REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Getto na Buczynku

# mieszkaniec Buczymku

24.05.2004 22:21

Co sądzicie o nowych uchwałach naszych "reprezentantów" ze wspólnot na Książkowej? Czy nie uważacie, że zakaz wjazdu np znajomych, czy rodziny na teren osiedla to rzecz nieprzyjemna, a blokowanie samochodów to naruszenie prawa. Super, że usunięto około 300 samochodów, które nie powinny stać na nszym osiedlu, ale blokowanie samochodów i pobieranie opłat jest nie tylko niezgodne z regulaminem osiedla, ale poza obecnością policji, czy straży miejskiej niezgodne z prawem.

# mieszkaniec 7E

25.05.2004 10:46

A czy parkowanie gdzie popadnie jest zgodne z regulaminem osiedla? Niestety metody jakie trzeba stosować są wynikiem tylko i wyłącznie poziomu głupoty i bezmyslności samych mieszkańców. Aż miło popatrzeć jaki może być porządek na osiedlowych uliczkach. Oznacza to że jednak można, ale przecież było wiele prób uporzadkowania tego bałaganu (naklejanie kartek mniejszych potem większych, ustawiania skrzynek na chodnikach, przesuwanie palików na podjazdach do klatek itp.) i to że nie skutkowały świadczy tylko o degradacji społecznej mieszkańców.
Osobiście jako mieszkaniec osiedla popieram wszelkie działania wpływające na poprawę porządku na nim. Choć sam padam również ich ofiarą (kolega który przyjechał tylko po mnie nie został wpuszczony na osiedle mimo, że chciał nawet zostawić dowód osobisty na 5 min. i musiałem dygać z tobołami do wyjazdu) cieszę się, że zostały takie uchwały i czekam na kolejne (np. przemówienie do rozsądku właścicielom srających gdzie popadnie piesków)

# gosc

25.05.2004 10:58

Drodzy Mieszkańcy Buczynka,
Zapraszamy na ulicę Topolową, tuż obok!
Jest tam co prawda zakaz zatrzymywania się, ale straż wiejska i nasza szybkostrzelna policja ignorują go i będziecie mogli bez problemu parkować tam swoje cenne samochody.
PS. A koty to nie srają gdzie popadnie?

REKLAMA

# kombinator

25.05.2004 11:21

#mieszkaniec Buczymku
"Czy nie uważacie, że zakaz wjazdu np znajomych, czy rodziny na teren osiedla to rzecz nieprzyjemna, a blokowanie samochodów to naruszenie prawa."
Zaraz zaraz zaraz... To taki zakaz wjazdu znajomych obowiązuje?? Zgadza się, sam padłem ofiarom tego, ale ja nic o tym nie słyszałem Myślałem że jest to bezprawne działanie ochrony.
Czy ktoś może mi chociaż podać ogólne brzmienie tej uchwały?? Czy rzeczywiście wspólnoty zadecydowały o niew puszczaniu gości?

# dudek

25.05.2004 13:07

Jak to dobrze, że już wyprowadzilem się z tego osiedla...

# gosc

25.05.2004 13:17

Nikt nie zna tej uchwały, poza ochroną, ponieważ wspólnoty ostatnio uchwalają uchwały bez konsultacji z mieszkańcami. Przyjechali do mnie znajomi, pokonując 150km i nie zostali wpuszczeni na osiedle, chociaż były wolne miejsca parkingowe. Rozumiem, że ochrona realizuje uchwały wspólnot, ale w takim razie uchwały wspólnot są głupie i nie służą mieszkańcom.

REKLAMA

# andy

25.05.2004 13:22

Super,że ochrona usunęła wszystkie "nie nasze " samochody z osiedla, ale nikt nie dał jej prawa, żeby zastępowała policję, czy straż miejską zakładając blokady. A tym bardziej, żeb pobierała opłaty- czytaj mandaty- za to.

# kasa

25.05.2004 13:30

Moim zdaniem tu chodzi o kasę. Jest to szeroko zakrojona polityka, która ma zmusić mieszkańców do zakupu miejsc parkingowych na ziejącym pustką parkingu wielopoziomowym. A może dogadać się i zaproponować wynajem tych miejsc za ustaloną opłatą miesięczną i z pewnością zakończy się problem blokad., czy naklejek na szybach. Jeżeli można wynając mieszkanie, to dlaczego nie można wynając parkingu? Przypuszczam, że wielu kierowców skorzysta z takiej propozycji.

# do 7E

25.05.2004 13:36

Mam propozycję, żeby każdy mieszkaniec podpisywał się w budce ochrony przy wej i wyj z osiedla. To dopiero będzie porządek. A tobie kolego proponuję wezwij ochronę do przeniesienia bagaży.

REKLAMA

# mieszkaniec 7E

25.05.2004 15:25

No i tak to wygląda niestety. A to, że efekt został w końcu osiągnięty się nie liczy? Nie da sie niestety tutaj wprowadzić porządku bez stosowania takich metod. I dyskusja na temat ich słuszności, zbytniej uciążliwości jest przecież bezproduktywna. Nie ma innej drogi i alternatywą jest tylko powrócić do stanu poprzedniego czyli totalnej anarchii - czy tego chcemy?. Tak jak pisałem popieram wszystkie dotychczasowe rozwiązania bo przyniosły one oczekiwany skutek. Mam wrażenie, że po pewnym czasie będzie można wrócić do wpuszczania na teren osiedla gości, ale wymaga to nieco czasu aby utrwalić obecny porządek.
Co do wzywania ochrony do przenoszenia bagaży to nie skorzystam. W sumie jestem sam sobie winien bo głosowałem za takimi uchwałami i tak samo głosowałbym ponownie.

# as

25.05.2004 15:37

co wy wypisujecie. Przecież goście mogą wjechać, ale ponieważ teren osiedla traktowany jest jako teren chroniony, więc goście muszą wnieść opłatę za ochronę samochodu - czy my mieszkańcy nie płacimy za ochronę? Płacimy ponad 34 zł/mies, więc dlaczego inni mają sobie stawiać samochody bezpłatnie? Chcą wjechać, niech płacą, a jak nie to niech parkują na ulicy. i już. Blokady, to też dobry pomysł, bo nagle na uliczkach osiedlowych zrobiło się przyjemniej - nie są tak bardzo pozastawiane samochodami, a wynajęcie miejsca na parkingu wielopoziomowym, to cena czynszu za ten parking. Więc nie marudźcie.

# Patrycja

25.05.2004 15:45

Mnie się to wszystko nie podoba. Jestem menagerem w dużej firmie i wielokrotnie mam trudnosci z zaparkowaniem swojego nowego audi obok bloku na ul. Książkowej. Kiedyś mieszkałam w Lubartowie i nie miałam problemów z parkowaniem. Co tu się dzieje ja przecież płacę duże podatki i mój samochód nie może stać spokojnie pod blokiem.

REKLAMA

# kornik

25.05.2004 16:38

Do przemiłej Patrycji !!!
Droga Patrycjo to że to wszystko Tobie się nie podoba to wyłącznie twoja sprawa, to że jesteś menagerem i że masz audi to mnie to g... obchodzi, ale że nie znasz przepisów to przynajmniej się tym nie chwal. Przecież przy wjeździe na os. BUCZYNEK są znaki drogowe, które dokładnie określają przepisy porusznia jak i parkowania na tym terenie, wystarczy zajrzeć do kodeksu drogowego i nie byłoby tylu niepotrzebnych wręcz głupich dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie.
kornik

# kombinator

25.05.2004 18:22

A bzdury piszecie!!! Co do zakładania blokad pojazdów - NIELEGALNE. Dlaczego pisałem o tym już w wątku pt "blokowanie samochodów na książkowej". Co więcej pobieranie opłat też jest nielegalne. W tej sprawie zostało już zgłoszone do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. NIEDŁUGO mieszkańcu 7E dopiero będziesz się miał z pyszna jak będziesz musiał bulić za kretynizmy wspólnoty (niestety ja też).
DURA LEX SED LEX.

# gosc

25.05.2004 19:59

Kochany Asie!
Nie wszyscy mają samochody, więc ochrona chroni nie tylko samochody ale i teren osiedla, stąd też nie widzę potrzeby, zeby pobierać opłaty od gości. Po drugie gorąca prosba do tych, którzy mają garaż - niech tam parkują. I ostatnia sprawa, dlaczego ochrona tak sumiennie nakłda blokady a nie zwraca zupełni uwagi na bardzo uciążliwe zakłócanie ciszy nocnej, co zdarza się w piątki czy soboty. Nie wszyscy mają ochotę na te głośne imprezy.

REKLAMA

# do kombinatora

25.05.2004 20:05

Popieram !
Ja również byłem na policji i mam wrażenie, ze udziałowcem firmy ochroniarskiej jest senator Stokłosa.

# henio

26.05.2004 20:05

Jak miło jest się przejśc chodnikiem na ktorym nie ma samochodów, po prostu bosko

# do "do kombinatora"

27.05.2004 00:33

A co? Furkę zablokowali co na chodniczku stała? :)

REKLAMA

# Patrycja

27.05.2004 09:33

Kornik jesteś niekulturalny. W moim miejscu urodzenia -Lubartowie ludzie są życzliwi i kulturalni. Każdy mi zazdrosci, ze mieszkam w Warszawie, lecz nie wie, że tu jest taki brak kultury.
Ja sie nie chwalę swoim samochodem. Mój mąż ma o wiele lepszy, bo Mercedes ze skórzanymi siedzeniami. Mąż był wściekły na Twoja wypowiedź i stwierdził, ze nikt w Lubartowie nie pozwoliłby sobie na takie słowa w stosunku do nas. Kończę bo idę do prezesa.

# Do do kombinatora

27.05.2004 17:43

Bardzo mi przykro ale nie zablokowali, tylko zwykłe poczucie, że w demokratyczym kraju własność prywatna jest święta. A ty jeżeli jeździsz autobusem to nie przyłączaj się do dyskusji, albo kup se furkę.

# Do do kombinatora

27.05.2004 17:49

A tak na marginesie, to i tak, gdyby zablokowali to chyba tylko frajerzy płacą. A z tego co wiem to im jedną blokadę ktoś ukradł...a taka piękna, żółta była...

REKLAMA

# kornik

27.05.2004 20:35

Do do kombinatora.
Piszesz w demokratycznym kraju, tylko o jakiej demokracji mówisz. Kierowcy którzy łamią prawo to nie jest demokracja to jest anarchia.

# kombinator

27.05.2004 22:02

Job twoja mat. Co to za pała się podszywa pod mój nick? To jest skandal!!!
" A ty jeżeli jeździsz autobusem to nie przyłączaj się do dyskusji, albo kup se furkę."
Akurat ja nie mam samochodu i ktoś kto wartościuje ludzi wg. stanu posiadania jest po prostu zwykłym chamem (i podszywaczem pod czyjś nick). A więc spadówa frajerze od mojego nicka...

# już nie wiem do kogo?

28.05.2004 00:33

.."...tylko zwykłe poczucie, że w demokratyczym kraju własność prywatna jest święta."
Masz rację, chodniki i trawniki to też jest własność (współwłasność) prywatna, ale już wszystkich członków wspólnot(y).. i to jest też święta własność, a jak ktoś włazi na nią ze swoją furką to już może nie być święta? Moralność Kalego i tyle..

REKLAMA

# nicka

28.05.2004 08:15

widać, że ci co tak narzekają na blokowanie, to tylko są mocni w gębie, a raczej w klawiaturze, bo zobaczcie teraz, że w miejscach, gdzie zakładali blokady, nie ma ani jednego samochodu i jakoś wszystkie gdzieś się mieszczą bez konieczności blokowania chodników i przejazdów. Jak miło teraz przejść się przez osiedle i nie bawić się w slalom między samochodami.

# gosc

28.05.2004 11:48

Cóż, została tylko słynna w okolicy ulica Toplowa.
Może miasto założy tam słupki, które nie pozwolą burakom wjechać na chodnik? Niechby tylko lepszej jakości, niż na Nowym Świecie...
Bo służby uprawnione - straż miejska i policja problem w całości ignorują. No bo po co pracować, jeśli można nie pracować za pieniądze podatników?

# mieszkaniec Buczynku

28.05.2004 18:33

Zainteresowanych głosami mieszkańców tego osiedla odsyłam na forum Wyborczej tam jest nieco więcej merytoryki a nie zwykłego obrzucania się błotem

REKLAMA

# Vladymir

30.05.2004 00:19

Patrycja, co Ty tutaj robisz ? Jeśli masz nowe audi, które kosztuje więcej, niż przeciętne mieszkanie na Buczynku, a Twój mąż skórzastego Merola, który kosztuje iodpowiednio więcej, niż kilka mieszkan na Buczynku, to dlaczego nie kupiłaś mieszkania w Melody House na Szucha ? To jest właściwy adres dla osób jeżdżących takimi samochodami. Na Buczynku mieszka budżetówka lub szeregowy personel kiepskich prywatnych firm, to nie jest adres, którym mozna się pochwalić, to podwarszawska favela. Mieszkam tu i sie tego nie wstydzę, ale tylko dlatego, żem biedny i nie mam aspiracji na Twoim poziomie, o audiku nie wspominając.

# kornik

31.05.2004 00:06

Patrycja drogi Panie Vladymir szpanuje tekstem na forum bo nikt tego nie sprawdzi a faktycznie do pracy jeździ E4!!!
A skoro jej takźle w Warszawce to niech wraca do Berdyczowa przepraszam do Lubartowa.
Legalnie nie legalnie a ja mam pod oknami nareszcie spokój, nikt mnie już nie budzi trzaskaniem drzwiami pipaniem alarmu o 1:00 w nocy, można spokojnie podjechać pod dom wypakować się z bagażami poprzednio zapomnij o podjachaniu wieczorem, koszmar.

Buźka dla Paty!

# była mieszkanka

13.06.2004 20:58

Jak się cieszę że już nie mieszkam na Buczynku, to straszne co się tam dzieje , teraz mieszkam w centrum na Powiślu w koło parki a samochód mogę stawiać pod blokiem i nikt mi złego słowa nie powie a ochrona jest od pilnowania a nie od ścigania mieszkańców i karania - raj!!!!!!!!

# Dark

26.06.2004 05:48

była mieszkanko, Mieszkaj sobie na Powiślu i nie zawracaj nam dupy

# Dark

26.06.2004 05:51

a ja się cieszę że mogę wyjść przed budynek i nie muszę się przeciskać pomiędzy zaparkowanymi samochodami

# Dark

26.06.2004 05:56

a za moich gości stać mnie opłacić 2 zł. za to żeby zaparkowały sobie na parkingu osiedlowym

# Misia

26.06.2004 07:02

Jak wieśniaki przyjechały do miasta i nie znają przepisów drogowych to niech płacą, tu grzędy nie ma żeby zaparkować.

# Misia

29.06.2004 15:10

To pisalam ja Misia warszawianka od 2 lat, wczesniej zamiatalam obok prezydium i znam sie na przepsiach o ruchu drogowym :-) bo jestem madra i nauczona tez jestem. Swojego pieska trzymam na smyczy i w kagancu zeby was buraki nie pogryzl, a jego gowna specjalnie zostawiam na trawniku co by lepiej roslo
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy