REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# maxx

27.11.2014 13:08

jedna z propozycji....
Stacja powinna powstać przy ul. Botewa/Myśliborska, koło kościoła, ewentualnie po drugiej stronie w kwadracie ulic Myśliborska / Botewa / Ćmielowska / Światowida.

# drugastrona

27.11.2014 17:08

Ja bym postawił na rogu Ćmielowska/Światowida. Jest to bardzo uczęszczane miejsce - mnóstwo sklepów, usług i bazarek. Natomiast stacja przy Moście Północnym jest do skasowania w momencie otwarcia linii tramwajowej. Można by ją przenieść w okolice Porajów, a kolejną stację zrobić też przy tymczasowej pętli na Mehoffera.

# michal

27.11.2014 22:18

Przy petki tramwajowej Mehoffera i przy Lidlu ul. Mysliborska

REKLAMA

# Veturilo

27.11.2014 22:27

Róg Modlińskiej i Mehoffera przy Kauflandzie.

# WWA

27.11.2014 22:28

Jedna przy pkp Choszczówka, a druga przy pętli 133,176 w Choszczówce, skoro nie możemy się doczekać autobusu -.-

 tarantula01

27.11.2014 22:32

W docelowym rozmieszczeniu stacji Veturilo, pewnie i powinny być niemal przy każdym ważniejszym skrzyżowaniu. ale teraz, gdy ma powstać szkielet, to stacje powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby 3 sąsiadujące ze sobą stacje tworzyły trójkąty o boku takiej długości, aby między stacjami można było się przemieścić na rowerze miejskim w maksymalnie 10-12 minut. Czyli np.: Dąbrówka Wiślana, Piotr i Paweł, PKP Choszczówka, PKP Płudy, Płochocińska/Cieślewskich, Kobiałka, Modlińska/Kowalczyka, Berensona/Głębocka, Zdziarska/Ostródzka, Białołęcka/Przykoszarowa. Do tego przy każdej stacji Veturilo, zwykłe stojaki na rowery indywidualne.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

27.11.2014 22:32

W docelowym rozmieszczeniu stacji Veturilo, pewnie i powinny być niemal przy każdym ważniejszym skrzyżowaniu. ale teraz, gdy ma powstać szkielet, to stacje powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby 3 sąsiadujące ze sobą stacje tworzyły trójkąty o boku takiej długości, aby między stacjami można było się przemieścić na rowerze miejskim w maksymalnie 10-12 minut. Czyli np.: Dąbrówka Wiślana, Piotr i Paweł, PKP Choszczówka, PKP Płudy, Płochocińska/Cieślewskich, Kobiałka, Modlińska/Kowalczyka, Berensona/Głębocka, Zdziarska/Ostródzka, Białołęcka/Przykoszarowa. Do tego przy każdej stacji Veturilo, zwykłe stojaki na rowery indywidualne.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# cha cha cha

27.11.2014 23:09

Stracił pan wiarygodność.

 tarantula01

27.11.2014 23:12

Takie tam ple, ple, ple. Może bardziej do rzeczy, tj. w temacie wątku?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

27.11.2014 23:12

Takie tam ple, ple, ple. Może bardziej do rzeczy, tj. w temacie wątku?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# cha cha cha

27.11.2014 23:17

Miło czytać jak pan
tarantula01 napisał(a) 27.11.2014 23:12
Takie tam ple, ple, ple.

# vania

28.11.2014 00:52

I jeszcze poproszę o stację przy Parku Henrykowskim, dziękuję :) P.S. Panie Wojciechu, proszę nie brać sobie do serca tych złośliwych komentarzy innych

REKLAMA

# cha cha cha

28.11.2014 07:54

Tak, tak, pan Wojtek osobiście nastawia Wam tych stacji i stojaków rowerowych. Już dziś. On jako że stracił wiarygodność po prostu
tarantula01 napisał(a) 27.11.2014 23:12
ple, ple, ple.

# z_Nowodworów

28.11.2014 11:46

#michal napisał(a) 27.11.2014 22:18
Przy petki tramwajowej Mehoffera

To jest dobry pomysł. Umożliwiłoby to dojazd rowerem do tramwaju z Nowodworów (jest stacja niedaleko pętli autobusowej) jako alternatywy dla dojazdu autobusem.

# Marcin

28.11.2014 11:49

Osiedle przy Aluzyjnej

REKLAMA

# rmb

28.11.2014 12:35

Przy okazji 1.XI podnoszony był temat, że na cmentarze nie łatwo dotrzeć rowerem, więc może stacja Tarchomin-Cmentarz, czyli skrzyżowanie Mehoffera / Majolikowa? Ale to pewnie w drugiej kolejności.
W pierwszej kolejności, w rejonie samego Tarchomina, widzę 5 nowych stacji:
- Tarchomin-Centrum, czyli Światowida/Ćmielowska
- Tarchomin-Tramwaj, czyli Światowida/Mehoffera
- Tarchomin-Kościół (żeby było neutrelanie światopoglądowo to może też być Tarchomin-Poczta), czyli Myśliborska/Ćmielowska
- Tarchomin-Stary Bazar, czyli Porajów/Świderska
- Tarchomin-Wypadek (bo to najbardziej kolizyjne skrzyżowanie Tarchomina), czyli Światowida/Myśliborska

# Dominika Malinowa

28.11.2014 12:38

Wizjonerze #mb, oby Twoja wizja była w 100% trafna.

# Migracja

28.11.2014 13:13

Pls o stację przy PKP PŁUDY

REKLAMA

# Stary Mordziaty

28.11.2014 13:57

Na Ciupagi pod kryminał będę miał czym na przepustkę jechać.

# warsxs

28.11.2014 21:32

Rzut okna na miejsce zamieszkania radnej Borowskiej i od razu wiadomo, dlaczego chce aż 3 stacje w swojej ledwie zamieszkanej okolicy: Regaty, Olesin, Zielona Dolina. I tylko szkoda, że Derby i Lewandów, gdzie mieszka 5 razy więcej ludzi niż na tych Zielonych Dolinach ma tylko 1 stację i nie wspomina się o kolejnej.

# koko

28.11.2014 22:10

pkp płudy - niezbędna

# koko

28.11.2014 22:13

#warsxs napisał(a) 28.11.2014 21:32
Rzut okna na miejsce zamieszkania radnej Borowskiej i od razu wiadomo, dlaczego chce aż 3 stacje w swojej ledwie zamieszkanej okolicy: Regaty, Olesin, Zielona Dolina. I tylko szkoda, że Derby i Lewandów, gdzie mieszka 5 razy więcej ludzi niż na tych Zielonych Dolinach ma tylko 1 stację i nie wspomina się o kolejnej.

Na Regaty to powinien autobus jeździć z pkp płudy, konieczna pętla autobusowa na stacji pkp płudy

# pliszka

28.11.2014 22:32

#koko napisał(a) 28.11.2014 22:10
pkp płudy - niezbędna
ja jestem za Marywilską tuż przy Ośrodku pomocy Społecznej bo autobusów tam to jak na lekarstwo

# krzyżtopór

30.11.2014 09:56

Ja się zastanawiam, po co w ogóle stawiać stacje na wschód od Berensona. Tu się de facto kończy miasto i gęsta zabudowa. Dalej tylko łąki i pola i rozrzucone domki plus kilka mini osiedli. Veturilo jest elementem komunikacji miejskiej, a nie wypożyczalnią rowerów turystycznych. Ma umożliwiać przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Mieszkańcy domków na Olesinie, Kobiałce itp. chyba mają własne rowery i z nich powinni korzystać. Kto normalny będzie jechał powiedzmy z Bródna na Olesin na kiepskim, umówmy się, rowerze?

# ŻalPL

30.11.2014 13:12

P. Borowska jak zawsze chce coś zrobić tam gdzie mieszka a zapomina o środkowej i zachodniej Białołęce. To jest serio wkurzające...

# Jacek

30.11.2014 13:17

Moim zdaniem szczerze mówiąć 30 listopada do godz.21.00 trwa cisza wyborcza. Pozdrawiam.

# hum

01.12.2014 12:28

Dzielnica ta jest jedną z największych dzielnic w Warszawie, jeśli nie największa. Stacji rowerowych jest.......... AŻ cztery!!! Najmniej w całej Warszawie! Oczywiście jak trudno się nie domyśleć, stacje usytuowane są TYLKO na Tarchominie. Wszystkie inwestycje tego typu kończą się właśnie w tej części dzielnicy. Białołęka naprawdę jest duża i na Tarchominie świat się nie kończy, dalej też mieszkają ludzie. Moja propozycja na nową lokalizację stacji, to okolice Fortu Piontek. Dużo miejsca na rowery oraz spory punkt przesiadkowy w okolicach domów mieszkalnych.

# Jacek

01.12.2014 12:37

Moim zdaniem szczerze mówiąc Białołęka powinna być jak najszybciej podzielona na bogatą część stanowiącą trzon czyli blokowisko Tarchomin - Nowodwory a biedna część powinna stanowić albo odrębną dzielnicę albo być włączona do dzielnicy Bródno. Pozdrawiam

# zielony

01.12.2014 12:52

#Jacek napisał(a) 01.12.2014 12:37
Moim zdaniem szczerze mówiąc Białołęka powinna być jak najszybciej podzielona na bogatą część stanowiącą trzon czyli blokowisko Tarchomin - Nowodwory a biedna część powinna stanowić albo odrębną dzielnicę albo być włączona do dzielnicy Bródno. Pozdrawiam

Jacek, jaki ty jesteś głupiutki.
Tarchomin - blokowisko za blokowiskiem. Tandeta i kicz. BOGACTWO.
Zielona Białołęka - domy jednorodzinne i niewielkie bloki. BIEDA.
Zabawne :-)
A że powinniśmy stanowić odrębna dzielnicę o nazwie Białołęka w przeciwieństwie do blokowiska, które powinno nazywać się Tarchomin, to jest bardziej niż oczywiste. Mielibyśmy jak pączki w maśle, bez tego finansowania Tarchodworów.

# Jacek

01.12.2014 12:56

Moim zdaniem szczerze mówiąc #zielony nie zrozumiałeś właściwie mojego przesłania aczkolwiek w tym miejscu
#zielony napisał(a) 01.12.2014 12:52
Tarchomin - blokowisko za blokowiskiem. Tandeta i kicz. BOGACTWO.
Zielona Białołęka - domy jednorodzinne i niewielkie bloki. BIEDA.
Zabawne :-)
wyraziłeś to co ja sarkastycznie ująłem. Pozdrawiam.

# zielony

01.12.2014 13:57

sorry, nie rozumiem twojego żartu albo toku rozumowania i dychotomii bogaty-biedny.

# Nick

01.12.2014 16:15

Zanim ustalicie lokalizacje kolejnych stanowisk z rowerami zadajcie pytanie HGW ile dopłaca firmie CAM Media do każdego roweru... bo z tego co wiem to tylko w stolicy ten fajny pomysł jest deficytowy a w innych miastach przynosi dochody...

# Jacek

02.12.2014 13:16

#zielony napisał(a) 01.12.2014 13:57
sorry, nie rozumiem twojego żartu albo toku rozumowania i dychotomii bogaty-biedny.
Moim zdaniem szczerze mówiąc należy Ci objasnić zastosowanie przeze mnie słów bogaty i biedny w tamtym moim wpisie.
bogaty jako zadbany, biedny jako niezadbany (terenowo przez właściwy urząd). Pozdrawiam.

# tak

02.12.2014 13:47

a ty Jacek w jakim slumsie na Białołęce mieszkasz

# Jacek

02.12.2014 13:50

Moim zdaniem szczerze mówiąc poprzedni mój wpis był skierowany do #zielony. Pozdrawiam.

# zielony

02.12.2014 15:23

#Jacek napisał(a) 02.12.2014 13:50
Moim zdaniem szczerze mówiąc poprzedni mój wpis był skierowany do #zielony. Pozdrawiam.
moim zdaniem szczerze mówiąc trochę bełkoczesz.

# niezwykle zielony

02.12.2014 16:56

Panie Tumasz, na Kępie Tarchomińskiej chcemy stojaki i stacje z rowerami miejskimi ZTM bo brakuje nam każdego rodzaju komunikacji, nawet rowerów miejskich ZTM a batalia o autobus lub tramwaj dopiero się rozpoczęła w innym wątku.

# kate

02.12.2014 21:44

Również popieram propozycję, że stacja powinna powstać przy ul. Botewa/Myśliborskiej, koło kościoła lub po drugiej stronie w kwadracie ulic Myśliborska / Botewa / Ćmielowska / Światowida. Na pewno rowery będą tam bardzo często wypożyczane!!

# niezwykle zielony

02.12.2014 21:56

U nas będą miały "wzięcie" stuprocentowe.

# Jacek

04.12.2014 11:38

#Jacek napisał(a) 02.12.2014 13:50
Moim zdaniem szczerze mówiąc poprzedni mój wpis był skierowany do #zielony. Pozdrawiam.
#zielony napisał(a) 02.12.2014 15:23
moim zdaniem szczerze mówiąc trochę bełkoczesz.
Moim zdaniem szczerze mówiąc mam identyczny pogląd o Tobie. pozdrawiam.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024