REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Jak szybko schudnąć?

# Martyna76

10.07.2015 14:19

Chciałabym schudnąć, ale samej mi to nie bardzo wychodzi. Jem niedużo, coś tam ćwiczę, ale nie ma efektu. Pomyślałam, żeby zwrócić się do Naturhouse, mają swoje centrum na Mokotowie na Puławskiej, ale zastanawiam się, jakie są efekty i czy warto?

 Mandlesz

15.07.2015 21:42

Jeździj na rowerze. Możesz wyśmiać ten pomysł, ale uważam, że naprawdę warto spróbować. Popatrz na te rowery http://www.rowerzysta.pl/unibike.html Warto kupić coś porządnego i mieć na lata, a przy okazji nie tylko schudnąć, ale też mieć pasję!

# plisa

19.07.2015 20:41

Rower jest bardzo dobrą opcją jeśli chce się szybko schudnąć. W sumie tak samo jak pływanie. Polecam obie formy aktywności. Jeśli chodzi o rower to raczej nie miejski, bo warto jeździć także po trudnym terenie. Górski lepiej się nada http://www.cyklotur.com/rowery/

REKLAMA

# Ada

22.07.2015 15:18

Zdecydowanie warto ! Najlepsze centrum dietetyczne. Panie na Puławskiej są przemiłe, a dietetyk naprawdę świetny.

# Karolcia2

22.07.2015 17:32

Na rowerze mogę jeździć cały dzień i nic się nie męczę więc do schudnięcia raczej się nie nadaje. Nie ma nic lepszego od biegania tradycyjnego + odpowiednia dieta :)
http://www.bagazowka-warszawa.pl/przeprowadzki-warszawa.html
http://www.bagazowka-warszawa.pl/przeprowadzki-warszawa.html

# KarolciaM

22.07.2015 17:32

Na rowerze mogę jeździć cały dzień i nic się nie męczę więc do schudnięcia raczej się nie nadaje. Nie ma nic lepszego od biegania tradycyjnego + odpowiednia dieta :)
http://www.bagazowka-warszawa.pl/przeprowadzki-warszawa.html
http://www.bagazowka-warszawa.pl/przeprowadzki-warszawa.html

REKLAMA

# Królewna

28.07.2015 08:30

Ja schudłam już 22 kg bez dietetyka. Mniej jeść, dbać o to żeby posiłki były pełnowartościowe, mniej tłuszczu i węglowodanów, posiłki objętościowo nie gigantyczne no i ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu. Ja wybrałam bieganie bo szczerze to wolę robić coś sama niż w towarzystwie innych spoconych ludzi na siłowni czy zajęciach fitness. Kupiłam sobie wygodne http://1but.pl/buty (to bardzo ważny punkt) i biegam po parku. Kumpela w trzy miesiące po ciąży ma podobny wynik tyle że karmienie piersią jest pomocne. Da się schudnąć bez pomocy dietetyka tylko trzeba się wziąć za siebie

 Ali88

28.07.2015 14:15

Zbilansować dietę i ćwiczyć to jest klucz do sukcesu;) niejedzenie nie działa za dobrze na organizm, bo zaczyna się bronić przed brakiem pożywienia odkładając więcej tłuszczu na zapas, tak na wszelki wypadek, jakby miało go zabraknąć;)

# kowalik88

31.07.2015 16:52

Cześć, :) z własnego doświadczenia polecam catering dietetyczny na odchudzanie. Zrzuciłam już 8 kg w ciągu 3 miesięcy. Nie mam za bardzo czasu na dużą aktywność fizyczną, a tutaj po prostu zdrowo się odżywiam i wiem ile spożywam kalorii każdego dnia. Ponadto jedzenie jest całkiem smaczne. No może z małymi wyjątkami. Szukałam jednak długo dobrego cateringu. Zmieniałam już kilkukrotnie. Na tę chwilę Dieti.pl jest chyba najlepsze. Korzystam od 2 tygodni i na razie nie mam ochoty zmieniać. Ktoś jeszcze z nich korzysta? A może polecicie lepszy?

REKLAMA

 KKasiaK

01.08.2015 19:32

Pierwszy raz słyszę o cateringu dietetycznym.
A odnośnie pytania: to przede wszystkim słowo "szybko" przy chudnięciu jest złe. Powinno być skutecznie i systematycznie.
Zmiana diety (ilościowa i/lub jakościowa) plus więcej ruchu i w przypadku 95% osób efekty będą...

# Kejt

04.08.2015 11:48

Naturhouse przy Puławskiej to naprawdę dobry wybór. Moja mam korzysta z ich porad i jest bardzo zadowolona.

# Majka121

04.08.2015 21:56

A ja polecam dobry suplement taki jak Therm Line Fast i dużo ruchu.Szybko można zrzucić parę kilogramów.

REKLAMA

# Anka788

06.08.2015 09:43

Ja z doświadczenia wiem, że dobry dietetyk + sport i na pewno będzie efekt. Mi moja pani dietetyk z Naturhouse właśnie przy Puławskiej bardzo pomogła i doradziła, żeby też dołączyć ćwiczenia.

# tiri

13.08.2015 13:43

Jeżeli będziesz przestrzegać diety, to na pewno będą efekty. Bardzo mili są pracownicy w tym Naturhousie.

 mario white

14.08.2015 11:50

Trzeba nie jesc slodyczy, tluszczow zwierzecych, pic wode z cytryna, ruszac sie, biegac, jezdzic na rowerze, plywac, chodzic do pracy a nie samochodem all the time. Niestety nic za darmo nie ma, Jesc w odpowiednich porach. Jak czytam nektore wypowiedzi to wynika z tego ze wiekszosc chce po prostu nic nie robic, ale efekty miec za tydzien. NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI. Musicie sie postarac!

REKLAMA

# Jusssta

18.08.2015 10:55

Fajny ten punkt NH. Dieta i ćwiczenia, a na pewno schudniesz.

# kima

18.08.2015 18:39

postawilam na suplement be slim 3 poniewaz ma naturalny sklad i dodatkowo w zestawie byla rozpiska cwiczen i przykladowych posilkow z ktorej korzystam

 agrest

18.08.2015 19:06, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 18.08.2015 19:10

A może zamrozić sobie tłuszczyk.
Zamrażanie tłuszczyku - kriolipoliza polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. W Warszawie kriolipolizę http://lasercare.pl/ można zrobić w salonach Laser Care

REKLAMA

 Arkadiusz

19.08.2015 10:13

Czekam na piękny dzień, w którym ludzie zrozumieją, że diety i specyfiki na odchudzanie to jedna, wielka bzdura ;) Jest jeden bardzo dobry i skuteczny sposób na schudnięcie - zdrowe, zbilansowane odżywianie + aktywność fizyczna. Na rezultaty trzeba trochę poczekać, ale przynajmniej nie ma efektu jojo.

# aasikx

19.08.2015 12:56

Luknij na tę apkę - może pomoże, nie zaszkodzi - jest za darmo :)
play.google.com --> fitcontrol

# zuzka

20.08.2015 14:29

Mi się wydaje, że powinnaś iść tam na Puławską do NH i spróbować tej diety. Ja bym spróbowałam, bo same dobre rzeczy słyszałam o tym punkcie NH.

REKLAMA

# Martyna76

24.08.2015 13:31

Jak tak zachwalacie, to się umawiam do Naturhouse na Puławską.

# Gocha

24.08.2015 14:27

Ja przy odchudzaniu mam zawsze problem z zaparciami,piję więcej wody i dicopeg i to pomaga.

# Gochaczek

24.08.2015 14:29

Ja przy odchudzaniu mam zawsze problem z zaparciami,piję więcej wody i dicopeg i to pomaga.

REKLAMA

 kalo89

27.08.2015 08:29

Najlepiej dobrze się odżywiać. To jest 70% sukcesu. Ja od pewnego czasu jem tylko zestawy obiadowe http://www.pankanapka.pl/index.php/oferta/obiady/obiadyi jestem bardzo zadowolona. Moja waga zmniejszyła się. Poza tym czuję, że jem zdrowsze rzeczy i bardziej różniące się każdego dnia. Warto spróbować takiego cateringu.

# Jolajola

27.08.2015 10:41

Powiem wam, że jak najbardziej dobre odżywianie i sport, a do tego opieka dietetyka w Naturhouse właśnie na Puławskiej 1 i mam nadzieję, że schudnę :)

# malinove

27.08.2015 12:18

Jeśli ktoś chce schudnąć, bez obawy o efekt jojo i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu, to polecałabym udać się do dietetyka. Centrum dietetyczne na Puławskiej w Warszawie jest całkiem spoko, polecam;)

 mangoer

29.08.2015 02:03

Dużo spacerów, nawet 3 godziny jak ktoś może. Do tego jeść tylko konieczne rzeczy i pić wodę albo herbatę niesłodzoną bo też zero kalorii.

# Wiktoria

05.09.2015 20:07

Ja właśnie udałam się do pani dietetyk,pani wypytała mnie co lubię jeść,czego nie,dokonała pomiarów i ułożyła mi dietę specjalnie dla mnie na którą składa się pięć małych posiłków dziennie.Powiedziała,że nie zaleca ćwiczeń,oczywiście jak ktoś chce to jak najbardziej.Zapytałam o suplement i powiedziała,że jeśli chcę to mogę brać.Mój wybór padł na Therm Line Fast.Jestem ogólnie bardzo zadowolona i z diety i z suplementu bo w ciągu miesiąca schudłam 6 kilo.

# Wiktoria000

05.09.2015 20:09

Ja właśnie udałam się do pani dietetyk,pani wypytała mnie co lubię jeść,czego nie,dokonała pomiarów i ułożyła mi dietę specjalnie dla mnie na którą składa się pięć małych posiłków dziennie.Powiedziała,że nie zaleca ćwiczeń,oczywiście jak ktoś chce to jak najbardziej.Zapytałam o suplement i powiedziała,że jeśli chcę to mogę brać.Mój wybór padł na Therm Line Fast.Jestem ogólnie bardzo zadowolona i z diety i z suplementu bo w ciągu miesiąca schudłam 6 kilo.

# Erasia

07.09.2015 14:47

W Naturhouse na Puławskiej pracują bardzo miłe panie. Mi bardzo pomogły. W końcu wzięłam się za siebie i to z widocznymi efektami:)

# Czeremszyna

21.09.2015 11:01

Ja chciałam zrzucić 5 kg i próbowałam się odchudzać sama ale nie mogłam stracić nawet 2kg :/ a nawet, jak schudłam to za parę dni znów waga mi rosła :/ dlatego postanowiłam skorzystać z konsultacji w Natur House (oddział na Puławskiej). Jestem już po etapie stabilizacyjnym wagę. Schudłam 7kg i efekt się utrzymuje.

