholowac kilka gratow a problem się rozwiąże w sposób trwały. I nie żadne upomnienia czy mandaty bo to niewiele daje. Odholowanie i po problemie. Oczywiście taka sama procedura w stosunku do parkujachch na osiedlach, trawnikach i ogólnie zastawiajacych przejścia i wjazdy. Tylko polityka zero tolerancji przyniesie efekty. Poza tym nie ma obiektywnych powodów aby na jedno mieszkanie przypadało po kilka samochodów i to w miejscach z dobra komunikacja. Parkowanie i korzystanie z przestrzeni publiczbej w ogóle powinno być płatne i to nie symbolicznie. Wtedy sytuacja się ucywilizuje. Nie ma innego wyjścia prawdę mówiąc.

# Art

08.09.2022 08:28

Wystarczyło nie likwidować istniejących wcześniej miejsc postojowych i by było po problemie...

# Elat2503

08.09.2022 11:40

Najpiękniejsze słupki przed Dantego 5! Wcześniej był horror. Bezmyśni kierowcy parkowali na całym chodniku. Straż interweniowała wiele razy i skutecznie, ale kierowcy wracali. A więc mądrze ustawione słupki są jedynym rozwiązaniem.

REKLAMA

# Katarzynaxx

08.09.2022 16:28

#Kolo napisał(a) 08.09.2022 08:12
Po pierwsze to nie miejsc parkingowych jest za mało tylko blachosmrodow za dużo.
A ty pewnie nie masz prawa jazdy, samochodu i twoim jedynym osiągnięciem życiowym to warszawska karta miejska ?

# Kolo

08.09.2022 22:06

Oczywiście że mam samochód ale też mam garaż i nie zastawiam swoim klamorem przestrzeni publicznej. A tak a propos to że wszystkiego trzeba umieć korzystać. Z samochodu też i bynajmniej fakt jego posiadania nie oznacza że należy nim wszędzie jeździć. Racjonalnie samochód powinien być używany wyłącznie wtedy gdy nie ma innej możliwości. Podstawowym środkiem komunikacji w obszarze zurbanizowanym jest i powinien być transport publiczny. Niestety u nas nadal pokutuje PRL owska mentalność że samochód to wyznacznik zamożności i pozycji. Informuję że w wielu krajach takie podejście jest już nawet niemodne (jesli ktoś na ten aspekt zwraca uwage). Tak, mam kartę miejską i korzystam głównie z metra i tramwajów. Z samochodu (który parkuje we własnym garażu który kupiłem a nie dostalem i nie oczekuje że ktoś mi ma dac za darmo miejsce parkingowe) korzystam średnio dwa razy w miesiącu. To tak w skrócie.

# Katarzynaxx

09.09.2022 06:57

Akurat uwierzę że korzystasz z samochodu 2 razy w miesiącu. Do tego utrzymanie auta, ubezpieczenie, garaż. Taniej wyjdzie korzystanie z wypożyczalni aut typu Panek. Nie ściemniaj.
Pewnie w zimę jeździsz na letnich oponach.
W PL samochód nie jest wyznacznikiem zamożności. Średnia wartość auta pod Wolumenem to równowartość telewizora w promocji. Około 4tys zł.

REKLAMA

# Kolo

09.09.2022 09:32

Możesz wierzyć lub nie. Prawdę mówiąc mało mnie to obchodzi a wiara nie jest obowiązkowa. Pisze jak jest bo i niby po co nam opowiadac dyrdymaly. A wątpliwości podnoszone w tym temacie przez Panią adwersaz świadczą tylko o prawidłowości postawionej tezy odnośnie mentalności (na zasadzie jak mam samochód to będę nim jeździć wszędzie nawet po bulki). Garaż i tak mam bo był kupiony razem z mieszkaniem i komórka lokatorska a z samochodu korzystam wyłącznie wtedy kiedy bezwzględnie trzeba czyli średnio wychodzi to jakieś 2 razy w miesiącu i to zasadniczo też w ruchu pozamiejskim. Co do kosztów ubezpieczenia to nie są one duże bo około 3600 zł rocznie (pakiet). I nie jest to też grat za 4 tys (takie rupiecie w ogóle nie powinny być rejestrowane że względów ekologicznych i bezpieczeństwa) - należy skończyć z traktowaniem nas jako śmietnisko i zlomowisko Europy gdzie trafia szrot z reichu. Tu faktycznie politycy powinni coś z tym zrobić. To tak w skrócie.

# f_uck soros

09.09.2022 15:45

Kolejna nagonka ala Gazeta Sorosa na normalnych ludzi próbujących normlanie żyć. Zamiast cieszyśc się z bazaru, który cudem przetrwał, to judziecie jednych na drugich!
Nie przeszkadza wam że z każdej sotrny zalewa nas lewacka ideologia? LBGTKuku, zielony nieład (uważaj, pogada cięzabija jak nie posortujesz śmieci), covidoza, zwężanie ulic, pogoda nas zabije, imigranci wzbogacą ci życie, żydzi byli tu przez Polakami, Putin to wszystko spowodował, i inne bzdury?

# Damian36

09.09.2022 16:24

#f_uck soros napisał(a) 09.09.2022 15:45
Kolejna nagonka ala Gazeta Sorosa na normalnych ludzi próbujących normlanie żyć. Zamiast cieszyśc się z bazaru, który cudem przetrwał, to judziecie jednych na drugich!
Nie przeszkadza wam że z każdej sotrny zalewa nas lewacka ideologia? LBGTKuku, zielony nieład (uważaj, pogada cięzabija jak nie posortujesz śmieci), covidoza, zwężanie ulic, pogoda nas zabije, imigranci wzbogacą ci życie, żydzi byli tu przez Polakami, Putin to wszystko spowodował, i inne bzdury?
A ciebie gnębili w podstawówce że masz uprzedzenia do LGBT. Ty hipikryto który pewnie chodzi co niedzielę na msze. Brzydzę się ludźmi którzy szufkadkują ludzi na lepszych i gorszych leszczu.

REKLAMA

# warsz

09.09.2022 17:14

kiedyś ludzie mieli gdzie parkować na klepisku między Wolumęenem a Reymonta teraz działka miasta poszła w prywatne ręce i trzepią kasę za parkowanie, to gdzie mają klienci bazaru parkować, którzy tu nieraz z całej Polski zjeżdżali

# Karolek

09.09.2022 18:23

#f_uck soros napisał(a) 09.09.2022 15:45
Kolejna nagonka ala Gazeta Sorosa na normalnych ludzi próbujących normlanie żyć. Zamiast cieszyśc się z bazaru, który cudem przetrwał, to judziecie jednych na drugich!
Nie przeszkadza wam że z każdej sotrny zalewa nas lewacka ideologia? LBGTKuku,
Ty w d upe yeba ny homofobie.

# klient

10.09.2022 12:52


#warsz
09.09.2022 17:14
kiedyś ludzie mieli gdzie parkować na klepisku między Wolumęenem a Reymonta teraz działka miasta poszła w prywatne ręce i trzepią kasę za parkowanie

I to jest główny problem, że przetarg na działkę był po cichu. Pewnie jakiś pociotek urzędasa z ratusza. Nie mówię, że parking powinien być za darmo. Ale 10 PLN niezależnie czy wjadę na 5 min czy na cały dzień, to przesada. Kiedyś robiłem tam duże zakupy. Lepiej kupować bezpośrednio od naszych rolników niż w sieciówkach. Teraz kupuję okazjonalnie, małe ilości bo jeżdżę komunikacją. Resztę w sieciówce, którą mam pod blokiem. Kto na tym stracił? Nasi rolnicy. Kto zyskał? Pociotek urzędasa od parkingu oraz sieciówki. Tak to samorząd Bielan dba o polskie interesy.

# z kątowni

19.09.2022 09:44

Ulicę Wolumen w dni nauki szkolnej blokują nie "klienci bazarku" tylko rodzice dzieci chodzących do 209-tki. Oni muszą zaparkować "na chwilkę " tuż przed bramą,co by się bombelek nie spocił dojściem do szkoły. A jak ma wychodzić po lekcjach, to muszą, po prostu muszą stanąć tam pół godziny wcześniej, włączyć awaryjne i grać oburzonych gdy ktoś zwróci uwagę..

# Joana

20.10.2022 23:41

Dureń, a czego się osiołku spodziewasz w dni targowe??
A na Kole (targ staroci) we wtorki i w piatki to też larum, że sąsiednie uliczki pozastawiane???
Tępe durnie - pismak i krytykanci kierowców.

# lolek

23.10.2022 13:23

Na wysokości Kluczowej 6 stoi od pary miesięcy szrot Renault Megane. Facet zrobił sobie z ogólnodostępnego miejsca parkingowego prywatne miejsce na zepsutego szrota. Wywieźć ten złom na kasację

# twoja stara

10.11.2022 15:44

#Kolo napisał(a) 08.09.2022 22:06
Z samochodu (który parkuje we własnym garażu który kupiłem a nie dostalem i nie oczekuje że ktoś mi ma dac za darmo miejsce parkingowe) korzystam średnio dwa razy w miesiącu. To tak w skrócie.
To po co w ogóle masz samochód? W takiej sytuacji lepsza byłaby taksówka lub wypożyczalnia. Tylko niepotrzebnie zajmujesz garaż osobie, której samochód jest potrzebny. (Poza tym, ile garaży jest na Bielany w proporcji do mieszkań?)
A sprawa z dojazdami na Wolumen jest prosta. W dni targowe ludzie przyjeżdżają po 10 kg ziemniaków, 8 kg ogórków, 20 kg pomidorów itp. Super byłoby to wozić metrem. W sobotę warto obejrzeć rejestracje, bo sporo z nich jest podwarszawska. Więc twoje rady są na poziomie dywagacji Nadprezesa nt. młodych kobiet i dzietności.... .
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA