REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Herbert ocalał.

# zwolenniczka

19.09.2004 11:07

Na Van Gogha będzie przeniesiony Herbert .Żeby powstało nowe liceum z nowymi tradycjami ,z nowymi ambicjami,głosowała cała lewica.Jednak jest ich za mało.W tym przypadku to szkoda.

# Duśka

19.09.2004 14:18

Herbert powinien zoatać tam gdzie był, a na Van Gogha powinno być nowe liceum. Niedługo nasze dzieci z braku szkół na Tarchominie bedą się uczyć na trzy zmiany. Duśka

# Kotkaa

19.09.2004 14:27

Duska, Duska, herbert ma w całości 7 klas, w nowym budynku ma miejsce na 18, dzieci się zmieszczą. Na Lesnej Polanki do podstawówki nie ma naboru, gimnazja na Porajów i Płużnickiej wydzierają sobie uczniów...
A co do nowej szkoły z nowymi tradycjami i ambicjami... Herbert ma dopiero 5 lat, i bardzo dobrze że w końcu oderwał się od odium polfowskiej zawodówki, która NB nie istnieje już od dłuższego czasu, a smród się po niej ciągnie.

REKLAMA

# wojrob

19.09.2004 15:48

Ale kadra została i uczniowie również,czyli przejdzie z całym "dobrodziejstwem inwentarza".Które ma miejsce w rankingu szkół ta superszkoła?może ktoś z wypowiadających się podrapie się w głowę i pomyśli,że tu chodzi o miejsce do nauki i klucz do zdobycia wykształcenia,a nie o przechowalnię na 3 lata dla małolatów i wygodne miejsce do pracy dla nauczycieli.Skoro nauczanie obowiązkowe kończy się na gimnazjum,to ci,co chcą się uczyć dalej powinni mieć po temu warunki,a nie namiastkę.

# historyk-wyjatkowo

19.09.2004 16:11

Ale to jest wlasnie mlodziez bialoleki i nowa siedziba to dla nich jakas szansa. Batory to nie bedzie ale powiedzmy 20% uczniow wiecej bedzie wiedzialo z czego sklada sie atom (czyli powiedzmy nie 50% a 70%). Bo skojarza go z symulacja komputorowa w nowoczosnej pracowni, a na Fleminga nie bedzie mialo takiej szansy. Podobnie o iles tam procent wiecej (moze 2 a moze 5) dostanie sie na dobre dzienne studia, znajdzie sensowniejsza-praca- nie tylko kasa w Championie. W skali spolecznejto i tak sie oplaca. Oświata nauka to przedsiewziecia o b. dlugiej stopie zwrotu.

# wojrob

19.09.2004 16:29

Nie będę siebie cytował,nie wypada.Nie wiem,co to jest "jakaś szansa",ale nie będę się czepiał sformułowań.Tryb forum nie pozwolił na zamieszczenie linków do stron z rankingami liceów,ale proszę mi wierzyć na słowo,albo "w ogonie" albo nie występuje ("Herbert" oczywiście).

REKLAMA

# wojrob

19.09.2004 16:35

Ale nie wytrzymam i zwrócę uwagę historykowi,że stopa zwrotu w przypadku pojedynczego absolwenta to całe,czynne zawodowo życie i kariera,praca bądź jej brak.Rozumiem,że nie o to chodziło,gdy zostało użyte to pojęcie,ale tę stronę też należałoby wziąć pod uwagę.

# historyk-wyjatkowo

19.09.2004 17:27

no własnie i obecnym uczniom przy ul. Fleminga nalezy dac szanse na dobre warunki jak najszybciej. A jesli chodzi o statystyki (jako historyk PRL zajmujacy sie gospodarka jestem wobec nich dosc sceptyczny) to na 150 LO Herbert klasyfikowany jest na 70 miejscu przy takiej bazie lokalowej jak obecnie to relatywny(!) sukces.

# Duśka

19.09.2004 19:37

Nie jest chyba dla wszystkich tajemnicą, że szkoły na Białołęce są przepełnione i ja dlatego jestem za otwieraniem nowych, żeby dzieci nie uczyły się na zmiany. Moja córka w piątej klasie szkoły podstawowej ma we wtorek 8 lekcji (z czego ostatnia to informatyka).. Jaka to jest nauka??? Co te dzieci są w stanie pojąć po tylu lekcjach??? Do szkoły chodzi 1000 uczniów!!! To nie pomyłka - naprawdę ponad tysiąc. Przecież nawet nie ma mowy o żadnej kameralnej atmosferze, uczniowie nie tworzą żadnej społeczności. Nikomu nie zależy na wspólnocie i dbałości o wspólne sprawy. Jak można wtłaczać dzieci do takiej fabryki??? To moloch , okropieństwo. Więc zawsze będę przeciwko łączeniu szkół. Nasza szkoła na Erazma była budowana na 800 uczniów. Dwa lata temu uczyło się 1400 uczniów. Mieliśmy klasy pierwsze do litery "J". Czy to nie głupota?? W Holandii w każdym małym miasteczku, wsi jest szkoła. I nikt się nie martwi, że za 10 lat będzie stała pusta. Przecież ludzie się rodzą i umierają, przeprowadzają, jest wieczna rotacja. A, szkoda gadać, tu się nigdy nic nie zmieni, bo ludzie nie chcą mysleć inaczej. Duśka

REKLAMA

# Duśka

19.09.2004 19:44

Zapomniałam dodać, że córka mojej znajomej nie dostała się w tym roku na Płużnicką właśnie z braku miejsc, więc jaka tu mowa o wydzieraniu sobie uczniów. A co do Leśnej Polanki to szkoła jest na uboczu, jak nie masz samochodu to nie możliwości się tam dostać.

# lenn*

19.09.2004 20:30

Różne,porównywalne mniej lub bardziej trafnie prowadzone są rankingi.Dla mnie najważniejszą informacją jest ta która mówi ilu dostało się na studia dzienne.Ona daje opinię o pedagogach i o kształconych.Z danych dostępnych absolwenci Herberta (nie obrażając ich) do Noblistów nie należą.Przenoszenie ich wraz bagażem może odbić się czkawką na którą nawet Polfa nie dostarczy leku.

# Andrzej

19.09.2004 22:46

Jak kazdy rodzic chcialbym dobrze dla dziecka. Jednak pora przypomnieć zbuntowanym ze sama nazwa szkoły i tradycje to nie wszystko. WIELE zalezy od dzieci ich motywacji i wkładu pracy. Dlatego myslę ze to sztuczny temat, a Wam zatroskani o przyszłośc rodzice proponuję lepiej przyglądac się waszym pociechom... Być może to tam tkwi przyczyna niepowodzeń.

REKLAMA

# Piter

20.09.2004 13:34

Jeżeli liceum na Van Gogha nie będzie kontynuacją tego z Fleminga to będziemy mieli dwie szkoły średnie na Białołęce. Obie puste. Wszystkie zdolniejsze dzieciaki oraz potomkowie snobów ruszą w "miasto" a to do "Władka IV", a to "Cervantesa" oraz innych "Jadwig" i "Prusów". Gmina utrzymywać będzie zanudzone brakiem zajęć dwie dyrekcje, dwie administracje, dwie kadry nauczycieli itp. Chociaż to i tak za pieniądze podatników.

# oszczędny

20.09.2004 18:42

Brawo Piter!
Rzeczowe argumenty.

# Rzeczowa

20.09.2004 23:46

Ale Piter ma rację. Najzdolniejsza młodzież pójdzie do śródmiejskich liceów. Najgorszy chłam do zawodówek (których wcale nie zostało tak wiele). Tak było zawsze. W dzielnicy potrzeba jest szkoła, w której znajdzie miejsce uczeń przeciętny, trójkowy. Po reformie oświaty średnie szkoły zawodowe dające mature zostały praktycznie wyeliminowane, a licea profilowane okazały się niewypałem. Być może ten trójkowy nie dostanie się na dzienne studia w renomowanej uczelni (nie każdy musi być magistrem), ale dziś nawet na kasę do Auchana bez matury nie przyjmują, co nie znaczy, że dzielnicowe liceum ma kształcić kadry dla Auchan :)

REKLAMA

# jetro

23.09.2004 14:15

czy wy ludzie jesteści nienormalni ,przecież przeniesienie tej szkoły koło Van Gogha to porażka . Sam w tym roku wybierałem szkołę i wiem jaką opinią "cieszy się" Herbert. Ci ,którzy się tam dostali wstydzą się o tym mówić. Mieszkam niedaleko nowego budynku i nie chciałbym ,żeby za przeproszeniem dresiarze palili mi fajki w klatce. Trzeba stworzyć całkiem nową szkołę o jakimś poziomie. Jestem pewien , że do nowego liceum poszłoby wielu uczniów. Przecież nikomu się nie uśmiecha dojeżdżać do szkoły 30 min. gdy ma szkołę pod nosem.

# Piter

23.09.2004 18:05

Jetro - większość "dresów" z Fleminga to "mózgi" z zawodówki.

# smutny

24.09.2004 22:32

Co Wy się tak przyczepiliście tej szkoły kretyni, przecież wszyscy wiedzą że w każdej szkole są ćpuny w ilościach nieprawdopodobnych począwszych od naszych wspaniałych podstwówek włącznie ( Białołęckich oczywiście) Bo jetro fajki dzisiaj to nie problem . Dresiarze też już wygineli pare lat temu. Co jest grane ? Chyba o kasę bo nie o nasze dzieci .

REKLAMA

# Piter

25.09.2004 09:17

masz rację Smutny, chodzi o stołek dyrektorski. Jest wytypowana konkretna osoba ( z ramienia SLD oczywiście), która obejmie w/w stanowisko jeżeli szkoła z Fleminga zostanie na swoim miejscu. Liczy się tylko to i nic więcej.

# MIESZKANIEC

05.10.2004 21:31

Wszyscy chcieliśmy nowego liceum na Białołęce. Występowaliśmy do odnośnych władz, zawsze uzyskując odpowiedzi budujące,ale...wymijające. Obiecywano nam, mieszkańcom, działaczom społecznym,że już wkrótce otworzą się podwoje nowego liceum, odpowiadającego standardom zreformowanego szkolnictwa ponadgimnazjalnego. To miała być SZKOŁA MARZEŃ. Jaka będzie po przeniesieniu Herberta vel POLFA? Nie wiem...Uważam, że w dzielnicy o 70 tysięcznym stanie osobowym powinny istnieć co najmniej dwa licea... I o to występowaliśmy. Radni, dajcie szansę innym! Herbert już miał swoją szansę i zareklamował się, na pewno znajdzie chętnych, więc pozwólcie zaistnieć nowym układom, które zostaną dopiero zbudowane, a nie wyremontowane... Herberta można przecież przenieść do innego budynku, zachowując jego tradycje i kadrę. Tam pójdą ci, którzy są rzeczywiście zdecydowani na to liceum. W nowym budynku na van Gogha powinno być NOWE. Od dyrekcji po dział administracyjny, aby nie powielać błędów i nie popaść w rutynę...Pedagogiczną, oczywiście. Urząd Dzielnicy nie może być Janosikiem, który zabiera i ... nic nie daje.

# dkot

05.10.2004 23:18

Ale nie ma przeszkód, jesli rzeczywiscie sa takie potrzeby demograficzne- by rozpoczac budowe kolejnego LO. Na razie wykonano tylko toi, co nalezalo - istniejacej od ponad 50 lat szkole sredniej, ktorej siedziba od 10 lat popadalo w ruine (ten budynek byl pomyslany w chwili budowy na 30 lat) a od niedawno grozil bruk dano godna siedzibe. Tylko tyle i aż tyle.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe