REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Rozszsądkuuu!

11.05.2017 21:54

"...rowerzyści uczestniczyli w 153 wypadkach, ale tylko w 42 byli winni" - To PO co autor sieje panikę, przedstawiając pedalarzy szalejących na skrzyżowaniach tak, jakby na każdym z nich powodowali PO kilka wypadków dziennie?

# Rafał

12.05.2017 00:54

Po to by dać argument do kolejnej nagonki na rowerzystów. Niektórzy nie czytają artykułów tylko ich nagłowki i to im wystarczy aby zacząć obrażać tych, o których jest artykuł.

# Paweł

12.05.2017 10:57

Jestem kierowcą samochodu dostawczego. Mam tylko jedną szybę z prawej strony przez co mam bardzo ograniczoną widoczność przy skręcaniu w prawo . Tak naprawdę nic nie widać!!! . Proszę wszystkich rowerzystów zwracajcie na takie samochody szczególną uwagę .

REKLAMA

# kameleon

12.05.2017 14:43

Tak, często boję się rowerzystów, gdyż przepychają się pomiedzy pieszymi na zwyklych, wąskich chodnikach. Jestem po ciężkich operacjach i nie wyobrażam sobie gdyby mnie taki rowerzysta potrącił.

# rowerzysta tunelowy

12.05.2017 15:26

#Paweł napisał(a) 12.05.2017 10:57
Jestem kierowcą samochodu dostawczego. Mam tylko jedną szybę z prawej strony przez co mam bardzo ograniczoną widoczność przy skręcaniu w prawo . Tak naprawdę nic nie widać!!! . Proszę wszystkich rowerzystów zwracajcie na takie samochody szczególną uwagę .
Jak nie widzisz to nie jedź - zatrzymaj się i rozejrzyj , bo cię pociąg albo tramwaj kiedyś rozjedzie.
A swoja drogą przejazdy dla rowerów na skrzyżowaniach powinny być po zewnętrznej stronie zebry a nie od strony skrzyżowania , wtedy skręcający kierowcy mieliby lepsza widoczność na DDR.
A statystyka wynika też trochę z podejścia sądów i ustaleń policji - po wypadku rowerzysta jedzie karetka do szpitala , a kierowca przestawia rower i samochód aby było wg jego wersji wypadku. Mnie kiedys walnął samochód z lewej na równorzednym skrzyżowaniu, a jak odzyskałem przytomność to sie okazało z to ja nie ustąpiłem pierwszeństwa z prawej...

# chr_t

14.05.2017 10:26

Rowerzysta tunelowy chyba troszkę nie rozumie (bo z roweru widać troszkę lepiej). On się może zatrzymać nawet na półtorej godziny, i tak z miejsca kierowcy nic nie jest w stanie zobaczyć, bo mu trochę blachy przeszkadza. Nie zobaczy i już. Jeśli ma pasażera, pasażer może spojrzeć w prawo - jeśli jedzie sam nie widzi nic.

REKLAMA

# rowerzysta tunelowy

15.05.2017 07:46

#chr_t napisał(a) 14.05.2017 10:26
Rowerzysta tunelowy chyba troszkę nie rozumie (bo z roweru widać troszkę lepiej). On się może zatrzymać nawet na półtorej godziny, i tak z miejsca kierowcy nic nie jest w stanie zobaczyć, bo mu trochę blachy przeszkadza. Nie zobaczy i już. Jeśli ma pasażera, pasażer może spojrzeć w prawo - jeśli jedzie sam nie widzi nic.
Ej ty to chyba nigdy dostawczaka nie prowadziłeś.
Ja to patrzę w lusterko , zanim zaczne skręcać - świetnie widać , czy nie nadjeżdża rowerzysta czy tramwaj czy człowiek wózkiem

# Rowerzysta z 43 letnim stażem

15.05.2017 08:43

#Paweł napisał(a) 12.05.2017 10:57
Jestem kierowcą samochodu dostawczego. Mam tylko jedną szybę z prawej strony przez co mam bardzo ograniczoną widoczność przy skręcaniu w prawo . Tak naprawdę nic nie widać!!! . Proszę wszystkich rowerzystów zwracajcie na takie samochody szczególną uwagę .
A co to święta krowa na którą muszą wszyscy zwracać uwagę, a może osoba robiła prawo jazdy na tzw. ukrainie, ohudztwo, tfu.

# Roerzysta z 43 letnin stażem

15.05.2017 08:46

#Paweł napisał(a) 12.05.2017 10:57
Jestem kierowcą samochodu dostawczego. Mam tylko jedną szybę z prawej strony przez co mam bardzo ograniczoną widoczność przy skręcaniu w prawo . Tak naprawdę nic nie widać!!! . Proszę wszystkich rowerzystów zwracajcie na takie samochody szczególną uwagę .
A co to święta krowa na którą muszą wszyscy zwracać uwagę, a może osoba robiła prawo jazdy na tzw. ukrainie, ohydztwo, tfu.
#Paweł napisał(a) 12.05.2017 10:57
Jestem kierowcą samochodu dostawczego. Mam tylko jedną szybę z prawej strony przez co mam bardzo ograniczoną widoczność przy skręcaniu w prawo . Tak naprawdę nic nie widać!!! . Proszę wszystkich rowerzystów zwracajcie na takie samochody szczególną uwagę .

REKLAMA

# temat zastępczy

15.05.2017 10:27

He he, pod artykułem obok napisałem swego czasu:
#temat zastępczy napisał(a) 05.05.2017 14:57
I tak oto zamiast obiecywanego od pół roku wywiadu z inżynierem od komunikacji redaktor DG wrzuca nieśmiertelny temat z cyklu "młodzi kontra starzy", "rowerzyści kontra kierowcy", "warszawiacy kontra słoiki" itd.
Gôwnoburza w komentarzach gwarantowana, a ZTM i władze dzielnicy mogą spać spokojnie...
No to mamy drugą część cyklu. Czekam teraz na tekst o słoikach. ;)
Czy na Bemowie naprawdę nie ma tematów specyficznych dla dzielnicy, że pojawiają się takie wypełniacze?

# jelonek z puszczy (solskiej 7)

15.05.2017 17:22

Trafiłeś w punkt. Tematy zastępcze lecą, klikalność wzrasta, a gazetka nie naraża się ani michasi grodzkiej, ani ZTM. Inżyniera to ja szybciej w biedronie spotkam, niż Gadomski coś napisze. Dziś cieplutko, a ja buspasikiem swoim klimatyzowanym autkiem śmignąłem bez stania i bez 100 przesiadek. Tyle w temacie.

# Emerytka

24.05.2017 00:49

Uśmiałam się, bo chyba podrzucono nam kolejny temat zastępczy. Mam na myśli materiał o zwolennikach plenerowego grillowania i pozostających do nich w kontrze urzędnikach. Akurat park leśny Bemowo miał kapitalne miejsca biwakowe, przy których można było rozpalać ogniska w specjalnych betonowych misach. Zabroniono jednak i tego, co poskutkowało wysypem dzikich biwaków z obowiązkowym grillem w tle. Tym razem podzielono nas tym właśnie grillem, a ja przy okazji zostałam nazwana starą komunistką, chociaż antykomunizm wyniosłam z domu rodzinnego (sanacyjnego na Boernerowie).

REKLAMA

# Emerytka

24.05.2017 01:13

#jelonek z puszczy (solskiej 7) napisał(a) 15.05.2017 17:22
Trafiłeś w punkt. Tematy zastępcze lecą, klikalność wzrasta, a gazetka nie naraża się ani michasi grodzkiej, ani ZTM. Inżyniera to ja szybciej w biedronie spotkam, niż Gadomski coś napisze. Dziś cieplutko, a ja buspasikiem swoim klimatyzowanym autkiem śmignąłem bez stania i bez 100 przesiadek. Tyle w temacie.

I te 100 przesiadek, prawda? To jest istny obłęd. Czy komuś rzeczywiście zależy na utrudnianiu nam życia?. Jak wspomniałam o braku bezpośredniego autobusu z Boernerowa na Jelonki, to wprost posypały się pod moim adresem inwektywy. Panie Redaktorze, czekamy na ten wywiad. Dziękuję.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA