REKLAMA
23.09.2023 17:20
podgląd zapisz
LINKI SPONSOROWANE
Narasta sprzeciw mieszkańców Wawra, Józefowa i Otwocka wobec modernizacji linii kolejowej nr 7 prowadzonej przez PKP PLK. W internecie pojawiła się petycja z listą postulatów kierowanych do Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisało ją już ponad 4 tysiące osób.
Na ulicy Pazińskiego w Aninie rozpoczną się prace wodociągowe. Od 27 marca przez około tydzień kierowcy nie będą mogli przejechać tą drogą.
Od 1 kwietnia 2026 r. MPO przejmie odbiór odpadów w Wawrze, Rembertowie i Wesołej. Trwają intensywne przygotowania do zmiany operatora.
Policjanci z Wawra zatrzymali 41-latka podejrzanego o usiłowanie oszustwa. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy pokrzywdzeni nie stracili 30 tys. zł.
Od 23 marca kierowcy i pasażerowie w Falenicy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Zamknięty zostanie przejazd kolejowy, zmienią się trasy autobusów, a piesi będą kierowani objazdami.
Podczas zakrapianej alkoholem imprezy w Wawrze doszło do brutalnego pobicia. 44-letni mężczyzna trafił do aresztu.
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy ul. Łysakowskiej na Wawrze. Inwestycja budzi jednak duże kontrowersje. Część mieszkańców Marysina Wawerskiego obawia się, że pod tą nazwą kryje się Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), którego nie chcą w sąsiedztwie swoich domów.
Od ponad 30 lat autobus linii 521 łączy Wawer z centrum Warszawy. Teraz ma się to zmienić. Zarząd Transportu Miejskiego planuje skrócenie trasy do ronda Wiatraczna, co oznaczałoby konieczność przesiadki w tramwaj. Mieszkańcy dzielnicy protestują przeciwko tej decyzji.
Policjanci z Wawra zatrzymali trzech mężczyzn po brutalnym pobiciu w zaparkowanym samochodzie. Dwóch napastników biło ofiarę młotkiem. Okazało się, że zarówno jeden z agresorów, jak i pokrzywdzony byli osobami poszukiwanymi.
Wydawałoby się, że budowa zadaszonych wiat przystankowych to jeden z najbardziej oczywistych i potrzebnych pomysłów w budżecie obywatelskim. Tymczasem w ubiegłym roku aż kilka takich projektów w Wawrze nie zdobyło wystarczającego poparcia mieszkańców. W tym roku pomysły wracają - a do ich promocji włączył się nawet urząd dzielnicy.
Policjanci z warszawskiego zespołu zajmującego się poszukiwaniem osób zatrzymali 60-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Na mocy decyzji sądu trafił on na siedem miesięcy do aresztu.
Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Mrówczej wraz z policjantką z Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkali się z seniorami z Wawra. Podczas spotkania ostrzegali przed oszustami i tłumaczyli, jak nie dać się zwieść przestępcom.