# Sonia

21.09.2015 13:21

Nie można szybko chudnąć, trzeba chudnąć mądrze. Jeśli drastycznie spadnie nam waga w wyniku np głodówki to możemy być pewni, że za chwilę będziemy miały efekt jojo. A tego żadna nie chce. Dlatego ja udałam się do centrum Naturhouse, na Puławskiej, gdzie rozpisali mi całą dietę, ćwiczenia i zalecili uzupełniające suplementy i to wszystko razem pozwala mi chudnąć. Wiem, bo widzę już pierwsze zmiany;)

# Oliwka

21.09.2015 14:32

Szybko można schudnąć za pomocą diet i suplementów.
Szczególnie jak przepisuje je ktoś kto się na tym zna.
Ja korzystałam z usług dietetyków NatureHouse na Puławskiej. Genialni są.
Bardzo szybko udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę i założyć wymarzoną sukienkę na ślub ;)

# Wiki7

23.09.2015 17:31

U mnie największym skutkiem ubocznym były zaparcia, przez co nieraz mi się odechciewało. Przytyłam i znowu robiłam kolejne podejście. W końcu nauczyłam się stosować więcej błonnika, mam teraz mądrzejszą dietę, a jak już się zdarzy zaparcie to się wspomogę dicopeg. Najważniejsze to nie rezygnować ze zdrowego trybu życia.

 gruppa

25.09.2015 21:31

Ja bym proponowała wsiąść na rower. Wystarczy sobie kupić miejski ROMETA albo GAZELLE http://www.cyklotur.com/ i pedałować do pracy zamiast jechać samochodem. Zauważysz szybko znikajace kilogramy ;)

# MałaMi

27.09.2015 11:14

Ja schudłam 17 kg. Zaczęłam od odstawienia cukru i soli, zrezygnowałam całkowicie z alkoholu, zamieniłam duży talerz na mały do posiłków. Zaczęłam od spacerów a później przeszłam na wolny bieg. Teraz nie mam zbyt dużo czasu na urozmaicanie posiłków więc raz na jakiś czas wykupuje sobie tygodniowy catering Cud Malina duużo warzyw i codziennie coś innego. Jeśli ktoś dużo pracuje i nie ma czasu na gotowanie to jest bardzo dobra opcja. A! I picie wody! Dużo wody! Początki były trudne ale warto było. Ćwiczenia bardzo dużo dają, skóra jest ładniejsza i ciało zmienia kształt. Tylko trzebapamiętać o swoich możliwościach.
Trzymam za was kciuki:)

# zsze

28.09.2015 16:20

Zmagałam się z dość ciężką ciążą. Pani Katarzyna Kosińska z avoccado.pl ustawiła mi dietę na okres całej ciąży i ją przeprowadziła. Bardzo dobrze się czułam, bez wspomagania farmakologicznego, co uważam za ogromny sukces. Pani Katarzyna to w tej materii moim zdaniem najlepsza specjalistka na terenie Warszawy. Zostawiam na wszelki wypadek również telefon do niej 501 233 218.

# racjonalna

16.10.2015 09:14

A próbowałaś z Naturhouse? ja przeszłam się na Puławską, z początku tylko zobaczyć, co i jak, ale postanowiłam jednak znaleźć skuteczny sposób na to żeby zadbać o swoje zdrowie. Ja jak najbardziej polecam, przede wszystkim widać Trwałe, a nie tymaczasowe efekty.

# Julka

16.10.2015 13:21

#racjonalna napisał(a) 16.10.2015 09:14
A próbowałaś z Naturhouse? ja przeszłam się na Puławską, z początku tylko zobaczyć, co i jak, ale postanowiłam jednak znaleźć skuteczny sposób na to żeby zadbać o swoje zdrowie. Ja jak najbardziej polecam, przede wszystkim widać Trwałe, a nie tymaczasowe efekty.

Ja chodziłam do Natur House :) Też udało mi się osiągnąć to co chciałam :)

# Lolitka

16.10.2015 15:16

Uważam że w NatureHouse na Puławskiej znajdują się rewelacyjni dietetycy. Moja dieta była dość zdrowa ale nie było tam nic czego nie lubiłam. jadłam z przyjemnością i tylko patrzyłam jak mi cm w pasie znikają.

 wlodekher

17.10.2015 19:07

Co do samego tematu - jak schudniesz szybko, to raczej nie skutecznie. Dopadnie Cię efekt jojo i ze schudnięcia będą nici. Dietetyk - to podstawa, jeśli sama, stosując takie domowe metody nie możesz schudnąć. Nie możesz "coś tam ćwiczyć", ale musisz postawić na regularny wysiłek, rozruszający całe ciało. Wtedy pobudzisz organizm do spalania nadwyżek tłuszczu. Mówisz, że jesz mało, ale mało to nie niskokalorycznie. Można jest 5 hamburgerów dziennie (czyli mało), a można jeść dużooo sałaty, a nadal mało.

 Kuridno

18.10.2015 11:42

Wydaje mi się że chyba najlepiej to ruszać się dużo iść na siłownie fitness zaopatrzyć się w trenera który ci ustali dietę treningi zbada cię. Efekty naprawdę będą widocznie po dłuższym trenowaniu. Trenować co drugi dzień żeby na regeneracje był też czas bo inaczej możesz się nabawić kontuzji lub innych złych rzeczy które mięśnie nie lubią. Najważniejsze to systematyka i dieta w bogata w białko. Jeżeli nie lubisz ruchu to polecam odwiedzenie dietetyka który ustali ci dietę której będziesz musiał się trzymać inaczej nici z tego.

# malina

20.10.2015 15:08

Nie każdy lubi ćwiczyć na siłowni, mnie na przykład krępują ludzie wokół, czasami lepiej urządzić sobie mini siłownię w domu, polecam zaopatrzyć się w steper, to bardzo fajny sprzęt, który nie tylko poprawia kondycję, ale pomaga w gubieniu zbędnych kg. Na http://profitness.pl znajdziecie urządzenia do ćwiczeń, warto zajrzeć.

# warszawianka222

26.10.2015 10:24

Moim zdaniem Naturhouse jest dobra odpowiedzią na problemy z nadwagą. Osobiście korzystałam z ich pomocy. Pomogli mi zrzucić zbędne kilogramy i teraz cieszę się dobrą kondycją. Warto w siebie zainwestować.

 ela3

26.10.2015 16:08

Rower+siłownia :)

 aninn

26.10.2015 18:21

Nie istnieje pojęcie szybko schudnąć!

 Nataliaja

27.10.2015 00:43

Schudnąć szybko można tylko gdy się zastosuje drastyczna dietę. Ale czy chcesz się nabawić rozstepów? Ja bym nie ryzykowała :)

 joannajoanna

29.10.2015 10:09

Najlepiej oczywiście schudnąć- ruszając się! Łatwo mówić, ale można też te ćwiczenia połączyć przyjemne z pożytecznym- np. pracując w ogrodzie i posadzić drzewka owocowe, krzewy, albo po prostu trawę http://florexpol.eu/50-nasiona-trawy na której potem wiosną i latem będzie można porobić pompki:)

# DanaDana

30.10.2015 20:16

Ja mogę polecić skuteczny i wygodny sposób - http://maczfit.pl. Przywożą Ci na każdy dzień 5 pudełek z 5 posiłkami. Wszystkie pyszne, syte i do tego dietetyczne. W efekcie jesz regularnie, nie chodzisz głodny, a chudniesz :)

# Gabryśka

13.11.2015 08:30

Każda aktywność mile widziana ale również 80% skutecznego odchudzania się to zdrowa dieta. Nie chciałam sama sobie tego układać więc udałam się do specjalistów w NatureHouse. Dieta na początku nie była tak smaczna jak oczekiwałam (w sumie nie wiem czego oczekiwałam) ale się przyzwyczaiłam i to co jadłam mi smakowało a po jakimś czasie zauważyłam parę cm mniej w talii. Jak dla mnie dobrze poszukać rady specjalistów.

# apeluje

13.11.2015 10:05

Najlepiej poprosić kogoś o pomoc, ja poszłam do Naturehouse na Puławskiej i naprawdę nie wyobrażam sobie już nawet żeby wrócić do swojego życia sprzed tych kilku miesięcy, kiedy wstawałam w nocy żeby zaspokoić niekończący się głód. Zdecydowanie warto zainwestować w siebie!!!

# apeluje

13.11.2015 10:07

zgłosić się do specjalisty ja byłam w Naturehouse i pomogli mi zrzucić zbędny tłuszcz

 Winna

16.11.2015 10:01

Witajcie dziwią mnie pytanie typu jak szybko schudnąć?Żeby schudnąć niestety potrzeba czasu. Nie da się nic zrobić w chwile. Trzeba cierpliwości i wytrwałości aby sprostać temu co chce się osiągnąć. Dobra dieta i odpowiednie ćwiczenia wspomogą nas w walce z otyłością.

 Kamil8712

18.11.2015 12:24

Ja polecam poczytać sobie najpierw na ten temat trochę teorii, żeby się dobrze przygotować:-) Grunt to dobra motywacja, dobra dieta oraz dobre suplementy - http://www.suplenatak.pl
Ci trzej muszkieterowie z każdą fałdką tłuszczu dadzą sobie radę:-) I najważniejsze - nie zniechęcać się niepowodzeniami, tylko konsekwentnie realizować plan - to miara sukcesu!

 daga39

19.11.2015 12:36

Lepiej schudnąć skutecznie, a nie szybko i za jakiś czas miedz efekt jojo. Jeśli chce się zrzucić zbędne kilogramy, to trzeba zmienić styl życia na bardziej aktywny oraz ograniczyć i zmienić posiłki.

 nefryt

21.11.2015 13:07

Też tak myślę, trzeba trochę cierpliwości. Trochę ruchu, a przy tym poczynić inwestycje w kapsułki http://pl.bestacaiberryplus.com/ by powiedzieć organizmowi, walczymy ze zbędnymi kilogramami. To naturalny suplement z jagód Acai więc z pewnością pomoże.

# ewlina

21.11.2015 20:49

Odwiedź dietetyka na Mokotowie. Poradnia Remedio.
http://www.poradnia-remedio.pl

 Riki_Mokotow

23.11.2015 13:25

Zdecydowanie basen jest najlepszym rozwiazaniem. Z prostego powodu - nie obciazasz zadnych stawow w tym kregoslupa, miesnie rozwijaja sie harmonijnie. Sam mam problemy z odcinkiem ledzwiowym, wiec wiem co mowie, bo basenach odczuwam ulge. Dodam tylko ze oprocz basenow gram w pilke nozna, biegam i chodze na silownie, takze prowadze aktywny tryb zycia przez co plecy dostaja... w kosc ;), ale basen dobry tez na spalanie kalorii Pozdrawiam

 Darria

23.11.2015 14:14

Szybkiego chudnięcia nie polecam, bo z doświadczenia wiem, że taki sposób ma krótkie nogi i bardzo szybko prowadzi do chudnięcia, ale też bardzo szybko prowadzi do tycia, ponieważ organizm przy drastycznej diecie robi szybką stratę masy, a potem, kiedy wracamy do formy to organizm bardzo szybko to nadrabia i wtedy stajemy się dwa razy grubsi. Jeżeli chcemy schudnąć dwa lub trzy kilo przed imprezą to możemy sobie zrobić detox warzywny lub kapuściany, ale na dłuższą metę lepiej chudnąć sukcesywnie i z głową - średnio około 2 kg tygodniowo - maksymalnie.

 Wiaderka

23.11.2015 14:50

a ja zaakceptowałam sama siebie :p

 Kolunio

23.11.2015 20:47

Warto spróbować http://szeniawski.pl na Warszawskiej Woli. Pan Piotr doradzi fachowo.

 nika27

25.11.2015 12:53

Przede wszystkim trzeba mądrze chudnąć i najlepiej pod okiem bardzo doświadczonego dietetyka. Polecam Poradnię Dietetyczną Halsa http://halsa.pl/ zlokalizowaną na Alejach Jerozolimskich, ponieważ panie dietetyczki zaczynają od pomiaru składu ciała, co pozwala dokładnie ustalić zawartość tkanki tłuszczowej, procentową zawartość mięśni i beztłuszczowej masy ciała, a także stopień nawodnienia organizmu oraz szybkość przemiany materii. Pani dietetyk wypytuje również o nawyki żywieniowe, dobrze jak siędostarczy badanie krwi. W każdym razie - nie jest to jakaś dieta dla każdego, ale optymalnie dopasowana do danego organizmu. Dlatego jest skuteczna :)

# Funia

30.11.2015 15:51

Jak dla mnie sukcesem jest zdrowa dieta i trochę ruchu. Zdrowe odżywianie jest ważne dla każdego nie tylko dla odchudzających. W Nature House dostałam zbalansowaną dietę wedle mojego trybu życia. Smacznie i zdrowo przede wszystkim :)

# kamila666

04.12.2015 19:50

duzo cwicze wspomagajc tym samym swoja diete - staram sie jadac racjonalnie i o regularnych proach, wiem ze sport to podstawa dlatego zapisalam sie na silownie, przyjmuje tez suplement be slim 3 ktory ma naturalny sklad

# goska

15.12.2015 23:45

Najlepiej poszukać naturalnych suplementów, które naprawdę mogą wspomóc odchudzanie. Ja osobiście preferuje sklep http://www.naturala.pl/ w którym mają mnóstwo suplementów na odchudzanie. Do tego sport, dieta i efekty gwarantowane

# cfc

25.01.2016 18:56

Indywidualna Dieta dla Ciebie za SMS tutaj bebjo.pl/indywidualna-dieta-za-sms/ Pierwsza w Polsce .Schudnij zdrowo i szybko! Otrzymaj swoją indywidualną dietę dobraną specjalnie dla Ciebie w kilku prostych krokach!

# kleosia

25.01.2016 20:17

Bardzo szybko stracisz tłuszczyk, jeśli zastosujesz jakieś wspomagacze. Suplementy godne zaufania znajdziesz na http://nutrimania.pl/ - przy zbilansowanej diecie i ćwiczeniach w miarę intensywnych powinno spadać na wadze.

# rebeka444

26.01.2016 22:55

Szczerze mówiąc ja też chciałabym schudnąć. Wiem jednak, że to wcale nie jest takie łatwe. Potrzeba sporo wyrzeczeń i silnej woli, żeby móc cieszyć się fajną sylwetką. Ja już próbuję zmotywować się do ćwiczeń. Zaglądam nawet na bloga http://www.bodymania.pl i 'doszkalam' się w tej kwestii. Mają też wiele ciekawych artykułów na temat zdrowego odżywiania. :)

# Wanade

27.01.2016 01:42

Kup sobie dobrą, profesjonalną wagę medyczną https://kredos.pl/waga-medyczna , która waży bardzo dokładnie i będzie cię codziennie motywowała do kontynuowania odchudzania. Nie będziesz mogła sobie wytłumaczyć, że waga źle waży.

# Demo

17.03.2016 10:43

Szybko i zdrowo to tylko z dietetykami. Jak wiadomo do dziś 80% efektów to zdrowa i dobra dieta. Zdecydowanie polecam NaturHouse-polska.pl na Puławskiej mają swój oddział.

# bombi

01.04.2016 11:07

Polecam Naturhouse na Puławskiej oni pomogą schudnąć. Czasami lepiej oddać się w ręce specjalistów.

# matrii

01.04.2016 13:40

Zrzucić kilogramy nie jest tak trudno, ale już odchudzać się z głową i zdrowo dla organizmu

# klarissa

01.04.2016 21:57

Ja schudłam prawie 5 kg w 4 tygodnie po tym, jak zaczęłam regularnie jeść i ograniczyłam kalorie. Pomogła mi w tym dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny, który zamówiłam sobie od firmy http://maczfit.pl. Nie dość, że jem pyszne rzeczy, to jeszcze chudnę :) A jaka wygoda!

 annaHI

11.04.2016 01:21

Wystarczy że odwiedzisz oddział http://medispace.pl/ w jakimkolwiek szpitalu w warszawie. Byłam wczoraj u znajomego chorego na http://medispace.pl/. Wierz mi, że gdy popatrzyłam na ilosć osób chorujących np. z powodu tego jakie świństwa jedli (śmieciowe jedzenie nafaszerowane chemią, cukrem i konserwantami) to od razu po powrocie do domu wyczyściłam lodówkę. Postanowienie: będę się zdrowo odżywiać i dość z zapychaniem się czymkolwiek, bo to tylko w d*** i biodra idzie:-(

# julkazdrowie

12.04.2016 21:29

odchudzanie nie jest łatwe :) trzeba dużo samozaparcia i zmiany trybu życia na bardziej aktywne, no i przestawienie się na mniejsze porcje jedzenia, dużo warzyw, które są bardzo zdrowe
na tej stronie jest trochę informacji o zdrowym trybie życia
http://www.wiedzanazdrowie.com.pl/

 OnaOna

23.04.2016 19:20

,,,

 warsaw_girl

25.04.2016 16:36

Szybkie chudnięcie nie jest zdrowe. Lepiej zrobić to powoli i z głową, by uniknąć efektu jojo. Idź do dietetyka, znajdź trenera, zacznij się ruszać i odżywiać racjonalnie (diety typu 1200 kcal wybij sobie z głowy) oraz zdrowo. Sukces gwarantowany i nikt mi nie powie, że się nie uda.

# domina

16.05.2016 10:10

Warto zdecydować się na fachową pomoc dietetyków, a więc osób, które pomogą zrobić to mądrze, bez efektu jajo. Stopniowo, ale skutecznie, dlatego ja zdecydowałam się na naturhouse na Puławskiej. Czuję się i wyglądam rewelacyjnie.

 hhalina90

19.05.2016 11:29

Szybkie chudnięcie to niemal gwarancja efektu jo-jo - prawidłowe chudnięcie powinno być powolne, tak między 2-4 kg miesięcznie. Sama dieta to jednak zazwyczaj za mało, konieczne są odpowiednie ćwiczenia - najlepsze są chyba na orbitreku, ale trzeba się udać na siłownię, do klubu fitness lub kupić takie urządzenie do domu. Tutaj http://profitness.pl mają ich sporo - polecam te firmy Kettler.

# serwi

29.05.2016 22:10

Na pewno warto skorzystać http://fabskin.pl/kriolipoliza-cooltech/. Mają tam ciekawy zabieg, a mianowicie kriolipolize. Takie odchudzanie przez zamrażanie. Super sprawa. Można trwale usunąć zbędny tłuszcz. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

# miki789

01.06.2016 11:33

L-karnitynę na odchudzanie i na regenerację wziąłem sobie w płynie przez www.swiatsupli.pl i jestem zadowolony ze stosunku ceny do jakości. Walę przed i po treningu płyn i czuję się wręcz rewelacyjnie. Koszty takiej suplementacji wychodzą za 4 złote za jedną dawkę napoju. Nigdzie taniej niż w Świecie Supli nie znalazłem.

# Marek999

09.06.2016 00:06

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i odzież :) polecam odwiedzić GoSport w Centrum Janki, póki jeszcze trwają promocje - przeceny nawet do -73 % do 13 czerwca :)

# Maciejka

10.06.2016 00:05

Co jak co ale dobra dieta to podstawa. Może warto spróbować dietetyka jakiegoś? Ja byłam w NaturHouse na Puławskiej i bardzo fajną dietę dostałam. Do tego trochę ćwiczeń i po 1 miesiącu widzę już efekt.

# JoannaNiebieska

10.06.2016 11:32

Ja zaczęłam na początku sama, poszukałam diety w necie, ale nie widziałam efektów. Dopiero jak się zwróciłam do specjalistki (dietetykpruszków.pl) z polecania mojej przyjaciółki, to zobaczyłam, że jednak coś się dzieje, coś się da zmienić odpowiednia dietą. Zaczęłam więcej ćwiczyć, żeby pogłębić efekty. Okazało się, że sama źle dobierałam sobie produkty. Dlatego polecam wizytę u dietetyka, bardzo pomaga na początku drogi.

 Szamanka

27.07.2016 14:16

Moim zdaniem najlepsza jest dieta z ograniczoną liczbą kalorii. Samemu ciężko dokładnie odmierzać kalorie, ale na szczęście są firmy cateringowe, które świadczą diety z dostawą do domu. Ja aktualnie jestem na diecie z http://http://eatfit24.pl/. Posiłki są bardzo smaczne i co ważne zawierają tylko 1500 kcal :)

 kushhaze

28.07.2016 15:29

Na odchudzanie polecam Belight Plus - tani, a przy okazji dobry suplement diety!
30 min spacerku dziennie + duzo warzyw i Belight + czyni cuda :)

# Lunka

02.08.2016 19:00

Odchudzanie z NaturHouse to szybkie i zdrowe odchudzanie. Ja przynajmniej nauczyłam się zwracać uwagę na to co jem i jak się odżywiam. Polecam warto udać się do dobrego dietetyka.

# Hinecka

03.08.2016 19:26

Ja również mogę polecić NaturHouse. Dla mnie bardzo super podejście, bardzo indywidualne. Sprawdzenie i przebadanie wszystkiego do tego dobór diety. Ja polecam. Byłam osobiście na Puławskiej, ale podejrzewam, że wszędzie tak jest.

 PannaMaple

05.08.2016 14:25

Chudnąć nie powinno się szybko. Wtedy zazwyczaj kończy się to efektem jojo.

 anka_wilczak

10.08.2016 03:08

Odchudzać się powinno rozsądnie a nie szybko. Może to banał ale najlepsze efekty dają regularne ćwiczenia połączone z odpowiednią dietą. Najważniejszy jest upór i odpowiednia motywacja. Co do ćwiczeń - wszystko zależy od naszych predyspozycji i czasu. Jeśli natomiast mówimy o diecie, to warto zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Ja, trochę z braku czas, trochę z lenistwa zdecydowałam się na gotowe rozwiązanie http://www.lilyondiet.pl/ i to był strzał w dziesiątkę. Jedzenie jest naprawdę w porządku, smaczne i wygląda apetycznie. Posiłki są świeże i codziennie dowożone do mojego domu. I spróbowałam takich rzeczy, których w życiu nie jadłam. Czuję się lepiej, jakby kilka lat młodsza. Oczywiście dietę połączyłam z w miarę regularnymi ćwiczeniami. I na wadze juz -11:)

 Piotrowska

10.08.2016 16:05

Problemy z wagą mogą być przyczyną jakiejś choroby np. niedoczynności tarczy. Przed przejściem na dietę najlepiej wcześniej zrobić sobie badanie tsh i usg tarczycy. Ja tutaj sobie zawsze robię kontrolne badanie USG - http://http://krajmed.pl/badania-usg/ .

 krysciakk

11.08.2016 14:19

myślę że przede wszystkim trzeba ułożyć dobrą dietę i dodać do tego dużo ruchu.

 Szamanka

22.08.2016 11:42

Fajną sprawą jest catering dietetyczny. Ja wykupiłam sobie tutaj: http://eatfit24.pl/ dietę 1 800 kcal wstępnie na miesiąc i póki co jem już drugi tydzień od nich jedzonko i mi smakuje. Posiłki są smaczne i co ważne mają tylko 1800 kcal. Liczę że efekty będą widoczne.

# belka

02.09.2016 10:50

W Naturhouse na Puławskiej mają doskonałych specjalistów, którzy pomagają schudnąć. Mi pomogli.

# Oliwka656

04.10.2016 16:21

#belka napisał(a) 02.09.2016 10:50
W Naturhouse na Puławskiej mają doskonałych specjalistów, którzy pomagają schudnąć. Mi pomogli.
Całkowita racja. Mają wspaniałych dietetyków, a od zawsze wiadomo że dieta że to podstawa jakiegokolwiek odchudzania.

# malwa22

24.10.2016 11:33

Moim zdaniem na odchudzanie najlepsze jest racjonalne odżywianie i dużo ruchu. Przydaje się też naturalny błonnik który dzięki swoim właściwościom hamuje apetyt http://vitispharma.pl/glukomannan-zdrowy-i-naturalny-blonnik

# Pameraa

25.10.2016 07:52

Potwierdzam - ruch i jedzenie lubianych, ale zdrowych posiłków. To naprawdę nie jest takie trudne - można jeść smacznie, a niskokalorycznie. U mnie się sporo zmieniło po znalezieniu strony http://spalacze-tluszczu.com.pl/. Dzięki niej przekonałam się, że można się łatwo i przyjemnie odchudzać.

 aneta98

26.10.2016 20:45

żeby szybko schudnąć to trzeba się ruszać, biegaj, albo na rower i kilogramy poleca same !

 KamilN

27.10.2016 08:28

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

# Maria Jechanowska

25.11.2016 21:20

Witam! Serdecznie polecam Alberta Kośmider, pomaga mi w walce z kilogramami.Dzięki fachowej wiedzy i poradom jestem "młodsza" o 14 kg.Polecam wszystkim,którzy chcą zrzucić kg. Dieta którą otrzymałam pozwala mi żyć normalnie, bez żadnych dolegliwości, które miałam do tej pory.

# Zizi

14.12.2016 13:36

Ja poszłam do NaturHouse na ul. Puławskiej 1 w warszawie i dzięki ich wsparciu i fachowej diecie dostosowanej do moich potrzeb w ciągu 3 miesięcy schudłam ponad 6 kg. Dalej stosuję dietę, bo jeszcze trochę chcę zrzucić.

# Żaneta

15.12.2016 09:37

Ja przed planowaną ciążą poszłam do NaturHouse i tam dietetyk ułożył mi zbilansowaną dietę bogatą w składniki odżywcze i mikroelementy. Czułam się świetnie i wcale nie chodziłam głodna. I raczej wierzę im niż jakimś niesprawdzonym miksturom ze sklepów internetowych. W naturalny sposób trzymając odpowiednią dietę schudłam w 3 mce 6 kg. W czasie ciąży tez chodziłam do nich na konsultacje aby w mądry sposób dobrać odpowiednie składniki do zmieniających się potrzeb mojego organizmu i płodu. Dziecko urodziło się zdrowe a ja po ciąży ważyłam tyle samo co przed. Po jakiś nie sprawdzonych specyfikach trzeba sobie zrobić najpierw detox przed ciążą. Idź do NaturHouse i pogadaj ze specjalistą. Polecam punkt na Puławskiej w Warszawie.

# Dietetyk Vitagenum

19.12.2016 11:32

Redukcję masy ciała powinniśmy rozpocząć od przemyślanej strategii. Odchudzanie to nie tylko dieta i aktywność fizyczna. Nieocenionym wsparciem są badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzoną skłonność do otyłości oraz jakie geny odpowiadają za nasz apetyt. Wyniki badań pokażą, m.in. jak skomponować właściwą dietę, ile powinieneś jeść białek, tłuszczów i węglowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które są dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywności fizycznej ułatwi Ci zrzucenie kilogramów. Zalecam skorzystanie z badania "Otyłość" laboratorium Vitagenum. Zachęcam również do przeprowadzenia badania "Fit On" lub "Fit Ona". Dzięki nim dowiesz się jak maksymalnie wykorzystać tkwiący w organizmie potencjał oraz jakie czynniki w największym stopniu wpływają na zachowanie prawidłowej masy ciała, jaki rodzaj diety i aktywności fizycznej jest wskazany właśnie dla Ciebie. Przeprowadzenie badań jest bardzo proste. Zestawy zamawia się przez internet do domu, pobiera próbkę materiału genetycznego, a następnie odsyła się do laboratorium, gdzie analizują je specjaliści. Wyniki otrzymuje się drogą elektroniczną. Dietetyk VITAGENUM.

 anka97

19.12.2016 19:00

Codzienny basen +dieta lekkostrawna (jesz normalnie, ale więcej warzyw i owoców, a mniej smażonego i fast foodów)

# Sonia

20.12.2016 13:21

Ja swoje odchudzanie podjęłam z Akademią Walki jestem zadowolona bo oprócz siłowni chodzę też na sztuki walki, schudłam 10 kilo

# hfgth

04.01.2017 09:55

Mi siostra kupiła przez stronę regenerumvitae.pl specjalny preparat wspomagający przy odchudzaniu i jest nieźle. Raz dziennie po śniadaniu biorę i poprawia się. Szybciej metabolizm zaczął przebiegać, mniej się męczę, przesypiam noce i rano zaczęłam budzić się z większą energią niż zawsze. Na pewno ma tutaj znaczenie ostropest, który jest w preparacie i jego działanie oczyszczające.

# olga44

06.01.2017 13:07

Moim zdaniem chudnąć należy z głową, zdrowo, a nie szybko. Bo potem efekt jojo murowany i nic dobrego z tego nie wynika niestety... Ja redukcję masy ciała rozpoczęłam od konsultacji z dietetykiem i lekarzem, zdecydowałam się także na http://maczfit.pl i są efekty :)

# leon

06.01.2017 14:25

http://fitnessexcercises.weebly.com/

# kinga2

08.01.2017 13:43

Bardzo dobrze się sprawdzają https://centrumodzywek.net/fatburnery-72. Żeby sprawdzić ich skuteczność i zobaczyć efekty, to trzeba ćwiczyć. Tylko wtedy one działają. Warto o tym pamiętać. Wybór tego typu produktów na rynku jest ogromny.

# Monika K

09.01.2017 08:52

Mój mąż chodził do centrum NaturHouse na Puławskiej 1. Podchodziłam bardzo sceptycznie do nowo wymyślonego celu - diety. Zawsze ma tylko słomiany zapał. Ale tym razem coś się zmieniło. Ten facet wytrwał i w diecie i w postanowieniach. Zaczął ćwiczyć trochę i przyznaje że widać po nim efekty. Wspieram go oczywiście, zawsze go wspierałam w takich postanowieniach, ale zawsze się poddawał.Ciesze się,że tym razem tak nie było, może to zasługa tego dietetyka do którego chodził? Zapewne. W każdym bądź razie polecam, bo efekty są fajne.

 rorika

10.01.2017 10:28

Moja koleżanka schudła z Naturahouse! Tylko trzeba trzymać się diety. I oczywiście zacząć się ruszać. Rower może nie być najlepszym wyborem przy obecnym smogu, ale bieganie na bieżni - owszem.

# bdingz

13.01.2017 11:37

Pomimo, że się na dietach jakoś super nie znam, to po kupieniu cateringu dietetycznego z mrrollo pl czuję zmiany w mojej sylwetce :)

# miriala

13.01.2017 13:06

Nie polecam takiego szybkiego odchudzania się. Im szybciej zrzucicie kilogramy tym większe jest ryzyko,że kilogramy wrócą. I czasami o wiele więcej niż zrzuciliście. Wszędzie mówią, ze nie powinno sie chudnąć więcej niż 1 kg tygodniowo. Dodatkowo aby zapobiec efektowi jojo warto jest wspomóc dietę ćwiczeniami.
I piszę to z własnego doświadczenia.
Mogę Wam polecić dobrą panią dietetyczkę Elżbietę Kolczyńska. Przyjmuje w gabinetach w Warszawie i w Pruszkowie:
http://kolczynska.dietetyk-vita.pl/
Na tej stronie jest kontakt.

 alpaczino

31.01.2017 20:26

Szybko to lepiej się nie odchudzać, bo to może tylko zaszkodzić. Polecam dietę, ruch. opcjonalnie jakiś suplement, polecam z tej strony http://www.africanmango24.pl/

# ninaaaa

02.02.2017 12:03

cześć. To może ja opiszę swój sukces, który ciągle jeszcze trwa:) Na razie schudłam 16 kg, zamierzam jeszcze 10:D i wiem, że to mi się uda. Jakiś czas temu koleżanka poleciła mi panią dietetyk, która pomogła jej w diecie z Hashimoto. Ja nie mogąc już patrzeć w lustro napisałam do tej dietetyczki i to była na pewno najlepsza decyzja w moim życiu. Nie wiem co by się teraz ze mną działo, może ważyłabym trzy razy tyle ehh... A więc napisałam do niej, wykupiłam jadłospis, swoją drogą bardzo, bardzo smaczny i dalej już poszło. Cały czas utrzymujemy kontakt, jeśli miałam chwilę zwątpienia to zaraz do niej pisałam i ona mi pomagała, motywowała i radziła jak mogę zastąpić chęć na coś słodkiego. Teraz już nie mam chwil zwątpienia,sama wiem co mogę:) Jeśli więc macie jakieś problemy zdrowotne, gdzie dieta może pomóc albo ważycie za dużo śmiało piszcie do pani dietetyk. Nazywa się Sylwia Sobczak-Piżuch, wystarczy wpisać w internet. Dieta jest online także luz. Polecam wszystkim.

# Telma

05.02.2017 17:56

Ja się przerzuciłam teraz na dietę pudełkową z Diet Box. Zamówiłam szczerze powiem z ciekawości i zajadam się już przysmakami (slim box), mąż standard box drugi miesiąc. Schudłam 6 kg, mąż 3,5, co przy naszym stylu życia jest dobrym osiągnięciem.

 Hominika

06.02.2017 10:04

Jeszcze do tego dużo biegania! Mi zawsze pomaga :)

# Argon

14.02.2017 10:47

Szybko, nie szybko, ważne że zdrowo! Uważam, że zdrowa dieta, zdrowe nawyki odżywiania spełniają wielką rolę w odchudzaniu.Najlepiej udać się do dietetyka, ja np. polecam NaturHouse, akurat chodziłem na Puławską, ale oni mają wszędzie swe oddziały.Puławska mi bardziej podpasowała lokalizacją. Lepszego dietetyka nie mogłem znaleźć. Schudłem i to dość, że czasem mnie ludzie na ulicy nie poznają ;)

# marek227

17.02.2017 08:54

Od siebie polecam Wam wszystkim dietę Konrada Gacy, którą znajdziecie na stronie Adamed Expert.
Jest podzielona na 3 fazy więc bez problemu się przyzwyczaicie i w połączeniu z dobrym treningiem zbędne kilogramy znikają :)
Wiem po sobie, bo juz duzo udalo mi sie schudnac.

# dietetyk

17.02.2017 13:05

http://strefaodchudzania.pl/ To sposób dla tych, którzy nie mają czasu by przygotować w domu wartościowe dietetyczne posiłki.

# Zapishowic

20.02.2017 13:34

Ja zeby schudnac zrobilem sposob korzystania z cateringu dietetycznego z mrrollo pl i dzialalo :)

# Nicky

20.02.2017 17:05

zacznij od regularnych posiłków, później ogarniaj smaczne i zdrowe przepisy. Na brand sabbath jest multum blogerów co udostępniaja swoje

# monia77

24.02.2017 14:12

Dokładnie - regularne i dietetyczne posiłki to jest to :) Ja mogę polecić https://maczfit.pl - Maczfit. Mają pyszne jedzonko, a przy tym dietetyczne :) A jaka wygoda, jak nie trzeba myśleć o zakupach czy gotowaniu albo szukać dietetycznych przepisów :)

# Ana

24.02.2017 16:23

Hej, tu Ania.
Jeśli naprawdę myślicie o zdrowym podejściu do zrzucania zbędnego balastu, to najlepszym rozwiązaniem jest dieta ketogeniczna, która pomogła mi dojść dojść do siebie. Miałam bardzo kiepskie wyniki, jeżeli chodzi o cholesterol i triglicerydy, problemy z miesiączką, mogłabym wymienić jeszcze trochę...
Głównym problemem była nadwaga, bóle pleców, stawy już odmawiały posłuszeństwa.
Kolega wysłał mi zaproszenie do Trenera Personalnego, który jest również Dietetykiem Klinicznym pod tym adresem http://m-surma.pl Powiedział, że on może mi pomóc. Dałam więc sobie szansę i spróbowałam. Na początku współpracy powiedział, abym zrobiła wyniki badań krwi, a za dwa miesiące ponowiła, zapytałam się, czemu tak często, bo przecież nic tak szybko się nie zmieni, a on odpowiedział tylko uśmiechem :)
To było niesamowite, waga leciała w dół, a jak zrobiłam wyniki po 10 tygodniach ponownie, to zapytałam się pielęgniarki, czy się czasami nie pomyliła, że to kogoś innego... Praktycznie wszystko wróciło mi do normy, mimo, że jeszcze walczyliśmy z kilogramami.
Ostatnio na jego blogu zauważyłam, że wrzuci wyniki swojego podopiecznego https://m-surma.pl/blog/2017/02/tluszcze-lecza-ketoza/ i to jest to, o czym pisałam.
Nie bawcie się w jakieś diety, która jest tylko na chwilę, nie daje przyjemności i spełnienia, a po jej zakończeniu, bo ile można się męczyć jedząc posiłki ubogie w kaloryczność, potem ponownie nabierzemy kilogramów. Już tyle probowałam i dopiero teraz jestem szczęśliwa z efektów. Trzy posiłki w ciągu dnia, głodna się robie po ok 6 godz. a jem do syta i nadal chudnę.
Dla tych co chcą coś zmienić na stałe.
Powodzenia, Ania :)

# Klaudiusz

25.02.2017 14:26

pewnie masz za mało witaminy d, to częsty powód, ludzie biegają, ćwiczą, coś tam robią a potem nic, radzę dietę i vita d express czyli suplement witaminy d która pomaga m.in. w trawieniu, to może przynieść efekt

# Anika

07.03.2017 12:02

#Telma napisał(a) 05.02.2017 17:56
Ja się przerzuciłam teraz na dietę pudełkową z Diet Box. Zamówiłam szczerze powiem z ciekawości i zajadam się już przysmakami (slim box), mąż standard box drugi miesiąc. Schudłam 6 kg, mąż 3,5, co przy naszym stylu życia jest dobrym osiągnięciem.

Też zamawiam z męzem dietę z Diet Box. Ja mam pudełeczko Fit Box, mąż Standard Box. Bardzo nam smakuje. Widać, że dieta jest układana przez osobę, która ma o tym pojęcie!

 trogas

07.03.2017 12:28

trzeba sie na pewno odpowiednio odrzywiać

# marek2e

08.03.2017 16:07

Ciekawe porady dotyczące schudnięcia, dzięki za rady !
---------
https://sexownysklep.pl

# nathalie

09.03.2017 23:03

Chudnąć najlepiej stopniowo, jak się chce, żeby rezultaty się utzrymały i nie było efektu jojo :) Poza tym tak jak wszyscy piszą, dieta i cwiczenia to podstawa. Warto też kupić naturalny suplement, żeby wspomóc organizm, a i waga dużo łatwiej spada dzię temu :) Sama biorę piperine max, który poleciła mi znajoma dietetyczka i efekty są super, liczę na idealną sylwetkę na lato ;)

# zuzua

29.03.2017 15:18

ruszyć tyłek :D najlepszy sposób. Mi przyjaciółka powiedziała ,że stosuje vita d express i ma siłę i energie do ćwiczeń, wypróbowałam ! i faktycznie ;) super efekty jestem pełna energii ćwiczę, spaceruje, i oczywiście wprowadzilam zbilansowaną dietę. u mnie obecnie - 3 :D

# zośka31

29.03.2017 16:55

A może https://www.maczfit.pl? MaczFit ma pyszne jedzenie, dzięki któremu schudłam w 3 miesiące 12,5 kg :) To duży wyczyn! A do tego cały czas było naprawdę smacznie :)

# Tola15

11.04.2017 18:46

DietBox http://www.dietbox.pl/ ma fajny katering. Róznorodne diety każdy coś dla siebie znajdzie. Zdrowe jedzenie to podstawa taka prawda. Jak się do tego doda sport to efekt będzie na pewno w krótkim czasie.

 dovvus

11.04.2017 21:43

Trening, trening, trening, a dopiero później dieta, dieta, dieta! :)
Sama osobiście korzystam z porad zawartych w artykułach na Adamed Expert i trzymam poziom.
Dużo biegaj, pij dużo wody, jedz zdrowo, a odniesiesz sukces!

 PannaMaple

12.04.2017 09:11

Trening jest bardzo ważny. Wiele ludzi myśli, że samymi suplementami schudną.

# Kasia123

12.04.2017 11:26

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na szybkie zrzucanie masy dobrze działa trening z elektrostymulacją. Ja się wzięłam za siebie w zeszłym roku i jest już dużo lepiej. Najpierw zaczęłam od spacerowania, a potem przeszłam właśnie na ten trening EMS, u mnie pod Warszawą mają do tego sprzęt w Hifitstudio. Polecam spróbować każdemu, kto chce schudnąć, bo mnie to dużo pomogło (-20kg w 5 miesięcy).

# vorisluu

18.04.2017 08:07

Wow! Dovvus weszłam sobie właśnie na tą stronę Adamed Expert i faktycznie nie dość, że znalazłam fajne porady dietetyczne to jeszcze trening ABT, który przynosi niesamowite efekty! Nie powiem jest ciężko ale.... ćwicze już ponad 2 tygodnie i do wakacji odniosę sukces i schudne te 10kg!!!

# Teracja90

26.04.2017 21:56

Przede wszystkim zadbaj o porządną i urozmaiconą dietę. Myślę że kącik "FIT" na portalu http://whatsup-gniezno.pl/ Ci się przyda ;)

# ulka28

06.05.2017 21:23

ja zaczelam wlasnie od diety, ktorej niestety nie skonsultowalam z nikim tylko tak po prostu "na czuja". skonczylo sie okropnymi zaparciami, z ktorymi mam problem do dzisiaj (diete skonczylam trzy tygodnie temu a trwala trzy msce). od kilku dni stosuje kuracje dicopeg 10g, ktory polecila mi dietetyczka, bo wreszcie sie zdecydowalam na prawidlowa i zdrowa zmiane. organizm wraca do normy. nowa dieta nie jest rygorystyczna i mam ja wzmocnic aktywnoscia fizyczna, bo teraz przy optymalnej diecie bede miala na nia sile. dlatego radze poczytac o dietach i ich konsekwencjach, a najlepiej poprosic o pomoc specjaliste

# helena88

16.06.2017 18:50

Korzystałam z usług tego świetnego dietetyka http://www.michalwrzosek.pl/ Mozecie tez ustalić sobie indywidualną diete online wiec na pewno jest to duża wygoda i zdecydowanie Wam polecam.

# Marton88

26.06.2017 18:05

Myślę, że pomocny będzie CI w tym odpowiedni suplement jak http://zapytaj.onet.pl/Category/003,004/2,9915150,Jak_szybko_schudnac_bez_zadnych_diet.html ktory pozwala szybciej zgubic zbędne kilogramy bez ogromnych mećzarni w diecie czy też ciąglego uprawiania sportu :)

 weterynarz102

26.06.2017 22:34

jeść zdrowo i ćwiczyć, nie ma innej opcji. Głodówki są niezdrowe i powodują efekt jojo :(

 PannaMaple

27.06.2017 11:42

To prawda. Najgorsze co można zrobić, to przejść na głodówkę.

# Manka

28.06.2017 19:10

Przede wszystkim dużo się ruszać. Ja na przykład kupiłam sobie http://www.rowerzysta.pl/rowery_raleigh.html i jezzdze sobie na wycieczki 2-3 razy w tygodniu po 20-30km i lecą kilogramy w dól. No i oczywiscie nie jem słodkiego

# karina37

29.06.2017 21:21

Da się schudnąć - jedząc zdrowo i ruszając się. Niestety ja nie mam tak silnej woli, żeby gotować samodzielnie mało i tak samo mało jeść, więc postanowiłam swego czasu zamawiać dietetyczny catering, wtedy zamawiałam z Diet4u, i naprawdę schudłam.

# KArolnnkaa

13.07.2017 13:09

Na pewno trzeba zastosować odpowiednią dietę. Bilans kalorii powinien być ujemny. Oprócz diety polecałabym także zwiększoną aktywność fizyczną. Nie każdy lubi klimat siłowni zatem warto poszukać czegoś oryginalnego :) Np. zajęcia z pilatesu takie jak http://art-dance.pl/oferta/pilates-szczecin/ :) warto sprawdzić...

 alpaka

18.07.2017 16:23

A co powiecie na pasy odchudzające? Ja poważnie zastanawiam się nad zakupem tego: http://www.dso.pl/pas-odchudzajacy-sauna-solution-belt-p-1552.html

# morelka2

10.08.2017 15:08

Ja korzystam z piperiny na odchudzanie, jest w moim przypadku bardzo skuteczna. Suplementy kupiłam na stronie http://corda.com.pl/piperine-slim/, które jest sprawdzonym i pewnym źródłem. Jeśli chcecie szybko zrzucić zbędne kilogramy nie ma się nawet nad czym zastanawiać.

# kangurka

24.08.2017 10:49

Jestem najlepszym przykładem tego, że dieta w natur house i odrobina ruchu czynią cuda! Zamiast niezdrowych obiadów w bufecie w pracy

# szmata szeptana

24.08.2017 11:32

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.",,.. "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.",,..

# GrubasekMichał

28.08.2017 19:49

Polecam dietę pudełkową na targówku http://happyfood.com.pl/, znają się na tym co robią i ułożyli mi taki plan, który pozwolił mi już schudnąć 15 kg :)

# szmata szeptana

29.08.2017 08:51

Szukam szmat szeptanych do marketingu szeptanego.
Czujesz, że jesteś szmatą szeptaną ?, nie potrafisz robić nic innego ?
Będziesz pisać gowniane posty na zlecenie innych.
To praca dla ciebie !!!
Razem z mężem uważamy, że to doskonały czas dla szmat szeptanych.
Warto się teraz tym zainteresować..

# KASIAFRONCEK

02.10.2017 10:15

Ja zawsze będę polecać Dietę na zamówienie, bo sprawdziłam to na sobie i wiem, że przykładają wage do tego co ląduje w pudełkach. Nie jem mięsa, więc czasami ciężko mi dogodzić, ale tutaj posiłki były urozmaicone, a nie same warzywa z kaszą, jak to się nie raz zdarzało

# syfiasssta reklama

02.10.2017 10:23

co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej
ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom....... ..

# megan

07.10.2017 17:45

Można spróbować SPA, liposukcji, borowinowych zabiegów wyszczuplających oprócz diety i ruchu https://www.prezentzycia.pl/ . Każdy musi znaleźć swoją metodę.

# syfiassssta reklama

09.10.2017 09:42

co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej
ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom..-

 marios

10.10.2017 19:43

Polecam zajrzeć na http://livediet24.com - jest tam sporo informacji dot. odchudzania.

# Ostradzi da

10.10.2017 20:32

To najgorszy syf i ściema. nie polecam.tłusty mario

 Jeich

12.10.2017 22:06

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało
Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl

# won tumany od reklamy

13.10.2017 08:33

ja jak przenosila to urwała uchy aż spadło garnek bęc na podłogi
i wylała całe mlijeko i ja podniosła ale ucha nie dało rade
i wyniesła do doła i wyrzuciła
i ni ma .,

# campbell

11.12.2017 13:09

Jeśli chcecie schudnąć bez efektu jojo polecam dużo ćwiczeń i dietę pudełkową Białko Eat Fit. Sama korzystam i widzę zadowalające efekty.

# campbell

11.12.2017 13:10

Jeśli chcecie schudnąć bez efektu jojo polecam dużo ćwiczeń i dietę pudełkową Białko Eat Fit. Sama korzystam i widzę zadowalające efekty.

# przykre to

11.12.2017 14:43

To bardzo przykre i smutne, że ludzie muszą uciekać się do zarobkowania w tak podły i poniżający sposób.
Nigdy nie widzieli na oczy danej firmy czy produktu, a polecają, wychwalają.
Jak to łatwo się zeszma.cić dla paru srebrników, żałosne. ....

# Tamarki

11.12.2017 19:28

ruch, ruch, ruch i odpowiedni bilans kaloryczny, to chyba powie każdy lekarz. Może jakieś wyspecjalizowwane firmy, zajmujące się kateringiem dietetycznym?

# przykre to

12.12.2017 09:13

To bardzo przykre i smutne, że ludzie muszą uciekać się do zarobkowania w tak podły i poniżający sposób.
Nigdy nie widzieli na oczy danej firmy czy produktu, a polecają, wychwalają.
Jak to łatwo się zeszma.cić dla paru srebrników, żałosne. .... .

 karolina_723

30.03.2018 10:21

Witam,
Aby stracić 11 kilogramów robiłam wszystko co możliwe, aby osiągnąć jakiesz wyniki, ale mam problem, nie mogę się utrzymać bez słodyczy, muszę jeść co najmniej jeden kawałek czekolady każdego dnia. Oczywiście, próbowałam uprawiać sport. Straciłam 2-3 kg, ale nie na długo, ponieważ kiedy zacząłam pracować, nie miałam czasu na uprawianie sportu i znów dodałam wagi. Więc znalazłam inny sposób dla odchudzania, na stronie internetowej "all-generic-meds.com" znalazłam Acomplia , która mówi że szybko schudnać jest możliwe, dlatego złożyłam zamówienie na Acomplia. Straciłam 7 kilogramów za 2 miesięcy i nie dodałam ani jednego grama. Bardzo mi pomógł!

# Estera.Kruntzchnick Viebecker

30.03.2018 10:33

syf.reklamaa.
Ludzie są już tak otępiali, że łykają każdy pie.rdolo.ny kit. "posmaruj sobie tym kremem cycki to Ci urosną" JA PI.ER.DOLE.

# ROmka33

12.04.2018 22:50

Od siebie chciałabym dodać, że elementem zdrowej diety są przede wszystkim warzywa i owocem, dlatego warto skorzystać wyciskarki do soków, która daje możliwość przygotowania przygotowania soków i koktajli z dosłownie wszystkich warzyw i owoców. Bardzo dobrym sprzętem tego rodzaju są wyciskarki Muke, dzięki którym można przygotować bardzo fajne świeże soki. Warto pamiętać o tym, że taka wyciskarka zachowuje wszystkie wartości odżywcze owoców. Korzysta ktoś z Was z takiej wyciskarki do przyrządzania soków i koktajli?

# syfiasta reklama

13.04.2018 08:52

Współczuję metody zarobkowania, być takim pachołem do reklamowania, uczyć się nie chciało....

 karynla32

20.06.2018 12:56

ja postawiłabym na pełnowartościową dietę, aktywność fizyczną, a do tego http://polskakobieta.pl/tabletki-na-odchudzanie/. Takie połączenie na pewno da widoczne efekty.

# syf reklama

20.06.2018 15:40

jebnij ty się w pusty łeb

# mruśś

27.06.2018 09:48

Ja schudłem na diecie pudełkowej juz 8 kg w ciągu 2,5 miesiąca a mój cel to 15 kg więc jak dobrze liczę to jeszcze kolejne 2,5-3 miesięcy i cel będzie osiagnięty. Ja zamawiam pudełka z wygodnejdiety

# syff reklamaa

27.06.2018 10:20

słaba reklama kiepskiej firmy na darmowym portalu bauahhahahhahahah
słaba reklama kiepskiej firmy na darmowym portalu bauahhahahhahahah
słaba reklama kiepskiej firmy na darmowym portalu bauahhahahhahahah

# madziulka

04.07.2018 13:07

Przede wszystkim najważniejsza jest mądra i zróżnicowana dieta, następnie motywacja. Nie ważne, że chudniesz wolniej niz inni ważne że działasz w tą stronę. Rozliczenie nastąpi dopiero przy efekcie końcowym. Trzecia rzecz to silna wola...wiadomo, że czasem chciałoby się rzucić to wszystko w diabli i zjeść czekoladę czy wielką pizze, ok można sobie pozwolić raz na jakiś czas na małą nagrodę ale pamiętajmy o głównym celu. Żeby przyspieszyć cały proces redukcji wagi warto pomyśleć np o Sibutraminie 20mg. Jest to lek, który przyspieszy cały ten proces, a jednocześnie da dużego kopa energii potrzebnej do dalszego działania. Osobiście mogę zaproponować Gosię, która odpowie Ci ewentualnie na wszelkie pytania, wytłumaczy czy doradzi (kom:733 405 371). 3maj się i powodzenia

# syfiassta reeklama

04.07.2018 14:26

syf.reklamaa.
Ludzie są już tak otępiali, że łykają każdy pie.rdolo.ny kit. "posmaruj sobie tym kremem cycki to Ci urosną" JA PI.ER.DOLE.

# agatakrzek

09.07.2018 11:51

u mnie dopiero zmiany było widać po tym jak zaczęłam regularnie jeść, zamawiam dietę z Lunabox i jem o stały porach, to bardzo pomaga :)

 Paulossek

10.07.2018 19:13

Myślę, że najprościej i najzdrowiej odchudzać się w porozumieniu z dietetykiem. Na pewno pomoże i zapanuje dla Ciebie odpowiednią dietę https://ranking.abczdrowie.pl/

# syfffiasta reklama

11.07.2018 09:04

sprzedam temperówki stalowe po 7
polecam wspaniale się nimi temperuje
dobrze tesz wpływają na porost cyckuf
ja jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona..

# clinta

18.07.2018 00:04

Moim zdaniem są tylko dwa wyjścia - albo można schudnąć szybko, albo skutecznie. Niestety nie da się połączyć tych dwóch rzeczy. Także warto pomyśleć o długotrwałej zmianie swoich przyzwyczajeń.

# Kamil092743

18.07.2018 07:53

Znalazłem niedawno fajną bazę trenerów i instruktorów. Ktoś jeszcze z niej korzysta? Mi się udało nawiązać współpracę z fantastyczną trenerką z Warszawy, dzieki niej już jestem niemal u celu swojego celu :)
Schudłem już 7 kg!
Podsyłam: https:/ /lepszytrener.pl/ trening-personalny

# syfff reklamaa

18.07.2018 09:05

kał mi nie wychodzi taki jak powienien, wychodzi urwany a powienien cały....co robić?
ktoś coś ???
pomocy

 kropeczka

09.10.2018 20:15

Ja zmiany wprowadzałam stopniowo. Zamieniałam tuczące produkty na zdrowsze i codziennie kolejna dawka ruchu. Tak jest może i wolniej, ale okazało się że skuteczniej. Dużo wcześniej czytałam, np. na tym blogu o odchudzaniu: http://https://jakschudnac.blog/szybko/ . Każdy musi coś dobrać do siebie.

# lenqa

12.10.2018 13:33

Myśle że naprawdę nie ma co sobie zawracać głowy suplementami diety, większość z nich nawet nie ma prawa zadziałać. To same cukry i wypełniacze. Z czystym sumieniem mogę polecić Natana kom. 575 078 383, u niego znajdziesz to czego szukasz. Z mojej strony mogę polecić Sibutraminę 20mg. Dla mnie okazały się najskuteczniejszym rozwiązaniem. W krótkim czasie spowodowały u mnie hamowanie łaknienia, przyspieszenie metabolizmu jednocześnie dając kopa z rana by przetrwać pierwsze ciężkie godziny w pracy :p Z początkiem czerwca miałam 72 kilo na liczniku, a teraz 62,3 kg, efekt bardzo fajny, czekam na dalszy rozwój sytuacji. Polecam

# Anet00

05.11.2018 14:23

Szybko i skutecznie schudniemy tylko wtedy jeżeli cały ten proces będzie zrobiony z głową. Dieta tylko ładnie i łatwo brzmi a tak naprawdę jest to żmudny i wyczerpujący proces i nie każdego z nas stać na takie posunięcie. Ja się przekonałam o tym na własnej skórze - było mi okropnie cieżko, momentami jedynym rozwiązaniem i ulgą był płacz. Dopiero konsultację z Panią Aleksandrą Łomzik moim coachem od diet coachingu dodały mi sił i chęci do dalszych starań. Nie wiedziałam, że dieta to nie tylko zdrowe odżywianie i ćwiczenia ale tak praca nad naszym umysłem i wytrzymałością. Bardzo dużo i intensywnie ćwiczyłam z Pania Aleksandrą i dało to w końcu porządane efekty. Kilogramy lecą w dół a ja z uśmiechem na twarzy budzę się każdego dnia i mam energię, żeby działać i dawać z siebie jeszcze więcej. Pani Aleksandra i jej rady są niezastąpione, ciesze się, że pojawiła się ona na mojej drodze i razem z nią mogę kroczyć ku suckesom.

# maro87

16.11.2018 15:20

Według mnie powinno się zacząć od swojego zwykłego menu, jeść to co się jadło - ale stopniowo wprowadzać drobne zmiany. Zamiast porcji lodów - koktajl owocowo warzywny. Zamiast białego chleba - razowy. Zamiast szklanki coli - herbata miętowa z sokiem malinowym. Zamiast kotleta z mięsa - warzywny, komunikacja miejsca - spacer czy rower. Nie ma sensu do zmuszania się do czegoś bardzo dużego. Bezcelowe jest ustalanie ile posiłków dziennie powinno się jeść i o której. Róbcie to co robiliście - ale stopniowo. Sama dobrze wiem, że chciałoby sie widzieć efekty już po pierwszych dniach, ale niestety tak nie jest, dlatego dodatkowo polecam Sibutraminę, która prócz redukcji apetytu ogranicza także wchłanianie węglowodanów, a w połączeniu ze zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej to skontaktuj sie z Dominiką, ja od niej zamawiałam i jest wszystko w jak najlepszym porządku, kom 732 845 431. Powodzenia

# popgirl

26.11.2018 13:51

Najważniejsze jest odchudzanie zdrowe i skuteczne Bez jo-jo. Przez wiele lat sama zmagałam się z problemem nadwagi, diety nic nie pomagały, a ćwiczenia strasznie mnie nudziły. Schudłam dopiero wtedy gdy zaczęłam jeść pięć razy dziennie zbilansowane i zdrowe posiłki, bez żadnych głodówek. Odrzuciłam pieczywo, słodycze, słodkie gazowane napoje i fast foody. Żeby przyspieszyć cały proces redukcji wagi warto pomyśleć np o Sibutraminie 20mg. Jest to lek, który który przyspieszy cały ten proces, a jednocześnie da dużego kopa energii potrzebnej do dalszego działania. Osobiście mogę zaproponować Natalię, która odpowie Ci ewentualnie na wszelkie pytania, wytłumaczy czy doradzi (kom:733 566 390). 3maj się i powodzenia :)

# luiza38

26.11.2018 15:24

Ja próbowałam różnych rzeczy, dopiero dieta dała rezultaty! A konkretnie catering dietetyczny z https://www.maczfit.pl/, wcześniej niestety odchudzanie szło mi tak sobie... odkąd mam pudełka, trzymam się diety i są efekty :)

# jolla22

29.01.2019 15:07

polecam zajrzeć na stronę: www.studioodchudzania.dx.am, duży wybór środków wspomagających odchudzanie, częste nowości, promocje, ekspresowa przesyłka.

# majjja

20.02.2019 21:27

Nadwaga? dodatkowe kilogramy? Znam to, ale da się to pokonać. Nie jestem nastolatką, mam dzieci, prace, kłopoty, brak czasu, ale nie trzeba wcale być przy kości i winę za swoje sadło zwalać na cały świat... tak tak warto zadbać o siebie i czuć się super. Warto zacząć, nie załamywać się i trwać w postanowieniu na początek zrezygnować ze słodyczy, cukru i może smażenia, na konto gotowanego jedzenia lub duszonego, efekt murowany... Dodatkowo trochę poczytałam, popytałam i zdecydowałam sie na polecany wśród forumowiczek - Adipex Long. Jest to środek, który w znaczny sposób tłumi odczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia, a tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. Pozwala on po prostu przestać myśleć o jedzeniu, oszukać organizm,który myśli że jest najedzony. Dla mnie to najskuteczniejsze rozwiązanie w walce z dodatkowymi kilogramami. Zamawiałam od jednej z dziewczyn z forum - Maja (kom.883 035 213) i szczerze moge polecic ten kontakt. Wszystko poszło szybko, łatwo i przyjemnie. Warto spróbować.

 agaxx

24.02.2019 16:51

Dzięki takim ćwiczeniom https://www. marbo-sport.pl/ Orbitrek-jak-cwiczyc- zeby-schudnac- cinfo-pol-150.html
na pewno schudniesz szybko. Nie wolno tylko zapominać o regularności i prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń.

# kornelka01

05.03.2019 20:02

przede wszystkim trzeba chudnąć z głową ;) jeżeli tego nie włączymy do diety to będzie ona nieskuteczna.. tego nauczyła mnie Ola Łomzik mój diet coach z pomocą której udało mi się schudnąć już sporo i wciąż mam motywację do dalszego chudnięcia

 Tola22

05.03.2019 22:41

Ja polecam wybrac się do dietetyka u DoktorA - https://www.doktora.pl/. Polecam dr Kopczyńską!

 pamina99

06.03.2019 14:49

Wejdź sobie na http://vossp.com - tam jest dużo bardzo ciekawych wpisów o zdrowiu, między innymi też coś o odchudzaniu Z GŁOWĄ :)

# crazura

21.03.2019 19:06

Żeby schudnąć raz na zawsze trzeba mieć dużo samozaparcia, motywacji i chęci - sama dieta nie wystarczy. Tak naprawdę uzmysłowiłam sobie to w tym momencie kiedy najzwyczajniej byłam wyczerpana i psychicznie i fizycznie. Ćwiczenia nie dawały takich efektów jak chciałam, suplementy z reklam...wiadomo...wielką ściema. Dopiero wtedy natkęłam się na różne opinie na jednym z forum odnośnie leków spomagających odchudzanie, Zaryzykowałam i zamówiłam od jednej z użytkowniczek Sibutraminę 20mg. Zaczęłam małymi acz skutecznymi krokami dążyć do swoich celów poprzez dokonywanie zdrowszych wyborów żywieniowych, jednocześnie nie rezygnując z ćwiczeń. W tym momencie mogę powiedzieć, że to działa, cały ten proces spowodował, iż po nadprogramowych 7 kg nie ma śladu i jestem z siebie bardzo dumna. W każdym razie jak macie podobny problem, lub chcecie sie czegoś więcej dowiedziec to zapraszam do kontaktu - Agata - agataliszka1@o2.pl, www.centrumfigury.byethost14.com. Pozdrawiam :)

 lusia85

22.03.2019 23:21

Nie wierzę w żadne diety cud, ani chemiczne wynalazki na zbicie wagi. Zamiast tego polecam ruch i zdrowe żywienie. Na to pierwsze najlepszy jest rower albo siłownia. Z kolei w drugim wypadku kluczowe są wysokiej jakości produkty. Znajdziesz je w m. in. w RAST, czyli sieciówce Carrefoura z dowozem. https://www.kupino.pl/gazetki/rast znajdziesz aktualną gazetkę. Polecam dział ze zdrową żywnością!

# Anuszkaa

09.04.2019 11:07

Sport- ja dla przykładu ponad rok temu zaczęłam tańczyć, obecnie tańczę kilka razy w tygodniu. Ponadto przez około 3 miesiące korzystałam z oferty cateringu dietetycznego firmy https://suvibox.pl/, co zdecydowanie pokazało mi jak w prawidłowy sposób zmniejszyć ilośc dziennie spożywanych kalorii oraz w jaki sposób zachować zbilansowaną i pełnowartościową dietę.

# Nikki11

23.04.2019 15:12

Mi udało się schudnąć kiedy wzmocniłam swoja świadomość na temat tego co i jak powinnam jeść oraz zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, które do tej pory były nieodpowiednie. Wszystko to udało mi się osiągnąć dzieki Oli Łomzik, która jest fenomenalnym diet coachem.

# sale

29.04.2019 13:46

Przez tydzień możesz żyć na samych sokach warzywnych. Schudniesz szybko, ale nie skutecznie ;) Niestety, żeby ta niższa waga się utrzymała, to trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe i zacząć się więcej ruszać.

 Karola12

29.04.2019 16:38

Siłownia i odpowiednia dieta to jedyny i najskuteczniejszy sposób ;)

# Amelia

07.05.2019 13:04

U mnie świetnie sprawdziła się opcja z cateringiem. Zamawiam sobie Wygodnądiete, z nimi jem zdrowo, smacznie, syto i co ważniejsze regularnie a to bardzo ułatwia odchudzanie;)

# Krecki

09.08.2019 08:36

Ciekawy temat i również uważam, że warto zadbać o wiele rzeczy jak ruch oraz zdrowa dieta które umożliwią Ci walkę z utratą zbędnych kilogramów oraz na pewno lepszym samopoczuciem. Dlatego jak znajdziesz trochę wolnego czasu to zajrzyj na https://www.naturalmedica.pl ponieważ bardzo dużo konkretnych informacji można tutaj trafić i co ważne takich które realnie przekładają się na korzyści związane z naszym stanem zdrowia. Pozdrawiam i trzymam kciuki za w pełni udany efekt!

# jano werka11

21.08.2019 16:22

Znalazłam fajne https://jatomi.pl/jakie-cwiczenia-na-spalanie-tluszczu-kardio-najlepsze-na-szybki-spadek-masy/ przede wszystkim podstawowa skakanka bardzo duzo daje tylko trzeba miec niezla kondycje zeby dociągnąc powyzej 100 podskoków

# Kamanina

11.09.2019 11:30

Przede wszystkim ruch i zbilansowana dieta, dopasowana do Twojego trybu życia i zapotrzabowania. Nie ma żadnych cudów, niezwykłych substancji, złotego środka. Ważne aby dostosować kaloryczność, warto też skonsultować się z dietetykiem (naprawdę warto). Ja korzystałam z diety 1500 kalorii od https://www.lightdiet.pl/ na terenie Warszawy i jestem zadowolona. Wybór spory.

# lekkese

20.05.2020 08:55

Tabletki na odchudzanie - http://tonzes.com/slimpl.htm Dzięki Thermacuts straciłem prawie 13 kg i 12 cm w pasie.

# nikola33

23.05.2020 21:32

Trzeba się dużo ruszać. Mnie udało się schudnąć dzięki ćwiczeniom na sprzęcie zakupionym w https: //www .marbo-sport.pl. Musi to być jednak regularny wysiłek fizyczny.

 Patrisha

25.05.2020 15:15

Straciłem na wadze za pomocą gier, co może się wydawać dziwne, bo podczas gry na https://grykasyno.biz/darmowe-spiny/ trochę zjadłem. Ja też niewiele się ruszyłem. Idealnie byłoby, gdyby nie było tłustego, słodkiego, słonego i fastfoodu.

 Eugiapella87

25.05.2020 23:12, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 25.05.2020 23:13

Zmiana diety konieczna. Ja jem np więcej produktów vegan, unikam jak ognia tych co mają olej palmowy i tłuszcze utwardzane. Urozmaicam posiłki grzybami https://thegreenwoodpeckertrill.eu/. Na tej stronie mają różnego rodzaju risotto i produkty wegańskie

# wika71

28.05.2020 20:41

Przyznaję, że dzięki ćwiczeniom fajnie wymodelowałam swoje ciało, ale nie oszukujmy się, podstawą schudnięcia jest odpowiednia dieta. A poprzez dietę nie mam na myśli 2 tygodniowej głodówki, tylko prawidłowe nawyki żywieniowe. Ja się ich nauczyłam dzięki diecie cambridge, poleciłam już wszystkim moim znajomym, więc polecam i Wam! Teraz ich strona jest w przebudowie, ale na dniach ma być dostępna w całkiem nowej wersji, ciekawe co wymyślili!

# magda33

30.05.2020 11:21

Trzeba po prostu więcej się ruszać. Bez aktywności fizycznej nawet przy stosowaniu diety nie osiągnięcie pożądanych efektów. Ja regularnie ćwiczę na własnym sprzęcie kupionym w https://www.marbo-sport.pl i jestem zadowolona z efektów.

 Jaro90

26.06.2020 13:10

Witajcie,
widzę, że temat odchudzania jest baaardzo gorący. Może znajdę tu osobę doświadczoną w tematach specyfików wspomagających odchudzanie. Oczywiście wiem, że dieta i trening są tutaj kluczowe i się do nich stosuję, ale chciałem trochę podkręcić efekty swojego odchudzania.
Znalazłem taki http://https://biocity.pl/piperinox/ - jego skład jest naturalny i ponoś w pełni bezpieczny. Czy ktoś z Was już go stosował, albo jest w stanie zweryfikować skuteczność jego składu?A może możecie mi polecić jakieś inne suplementy wspomagające odchudzanie? Wybór niestety nie jest łatwy - porszę o podpowiedź

# Aleksandra33

29.06.2020 16:00

Odpowiednia dieta, picie dużej ilości wody i ćwiczenia to sukces, by schudnąć. Mój trener http://https://www.michaltkacz.pl/ ułożył mi plany treningowe i ćwiczę codziennie w domu. Widzę rezultaty. Moje ciało lepiej wygląda i coraz bardziej mi się sobie podobam. Moje boczki są mniejsze

# Nikola

02.07.2020 11:21

Mojej mamie na 42 urodziny kupiłam suplement keto actives ( tu podaję linka do suplementu
https://nplink.net/ebnbs1fi ) i o dziwo zaskoczyło mnie jak przez dłuższy czas nie mogła schudnąć, a tu po miesiąciu schudła 5 kg więc w końcu udało się coś zrobić z jej nadwagą, na którą ciągle narzekała i męczyło mnie to, że ciągle o tym wspominała. Powodzenia z odchudzaniem i wytrwałości życzę ;)

 kosmetyczna78

30.07.2020 12:20

u mnie najlepiej sprawdzają się http://www.apo-discounter.pl/koktajle-odchudzajace-w-proszku-c-1044 którymi zastępuję wybrane posiłki w ciągu dnia, najczęściej jak nie mam czasu przyrządzić pełnowartościowego posiłku, http://www.apo-discounter.pl/fitfeelgood-koktajl-na-odchudzanie-czarne-borowki-430g-pzn-06578355 sprawia, że nie mam napadu głodu i nie sięgam po niezdrowe rzeczy, jednocześnie dostarczając sobie niezbędnych składników odżywczych

 dorka01

12.08.2020 20:43

Najlepszym sposobem jest odpowiednio zbilansowana dieta i trening. Ja biegam od jakiegoś czasu i bardzo mi to pomaga. Miałam początkowo problemy z kolanami i nie wiedziałam jak mogę sobie pomóc. Ale koleżanka wyciągnęła mnie do komory normobarycznej. Nawet nie wiedziałam ze to moze tak świetnie mnie zregenerować.Idealna sprawa. Jeździmy do Józefowa do Cellife Fajne miejsce w lasach sosnowych . Komora jest jak mieszkanie nie siedzi się w rurze więc dla osób które maja lęk przed rurami to świetne rozwiązanie. Siedzę zawsze na wygodnych fotelach i nabieram sił przed kolejnym treningiem.Takie połączenie diety, treningu i sesji normobarycznych doskonale wpływa na zdrowie i sylwetkę.

# Flona

03.09.2020 23:13

A może warto w takim razie zastanowić się nad jakimś skutecznym zabiegiem, który rozwiąże Wasz problem z nadmiarem tłuszczu, jak http://klinika-przemian.pl/zabiegi-na-cialo/kriolipoliza-zamrazanie-tkanki-tluszczowej/ którą zajmuje się Klinika Przemian z Krakowa. Uczciwi, konkretni i co najważniejsze efekty są jak najbardziej zadowalające. Pozdrawiam serdecznie!

# elo

27.10.2020 09:35

Co jak co dieta w maczfit jest nalepsza, a do tego z http://maczfit-rabat.pl jestesmy cudowni.

# Felicja23

29.10.2020 22:31

Ja znalazłam dobre rozwiązanie w diecie pudełkowej https://lekkakaloria.pl/ Normalna dieta 1500 kcal z 5 posiłkami ( czego sama nigdy bym sama nie przygotowała) pod drzwi, zwłaszcza teraz gdy lepiej nie wychodzić z domu. Do tego rowerek treningowy i i dzień pracy z domu to świetna okazja popracować nad sobą.

# AlicjaKłos

20.11.2020 13:40

Jestem zwolenniczką cateringu dietetycznego na co dzień i to ze względu na korzyści jakie płyną dla mojego zdrowia, samopoczucia i jednocześnie też oszczędności czasu oraz energii na zakupy, gotowanie i liczenie wszystkich kalorii. W Warszawie i okolicach śmiało mogę polecić Wam, żebyście sprawdzili firmę cateringową SportFoodBox https://sportfoodbox.pl/ którzy przygotowali naprawdę fajne propozycje zarówno Classic Fit, jak Wege Fit.

# Kasiula

20.11.2020 22:47

Szybko schudnąć= szybko wrócić do wcześniejszej wagi! Ruch, woda, dieta. Naprawdę każdy wysiłek fizyczny jest lepszy o siedzenia i czekania na cud... siłownia, spacery itp. U mnie dieta to catering dietetyczny wygodnadieta.pl, ogromny wybór diet, każdy znajdzie cos dla siebie ( moja dieta dopasowana jest do mojego stanu zdrowia) dania są sycące więc koniec z podjadaniem!
I oczywiście woda, dwa litry dziennie minimum, tez myślałam, że mi uszami wyjdzie, ale jest do zrobienia.
Najważniejsze podjąć decyzję, zmienić nawyki i sukces murowany!

# Kira

10.12.2020 20:04

Chyba szybszego sposobu niż liposukcja to nie ma, ja to robie w https://www.klinikapawlikowski.pl/

# Marcelina

09.01.2021 15:23

Fajną opcją jest catering dietetyczny. Sama zamawiam sobie od jakiegoś czasu wygodnądietę, dzięki nim w końcu jem zdrowo, świeżo, smacznie i regularnie a już samo to daje super efekty;)

# Tomek512

13.01.2021 18:10

Zamiast brać tabletki dietetyczne i się nimi faszerować, proponuję spróbować https://dietostrefa.com od firmy dietostrefa.com. Zacząłem ostatnio zamawiać u nich, ponadto zacząłem biegać i efekty są zauważalne :D Nie ma lepszego sposobu na schudnięcie niż te 2 sposoby ^^

 szykyzia

01.02.2021 13:09

Sądzę że żadne tabletki nie mają sensu. Żadne diety dukana czy coś innego. Ja poszłam do https://innova-med.pl/ do Pani Bojarczuk. Ta Pani bardzo profesjonalnie podchodzi do tematu. Dzięki niej schudłam już 20 kg. Droga jaką przeszłam w schudnięciu była przyjemna. Nie chodziłam głodna. Bardzo polecam!

 marek70

01.02.2021 14:38, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 01.02.2021 14:42

Żadne tabletki odchudzające ani operacje nie mają sensu... Polecam http://https://www.wykwintnybox.pl/
od wykwintnybox.pl oraz zastosowanie jakich ćwiczeń i człowiek chudnie w oczach. Wybierz catering dietetyczny a nie jakieś tabletki. Ich dieta pudełkowa działa cuda.

# Iśka

01.02.2021 17:34

Faktycznie, catering dietetyczny to świetna sprawa. Sama korzystam z Wygodnejdiety,posiłki mają smaczne, syte i różnorodne dzięki czemu dieta się nie nudzi i znacznie łatwiej na niej wytrwać.

 ola37

03.02.2021 19:21

Nie spotkałam się, aby catering dietetyczny w Warszawie, oferował na swojej stronie kalkulator zapotrzebowania dietetycznego, aż napotkałam https://www.garycatering.pl. Dzięki obliczeniu mojego zapotrzebowania, wybrałam odpowiednią dietę dla siebie. Nie podjadam i nie marnuję żadnego jedzenia. Polecam.

 ola95

04.02.2021 17:20

Najlepszy https://bombacatering.pl z jakiego korzystałam to bombacatering. Bardzo dobre jedzenie, oraz dobra cena. Dodatkowo przy wejściu na stronę otrzymujemy rabat co według mnie jest super.

 kamil57

10.02.2021 19:37

Dla mnie najlepszy okazał się https://chefbox.pl, gdyż dostarcza mi bardzo dobre i syte jedzenie a do tego w super cenie :D

# hiacynta

10.05.2021 13:00

próbowalam cateringów takich gotowych, przywozili mi je do domu. byly smaczne ale male porcje, chodzilam glodna i zla, zaczelam podjadac i efektu nie bylo. probowalam tez innych diet ale nie mam silnej woli. jakies inne rady dla mnie?

 Kasiunia

12.05.2021 11:25

#hiacynta napisał(a) 10.05.2021 13:00
próbowalam cateringów takich gotowych, przywozili mi je do domu. byly smaczne ale male porcje, chodzilam glodna i zla, zaczelam podjadac i efektu nie bylo. probowalam tez innych diet ale nie mam silnej woli. jakies inne rady dla mnie?

najwiekszy błąd to podjadanie. widocznie gotowe posilki nie byly dla ciebie odpowiednio odzywcze. przerabialam to dwa lata temu. ja schudlam dzieki nie glodowce i podjadaniu a koktajlom odchudzajacym. masz proszek, mieszasz z woda lub mlekiem i pijesz. syte, nie czujesz glodu, dostarczasz witamin i minerałów i chudniesz :D

# adam33

12.05.2021 12:38

To teraz jeszcze przed latem jak zależy Wam na mądrym schudnięciu to polecam lignaform. Bezpłatna edukacja o jedzeniu i bardzo szybkie efekty! ja schudłem 36 kg, a żona 13! Wiem, że mają też lekarzy i można się konsultować. Naprawdę polecam

# hiacynta

16.05.2021 23:43

kasiunia slyszalam o takich koktajlach ale nie probowalam. co to za firma i jak to wyglada cenowo?

 Kasiunia

18.05.2021 18:18

#hiacynta napisał(a) 16.05.2021 23:43
kasiunia slyszalam o takich koktajlach ale nie probowalam. co to za firma i jak to wyglada cenowo?

ja znam tylko jedna firme ktora faktycznie ma dobre jakosciowo produkty, sa zdrowe i dzialaja jesli czlowiek trzyma sie swoich zalozen. tutaj na stronie https://chiashake.pl/ wszystko sobie przeczytasz, ogolnie polecam odrazu caly pakiet na poczatek taki na dwa tyg i trzymac sie tylko tego, nie jesc nic innego

# maluch_ts

25.05.2021 16:34

Jedynym przepisem na sukces jest stosowanie odpowiedniej diety oraz sport, przy czym dieta jest niezwykle istotna, a nawet ważniejsza niż ruch. Jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, zdecyduj się na skorzystanie z cateringu dietetycznego. Od siebie polecam Warszawski Wikt. Ma super ofertę.

# ingiss

27.05.2021 16:11

Niezbędna jest aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią dietą. Trzeba wybrać ulubioną formę ruchu, tak żeby sprawiała przyjemność. Mnie np. dużą przyjemność sprawiają treningi na bieżni kupionej w https:/ /www.marbo -sport.pl/. Wolę to niż bieganie na dworze, bo biegam we własnym tempie, nikt się na mnie nie przygląda, biegam, kiedy mam wolną chwilę i w dowolnej chwili kończę trening.

# karola12447

14.09.2021 11:14

Miałam potężny problem z apetytem, był wręcz nieposkromiony. Suplement MyBestSlim pomógł mi go skontrolować dzięki czemu moja waga wreszcie leci w dol!

# Justyna

27.09.2021 19:01

Polecam suplement my best slim - można fajnie schudnąć i przede wszystkim u mnie ułatwiają kontrolę łaknienia :)

# paulinaa

30.09.2021 09:42

W walce ze zbędnymi kilogramami pomógł mi suplement diety my best slim od My best pharm.
Skusiła mnie cena i rekomendacja koleżanki, która też walczy z redukcją wagi. Do tego mam zmniejszony apetyt, co bardzo ułatwia chudnięcie.

# pekter

26.10.2021 10:43

Podstawą jest systematyczność w treningu - tego się trzymajcie. Różne formy aktywności, aby tylko się działo. Nie powinniście stać w miejscu, pilnujcie systematyczności, a poprawa na pewno nadejdzie. Sam widzę po sobie, jak to wszystko wyglądało. Na Hop-sport macie obciążenie do ćwiczeń. To również powinno zrobić fajną robotę. Powodzenia.

# MAŁPISZON

02.11.2021 11:28

http://link=https://malpiszon.pl/sklep/drabinki-gimnastyczne/drabinki-gimnastyczne-przyscienne/drabinka-gimnastyczna-start-monokolor/ jest naprawdę wspaniałym pomysłem.

# Ewelka

05.11.2021 11:26

Byłam na kilku dietach, ale zniechęciło mnie długie przygotowywanie posiłków. Poszłam na łatwiznę i zmawiam dietę pudełkową od Cateringu Blue. Kolejna kwestia to ćwiczenia, w domu mam rowerek stacjonarny, dodatkowo 2 razy w tygodniu chodzę na aerobik. Kilogramy ładnie spadają, a ja czuję się lepiej.

# Malti

08.11.2021 13:41

Dieta wegetariańska na pewno ułatwi kwestię odchudzania, dużo warzyw i owoców, które są niskokaloryczne, więc posiłki są duże objętościowo, dodatkowo są to produkty bogate w błonnik, który zapycha. Warto jednak przed przejściem na tę dietę poczytać nieco o niej, żeby wiedzieć jak odpowiednio komponować posiłki aby unikać niedoborów, wszystko masz opisane w tym wpisie na blogu https://www.phamily.pl/blog/artykul/jak-zdrowo-zostac-wege.html

# felina1

11.11.2021 14:47

Super opcją jest catering dietetyczny. Jestem bardzo zadowolona z posiłków od Nice To Fit You. Jedzenie jest zawsze świeże, a możliwość wyboru posiłków zdecydowanie wyróżnia ich na tle konkurencji.

 gu-gusia

16.11.2021 12:30

Dużo osób chwali sobie dietę pudełkową. Niestety nawyków się tym nie buduje.

# queen_w

29.06.2022 14:29

Czy ja wiem... no może pod tym względem że trochę się rozleniwiasz nawet, ale kiedy jesz zdrowo, to po pudełkach nadal chcesz takie posiłki zajadać. U mnie pudełka działały od lat, ale jak w czasach covidu było trochę gorzej z pieniędzmi przerzuciłam się na coś co robiłam sama i było to smaczne i zdrowe.
Teraz już powrót i na stałe dieta pudełkowa od nich - https://fooddesign.pl/ ale sam nawyk jest - a poza tym musisz jeść już nawet po pudełkach regularnie bo inaczej umiera się z głodu.

# Vvictoriaa

06.07.2022 08:34

Wg mnie dieta redukcyjna to podstawa. Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne oraz deficyt, możesz to zrobić samodzielnie, np. na stronie Burak Dieta jest taki kalkulator, a potem dieta redukcyjna - albo samodzielnie albo np. w ramach cateringu dietetycznego.

# Sanderka

11.07.2022 09:58

Jak czytam "jak szybko schudnąć" to myślę sobie, jak mało zależy nam tak naprawdę na zdrowiu. Nie róbcie tak dziewczyny (i chłopaki)! Trening, dieta, w przypadku dużej otyłości też badania, wszystko w swoim tempie i ze spokojną głową, a nie na już :) Na Łazienkowskiej, w Klinice Enel Sport możecie załatwić wszystko w jednym miejscu, nie musicie rozbijać się po różnych gabietach. No i macie opiekę na najwyższym poziomie, niczym profesjonalni sportowcy ;) bit.ly/enel-sport

# Mirka

07.06.2023 14:00

Mam świetną rekomendację dla Ciebie. Polecam [url="https://bzykfit.pl/"] catering dietetyczny Płońsk [/url] od Bzykfit!

# Mirka

07.06.2023 14:00

Mam świetną rekomendację dla Ciebie. Polecam <a href="https://bzykfit.pl/"> catering dietetyczny Płońsk </a> od Bzykfit!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy